|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Četeresnica/babinje
17.6.2013 0:51:29   
talisman
A nije problem, mogu i domaci koji kip ponijeti user posted image Za inspiraciju pojma nemam odakle im, ali se nadam da ce izvor uskoro presusiti user posted image

Cetresnica ima i spominje se samo kao klise, da se majka treba odmarati od poroda, da beba nije pozeljno da bude u kontaktu sa vanjskom okolinom dok se ne navikne... a onda uredno dodju i zvani i nezvani, pa jos urednije ocekuju drustvo majke dok su tu i ulete vidjeti bebicu user posted image Zato je ja nisam niti planiram postivati, vise volim otici negdje u prirodu i napuniti baterije daleko od svih, nego ostati kuci. Ovo normalno zavisi od toga kako se budem osjecala, daj Boze da bude kao dosad i onda nece biti problema user posted image

_____________________________

Covjece, ne mozes promjeniti tok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?!

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Četeresnica/babinje
6.7.2013 0:44:53   
jasminaxx
Mi smo svojih 40 dana po propisu iskoristili - nana i tetka su bile zadužene za kuhinju, ves, peglanje i ostalo, a nas dvije smo se nemilice mazile, ručkale, ljubakale i sve što nas je sljedovalo. Ja (u februaru) prošetala 7. Dan nakon CR, a bebi oko 20. dana i od tada samo lunjamo. E sad, bebe kad se rode nemaju još uvijek skroz oformljen centar za regulisanje tjelesne temperature tj. za prilagođavanje vanjskoj temp i on se formira obično u 6. sedmici (tj. Oko.40 dana). Pošto nije za pretpostaviti da će svi propisno obući bebe, vjerovatno su nekad izmislili ovu ceteresnicu da se to nekako dovede u red. S druge strane, krvarenje kod porodilje i vraćanje maternice traje isto toliko i normalno da se ne bi smjela forsirati u tom periodu. A na kraju treba samo malo zdravog razuma i sve će se stići i odraditi u svoje vrijeme, kako ko osjeća da treba i može...

(odgovor članu talisman)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Četeresnica/babinje
21.7.2013 20:30:47   
ena**
Ja poslije prvog porodjaja odlezala jedno 7 dana,bila mama kod mene kao ispomoc al opet sam ja ustajala i ponesto obavljala sama,vani sam izlazila obavezno popit kafu pred kucom (ljeto bilo)a i bebu smo iznosili isto tako samo nismo po noci nikud hodali,

Drugi porod vec je bio druga prica,odlezala samo 1 dan u bolnici,drugi dan izasli kuci ja niz stepenice snijela stariju bebu(bio doso sa babom po mamu i brata),dosla kuci ruckala nahranila bebu i otisla u trgovinu uzimat fasungu sa mm(bili se ispraznili a porod uranio podosta)user posted image user posted image ,tako da sam poslije drugog poroda ja vodila brigu o 2 user posted image i nasem kucanstvu u potpunosti (tako sam se dobro osjecala),i opet sam izlazila vani ljeto bilo kao i sa prvom bebarom.

Sada sam 3 put trudna beba ce da bude zimska i cisto sumnjam da cu moc u setnje i vani ima da odlezim svih 40 dana

(odgovor članu jasminaxx)
Neposredna veza do poruke: 53
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *