|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 0:26:18   
almirminela
Hvala vam ,ja se nadam da ce ipak sve bit ok,nekako i dalje imam sve simptome trudnoce,pa nekako nadam se da je moja bebica ipak ostala :/ nisu mi nista dali,samo folnu kiselinu pijem od pocetka ,mirujem ,nista mi drugo i ne preostaje!citala sam pomalo vasa iskustva,i zao mi je svake zene koja prodje tu torturu pobacaja!user posted image

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 2526
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 0:35:45   
Mrvica_83
Mila bice dobro aBd user posted image Ne misli na najgore - moramo biti pozitivne i u teskim momentima .. Javni nam sutra za betu aBd .. Smiri se koliko mozes i pokusaj zaspati jer ti trenutno stres samo moze naskoditi.. Veliki zagrljaj ti saljem!!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2527
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 8:58:59   
almirminela
Jutro drage zene,
Ja sam nazalost izgubila bebu ,jutros me doktorica zvala beta opada,ja imam krvarenje ,ali ne i bolove,rekla je da bi trebalo samo se ocistit,ako imala jake bolove da se javim u hitnu,i u ponedjeljak kod nje na kontrolu,naduser posted image am se samo da ce sve samo od sebe proci da necu morati na kiretazu,dovoljna mi je ova bol stvarno,ne fizicka nego psihicka uzasna,placem i placem cjelo jutro,toliko sam zeljela tu bebicu i nadala se !user posted image
Cure/zene stvarno ste sve divne,pune razumjevanja i utjehe!Saljem vam svima jedan veliki zagrljaj!

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2528
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 9:36:30   
almirminela
Imam jos jedno pitanje ,ako ne budem radila kiretazu ,koliko trebam sacekati da ponovo radim na bebici?Negdje sam procitala da moze odma,ako se ne radi kiretaza?Stva vi mislite,jeli imate iskustva ?I mislim da sam upravo izbacila neko strano tjelo,onako ljigavo sicusno(oprostite na izrazu)mislim da je to to ,da mi je organizam sam izbacio user posted image uzas

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2529
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 9:55:47   
animagical
bas mi je zaouser posted image opet, dobro da si prosla bez kirateze...odi svojoj doktorici pa vidi s s njom koje nalaze trebas raditi, bar neke osnovne, briseve, papa test, torch i slicno...ja ne bih bez nalaza odmah radila na iducoj trudnoci

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2530
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 9:57:19   
Aiša
almirminela, jako mi je žao što prolaziš kroz sve ovo user posted image user posted image

Ja sam imala spontani u 11.sedmici, naravno kiretaža je rađena, nije ona toliki bauk, ali nadam se da kod tebe neće trebati, naročito što si, pretpostavljam, plod izbacila.

Što se tiče ponovne trudnoće, pitaj ginekologa, najbolje će ti reći nakon pregleda.

Ukoliko nisi radila osnovne pretrage ja ti savjetujem da ih obaviš prije naredne trudnoće.

Bit će to dobro, samo pozitivno razmišljaj user posted image

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2531
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 10:00:20   
Aiša
Napisala sam ti isto kao animagical - dakle pretrage.

Meni je recimo moja dr prije 8 dana na pregledu rekla da čekam još samo ovu menstruaciju u februaru (dakle samo 2), pa da onda ponovo pokušamo. Spontani sam imala 31.12.12.

I da, znam da je ta psihička bol mnogo teža, ali vjeruj da ćeš biti dibro. Negdje sam pročitala da je mala vjerovatnoća da se spontani ponovi u narednoj trudnoći (7%), ako su nalazi u redu.

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2532
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 10:12:00   
almirminela
Svakako sam mislila uraditi pretrage,jer da mi se opet ovako nesto dogodi krivila bi sebe ,bilo bi nekako i neodgovorno kada bi pocela raditi na bebici bez ikakvih pretraga,bar kad sve uradim ako bude sve ok,onda i ako se ponovo ne daj Boze dogodi isto,bar cu znati da je Bog tako htio,a ne radi neke infekcije bakterije i ne znam ni ja.Joj toliko pitanja ,muke neke i straha!Imam poznanicu koja je trudna 6 mjesec,nisam ljubomorna nije mi krivo,i drago mi je zbog svake zene koja fino iznese trudnocu,jer obozavam djecu,ali ona pusi dvije kutije dnevno ,pije deset kapucina na dan,bas ne pazi ,a ja jadna cim sam saznala da sam trudna bacila cigare ,kafu,i opet user posted image Jao toliko se mucim i trazim krivca,ali znam da je to jednostavno moralo tako biti,da ne odlucujemo mi nego neko ko je iznad nas!Jao ova psiha je CUDO!Znam da ima i tezih slucajeva od mog,procitala sam sta su neke zene prosle,to je stvarno uzasno,i zelim vam svima sve najbolje od user posted image user posted image

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2533
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.2.2013 10:27:01   
grozđe
almirminela zao mi je zbog svega sto ti se desava, eto sreca u nesreci pa ne moras na kiretazu, jos ta dodatna opterecenja...ja i druge zene smo isle na ciscenje i eto sve to prodje...koliko sam cula moze se odmah na novu trudnocu ako nisi imala kiretazu..prva menstruacija mi je dosla nakon 3,5 mjeseca ili 107 dana a cijelo vrijeme u organizmu mi se odvijao normalno proces ( folikuli i ovulacija )..doktor kaze mozda sam bila u grcu ( stres) pa nije krenula menstruacija, a ja sam i jace ociscena, sastrugana pa i to ima veze...odnose bez zastite vec imam jer dok uradim nalaze na koje se ceka i po 3 mjeseca otislo bi mi pola godine, tako da mi normalno zivimo i nadamo se bebici...nisu ni ovi doktori cemu, dosta je sarlatana i pretrpi se stres i dok se nalazi izvade...nije da nisam isla kod doktora ( lokalni i dr. Dekovic ) i hvala Bogu sve je u redu i uvijek mi je bilo sve kako treba...abd kad ostanem trudna planiram uraditi bar osnovne testove...
almirminela nemoj sebe muciti pitanjima sta i kako, jesi li kriva, je li moglo drugacije...nije moglo drugacije, to je moralo tako...zelim ti sve najbolje...

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2534
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 15:26:52   
tea79
Cao zene

Trazeci po netu o spontanom naletjeh na ovaj forum.

Evo da podjelim sa vama moju pricu. Mozda ima zenica sa istim/slicnim iskustvom.

Kod mene je trenutno sve jos svijeze. I dalje sam po dojmovima.. Citam..isputujem se..pitanje zasto i sta sada?

Imam 33 godine i iza sebe 4 trudnoce. Jednu skolsku iz koje imam predivnu djevojcicu, mog andjela..a nakon toga i tri neuspljele trudnoce.
Prva se zavrsila sa spontanim u ca. 6 nedelji..sve izaslo sa menzom. Godinu dana nakon toga nova trudnoca koja zavrsila sa Missed Abortom i kiretrazom u 11 nedelji (plod se prestao razvijati u 8 nedelji) i zadnja trudnoca zavrsena spontanim prije 3 dana.user posted image

Tesko mi je pao zadnji spontani..i fizicki a i psihicki. Zadnjih nedelju dana imam kontrakcije pracenje krvarenjem (kazu da je krvarenje zbog polipa na grlicu maternice).
Bila sam nekoliko puta u bolnici gdje su diagnozirali da je beba dobro i da bolovi su normalni. Slali me kuci sa savjetom da odmaram i da uzmem panodil ako bude puno bolilo. Pila sam Progesteron 2x 100 mg na dan. Trudnoca se fino kao razvijala. Da bih..u petak ujutru, nakon neprespavane noci zbog kontrakcija..pukao mi vodenjak i ja krenula da se cistim prirodno. Bila sam 13+2 nedelje i za mene je bilo sokatno vidjeti i osjetiti kako plod odlazi. Vidjela sam male rucice..glavu..ma strasno :(
Dok sam dosla do bolnice proces je bio zavrsen. Bolilo je skoro kao da se poradjam. Sve se samo ocistilo, sto je na kraju dobro pa da ne moram ici na kiretrazu ponovo.

Nalazim se u drzavi gdje se sve olako shvaca i pusta da sve ide svojim tokom.. da se organizam sam izbori. Nazalost!

Prosle nedelje sam instirirala da mi urade analizu krvi jer vucem temperaturu vec 15 dana..37,4. Danas je stigao rezultat i krv pokazuje da postoji neka upala. Da li je upala uzrokovala spontani..ili je spontani uzrokovao da se pokaze upala..ne znam.

Sada mirujem. Cekam da krvarenje stane. Pomalo me jos boli stomak.
Za koji dan vracam se na posao, a za tri sedmice su me narucli kod doktora da vidimo ima li upale.user posted image

Da li je iko imao slicno iskustvo?
Sta nakon vise uzastupnih spontanih pobacaja?

Da dodam da sam prije tri godine, poslije sto sam rodila kcerku, imala promjene celija na grlicu maternice..koji je ostranjen. Receno mi je da to nece imati uticaj na buduce trudnoce.. ali od tada ja nikako da zadrzim trudnocu.

Puno pozdrava zenice i drzite se..jedino mi znamo kako boli..ali tako je trebalo da bude i treba gledati naprijed

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2535
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 15:31:57   
veeseelaa
Tea žao mi je
jesi li radila briseve cerviksa i  vagine? jel tu sve ok?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu tea79)
Neposredna veza do poruke: 2536
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 15:42:55   
veeseelaa
 i jesil radila uz maternice, jesul isključene anomalije?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2537
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 15:47:21   
tea79
hvala vesela. Bice bolje.

Nisu mi nakon spontanog nista radili, sem sto su potvrdili da se sve ocistilo.
Inace nakon promjene celija na grlicu maternice radim papa test jednom godisnje. Trebam tek da zakazem novi pregled sada.

Ginekolog mi je na zadnjoj kontroli uzela bris/biopsiju poplipa koji se pojavio..

Predpostvaljam nista od toga nije ovo sto si ti spomenula? :)

Malo sam blecak za te stvari..

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2538
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 15:49:50   
tea79
u bolnici su mi vaginalno radili ultra zvuk maternice da vide da je sve otislo..sta su jos oni gledali ne znam.

Ovde, u Danskoj, su katastrofa sto se tice vodjenja trudnoce.. sve im je normalno i sve je OK.

(odgovor članu tea79)
Neposredna veza do poruke: 2539
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 23:19:25   
Mrvica_83
Tea iskreno mi je zao zbog tvog gubitka user posted image Nazalost ima nas mnogo kojima se desilo slicno - mala armija tuznih .. Ne znam kako zdravstvo funkcionise u Danskoj ( kazes da im je sve ok user posted image ) ali ni ovdje nije bas sjajno .. Nakon prvog gubitka ne radis nikakve pretrage sem ako bas insistiras ili uradis privatno .. Sto se tice ponovljenih pobacaja morale bi se uraditi temeljite pretrage .. Koliko ja znam pucanje plodovih ovojnica moze znaciti neku jaku upalu koja je mogla biti uzrocnik user posted image Posto si rekla da sad ides na redovnu kontrolu kod ginekologa ( papa test ) bilo bi dobro da insistiras na brisevima vagine i cerviksa koje je pomenula drugarica Vesela : Opci bris vagine i cerviksa na bakterije , bris na klamidiju , bris na mikoplazmu i ureaplazmu .. Ovdje se takodjer radi nalaz TORCH-a iz krvi koji pokazuje prelezane infektivne bolesti ili one na koje smo cijepljeni ( Toxoplasma , Rubeola , Citomegalovirus i Herpes ) ... Ima tu jos pretraga - za primjer testiranje ne trombofiliju o cemu ti mogu reci zenice koje znaju vise o tome nego ja pa da bezveze ne lupetam .. Sto se tice konizacije mislim da ne bi trebalo imati utjecaja na trudnocu .. Nadam se da ces se brzo oporaviti - psihicki i fizicki te pronaci uzrok koji je , nazalost , doveo do gubitaka user posted image Veliki user posted image podrske za tebe !

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu tea79)
Neposredna veza do poruke: 2540
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.2.2013 23:45:19   
smarija
tea prije sledece trudnoce obavezno odradi nalaze na trombofilije i antitjela,u mom potpisu ces vidjeti da su se i meni desavali spontani,a jos povrh svega trudnocu ostvarujem putem VTO i sve je kriva trombofilija

_____________________________

ja ''''''''83.g. PCOS,IR,MTHFR homozigot,PAI heterozigot
MM ''''''''78.g. Normospermia
1.2009 IUI beta 64 - spontani,3xIUI beta 0
1.2010 i 2. 2012 VTO(Medico S)HS spopntani,3.2013 fet beta 0
4.2014 VTO Maribor HS-bingo beta 410

(odgovor članu tea79)
Neposredna veza do poruke: 2541
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2013 9:03:42   
Lejla Ka
Tea da li je ikad urađen neki patohistološki nalaz ploda na genetske anomalije.

Ne znam kakav je zdravstveni sistem u Danskoj, ali u tako ranoj fazi nema se šat puno uraditi osim davanja progesterona koji si ti vidim uzimala, ili eventualno serklaža ako je utvrđen slab grlić.

Ne znam ni kako to tamo hoda, ali imaš li mogućnost doći do nekog ljekara koji se specijalistički bavi neplodnošću pa sa njim proanalizirati svoju situaciju?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu smarija)
Neposredna veza do poruke: 2542
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.2.2013 21:16:39   
tea79
Hvala vam drage. Drzim se.

Zadnji put nakon kiretraze su radili neku analizu na plodu. Vjerovatno kromosoni. Rekli su ako ne bude uredu da ce da me kontaktiraju, u suprotnom necu nista cuti od njih.
Ovaj put nisu mi rekli da ce raditi ikakvu analizu. Ne znam sta im je i ostalo od ploda u peleni, a sta je otislo u wc.

Zakazano mi je vrijeme kod fam doktora za 3 sedmice..gdje cemo popricati o cijeloj situaciji i o tome sta mi je ciniti. Do tada nista.
Ovde postoji klinika koja se bavi slucajem uzastopnih spontanih pobacaja. Moras ih imati min 3 da bi stekao pravo. Danas sam saznala da je moj doktor vec poslao uputnicu u kliniku. Raduje me da cu dobtiti sansu da pokusamo istraziti razlog. Sada cekam da me odovre. Proces traje oki 9 mjeseci..od prvog sastanka do prvih rezultata. Oni ce me uputiti na analize koje trebam uraditi.

Jedva cekam da krenem u novi pokusaj.. I ako je ovaj bio iscrpljujuci.

Pozd zene

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2543
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.3.2013 21:15:47   
Mellyy
Pozdrav svima
Citala sam vase komentare i ne znam da li se nekom desilo bas ovo isto ko i meni.
Nazalost imala sam spontani a da pri tome nisam znala ni da sam trudna, ujedno sam saznala i za jedno i za drugo.
15 dana poslije zadnje menstruacije sam pocela krvarit ali malo i otisla sam ginekologu da vidim sta mi je, jer mi je mesntruacija redovna i ne bi trebala tad da bude, ona me je poslala da radim nalaz beta hcg, kad sam donijela nalaz rekla mi je da sam trudna, a kad mi je taj isti dan uradila ultrazvuk kaze nema nista u maternici, i ponovo me posalje da uradim taj nalaz i onda posto se beta smanjila kaze imala si spontani, ja ne znam ni kako, ni sta, nisam znala ni da sam trudna jer sam imala menstruaciju, izgubila sam se skroz, nisam stigla nista ni pitat doktoricu, samo znam da sam se isplakala :(

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2544
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
15.3.2013 22:45:41   
Mrvica_83
Melly Prije svega - dobro nam dosla user posted image Zao mi je jer si se morala javiti ovim povodom ali ja sam se pridruzila iz istog razloga i ovdje pronasla podrsku , utjehu i divne drugarice sa kojima mogu podijeliti radost i tugu .. Sto se gubitka trudnoce tice - tebi se izgleda desila biohemijska T .. Beta pozitivna ali ploda nema user posted image user posted image Nazalost .. Koja ti je bila vrijednost bete ?? Doduse uglavnom se dogadjalo da zenicama kasni 10-15 dana pa da dodje user posted image Dogodi se da zene i ne znaju da je bila T u pitanju .. Ako tvoje iskustvo ima pozitivnu stranu to je da si se sama ocistila i da ti nisu morali raditi kiretazu i slicno sto je bas tesko iskustvo .. Ako trebas podrsku , ili ti mogu pomoci nekim savjetom- tu sam .. Veliki zagrljaj podrske za tebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Mellyy)
Neposredna veza do poruke: 2545
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.3.2013 23:51:55   
Mellyy
Mrvica_83 Hvala ti na podrsci i na lijepim rijecima, meni je ovo sve novo pa imam hiljadu pitanja, svi mi kazu da je dobro sto nisam morala radit kiretazu, ali mene brine da necu imat kakvih posljedica, ja pitam doktoricu da li trebam radit kakve nalaze, kaze ne trebas, doduse mene nista ne boli, ali opet me nesto strah da necu imat kakvih problema ubuduce kad opet ostanem trudna, ali meni se ovo tek desilo pa nisam uspjela nista ni pitat doktoricu, na sljedecem pregledu moram sve detaljno je ispitat, hvala ti puno na podrsci ;)

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2546
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
22.3.2013 23:58:41   
Lejla Ka
Takvi slučajevi su poznati pod nazivom biohemijske trudnoće. Dolazi do spajanja muške i ženske polne stanice, ali se zametak ne razvija dalje, ili se ne ugnijezdi u materici i trudnoća u najranijoj fazi propada. I nećeš vjedrovati dosta je čest slučaj, ali se rijetko dokumentuje jer se najčešće objasni zakašnjelom menstruacijom. Samo pojedini slučajevi budu otkriveni kad žena očekuje trudnoću pa uradi test odmah po izostanku menstruacije ili iz nekih drugih razloga ode na provjeru.

Dobro su ti rekli, jako je dobro da je to pušteno da se spontano riješi, ne očekuj bilo kakve posljedice i možeš odmah pokušati opet začeti.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mellyy)
Neposredna veza do poruke: 2547
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
30.3.2013 7:21:38   
dajana4
draga nadya zao mi je .. vjeruj. no sto se tice dr. vjeruj ja ima stim iskustvo., imala sam 2 spontana i rodeno mrtvo djete u 9 mj. idem kod dr. poliklinike gdje sam mu dala sve sta treba da radim od pretraga, na sto me upitao odakle mi , kao ne zna.. da bi mi davao uputnice, poslje odem da mi ocita kaze ok su.. a na internetu nisu,,.. odem kod dr.balic u tuzlu, gdje mi pregleda nalaze i kaze da uradim na trombofiliju, gdje mi jedan nalaz nije ok PAI I... i kaze da se javim hematologu. odem kod njega i on mi da uputnicu za transfuziologiju sarajevo da uradim komplet krv, i jos reumatologu. kontam sta ce mi reumatolog.. nije mi jasno.. znam kako ti je. vjeruj. ja se iduce trudnoce bojim ko da mi vodi.. jer sam ovu zadnju isla privatno i mjesecno sam znala otici dva puta gdje je pregled bio 50 km, dok nisam osjetila udarce.. i na kraju nista. on me samo vagao i mjerio pritisak. nigdje veze.. bjesna sam na nase doktore.. pozz i nadam se da si dobila odg.

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2548
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.4.2013 22:59:41   
D_K
veceras sam gledala jedan prilog i mislila na sve nase trudilice koje su imale spontane user posted image user posted image
ja stavljam link o emisiji i iskreno se nadam da ce mozda nekoj zenici biti od pomoci.

http://balkans.aljazeera.net/video/srbija-lijecenje-imunoloske-bolesti-kod-trudnica

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu dajana4)
Neposredna veza do poruke: 2549
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.4.2013 7:50:19   
dajana4
draga d_k kao sto je i sama rekla gosp.sa priloga da se nasi ginekolozi malo bolje upoznaju mozda i ne bi se mi morale muciti i traziti same uzrok nasih gubitaka..srecom ima ovaj forum pa same razmjenjujemo iskustva.,i nadamo se .... ja sam citajuci ove vase postove otkrila , da ja imam antifosfolipidni sindrom, i da moram da tokom trudoce primam heparin....al to tek nakon dva spontana i gubitka bebe u 9 mj. sta rec...

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 2550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *