|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Koliko je učinkovita metoda prekinutog snošaja??
3.6.2013 14:58:42   
mcwrap
Zdravo drage ženice, zanima me koliko vas koristi metodu prekinutog snošaja kao redovnu kontracepciju. Znam da za neke to i nije kontracepcija, a neki se kunu da je učinkovito, ukoliko " ga izvuče" na vrijeme. user posted image Evo kod mene uspijeva zadnju godinu i pol dana, vjerujem svom mužu i znam da neće dopustit da poslije mozgammo kud ćemo i šta ćemo. Zanima me ima li medju vama ženica kojima se omaklo, iako su sve napravile "kako treba" ? Čujem da ima i slučajeva kada su zatrudnile od one tečnosti koja izlazi iz muškog spolovila za vrijeme odnosa, neki kažu da u njoj nema spermatozoida ako je prvi odnos ( a ne npr. drugi ili treci za redom), dok dr tvrde da u svakom slučaju ima. Meni je ginekolog rekao da se može zatrudnit, ali da je procenat kao kod nepravilnog korištenja kondoma ili pilula ili spirale, haman pa sve na kraju to isto dodje, ugl kod mene djeluje ova metoda godinu i pol, a ubuduće hoće li se omaći- vidjet ćemo, a ako se i omakne bilo je sudjeno da imamo jos jednu user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:05:00   
Leva
Jako, statisticki tri od pet zena godisnje zatrudni uz pomoc ove metode user posted image user posted image
Procitala sam to jednom na letku kod ginekologa user posted image

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu mcwrap)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:26:06   
mala_sa
Kod nas je ferceralo pune 3 godine, kasnije smo htjeli bebu pa se vise nismo cuvali user posted image .



_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:28:58   
vjestica
meni je bila učinkovita metoda
dok nisam skontala da sam neplodna user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:31:13   
Lejla Ka
Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:31:39   
veeseelaa
meni je učinkovita, ostala sam u drugom stanju onda kd smo željeli i kad naravno istu nismo rabili

tu metodu smo koristilii prije braka i sve pet

< Poruku je uredio veeseelaa -- 3.6.2013 15:33:04 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:32:16   
veeseelaa
Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?


ja jesam, i sa Ajrom i sada

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:32:42   
Funky
IZVORNA PORUKA: vjestica
meni je bila učinkovita metoda
dok nisam skontala da sam neplodna user posted image user posted image

Isto. Učinkovita je i dan danas! user posted image

_____________________________

Funky Fun Club

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:33:05   
Lady26
Fercerala 8,5 godina, ostala user posted image  kad smo se prestali cuvati...i evo fercera ponovo pune 3,5 godine user posted image  user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:33:47   
mala_sa
Lejla Ka prva trudnoca je pala nakon 3 mjeseca ozbiljnog rada na bebici; znaci racunanje plodnih dana, mjerenje bazalne itd.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:34:43   
Mirkica
iskreno ucinkovita ili ne mi je ne primjenjujemo , to za mene onda i nikakav sex nije , kao sto LEjla rece ima i drugih nacina pa da bude obome lijepo , a ne da mislim i rezim na muza .

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:36:36   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.

Pa i opustimo se do kraja user posted image user posted image user posted image
MM vise voli ovo nego prezervative...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:36:43   
hatepsut
Ucinkovita 100%,bar kod nas.Do duse kad smo zeljeli drugu bebu cekali smo nekoliko mjeseci.

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:42:02   
veki_aki
Kod nas fercera preko 10 godina...oba sina dosla kad se nismo cuvali, a ostatak vremena se pokazala kao pozdanauser posted image Mada se i ja nekad pitam koliko i sta drugo dolazi u obzir pored pilula i kondomauser posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:42:55   
Medić*
Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:43:44   
mcwrap
Mi se tako cuvamo godinu pol, stim da mi je ginekolog rekao da sam prije 8 mjeseci imala vodenu cistu na lijevom jajniku, pila sam neke tabletice, pa ko zna mozda i zbog toga uspijeva, stim da muz uvijek pazi, a ja se svejedno potrudim da mu bude fino pred kraj, ne mora biti fino samo ako je "unutra", ima nacina user posted image

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:48:21   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:52:55   
mcwrap

IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.



Pa bas zato ako se moze ostati trudan i dok se uzimaju pilule i ako je trudnoca moguca i dok imas ugradjenus spiralu, po meni je bolje na prirodan nacin se cuvati, sto da neko strano tijelo unosim u sebe ili neke hormone, kada svejedno mogu ostati trudna... ako bude, ah pa onda je elem sudjeno user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:55:53   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: mcwrap


IZVORNA PORUKA: mala_sa


IZVORNA PORUKA: medic slatki

Nismo htjeli ispitivati ucinkovitost ove metode :) Samo ponekad bila u optcicaju.
A ostalu u drugom stanju onda kada je bilo sudjeno, tako da na te stvari ne mozemo uticati a ne mozemo ni reci ostala sam trudna onda kada sam zeljela.



Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

Moji su mene dobili nakon 4 duge godine cekanja i rada na bebi, a sa sekom je mama ostala trudna za vrijeme redovnog uzimanja anti bebi pilula. Ovo je moj razlog da vjerujem kako je trudnoca jednostavno sudjena u tom momentu.



Pa bas zato ako se moze ostati trudan i dok se uzimaju pilule i ako je trudnoca moguca i dok imas ugradjenus spiralu, po meni je bolje na prirodan nacin se cuvati, sto da neko strano tijelo unosim u sebe ili neke hormone, kada svejedno mogu ostati trudna... ako bude, ah pa onda je elem sudjeno user posted image


Ja takodjer nisam za unosenje nikakvih "stranih tijela", to je razlog zbog kojeg mi primjenjujemo ovu metodu.


_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu mcwrap)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 15:57:01   
mama75

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Mala_sa, ovo čisto iz znatiželje, jesi li ostala odmah trudna nakon što ste se prestali čuvati?

Po meni je ta metoda isto što i ruski rulet za trudnoću, i veoma ne fer za muškarca. Ako ozbiljno ne želite trudnoću danas je toliko kontraceptivnih metoda koje mogu obezbjediti pouzdanu zaštitu, i da se oba partnera opuste do kraja.

Jedna od metoda je prezervativ kojeg muskarci cesto izbjegavaju ( a i on moze da pukne tako da nije bas pouzdan); druga su hormonske pilule koje zenama naprave vise stete nego koristi; treca su spirala i dijafragma kod kojih opet imamo opasnost od infekcije. Po meni ispadne ovaj ruski rulet najbolji; a i posljedice nakon koristenja istog mogu biti simpa. user posted image

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 16:00:11   
vjestica
Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

sve to stoji, ali to nije izgovor za neodgovorno onašanje
a metoda prekinutog snošaja je to
ok je ako to nije problem da se desi trudnoća i iznijećeš je do kraja
ali za one koji ni u kojoj varijanti ne planiraju trudnoću i ne žele je, ova metoda nije nikako dobra, jer je daleko manje učinkovita od pilula, kondoma i sl

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 16:00:34   
Andy_Bec23

IZVORNA PORUKA: Leva

Jako, statisticki tri od pet zena godisnje zatrudni uz pomoc ove metode user posted image user posted image
Procitala sam to jednom na letku kod ginekologa user posted image


Kod nas je funkcioniralo 2,5 godine i kako radimo na bebi vise necuvamo se inace sad se opet cuvam uz tu metodu.....

_____________________________

Andjeo broj 1 (8 nedelja)

Anna Lina 12.04.13'-12.04.13' uvjek u nasim srcima

16.12.14' Rodilo se nase sunce, mamin zivot :-))

25.08.17' Rodio se nas mjesec, Bakin život ;-))

(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 16:05:27   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: vjestica

Ja se slazem sa ovim; mislim da se trudnoca desi jednostavno onda kad je sudjeno, cuvali se mi ovako ili onako.

sve to stoji, ali to nije izgovor za neodgovorno onašanje
a metoda prekinutog snošaja je to
ok je ako to nije problem da se desi trudnoća i iznijećeš je do kraja
ali za one koji ni u kojoj varijanti ne planiraju trudnoću i ne žele je, ova metoda nije nikako dobra, jer je daleko manje učinkovita od pilula, kondoma i sl



Ovo svakako, jednostavno smo oboje odlucili da "malo" sacekamo sa bebom, a i ako se desi trudnoca, nebi nam bio nikakv problem. Mada, vjerujem, da smo bas bili u situaciji kad nam trudnoca nikako ne treba, sigurno da bi se prihvatili neke ozbiljne metode kontracepcije.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 16:05:49   
Crnkica
ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo user posted image ,poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Koliko je učinkovita metoda prekinutog sn...
3.6.2013 16:07:57   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: dzejla2012

ja tako lako ostanem trudna da je to ludilo user posted image ,poslije sina sam se rikverc metodom čuvala 6,5 godina i taman smo odlučili da hoćemo drugu bebu,haman od prvog puta sam ostala trudna,nismo ni mignuli,i evo opet mi kasni 11 dana..a bebi je tek godina,nadam se da nije ono što mislim da je, sve se nadam user posted image user posted image user posted image


Uradi test da vidis rezultat "nadanja" user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *