|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.8.2013 14:12:21   
dandi84
Perlica draga moja dobro nam došla...Muž neka pije Zdravac..On je dobar za muskarce i njihov spermogram...Ti pij do O Macinu a od O Vrkutu do naredne M...Dođi nam u čekaonicu, tu pricamo o svemu svaki dan i družimo se i iscekujemo nase plusice...user posted image Evo link cekaonice http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-augustu/m_1847597/mpage_36/tm.htm#1869308

< Poruku je uredio dandi84 -- 21.8.2013 14:14:18 >


_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 776
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.8.2013 14:26:51   
anandi
Ja vise ne vjerujem travama, pila sam je 2 godine i nista od user posted image
Ukratko cu vam reci, 4 godine sam u braku, raznorazne pila trave, lijekove i nista. Odradila sve moguce nalaze (papa, hormoni, torch...)hsg, muz spermogram i sve uredno, nema nikakvih smetnji al opet nista. Tako drage moje, ne vrijedi nam da se toliko nadamo, razmisljamo i isprobavamo raznorazne metode vec se opustiti i uzivati sa svojim muzicima user posted image i user posted image ce naravno doci kad mu bude sudbina.
To je moje misljenje user posted image

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 777
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.8.2013 14:28:10   
enaaa

IZVORNA PORUKA: perlica55

Cure DD user posted image , aktivna sam članica RR.hr
vidim da i vi pokušavate koristiti čajeve, pa tako i ja.
Ako neko ima volje malo mi objasniti kako i šta piti.
Ukratko MM ima 33, ja 31 godinu. Trudimo se oko 1,5 god. napraviti bebu,
al nam ne ide user posted image . Menstruacije redovite.
Moji hormoni uredni, papa i UVZ također. MM se još neda nagovoriti
na spermiogram, al morat će. Zadnjih 4/5 mjeseci imamo ciljane odnose,
LH trakice i BT, i opet ništa.....
Vrkutu pijem od Nove godine, smanjila mi je bolne menstruacije, al mi je
još jaaako kratak ciklus 23-25 dana. Od ovog mjeseca ću koristiti i macinu
travu.
Sad jesam li dobro shvatila, Macinu pijem 2 čaše dnevno od M do O.
a Vrkutu od O do M????  Sto bi mogao muž piti???
Izvinjavam se ako je dug post, i ako sam dosadna, al ima
jako puno stranica i ne stignem sve čitati, a taman sam dobila
user posted image  pa bi krenula s čajevima. Hvala puno, i nadam se da budemo
sve uskoro debele user posted image ....

Dobro došla na RR.bauser posted image
Ja sam pila i macinu travu i vrkutu par mjeseci, i ono što sam i ja osjetila je dok sam pila vrkutu da su mi se smanjile bolne menstr.
Macina trava se pije od zadnjeg dana M pa sve do O, a pošto mjeriš BT, ja vjerujem da znaš kada ti je O, bar sam ja po mjerenju BT i po bolu osjetila kada mi je O...al user posted image još ni na mapiuser posted image
Macinu travu piješ 3 mj. ( od kraja M do O) i nakon 3mj. pauza 1 mj., bar sam ja tako pročitala i uradila ( trenutno sam na pauziuser posted image )
Ja za vrkutu nisam nigdje pročitala da se i za nju treba praviti pauza, jer sam čitala da je jako ljekovita biljka, i da se preporučuje ženama da je piju svaki dan ( možeš je miješati sa macinom travom)....što se tiče macine trave, ima je više vrsta, ja sam skoro svaku isprobalauser posted image i još nemauser posted image
Ja sam oba čaja pravila po 1l, a nekada i 1.5l user posted image
Što se tiče tm, čitala sam da se njima preporučuje što više sjemenki ( bundeve, suncokreta) moj je i to koristio al opet ništauser posted image
I kod mene je sve ok, redovne M od 26-29dc, hormoni, papa test, sve na pregledu za 10, al user posted image nema pa nemauser posted image
Ono što bih ti preporučila je da nekako tm nagovoriš da i on uradi nalaz...mm je obećao da će uraditi kada se vratimo sa odmora, jer je meni stvarno muka da ja non stop tražim uputnice za sebe, a možda nije problem kod mene, već kod njegauser posted image
Ja sam jedan mjesec koristila i brazilski orah (jako dobar za debljanje endo., al uzimaš samo 2 dnevno), i vitamin E 200 -Dietpharm
Brazilski orah može koristiti i tm, ja sam svog i sa tim kljukalauser posted image ...mm jedino još cica macu i vrkutu nije isprobao, ostalo sve jeste...a vjerovatno znaš i za onu mućkalicu sa medom i sjemenkama, pa eto tm može i to da koristiuser posted image
Nadam se da sam ti bar malo pomogla...virnem ja malo i kod vas na RR.hr...ova lista za odbrojavanje vam je superuser posted image user posted image
....da te utješim, nisi jedina koja dugo čeka svoj plusić, i istih smo godinauser posted image
Sretno sa ispijanjem čajeva, i naredni mjesec da nam se javiš sa user posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 778
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.8.2013 18:40:46   
perlica55
Enaaa, hvala puno na obješnjenju user posted image
Danas mi je 2dc, čim stane user posted image krećem
u ispijanje čajeva. Danas sam probala Macu,
jao jaaako je gorka, želudac mi se okretao
dok sam je popila.
Nadam se da ćemo uskoro vidjeti user posted image obe!!
Svakako javim kako napredujem...

Lista trunica za kolovoz je savršena, i meni
je kasnila ovaj mjesec, pa sam se ponadala,
ali test negativan, a menga stigla user posted image
Valjda ćemo i mi trudilice ugledati plus
jednog dana....
Sretnoooo user posted image

(odgovor članu enaaa)
Neposredna veza do poruke: 779
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
21.8.2013 19:13:40   
perlica55
Dandi draga, pozdravila sam vas u čekaoni,
družim se s curama na RR.hr, pa ne
stignem sve kod vas pratiti, al povremeno
ću vam se javiti user posted image
Anandi, trenutno se ne mogu opustiti,
jer mi je jaaako teško vidjeti user posted image svaki
mjesec, zato sada krećem u pijenje čajeva,
ak nam ne pomognu, možda jednog dana
postanem ravnodušna pa se bebica uhvati,
al trenutno ne mogu....
Sretno cure user posted image

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 780
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.8.2013 14:27:00   
mala bubamara
Pozdrav svima! Nova sam ovdje, moj muz i ja pokusavamo bebu nekih 6 mjeseci, menstruacija mi je uredna, mozda nismo opusteni, zanima me dali je kome macina trava pomogla? hvala vam svima!

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 781
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.9.2013 20:36:22   
memma
zanima me da li MM smije da pije macinu travu ?

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu mala bubamara)
Neposredna veza do poruke: 782
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.9.2013 20:41:51   
dandi84

IZVORNA PORUKA: memma

zanima me da li MM smije da pije macinu travu ?

Ne samo ti do O..A mm Zdravac...Vrati se malo unazad pa iscitaj temu i sve ce da ti bude jasno, zenice su dosta o tome pisale...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 783
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.9.2013 22:23:59   
Vanne
pozdrav zenice user posted image

interesuje me je li iko od vas kupovao macinu travu na kosevskoj trznici kod onog travara? ja sam uzela i vrkutu i macinu kod njega, ali vi pisete da je macina trava toliko gorka da je jedva pijete, a meni moja malo skroz gorkne... mozda to nije ta prava macina trava? on je rekao da je ta za zene,ali ne pise ni latinski naziv na njoj, nikakvo objasnjenje...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 784
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
2.9.2013 23:09:09   
enaaa

IZVORNA PORUKA: Vanne

pozdrav zenice user posted image

interesuje me je li iko od vas kupovao macinu travu na kosevskoj trznici kod onog travara? ja sam uzela i vrkutu i macinu kod njega, ali vi pisete da je macina trava toliko gorka da je jedva pijete, a meni moja malo skroz gorkne... mozda to nije ta prava macina trava? on je rekao da je ta za zene,ali ne pise ni latinski naziv na njoj, nikakvo objasnjenje...

Imaš više vrsta macine trave, ja sam koristila tri, i samo mi je jedna bila gorka...uglavnom, meni je žena kod koje sam kupovala rekla da je svaka za plodnost, pa sam ja na kraju sve probala, al user posted image još nema
Tebi sretno sa ispijanjem čaja, i da uskoro ugledašuser posted image user posted image

_____________________________

My Ovulation Chart

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 785
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.9.2013 7:54:48   
dandi84

IZVORNA PORUKA: Vanne

pozdrav zenice user posted image

interesuje me je li iko od vas kupovao macinu travu na kosevskoj trznici kod onog travara? ja sam uzela i vrkutu i macinu kod njega, ali vi pisete da je macina trava toliko gorka da je jedva pijete, a meni moja malo skroz gorkne... mozda to nije ta prava macina trava? on je rekao da je ta za zene,ali ne pise ni latinski naziv na njoj, nikakvo objasnjenje...

Traži Macinu travu (Marubii herba) i ta je za plodnost i ona je jedino gorka..user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 786
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
3.9.2013 20:47:49   
memma

IZVORNA PORUKA: memma

zanima me da li MM smije da pije macinu travu ?



izvinjavam se :) nova sam , pa dok se malo i snadjem ovdje user posted image user posted image

_____________________________

Sačuvaj me od mudrosti koja ne plače, filozofije koja se ne smije i veličine koja se ne klanja pred djecom.

Halil Džubran

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 787
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
5.9.2013 9:39:17   
jupajdi
Citala sam da se vrkuta pije i u trudnoci kako bi sprijecila spontani pobacaj. Na mojoj kutiji caja pise da isti ne konzumiraju trudnice i dojilje. Sada ne znam da li da nastavlim piti. Imala sam spontani prije 6 mjeseci, a sada sam opet user posted image  user posted image

(odgovor članu memma)
Neposredna veza do poruke: 788
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
5.9.2013 12:17:05   
dandi84

IZVORNA PORUKA: jupajdi

Citala sam da se vrkuta pije i u trudnoci kako bi sprijecila spontani pobacaj. Na mojoj kutiji caja pise da isti ne konzumiraju trudnice i dojilje. Sada ne znam da li da nastavlim piti. Imala sam spontani prije 6 mjeseci, a sada sam opet user posted image  user posted image

Prestani i idi na kontrolu...Vjerovatno ce ti doktor dati neku terapiju da cuvas trudnoću s obziromna tvoj prethodni sponntani...Dabroston ili Utrogestan...user posted image

_____________________________

Život nam vraća ono što mi drugima dajemo....

15.07.2012. god -missed ab. (8 ned+4)

28.12.2013. god -ugledali smo user posted image

29.08. 2014. god. - rođen N, mamino žuto pile...

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 789
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
9.9.2013 19:10:51   
Anoniman
drage žene...počela i ja piti tu macinu travu i nakon što popijem šolju osjetim bol u krstima i na području oko jajnika?!! grozno...tupa bol traje oko 3 h i lagano prestaje...jeli se ikom dogodilo nesto slicno?? jeli to normalno...sta mi savjeujete..da prestanem ili nastavimuser posted image

(odgovor članu Riba)
  Neposredna veza do poruke: 790
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
9.9.2013 19:40:59   
Marija13

IZVORNA PORUKA: Anoniman

drage žene...počela i ja piti tu macinu travu i nakon što popijem šolju osjetim bol u krstima i na području oko jajnika?!! grozno...tupa bol traje oko 3 h i lagano prestaje...jeli se ikom dogodilo nesto slicno?? jeli to normalno...sta mi savjeujete..da prestanem ili nastavimuser posted image

kada je piješ, mislim pratiš li ono kada se smije piti..

_____________________________

"Ono što mi jesmo određuje našu djecu daleko više nego ono što im govorimo. Znači, potrebno je da budemo danas, ono što želimo da naša djeca postanu sutra."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 791
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
9.9.2013 21:17:02   
Anoniman
sve kako treba, počela pit nakon završetka menstruacije

(odgovor članu Marija13)
  Neposredna veza do poruke: 792
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
16.9.2013 15:09:59   
zmaja
Suprug i ja već 3.g radimo na trudnoći, on je imao loš spermiogram, a ja nizak progesteron i jedan poštopani jajovod. Na preporuku prijatelja koristili smo astaksantin i oboje pili zdravac, a ja još i vrkutu, oko mjesec dana. Nakon toga mužu spermiogram super, sve ok, i moj progesteron živnuo, i prestala piti i opet mi druga faza prekratka, počinjem ponovno. Izluđuj me doktori kojima je to sve ništa strašno. Zaboravih napomenuti ja sam 38., suprug 40.g, kasno se odlučila udati. Nemam pojma gdje će ovo završiti, zanimam me je li netko čuo da vit B6 pomaže kod produženja luteinske faze?

(odgovor članu Riba)
Neposredna veza do poruke: 793
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
16.9.2013 16:07:03   
AAvalon
zmaja, nemoj se uvrijediti, ali s obzirom na tvoje godine, ako zaista zelis bebu, mozda je bolje da sa biljnih pripravaka predjes na konkretne lijekove (svaki lijek koji stimulira ovulaciju npr. klomifen, femara i sl. ce produziti lutealnu fazu a takodje imas i zamjenske progesterone). iskreno, mislim da ti je to bolja opcija od cajeva, trava i vitamina. sretno u svakom slucaju user posted image

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu zmaja)
Neposredna veza do poruke: 794
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
18.9.2013 12:07:22   
zmaja
Pila klomifen i moji jajnici se smrzli, ne reagiram na lijekove, dogovorila inseminaciju, ali kako ovulacije nije bilo na klomifenu pokušali ciklus bez klomifena, prirodno jer ovulacija je bila super,  ali luteinska faza prekratka i tako dok oni mene pregledavaju i odlučuju vrijeme ide pa želim pokušati sama između tih čekanja.
Za utjehu svima, osobito mojih godina, u nedjelju sam vidjela vršnjakinju mog supruga s prvim djetetom, beba 3 mjeseca. Imala sto problema i usto jake alergije pa bila na kortikosteroidima, već odustali i i eto ipak postala mama........ne odustajem, pozz

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 795
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
19.9.2013 12:53:38   
bubyy
Pozdrav svim clanicama..nova sam na forumu, svima vam zelim puno srece da ugledate svoje user posted image , takodje i u ispijanju cajeva..sto se tice macine trave drage moje dame sa njom morate koristiti VITAMIN E, bez njega nema puno svrhe, svaki dan po jedan..posto ni mi nismo sve iste ima jos jedan recept nije tesko za napraviti a mnogi ma je pomoglo da zatrudne:
Uzmete 1L sto jace RAKIJE najbolja je LOZA,
zatim KORIJEN i LIST PERSUNA, i KUNICU,
sve to pokiselite u jednu teglu i ostvite 10 dana da odstoji, zatim procijediti i piti svaki dan, ali se pije tako sto se u toku cijelog dana kad god vam naumpadne pije po gutljaj samo.. pozzz i sretno u iscekivanjuuser posted image

(odgovor članu dandi84)
Neposredna veza do poruke: 796
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.10.2013 15:44:32   
elib
Podrav svima...nova sam i jako zbunjena user posted image pokusavam ostat trudna vec godinu ipo i nista...pijem macinu travu al nije gorka nikako zato sam zbunjena jel treba da bude gorka i jel ikome ta macina trava pomogla pijem je vec mjesec dana i ima 2 dana kako sam prestala posto pocinje mi ovulacija pijem vitamin e vec 6 mjeseci svi nalazi su uredni i kod muza spermogram super tako da neznam dal da pijem macinu travu neki kazu da je dobra a neki kazu da nije sta da radimmmmmm HELP user posted image

(odgovor članu bubyy)
Neposredna veza do poruke: 797
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.10.2013 16:08:00   
shej
Meni macina trava nije odgovarala, cak razne apoteke i ljudi koji se bave travama je spremaju razlicito te ona vecinom sacinjava neki miks razlicitih trava, ja sam pila samo vrkutu i uz nju sam primjetila poboljsanje plodne sluzi, tako lakse primjetila ovulaciju i PMS simptoma skoro da nikako nisam imala

(odgovor članu elib)
Neposredna veza do poruke: 798
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
26.10.2013 20:12:45   
pepito
Drage zenice
Mnogo se polemike vodi oko macine trave i vrkute pa evo i ja ukratko kazem nesto, mozda nekom bude od koristi. Ja sam unazad godinu dana intenzivno pila macinu travu i vrkutu od kojih mi je vise iskreno muka i kad mi neko spomene nesto na tu temu povraca mi se. Meni je iskreno vrkuta pomogla da saniram bakterije i gljivice koje su mi kod svakog nalaza urina bile u nekim manjim kolicinama, ali mi nikad ni jedan doktor nije dao terapiju da to lijecim uvijek je bilo nije to nista bla bla bla. Na zadnja dva nalaza koja sam radila zbog ivf-a nista od toga nije bilo i kad sam rekla doktoru da sam zadnja tri mjeseca pila samo vrkutu rekao mi je da to i jeste za ciscenje organizma posebno urinarnog trakta, a da se macina trava ne bi trebala piti u velikim kolicinama odnoslo 1-2 l. dnevno jet ima jako dejstvo na folikule i mogu dovesti do stvaranja mioma. Ono sto sam cula nedavno u Hrvatskoj zenama umjesto caja preporucuju Maca prah sa vlaknima koji se ne treba kuhati vec se jedna kafena kaskica stavi u bilo koju tecnost( voda, caj, sok, a moze se cak mjesati i sa pahuljicama). Ja sam ovaj prah kupila u BBI- u i vec ga koristim 7 dana, pa eto nadam se da ce biti od koristi ali je u svakom slucaju lakse konzumirati prah nego kuhati cajeve. Taj prah je u biti macin korijen iz Perua pomjesan sa dosta vitamina pa eto nadjite na net-u sta sve lijeci. A sto je najbitnije taj prah mogukristiti i vasi muzevi.
Eto toliko od mene svima nam zelim ubrzo user posted image , pa da pricamo o lijepsim stvarima...

(odgovor članu shej)
Neposredna veza do poruke: 799
   RE: Macina trava, vrkuta, crveni zdravac i os...
27.10.2013 16:05:30   
bubyy
Pozz svima,
ko mi moze reci gdje se u sarajevu moze nabaviti crveni zdravaca??

(odgovor članu pepito)
Neposredna veza do poruke: 800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  30 31 [32] 33 34   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *