|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 12:55:44   
snijeg
Jesmo li bolji, lošiji?
Primjenjujete li iskustva drugih (virtualnih prijatelja) na odgoj, ishranu, zdravlje vaše djece?
Koliko vam znači mišljenje virtualnih prijatelja kad je u pitanju vaš odnos prema djetetu?
Jesmo li više informisani, ili samo zapostavljamo djecu/rodbinu/prijatelje/posao diskutujući na formumima, društvenim mrežama?
Koliko nam internet pomaže/odmaže u svakodnevnom životu?

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 13:08:28   
teacher75
meni je jako bitno i dosta sam pametnih savjeta dobila, dijelim ih i sa nevirtualnim roditeljimauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:03:49   
aida.
Zavisi... Kome sluzi da dobije neke informacije ili ih podijeli sa drugima ok ali ima i onih koji su ovisni

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:13:15   
jasmin
Internet je super zbog brzog pristupa stručnim informacijama.
I u takvim situacijama zbilja možeš biti boljim roditeljem. Edukovanijim.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu aida.)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:17:06   
Mya_81 RR
Kao i sve u zivotu, ima i prednosti i mane, ali kad se sve to izvaze mislim da mi je internet i virtuelno prijateljstvo vise doprinjeo pozitivnim stvarima nego negativnim. Ne vjerujem da bih bila ovoliko informirana da mi internet, odnosno more informacija koje pruza nisu dostupne svakodnevno.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:18:57   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Kao i sve u zivotu, ima i prednosti i mane, ali kad se sve to izvaze mislim da mi je internet i virtuelno prijateljstvo vise doprinjeo pozitivnim stvarima nego negativnim. Ne vjerujem da bih bila ovoliko informirana da mi internet, odnosno more informacija koje pruza nisu dostupne svakodnevno.

Samo da potpišem.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:20:45   
Blue rose RR
Kad odem negdje na teren odlično se osjećam tih nekoliko dana dok sam u "internetskoj blokadi", međutim vjerujem da ne bih mogla izdržati u svakodnevnom životu, sa potrebama koje rastu svaki dan, kad su u pitanju informacije, da budem off line.

Mislim da smo u jednom segmentu bolji roditelji-ljudi, a sa druge strane postali smo osjetljiviji. Svaku riječ analiziramo, svaku informaciju prilično letimično pročitamo, ljude dijelo na one koji su nam dragi, i oni koji nam idu na živac, samo zato što se u stvari dovoljno ne poznajemo, pa iz konteksta izvlačimo zaključke - obično pogrešne.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
10.6.2013 18:25:24   
leona81

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Kao i sve u zivotu, ima i prednosti i mane, ali kad se sve to izvaze mislim da mi je internet i virtuelno prijateljstvo vise doprinjeo pozitivnim stvarima nego negativnim. Ne vjerujem da bih bila ovoliko informirana da mi internet, odnosno more informacija koje pruza nisu dostupne svakodnevno.

Samo da potpišem.


i ja...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 13:20:41   
bebana27
svako u zivotu ima prednosti i mane ja poslusam po neki savjet ali ne volim kad neko podje pametoati vezano za odgoj djece

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 9
   [Obrisana poruka]
12.6.2013 13:31:41   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 14:17:36   
Lejla Ka
U svemu mjera! I Bože mudrosti da procjenim šta je bitno i korisno, šta pogrešno i nevažno.
Meni lično internet koristi. Forumarenje na jednom forumu je potpuno promjenilo moje viđenje roditeljstva, dijelom i života i poguralo me u nekom smjeru u kojem sebe prije nisam vidjela.
Komuniciranje sa virtuelnim prijateljima me držalo "u pameti" za vrijeme porodiljskih dana kod kuće uz bebu user posted image

Puno sam naučila, ali sam isto tako naučila da informacije sa interneta treba uzeti sa dozom rezerve, i birati izvore jako pomno i strogo.

Ne smatram se virtuelnim roditeljem, mada nekad tražim od djece da me puste na miru dok surfam. Ne smatram da ih zapostavljam zbog interneta, surfam najčešće sa posla ili kasno na večer.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 14:24:10   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: snijeg

Jesmo li bolji, lošiji?
Primjenjujete li iskustva drugih (virtualnih prijatelja) na odgoj, ishranu, zdravlje vaše djece?
Koliko vam znači mišljenje virtualnih prijatelja kad je u pitanju vaš odnos prema djetetu?
Jesmo li više informisani, ili samo zapostavljamo djecu/rodbinu/prijatelje/posao diskutujući na formumima, društvenim mrežama?
Koliko nam internet pomaže/odmaže u svakodnevnom životu?




iskreno snijeg kako sam dobila sina smanjila sam dalekooo intrnet koristenje ali kako je dosao jos jedan sin skoro da ga i ne koristim desi se ujutro i navecer , ili ako zajedno spavaju popodne ( da izuzmem ovo jucer i prekjucer) gledam da vrjeme provedem s djecom a ne za kom. meni stavrnoo nije jasnoo kako enko i pored djece koju god temu otvoris on je aktivan ( ove sto tipkaju s posla ne brojim ).
ALi desilo se cesto da mi treba savjet i nasal sam ga abs ovdje na rr.ba i hvala mu , eh sada ja ne geldam ko je kakav roditelj bolji i gori svi mi volimo svoju djecu i zelimo maximum da im pruzimo , neko to zna ovako neko onako SVAKO RADI KAKO NAJBOLJE UMIJE I ZNA
Ja jedno znam da volim svoju djecu i da se trudim i cak i kad vise n emogu od umora da mrdne trudim se da odu svaki dan van da su cisti , da imaju svaki dan frisko i raznoliko za jest da se igram s njima mazim da pjevamo skacemo , ja dadoh sve od sebe i vise e dal je dovoljno ne znam :)))


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 14:56:04   
EEDITH

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Kad odem negdje na teren odlično se osjećam tih nekoliko dana dok sam u "internetskoj blokadi", međutim vjerujem da ne bih mogla izdržati u svakodnevnom životu, sa potrebama koje rastu svaki dan, kad su u pitanju informacije, da budem off line.

Mislim da smo u jednom segmentu bolji roditelji-ljudi, a sa druge strane postali smo osjetljiviji. Svaku riječ analiziramo, svaku informaciju prilično letimično pročitamo, ljude dijelo na one koji su nam dragi, i oni koji nam idu na živac, samo zato što se u stvari dovoljno ne poznajemo, pa iz konteksta izvlačimo zaključke - obično pogrešne.



potpis k'o kuća

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 16:06:54   
aida.

IZVORNA PORUKA: Iman83


IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Kao i sve u zivotu, ima i prednosti i mane, ali kad se sve to izvaze mislim da mi je internet i virtuelno prijateljstvo vise doprinjeo pozitivnim stvarima nego negativnim. Ne vjerujem da bih bila ovoliko informirana da mi internet, odnosno more informacija koje pruza nisu dostupne svakodnevno.


Potpis...milion puta sam se zapitala koliko bi trajalo naše dojenje da nije bilo Lejle Ka, Amrino i ostalih savjetnica sa ovog portala.
A to je samo jedan aspekt.


user posted image user posted image user posted image svaka im cast, ali ja znam da mi je LejlaKa posebno pomogla dok sam dojila, naravno i mnoge druge zene sa svih tema, ali ona posebno user posted image user posted image

_____________________________

14.03.2010. :-) Erol

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Virtuelni roditelji, bolji roditelji???
12.6.2013 22:26:10   
mamine oci

Mirkica

[/quote]

iskreno snijeg kako sam dobila sina smanjila sam dalekooo intrnet koristenje ali kako je dosao jos jedan sin skoro da ga i ne koristim desi se ujutro i navecer , ili ako zajedno spavaju popodne ( da izuzmem ovo jucer i prekjucer) gledam da vrjeme provedem s djecom a ne za kom. meni stavrnoo nije jasnoo kako enko i pored djece koju god temu otvoris on je aktivan ( ove sto tipkaju s posla ne brojim ).
ALi desilo se cesto da mi treba savjet i nasal sam ga abs ovdje na rr.ba i hvala mu , eh sada ja ne geldam ko je kakav roditelj bolji i gori svi mi volimo svoju djecu i zelimo maximum da im pruzimo , neko to zna ovako neko onako SVAKO RADI KAKO NAJBOLJE UMIJE I ZNA
Ja jedno znam da volim svoju djecu i da se trudim i cak i kad vise n emogu od umora da mrdne trudim se da odu svaki dan van da su cisti , da imaju svaki dan frisko i raznoliko za jest da se igram s njima mazim da pjevamo skacemo , ja dadoh sve od sebe i vise e dal je dovoljno ne znam :)))

[/quote]
user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *