|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   beba promukla
30.12.2008 10:25:45   
dana3
ima nekoliko dnan da mi beba smrca i ima za cepljen nosic i sto sam vec procitala na forumu sam primijenila i ide na bolje medjutim juce je beba jednostavno promukla.bili smo na kontroli i sv eje bilo ok medjutim kad sam dosla kuci nisam cula bebu da place koliko joj je glas umukao.ako neko nesto zna neka odgovori sto je brze moguce.to je toliko zalosno cuti i vidjeti kako tiho place

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:31:18   
dana3
moj djecak je star dva mjeseca,to sam zaboravila da kazem

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:34:04   
Ilhana RR
Nemozes nista ucitiniti tome... Ja sam bila kod doktora kad mi je mala bila bolestna, isto promukla i on to cuo al kaze nista to ce proci samo od sebe... kao sto i jeste nakon tri dana... al ta tri dana nisam izlazila nigdje sa malom i utoplila sam je bila u kuci. Poksavala joj davati da popije nesto ni vruce da je a ni hladno, sobne temperature...

Zaboravi pitati, dojis li malog? Ako dojis onda je to lijek dovoljan za njega.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:36:43   
jupajdi
Kada je Esma sa tri i po mjeseca imala upalu uha, kašljala je, slinila i kada se činilo da je sve prošlo, ona je promukla. To je trajalo jedno 2-3 dana i prošlo je. Dosta je plakala, kašljala pa su joj od toga glasne žice otišle. Ali sve je brzo prošlo hB. Tako da te to ne brine. Ako je bebici bolje proći će i to. Sretno.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:40:15   
dana3
dojim malogsamo problem je isto sto place kad podje da doji odbija ali ja ne odustajem.davala sam caj od komoraca za grceve malo topliji a onda cula da na glasnice ne treba toplo.zao mi ga kad cujem samo da pisti ko pace malo a glasa nema

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:46:43   
Ilhana RR
daji mu caj sobne temperature... i vode mu nekad daj, naravno prokuhane iako ovde kazu da se nemora prokuhavati ti njemu daj prokuhanu vodu.
Nemoj izlaziti sada nigdje, pogotovo ne ovih dana kada upozoravaju da ce biti oluja sutra... a znam da kod vas puse nesto nenormalno, bila mi prijateljica iz geteborga i kaze da vam puse previse...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:48:34   
mamyca
Samo ga doji,to mu je jedini lijek,nemoj mu nista drugo davati.Jer i odraslima se  ne preporucuje nista toplo kad su bolesni,jer samo steti glasnicama.To znam jer je i moja sestra kad je bila bolesna doktor je rekao da samo doji,isto je bila promukla,ni slucajno nista vruce jer pogoduje samo virusima i bakterijama da se razmnozavaju.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:52:49   
Ilhana RR
Mamyca ovde doktori preporucuju sladoled kad je grlo u pitanju... al naravno to se nemoze davati bebi od dva mjeseca... meni je govorio da dadnem Lamiji sladoled al na svoju odgovornost jer to ima secer...

al uglavnom dojenje je najbolje.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:54:26   
dana3
tako mi rece svekrvajuce kad smo pricali da ne dajem toplo.Ilhana u göteborgu danas je -2,sunce jesteali smrzlo i puse.danas nema nikakvih obaveza dabih isla s njim pa smo kuci i cim primijeti da hoce da place trcim da ga uzmem.samo slozi facu kao d aga boli nesto i vidim da otvara usta ali nema glasauser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:54:51   
mamyca
Jeste upravu si,sto hladnije to bolje.Ali to nemozes bebici davati kao sto kazes.Samo dojenje i nista vise.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: beba promukla
30.12.2008 10:59:41   
Aminad
Draga dana3, prije svega nadam se da će beba što prije ozdraviti, nemoj se brinuti ima i gorih stvari od promuklosti, moji su isto tako znali promknuti kad su bolesni i dr. im je davala inhalacije za tu promuklost pa je možda ipak najbolje da se posavjetuješ s dr. vezano za to jer je beba ipak mala.
Ne znam kad trebaš ponovo na kontrolu ali ako to nije uskoro, spremu bebu i ponovo doktoru jer je, barem ja tako mislim, previše mala pa je najbolje da slušaš šta će ti dr. reći.



_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: beba promukla
30.12.2008 11:00:43   
mamyca
Dana znam da je tesko gledati to,ali ne brini proci ce brzo,samo ga stavljaj non stop da doji,pusa za malog djecaka.I zelim mu da sto prije ozdravi.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: beba promukla
30.12.2008 11:03:36   
Aminad
user posted image eh dok ja poslah ovo što sam napisala eto dobila si puuuuno savjeta.
Slažem se i s ovim da je najbolje da bebu puuuuno dojiš.

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: beba promukla
30.12.2008 11:21:00   
dana3
svaki savjet dobro dodje.ima ovdje mama koje imaju duze iskustvo s djecom i onih koje su dozivjele isto pa to covjeka utjesi kad zna da nije sam u necemu i da ima pomoci.hvala vam puno na brzim odgovorima

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: beba promukla
30.12.2008 11:47:46   
medavi
dana draga moji imaju to obojica samo je kod njih jos drasticnije oni se jos pocnu i gusit odnosno stariji mai je malo blazi...
to ti je tipicni laringitis...prati bebu da nebi slucajno pocele jos kakve komplikacije-moze bit da se zavrsi samo na tome al nedajBoze moze bit i gore .
znaci pogotovu u noci kontrolisi malog! bilo kakva promjena da teze dise ili kasalj kao pseciji lavez javi se ljekaru!
Za to draga moja nema nekog posebnog lijeka  jednostavno dok djeca rastu to pomali izlazi i sve je slabijeg itenziteta. Neiznosi ga van za sad ali nemoj da ga izolujes i kad ozdravi....
P.S. nikad nisu imali bronhitis cak ni jednom i svaki put kad dobiju napad nije praceno temperaturom pa su ljekari zbunjeni dali da ukljucuju antibiotike....cudna stvar...


< Poruku je uredio medavi -- 30.12.2008 11:49:26 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: beba promukla
30.12.2008 18:56:19   
Amrino
Dojenje, dojenje i samo dojenje. Nemoj davati nista vise- ni caj ni vodu.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: beba promukla
30.12.2008 19:16:00   
triplemama
E ovako, moja Naida je bila jednom promukla kada je bila skroz mala i dr. joj je pod hitno dala samo jednu inekciju (ne sjećam se koju) i rekla da joj u sobu stavimo koher sa kamilicom i da joj čitavu sobu dobro naparimo kamilicom kada spava.
Otiđi ti pod hitno doktoru jer, tako mi je dr. rekla, može biti nekih problema sa glasnim žicama.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: beba promukla
31.12.2008 17:48:41   
dana3
zvala sam ambulantu kojoj pripadamo i kao i obicno ovde u svedkoj kazu da je to normalno.pa j.user posted image .. im user posted image oni nisu normalni.mali ne kaslje malo je nosic zacepljen ali brzo prodise,medjutim promuklost je i dalje ista ne dam da place puno cim ga cujem iúzimam i tjesim ali vidim da se pati.jedino da idem hitno a tada se ceka okok 5 sati dok se dodje na red pa mmogu jos gore da razbolim dijete i da pokupimo kakvih virusa.cekam ja jos dnas ako nista idem u bolnicu.hvala vam jos jednom na savjetima i misljenjima

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: beba promukla
1.1.2009 22:05:56   
Revati
I mi smo imali taj slučaj. Odlična doc vuković je rekla da je to od suhog zraka i savjetovala:
-napuniti kadu vrelom vodom zapariti kupatilo i boraviti tamo s bebom pred spavanje 15-ak minuta
-stavljati mokre peškire na radijatore
-zakuhati pun lonac kamilice i morske soli i ostaviti da ukuhava i malo napariti bebu na to (paziti da ne bude prevruće)
-čaj od sljeza davati bebi


(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: beba promukla
2.1.2009 22:31:50   
dana3
nocas smo bili u hitnoj i kazu da je sve sa bebom normalno.beba ne spava teze doji nosic je zaacepöljen ali ovde je tako.pokusacu sa ovim parenjem i ostalim. pa ova zemlja je fuj kad su doktori u pitanju-svee je normalnouser posted image user posted image user posted image hvala samo dragom bogu sto mi je trudnoci s ppocetka vodio nas bosanacuser posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Revati)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: beba promukla
3.1.2009 13:15:37   
Amrino
Najbolje ti je napraviti dosta kamilice i natopiti peskire pa staviti na radijetor. Onda stavi i kamilicu u one posude za etericna ulja...u koje se stavi mala svijeca...znas li na sta mislim?
A iznad bebine glave dok spava stavi polovicu crvenog luka (ili dvije polovice). To je nekada savjetovala hanabanana- i nama je super pomoglo! Beba odmah lakse dise.
Ne znam zasto se toliko uzbudjujes...proci ce to. Ukoliko beba nema temperaturu ili neke druge probleme...nemas se sta toliko brinuti. Bolje je i to nego da je kao ovdje- odmah bebi propisu antibiotike.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: beba promukla
3.1.2009 14:09:53   
laracroft
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Najbolje ti je napraviti dosta kamilice i natopiti peskire pa staviti na radijetor. Onda stavi i kamilicu u one posude za etericna ulja...u koje se stavi mala svijeca...znas li na sta mislim?
A iznad bebine glave dok spava stavi polovicu crvenog luka (ili dvije polovice). To je nekada savjetovala hanabanana- i nama je super pomoglo! Beba odmah lakse dise.
Ne znam zasto se toliko uzbudjujes...proci ce to. Ukoliko beba nema temperaturu ili neke druge probleme...nemas se sta toliko brinuti. Bolje je i to nego da je kao ovdje- odmah bebi propisu antibiotike.


Potpisujem,stvarno djeluje!!!

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: beba promukla
5.1.2009 9:17:55   
dana3
brinem se za to jer sam ja dijabeticar i sve sto se dogodi bebi pomislim da je moja krivica.zato pokusavam da ga sacuvam sto vise mogu i tesko je zaspati i buditi se sa mislju da i on moze dobiti secer,i da je i to moja krivica.sad je isto problem sto uopste navece ne spava.budi se u pola jedan navece i do ujutro oko osam, pola devet zaspi.nije nesto posebno spavao od kako se rodio ali bar je spavao od pola 3 do pola 6.sad ni to

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: beba promukla
21.1.2009 15:05:43   
medavi
Znaci moji su obojica dojili i samo dojili i opet se javljalo navedeno _pseci lavez i edem glasnih zica_ kamilica, i peskiri na radijatorima i sve moguce zavrzlame smo radili jer zaboga djete mi se gusi i na kraju hitna dextametazon pa dva sata cekamo da vidimo djelujeli i dali treba jos jedna doza a ako djete vec toliko plitko dise injekcija pa bolnica otorina e onda gore inhaliranje u sobici 2x2 na kamilici i na inhalatoru fizioloska otopina + bisolex kapi+ neki od antibiotika u inhalator i tako do ujutro. a doktor kaze ako se ponovo pogorsa onda intubacija a ako edem ne spadne ono najgore_ traheoktomijauser posted image ma da umres od straha....
ovo sam napisala iz razloga da pokazem da se takve stvari znaju toliko da se otmu kontroli jer na samu promuklost niko neraguje al od toga do ovoga sto sam ja prosla je samo pola sata u gluho doba noci....
dana draga mislim da ovo nije lucaj s tvojom bebom jer i moji dvojica nisu isto podnosili stariji je uvijek bio u gorem stanju ali neka znas da nikad nije iskljuceno ovako sta a sekunde igraju ulogu....
sve iz licnig iskustva bez nagadjanja i rekla kazala...LP
Medavi.
P.S. dijabetes ti nema nikakve veze s ovim i nema potrbe da se zato krivis.

< Poruku je uredio medavi -- 21.1.2009 15:07:05 >


_____________________________

MAMINI MOMCI
HARIS 18.04.2002
SAMED 04.07.2005

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: beba promukla
17.6.2009 3:04:16   
Dinka 79
Pomozite..................
moja Naida je od jučer kao malo promukla,a evo noćas malo malo se budi plaće,nema temperaturu hvala bogu,al izgleda da je grlo.Malo sam joj stavila oblogu od meda na grlo i prozračila sobu,ako ima neko još neki prirodni naćin neka pomogne ili da je ipak ujutro odvedem doktoru,neznam šta da radim user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naida,30.09.2008.god.

(odgovor članu medavi)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *