|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 [104] 105 106   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
9.10.2013 16:30:00   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: Narona
Jer nema smisla, zdravi smo (ko 2 konja user posted image ), ne kontam šta sam krivo uradila. Inače se zdravo hranim, aktivna sam, ali eto, tako se htjelo.


Začeće je jedan čudesni sticaj toliko velikog broja nekontrolisanih okolnosti, neko će reći Božije davanje, neko slučajnost.

U vrlo malom broju slučajeva mi možemo na njega uticati, pa i kad se radi medicinski potpomognuta oplodnja. To što ste zdravi, zdravo se hranite itd. ne znači ništa ako su se slučajno spojile ćelije koje nisu imale najbolji kvalitet i potencijal da se dalje razvijaju.

I nisi ti ništa krivo uradila, ti nisi imala nikakvog uticaja na to!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 2576
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.10.2013 23:54:53   
Narona
Ma znam da nisam kriva, samo sam se par dana preispitivala jesam li dovoljno mirovala, jesam li baš morala učiniti ovo ili ono. Valjda je to tako kod žena, uvijek prvo preispitujemo sebe. Ja nisam navikla ležati, mirovati (mislim niko nije rekao da trebam), ali sam opet pazila i razmisljala o svakom pokretu. Imam mnogo obaveza koje obavljam stoički, ali od kako sam saznala za trudnoću uvijek sam u podsvijesti imala da moram paziti.

Uglavnom pokušat ću da se ne zamaram sa svime. Pokušavam zaliječiti ovu moju vaginalnu floru :) pa nastaviti normalan život. Ako se nekad opet upeca neki mali spermić, biće super, ako ne ma bit će i to OK!

Ove lactogyn vaginalete mi nešto baš i ne pomažu (koristim 4 dan, ne vidim neke promjene).

pozzz drage moje!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2577
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
25.10.2013 0:55:01   
Kiki23
Drage kolegice,koje imate s ovim islustvo
Ja sam sad 5sedmica trudna i prije 2 dana sam pocela obilno
Da krvarim,stimak me strasno boli. Nije samo krvarenj nego i
kao da iz mene komadi mesa idu svaki put kad mokri a to radim
cesto.bila sam kod doktorice i kaze da moram na ciscenje a dr.doktorica
da ne moram.sve ce se samo regulisati samo da lezim i odmaram
jer je mala trudnoca. Ja vas molim ako znate sta je ispravno i dali
Ja stvarno nemoram ici na viscenje.mene je strah.za moje zdravlje
Molim vas da mi date odgovor

(odgovor članu mozda)
Neposredna veza do poruke: 2578
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
25.10.2013 0:58:13   
ananas_ze

IZVORNA PORUKA: Kiki23

Drage kolegice,koje imate s ovim islustvo
Ja sam sad 5sedmica trudna i prije 2 dana sam pocela obilno
Da krvarim,stimak me strasno boli. Nije samo krvarenj nego i
kao da iz mene komadi mesa idu svaki put kad mokri a to radim
cesto.bila sam kod doktorice i kaze da moram na ciscenje a dr.doktorica
da ne moram.sve ce se samo regulisati samo da lezim i odmaram
jer je mala trudnoca. Ja vas molim ako znate sta je ispravno i dali
Ja stvarno nemoram ici na viscenje.mene je strah.za moje zdravlje
Molim vas da mi date odgovor


desilo mi se isto u 6oj sedmici trudnoce,dobila sam tablete,na kontroli poslije 3dana sve je bilo ok,tablete ispila do kraja i u nove pobjede...

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu Kiki23)
Neposredna veza do poruke: 2579
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
25.10.2013 1:00:44   
ananas_ze
ps tipkam s mob,nadam se da ne zvucim grubo i da cu ti uspjet poslat pp u narednim danima...

_____________________________

Ništa živ čovjek ne može izgubiti što mu jedno proljeće ne bi moglo povratiti, niti može biti čovjek trajno nesrećan dok Bog daje da se duša liječi zaboravom a zemlja obnavlja proljećem.


S~proljeće~ 05.04.2014.
S~zvijezda smijalica~ 06.03.2017

(odgovor članu ananas_ze)
Neposredna veza do poruke: 2580
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
26.10.2013 18:51:37   
Narona
Draga moja, ja sam bila 6/7 sedmica trudnoće kada sam imala spontani i nisam htjela na kiretažu, a sve je samo otišlo. Dr. mi dao antibiotike da pijem, bolilo je užasno, ispadali kako kažeš komadi iz mene, i tako danima. Ali nakon 8 dana, krvarenje prestalo, a i bolovi su bili zanemarivi. Evo još uvijek imam problema sa vaginalnom florom (sve posljedica antibiotika). Koristim kantarion vaginalete i ulje (natopim tampon u ulju), i bolje mi je. Mislim da će uskoro i sve prestati! Ništa ne brini. sve će biti OK!

Želim ti puuuno sreće ubuduće, i polako :) bit će beba!!!

(odgovor članu Kiki23)
Neposredna veza do poruke: 2581
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2013 9:32:33   
BebeLina
Opet sam imala spontani. Drugi u 4 mjeseca.
Prvi put u 15. sedmici
Sad u 6.

Slijede pretrage

_____________________________

11.07.2013. godine - missed ab (16. sedmica)
2.11.2013. godine - spontani (8. sedmica)


(odgovor članu Narona)
Neposredna veza do poruke: 2582
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2013 9:44:40   
witch
Mnogo mi je zao. user posted image Drzi se!

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 2583
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2013 9:57:54   
grozđe

IZVORNA PORUKA: BebeLina

Opet sam imala spontani. Drugi u 4 mjeseca.
Prvi put u 15. sedmici
Sad u 6.

Slijede pretrage


BebeLina zao mi je...

uradi pretrage ,ali prvo potrazi dobrog doktora..nadam se da ga vec i imas...

(odgovor članu BebeLina)
Neposredna veza do poruke: 2584
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2013 13:14:37   
Mrvica_83
BebeLina Zao mi je mila user posted image user posted image Obradovala me vijest o tvojoj T .. A ja sam vec pisala - nakon gubitka ja sam uradila sve pretrage i kad smo dobili nalaze i ustanovili da je sve ok krenuli smo u borbu za novu T user posted image Od srca ti zelim da uz pravu podrsku ustanovis zasto se sve desilo i da sto prije dobijes svoju bebicu u narucje aBd user posted image Ako trebas savjet , podrsku tu smo user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2585
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2013 21:32:30   
scarlett
BebeLina žao mi je user posted image user posted image
user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2586
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
13.1.2014 21:08:22   
Berna1
Znate li koji razlozi mogu biti za spontani?user posted image

(odgovor članu mozda)
Neposredna veza do poruke: 2587
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 10:56:42   
kokouli
Pozdrav ,i ja sam imala missed abort.u 10 nedelji trudnoce ,prije par dana urađena mi je kiretaža ,suvisno je da kazem da sam slomljena ,dugo sam cekala na tu trudnocu i desi mi se to tako .Ni sama ne znam koji je razlog ,ali namjeravam uciniti sve potrebne pretrage cim malo ojacam .Jedino cega se plasim je da mi se to opet ponovi ,jedva sam i ovo prezivjela ,ako sam uopste vise ziva .....

(odgovor članu Berna1)
Neposredna veza do poruke: 2588
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 11:00:10   
kokouli
Najgori odgovor koji sam dobila je desava se ,a razloga moze biti milion od imunog sistema ,bakterija genitalnog ili urinarnog trakta do bolesti krvi majke ,Rh faktor majke i oca te fetusa ....itd .to sve treba ispitati i naravno Kariotip oba partnera .

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2589
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 11:24:00   
Vanne

IZVORNA PORUKA: kokouli

Pozdrav ,i ja sam imala missed abort.u 10 nedelji trudnoce ,prije par dana urađena mi je kiretaža ,suvisno je da kazem da sam slomljena ,dugo sam cekala na tu trudnocu i desi mi se to tako .Ni sama ne znam koji je razlog ,ali namjeravam uciniti sve potrebne pretrage cim malo ojacam .Jedino cega se plasim je da mi se to opet ponovi ,jedva sam i ovo prezivjela ,ako sam uopste vise ziva .....


Kokouli,i ja sam imala missed u 9 nedjelji...plod se nije razvio,gin mi je rekao da je to genetska pogreska ploda,prirodna selekcija...takve stvari se zaista dogadjaju,mi zene nicim ne mozemo uticati na to...cekala sam 3 ciklusa i onda ponovo iz prvog pokusaja ostanem trudna,ova bebica se lijepo razvija,ispostavilo se da je gin bio u pravu i da je razlog spontanog zaista bila genetska pogreska ploda...i jos da napomenem da sam prvu trudnocu ostvarila nakon 11 ciklusa pokusavanja...
Vjeruj mi sad sam trudna,ali kad vidim slike sa uzv iz prve trudnoce znam zaplakati,ostala mi je praznina nakon tog pobacaja...
Ti moras biti jaka,misli na novu trudnocu,oporavi se pripremi se psihicki i fizicki za novu bebu koja ce uskoro doci...

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2590
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 11:53:46   
Mia
kokouli draga, bas mi je zao zbog spontanog user posted image user posted image Znam koliko si se mucila da ostvaris trudnocu, jer i sama sam bila u toj prici user posted image Svakoj zenici je tesko podnijeti gubitak bebice, a pogotovo zenicama koje su se dugo borile da ostvare trudnocu ... nisu tu vise u pitanju mjeseci, nego godine borbe user posted image Draga, ne znam sta da ti kazem ... pokusaj se sabrati, oporaviti, pa onda u novu borbu. Najbolje ti je da vidis sa dr. sta bi jos mogla od nalaza da uradis, jer ti si pred postupak sigurno uradila masu nalaza i pretraga ... od briseva, nalaza krvi, urina, stitne i sl. tako da trebas eventualno uraditi neke specificne pretrage. Sretno i od srca ti zelim da uskoro zatrudnis i rodis prekrasnu i zdravu bebicu user posted image user posted image

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2591
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 12:01:50   
Mrvica_83
Kokouli Mila zao mi je user posted image user posted image I ja sam jedna od zenica koja je prezivjela gubitak .. Nadam se da ce pretrage pokazati da je sve u redu ..A i mene je ta recenica / desava se , greska prirode bas dovodila do ludila user posted image user posted image Od srca ti zelim uspjesnu narednu T i zivu i zdravu bebaru .Ako trebas bilo sta tu smo user posted image Ja sam dosta pisala na temi pretrage kad sam bila u tom periodu prosle godine pa mozes vidjeti .. Ako vec nisi uradila masu toga kako Mia kaze ..Veliki zagrljaj podrske ti saljemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Mia)
Neposredna veza do poruke: 2592
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 12:04:42   
Pingvina
Pozdrav zenice..
Prvo da kazem da mi je zao za sve koje su prosle to grozno iskustvo. I sama sam imala jedan spontani sa 10+5. Samo mogu reci da se ja licno nikad nisam od tog u potpunosti oporavila. To je jednostavno trag koji me obiljezio za cijeli zivot. Meni je najvise pomogao razgovor s muzem. S ostalima nisam imala ni volje ni zelje da komuniciram na tu temu jer sam se jezila od svih komentara tipa-Bila je to mala trudnoca. Bice jos djece. Desava se..itd.
Neko je pitao koji su razlozi za spontani. Zaista ih ima mnogo, a jedina stvar koja sigurno nije razlog za spontani je vasa greska. Znam da se svaka to pita. Ja sam prebirala po glavi sta sam pojela, jesam li naglo sjela, jesam li negdje poskocila, istegla se, okrenula kako ne treba...Kad sam zakljucila da nije nista od toga, onda sam se pocela pitati o koga sma se to ja ogrijesila pa me Bog tako kaznio. Moje mucenje same sebe je trajalo mjesecima...I zaista iskreno i od srca ne zelim da iko sebi napravi ono sto sam ja sebi radila tom griznjom savjescu i ludim mislima. Ako nekoj treba razgovor, savjet..neko ko ce ga slusati i razumjeti dok prica o svojoj boli-tu sam za svaku od vas. Saljem vam najveci virtuelni zagrljaj. Doci ce i ljepse vrijeme za svaku od nas/vas.
Vanne-nadam se da ste dobro..user posted image user posted image

_____________________________

Ovo sunce ne grije kao prije...Ni ova kisa ne pada kao nekada...Nikad me nije boljelo kao tada...I mozda nece prestati vise nikada...
05.03.2012.:(((
Moje drugo proljece, moja utjeha...mislila sam nikad vise....11.3.2014. :)))

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2593
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 13:36:06   
kokouli
Hvala vam drage na rijecima utjehe ipodrske ,Mia nisam bila ni u kakvom postupku spontano je doslo do trudnoce .

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2594
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 13:43:44   
Mia

IZVORNA PORUKA: kokouli

Hvala vam drage na rijecima utjehe ipodrske ,Mia nisam bila ni u kakvom postupku spontano je doslo do trudnoce .


Onda izvini, molim te user posted image Mozda sam te ja pomijesala sa nekom drugom zenicom koja se javljala na temi Bahceci user posted image Onda bi svakako trebala da uradis vaginalne i cervikalne briseve, papa test, hormone stitne, APTT, Hb1Ac, OGTT sa IRI. Ovo je ono sto mi trenutno pada na pamet ..neke osnovne pretrage.

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2595
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
24.1.2014 14:13:11   
Vanne

IZVORNA PORUKA: Pingvina


Vanne-nadam se da ste dobro..user posted image user posted image


Pingvina hvala na pitanju...prosla je kriza,morat cu se pricuvati do porodjaja,strogo mirovati....ma dubit cu i na glavi samo da mi bebica bude ziva i zdrava...veliki zagrljaj za tebe i tvoju mrvicu user posted image

_____________________________

02. 07. 2014. 18:56 Sarah.....zjenica oka moga....

(odgovor članu Pingvina)
Neposredna veza do poruke: 2596
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
26.1.2014 14:39:07   
kokouli
Mia trebala sam ici na konsultacije za ICSI u Bahceci ali sam zatrudnila prirodno ,oni stoje kao zadnja solucija i dalje user posted image .Danas sam malo bolje ,osjecam se snaznijom ,zaplacem tu i tamo ,ali moram hrabro naprijed ,tako sam odlucila .Malo mi se gade vise ti hormoni papa brisevi ,vadila sam ih milion puta ,i sve je bilo u redu uvijek ,Uradicu te druge analize i usput nevoljko ponoviti i urinokulturu briseve i papu .Kariotip oboje .user posted image .Prepisala sam sve sto je iko igdje spomenuo .Nadam se da su mi 2 mjeseca dovoljna da dođem do rezultata pretraga .

(odgovor članu Vanne)
Neposredna veza do poruke: 2597
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2014 16:10:44   
maza85
pozz zenice moje ja sam nova na forumu,da vam kazem da sam uz vas zao mi je onih sto su izgubile bebice i sama sam menju njima imala sam spontani dva puta,teskom mukom sam sacuvala trecu trudnocu i postala majka,,neko je pitao koji su razlozi spontanog ima ih mnogo ali mogu vam reci da je kod mene bilo samo u glavi,radila sam more nalaza da utvrdim sta je uzrok spontanih i svaki je bio uredan na kraju se ispostavilo samo u glavi pa drage moje i ja kad sam ostavila sve po strani niko me nije interesovao i nizasta se nisam brinula kad nisam dala da me iko i ista slomi u zivotu tek tada sam uspjela,ima naravno i do toga da nesto nije uredu treba raditi svai moguci nalaz i otkriti ali da vam kazem kod mene je bilo samo do moje glave i misli pa drage moje na prvo mjesto stavite svoje bebice i no sikiriki zelim vam svima koje pravite bebe puno puno srece i puno user posted image

(odgovor članu kokouli)
Neposredna veza do poruke: 2598
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2014 17:08:20   
dajana4
pozz svim zenicma na ovom forumu. ja sam jedna od vas , koja je imala 2 spontana u malim mjesecima , i porod mrtvorodenog djeteta. mislila sam poludit cu.. a onda sam nakon dr.koji mi je rekao desava se , bitno da mozes zatrudniti , uzela stvar u svoje ruke i radila pretrage dok nisam otkrila uzrok.. trombofilija, sada primam clexan svaki dan , i ev hvala boogu 8 mj sam trudnoce i nadam se da cu ako bog da dobiti djete , kojeg toliko zelim.. a isto zelim i vama zenicama da ponovo zatrudnite i da imate uskoro bebaca.. najbolje je da ne mislite, znam tesko je, al vjeruj izjedaju misli, sve mislis kriva sam ja, al ne... pozzz

(odgovor članu maza85)
Neposredna veza do poruke: 2599
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2014 16:36:58   
cuca21
pozz cure ja sam isto imala 2 spontana jedan je bio 2012 u oktobru drugi u maju 2013 mjesecu ,,do sad sam sve nalze radila sem papa tes i cladimija ,,preporuka moje doktorice prociscavanje jajovoda sto mi nije jasno zbog cega ,,jel koja od vas to radila posle spontnog hvala :*

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  102 103 [104] 105 106   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  102 103 [104] 105 106   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *