|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.12.2012 20:44:33   
witch
Hej, nisam iz Sarajeva, iz Bijeljine sam. Ali svakako napisi kako su prosli nalazi, i sta su ti sve radili, da mogu da se orjentisem, posto cu nesto vjerovatno morati privatno, jer kod nas ne rade sve. Meni je doktor rekao da bih trebala dobiti prvu do 16. decembra, mada koliko sam citala da moze i kasniti. Uglavnom, nakon te prve nam je odobrio odnose. Racunala sam da sam krvarila 3 sedmice, sedmicu prije spontanog, i dvije nakon, tako da imam osjecaj da mi je bas organizam iscrpljen. Sretno ti, i da sve bude u redu! user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2476
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.12.2012 21:01:32   
Mrvica_83
Mila Witch skontala sam da nisi iz SA .. Prvo sam napisala post pa se vratila da procitam sta smo pricale malo ranije i skontala .. Pa sam promijenila post user posted image user posted image No obzirom da je to sve ista glupa birokratija mislim da ce ti moje iskustvo koristiti user posted image Malo sam trazila po forumu , netu i zvala neke laboratorije .. U principu neke osnovne pretrage su :
TORCH - 190,00 KM

Vaginalni i cervikalni bris - 42,00 KM

Urinokultura sa ABG - 40,00 KM

Pretraga na Klamidiju iz cerviksa 100 KM - potpuno pouzdana

Mikoplazma + Ureaplazma 45,00 KM

Antikardiolipinska tijela 45,00 KM
Cijene su za nalaze u privatnoj reziji , naravno,  bez uzimanja brisa ginekologa ..To treba dodatno platiti ..
Vjerovatno nece imati neke podloge , reagense i sta im vec treba pa cu nesto i privatno uraditi ali sta god uradim preko osiguranja super je .. Uzevsi u obzir kakva nam je situacija sa zdravstvom user posted image
Super da odmah mozete u akciju - nakon prve user posted image Mi moramo cekatiiii ali nema veze .. Proci ce i to ..
Naravno da je organizam iscrpljen ali doci ces ti sebi polako  user posted image user posted image
Hvala ti na lijepim zeljama i ja tebi od user posted image zelim sve najbolje i da brzooo ugledas svoj user posted image user posted image ..
user posted image user posted image


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 2477
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
5.12.2012 23:00:36   
witch
E, hvala ti na informacijama, bar okvirno da znam. Ma neeee, ne mozemo mi poslije prve menstruacije, vec nakon dvije da dodjem da radimo nalaze, a nakon toga, ako bude ok, cekamo jos jednu, i onda, znaci 3 mjeseca ukupno. Koliko vi morate cekati? Ja se ni ne osjecam spremno, osjecam da se to sve jos vraca, da hormoni lude, da tijelo nije jos doslo sebi. Pusaaa

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2478
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 18:43:19   
Mrvica_83
Witch nema na čemu user posted image Danas sam išla u DZ da vidim šta će biti sa uputnicama .. Slika koju sam vec zaboravila jer odavno nisam išla u DZ nego privatno .. Otužni hodnici .. More žena .. Ulaze - ne zadržavaju se dugo - po 5 minuta maksimalno .. UV ne radi - doći će nakon NG .. Slika koja se ne mijenja .. Ušla sam i na kratka pitanja u jednom dahu demonstrativno izgovorila ( čitajući iz podsjetnika u mob.) koje nalaze želim da uradim .. Doktor me zbunjeno gledao i rekao da se prvo radi urinokultura a onda ove ostale pretrage za slučaj da nalaz urina nije uredan .. Rekla sam da cu ja biti iznimka jer ne zelim da mi se ova proživljena trauma ponovi i ijepo ga zamolila za uputniceuser posted image I ... dobila sam ih uz neopisivo doktorovo čuđenje .. U Pon.cu se potruditi da uradim neke od njih ili sve user posted image ovisno od toga hoce li imati podloge i sl.
I mi moramo čekati 3 menstruacije nakon kiretaže a ja očito nisam dobro protumačila tvoj post user posted image Meni je vec jedna prosla - na pola sam drugog ciklusa .. Pa mislim da nije rano za ove testove .. Jedino cu papa test uraditi nakon 2 menstruacije .. Draga tijelu treba vremena da se sve vrati u normalu .. A psiha je posebna priča .. No bude to dobro - ružno je iza nas i sad samo gledamo u divnu perspektivu a to je trenutak kad će jedna mala user posted image doci u nas zivot .. Ljubim i ja tebe .. Javni se i na drugim temama user posted image user posted image Lakše je sa ženicama dijeliti iskustva , tugu i radost ..


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 2479
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 18:50:17   
Mrvica_83
Draga Lorus  kako si ti ?user posted image Ženice se ušutile ali nema veze .. Odgovorila mi je jedna forumašica na drugoj temi ono što je znala a ja sam u međuvremenu poduzela malu istragu user posted image Uglavnom u svom DZ kojem pripadas trebas uzeti uputnice za sve ove pretrage .. Ja sam danas išla kod doktora u DZ .. Ma to je ocaj .. Izgleda da ja vise znam o svom stanju nego on .. Izdiktirala sam pretrage koje hocu da uradim a on je ostao zapanjen .. Kao prvo b trebalo da Vam urinokultura bude loša da bih Vam ja dao ove uputnice ali eto kad bas insistirate .. A insistirala sam i rekla da ne želim da onu traumu kiretaže doživim i ako mogu učiniti išta da to spriječim da neću odustati .. Dakle da znas - ako budes isla na varijantu ovih uputnica u DZ vjerovatno će te pokušati   odgovoriti od toga riječima tipa : Pa mozda ti se to dogodilo slučajno , ko Vam je rekao da trebate sve ove pretrage i sl... Ne treba odustajati .. Trebam čekati 2 spontana da bi dobila uputnice ?! Ma dajte .. Eto nadam se da sam bila od koristi a u Pon. javim sta je bilo na DIP-u i šta sam uspjela završiti user posted image user posted image Veliki pozdrav podrške  za tebe !!

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 2480
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 20:08:39   
witch
Mrvice_83 znam na sta mislis, sve je to kao na traci, zene brze izadju iz ordinacije, nego sto udju tamo. I ja cu odraditi u DZ sto mogu, a sve ostalo cu privatno. Doktor mi je samo rekao da dodjem da uradimo neke analize, a moja komsinica je isto prosle godine imala spontani, i radio joj je urinokulturu, papa test, i cervikalni i vaginalni bris. Tako da pretpostavljam da ce i meni isto to, a nesto cisto sumnjam da ovdje i rade hlamidiju, ureaplazu i mikoplazmu, ali cu svakako to uraditi privatno, pa neka platim, bitno je da se sve ispita, a ne da cekamo, ne daj Boze, drugi ili treci spontani, pa da nam onda rade analize. Mojoj komsinici su tada nasli bakteriju u urinu, i rekli joj da je to 99% uzrok. Koristila je neku terapiju, i rekli su joj da se cuva dok ne bude nalaz cist. Nakon toga, proslo je mozda 3-4 mjeseca, i ostala je trudna, sada je 5. mjesec i sve je u redu.

Ja sam se sada sjetila da moram na kontrolu sa onim histoloskim nalazom, ili kako se vec zove, jesi li ti isla? Sta su ti rekli? user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2481
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 20:20:47   
klemzi
Witch hajd nam se pridruži na ovoj temi http://www.ringeraja.ba/forum/cekaonica-u-decembru/m_1490641/mpage_6/tm.htm#1496139

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 2482
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 20:26:18   
witch
Ok! user posted image

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 2483
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.12.2012 23:19:50   
Mrvica_83
Witch draga .. Vidis da sam polupala lončiće user posted image Danas htjela objaviti post na forumu Pretrage a završio ovdje user posted image
U svakom slučaju dalje se dopisujemo u Čekaonici user posted image


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu witch)
Neposredna veza do poruke: 2484
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.1.2013 23:07:49   
Aiša
Nažalost, evo i mene na ovoj temi. Kiretaža mi je rađena jučer ujutro u lokalnoj anesteziji, formalno u 11.sedmici trudnoće, iako je srce prestalo kucati nekad u 10.sedmici. Jedan dan mi se pojavio svijetlo smeđi iscjedak, drugi dan isto tako, sa tragovima roze krvi, otišla sam dr, koja je uspostavila dijagnozu missed ab., nakon toga još dva dr na Jezeru – ista dijagnoza, pa kiretaža dan kasnije.
Sam postupk traje 10 minuta i nije toliko bolan, mada je ovaj psihički oporavak, mislim, teži dio. Opet kažem, tako je trebalo biti i bolje je sada nego kasnije, fokus mi je na pretragama koje trebam uraditi, jer mi je dr koji je radio kiretažu rekao da grlić u mijim godinama ne treba ovako izgledati (šta god to značilo), tako da poslije prve menstruacije trebam raditi kolposkopiju i papa test, a prva kontrola bi trebala svakako biti ubrzo.

Sada jedno pitanje – je li normalno da gotovo nikako ne krvarim? Mislim po kap – dvije dnevno, to je više neko prljanje, čisto da moram imati uložak? Hvala Bogu ne boli me fizički ništa.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2485
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.1.2013 23:46:15   
Aiša
Samo da dodam, u bolnici su mi dali jednokratno u venu neki antibiotik, a od danas pijem pancef 400 mg pet dana po jednu tbl. Ništa drugo mi nije dao doktor.

Prva dr koja je uspostavila dg rekla je da je bilo slabo krvarenje posteljice,a zabrinuo ju je i uvećan pupčanik (kada sam je pitala šta može biti uzrok - ogvorila mi je nešto u vezi protoka krvi, ali ja sam bila nekako u stanju šoka i ne znam šta mi je više rekla).

Ako je neka imala slična iskustva neka napiše.

Mrvice, u čemu je razlika između ovog vaginalnog i cervikalnog brisa i ovih pretraga na klamidiju, mikoplasmu i ureaplasmu (osim u cijeni)? ja sam mislila da se uzima bris odjednom za sve?

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2486
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 0:14:31   
AnLu
Aiša user posted image

_____________________________

A. 10.02.2010.
L. 12.08.2011.

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2487
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 10:08:05   
Leena
Aišice moja, jako mi je žao! Da ti Bog Dragi da sabura i uskoro obraduje bebicom!

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu AnLu)
Neposredna veza do poruke: 2488
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 10:24:38   
Loretta
Aiša draga, zelim ti sto prije psihicko i fizicko ozdravljenje. Sto se tice tog protoka krvi, najbolje ce ti nalaz s patologije to reci da li je bio neki infarkt ili sl i znat ces odakle dalje krenuti s pretragama i svim. user posted image user posted image za sto skoriji oporavak...

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 2489
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 13:15:45   
Mrvica_83
Mila Aiša Mnogo mi je zao zbog gubitka koji ti se dogodio user posted image user posted image Ako ti moje iskustvo moze pomoci - tu sam .. Evo odgovora na pitanja koja si postavila : sto se krvarenja tice ja sam bila ista i krvi nije bilo skoro nikako ..
Ali razlog tome su tabletice koje su mi dali na polasku kuci : Ergometrin i koji se trebao piti tri dana i antibiotik ( Ampicilin ) pet dana .. Ja sam greskom - u haosu nakon dolaska kuci - oba pila 5 dana i prokrvarila tek kad sam prestala piti Ergometrin .. To je medikament koji sprjecava krvarenje i maternica se ( valjda ) vraca na svoje mjesto .. Nuspojava su strasni bolovi od tog lijeka - ja sam popila cijelu kutiju Nalgesin Forte ( cini mi se ) jer nisam mogla podnijeti bol .. Koliko vidim tebi uopste nisu ni propisali Ergometrin valjda jer si vec u bolnici oskudno krvarila ?Mislim da se ne trebas brinuti zbog toga jer je to sve individualno .. Dakle i kod mene krvarenja nije bilo skoro nikako i kad sam prestala piti Ergometrin a sva sam se bila isprepadala pricama o tome ..
Jesu li te zakazali na kontrolu 5 dana od dana kiretaze ? Tad ce napraviti UZ pregled i vidjeti kako je sve unutra , da li se oporavlja kako treba itd. Drago mi je da ti kiretaza nije bila mnogo bolna jer ja imam upravo suprotno iskustvo user posted image No bilo , proslo i ne ponovilo se .. Sto se grlica tice ne mora biti nista - ti fino uradi papa test i kolposkopiju pa da budes mirna .. Nisam otvarala profil ( oprosti ) je li ti ovo prva trudnoca ili ? Sto se tice briseva razlika izmedju vaginalnog i cervikalnog je samo u tome sto ti jedan uzorak stapicem uzima sa vrata maternice ( cerviksa ) a jedan unutra ( iz vagine ) .. Nista ne boli ali ti pouzdano daju analizu da li postoje neke bakterije ili sl. I tu je onda zapravo bilo 5 stapica za bris : 1 za cerviks na prisustvo Klamidije , Jedan za opcu bakter.analizu cerviks , jedan za opcu bakter.analizu vagina , jedan za mikoplazmu , jedan za ureaplazmu ali ti sve uradi odjednom - za 3 minuta user posted image
Ja ti drzim fige da sve pretrage aBd budu ok pa da se uskoro druzimo na trudnickim temama user posted image Evo meni vec prosla i druga user posted image pa iduce sedmice planiram papa test .. Ove druge pretrage su skoro gotove hvala Bogu ..
Za sve sto trebas - tu sam .. Mnogo zagrljaja podrske ti saljem !!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2490
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 20:18:35   
Aiša

AnLu, Leena, Loretta, Mrvice, hvala vam puno user posted image

Čovjek mora ići dalje…Tu noć sam bila više “pogubljena”, sa knedlom u grlu i samo sam poturala nalaze i knjižicu, jer nisam ni mogla govoriti, a da suze nisu na oči navirale….Ujutro popila lexilium i bilo je podnošljivo….na čitavom spratu nas tri: moja kiretaža u 11. sedmici, jednoj ženi u 15. koja je već to bila prošla i još jedna žena sa prekidom trudnoće u 23.sedmici zbog ozbiljnih deformiteta glave bebe. Njima su to bile prve trudnoće…Nadam se da nam se ovo iskustvo neće ponoviti… jer hiljadu je pitanja…

Je li nešto do mene, jesam li to mogla nekako spriječiti, jesam li nešto pogriješila…i tako, ali da me ne shvatite pogrešno – ne mislim da je ovo neka “kazna”, nego se čovjek ne može oteti razmišljanju. Ipak, znam da je sve Božija volja i tako sam prihvatila, sada želim da vidim ima li neka infekcija ili slično da je utjecala na ovakav ishod, jer po onome što sam čitala obično se ranije dešavaju spontani kada ima nekih genetskih poremećaja.

Mrvice, hvala na odgovorima. Sada me još zanima je li mogu ja odmah uzeti uputnice u ambulanti porodične medicine za ove pretrage, osim papa testa i kolposkopije (TORCH, bris vagine i cerviksa i bris na klamidiju, toksoplazma i ureaplasma) da to uradim prije? Hoće li mi dati uputnice? Da li nakon ovih kiretaža uvijek uzorke nose na analizu, jer meni nisu ništa rekli?

Na prvu kontrolu bih trebala ubrzo, a ovo mi je druga trudnoća bila, imam sina od 2,5 godine, pa mi je i on utjeha.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2491
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 20:33:30   
MicoTico
Aiša, user posted image
Ja sam imala spontani isto u 11 sedmici, par dana nakon što je moj dr posumnjao da je beba stala sa razvojem. Meni nije bilo potrebno uraditi kiretažu, jer se , kako je dr rekao, "sve očistilo". I ja sam krivila sebe, kontala "možda sam nešto trebala drugačije" , možda nisam trebala uraditi ovo ili ono" . Sad kad gledam unazad, znam da je to jednostavno "moralo" biti tako i da ja to ničim nisam mogla spriječiti.
Sanjala sam tada da ću svojoj M. roditi sestricu i dati joj ime Lucija. I danas se trznem kad čujem to ime i pomislim da se moje dijete moglo tako zvatiuser posted image
Hvala dragom Bogu, dvije godine poslije sam rodila svoga T, zdravog i pravog. Trudnoća bila savršena bez ikakvih komplikacija, porod za svega 5 minuta.


< Poruku je uredio MicoTico -- 2.1.2013 20:41:57 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2492
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 20:39:30   
Mrvica_83
Mila moja nema na cemu user posted image Da imaju neke prave rijeci - ja bih ti ih sada rekla .. Ali pravih rijeci , nazalost , nema .. Samo vrijeme donosi smiraj i neku vrstu utjehe .. Ja sam bila lose - bila mi je prva trudnoca i mnogo nam je to znacilo ..
Tebi jeste sjajno jer imas svoju utjehu - svoje dijete .. ali nista te ne boli manje .. Bol je bol user posted image Kad se meni desio missed bila sam jedina taj dan .. Ujutro dosle jos dvije djevojke .. 10 i 6 sedmica .. Gore na Jezeru mi kazu da je to svakodnevna pojava user posted image I da se dogadja često .. Nazalost .. Ne znamo koliko nas ima da smo to dozivjeli i prezivjeli ..Tvoje krivice sigurno nema .. I ja sam se tako razapinjala na kriz danima .. A sta da sam uradila ovako .. Mozda bi bilo bolje .. Prava istina je da se sve dogadja jer je tako moralo da bude .. I ti , koliko mozes , odagnaj te misli daje od sebe ! Ti nisi ni za što kriva kao nijedna zenica kojoj se to desilo .. A mnogo nas je , previše ..
Sto se pretraga tiče naruci se u DZ kojem pripadas - kod ginekologa .. I trazi , zahtijevaj uputnice za : Torch , antikardiolipinska tijela , bris na klamidiju , opšti bris vagine i cerviksa na bakterije , bris na mikoplazmu i ureaplazmu ..
Dakle to ti daje ginekolog iz DZ .. Mudrovat ce - reci ce ti da ti urinokultura mora biti losa za ove pretrage itd. Ali ti reci da moras uraditi ove pretrage i da ti je iskustvo bilo katastrofa, trauma itd. Ja sam tako nastupila i dobila uputnice .. A uglavnom ti kazu ma to se dogadja , nesretan slučaj i da ti pretrage ne trebaju ..Pa zene poslusaju i ne daj Boze dogodi im se opet .. Zbog neke banalnog razloga -neke bakterije npr. A sve se moglo lieciti i izlijeciti .. A sve to da ovo sugavo zdravstvo ne oštetiš za koju paricu .. Koju ti uzimaju svaki mjesec od osiguranja .. Nadam se da sam ti pomogla imalo .. A za sve sto trebas javni se ..
Sto se tice patohistološke analize meni je nisu radili .. Pa su mi zenice odgovorile da se to ne Jezeru uglavnom ne radi kod ove dijagnoze - u Tuzli je npr. obavezno .. I,ako si raspolozena i kad se malo smiris , pridruzi nam se u cekaoni u januaru .. tamo pricamo , dijelimo iskustva i tjesimo jedna drugu user posted image Mnogo zagrljaja za tebe !!

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 2.1.2013 20:44:58 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2493
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 21:42:23   
Aiša
Da vidim jesam li dobro shvatila user posted image :
Ove nalaze mogu raditi prije prve menstruacije:

1. TORCH (a voljela bih uraditi, jer su mi u 10 dana dva herpesa iskočila, mada dr kažu da se rijetko dešava spontani zbog ovog, ali teorijski može)
2. Bris na klamidiju
3. Bris na ureaplasmu i mikpolasmu (da li ovi brisevi na klamidiju, mikoplasmu i ureaplasmu idu na jednu uputnicu)
4. Opšti bris vagine i cerviksa
5. Antikardiolipinska tijela

- Koliko sam te razumjela ja bi trebala recimo otići u onaj Zavod za zaštitu majke... (Skerlićeva) i tu se prijaviti (mislim da nisam prijavljena), pa tu tražim uputnice?

- Moram li prvo imati otpusnicu iz bolnice da mi sve ovo daju? (Nisam je još dobila, jer je moja uputnica bila iz Hitne, a radi administrativnih procedura moraju imati uputnicu iz ambulante porodične medicine kojoj pripadam)

Mrvice, jesi li ti dobila ikakve rezultate do sada?

- Gdje se rade ove pretrage kada se dobiju uputnice?

Znam, imam puno pitanja user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2494
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 21:49:47   
Aiša
MicoTico, hvala na podršciuser posted image

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2495
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 21:51:33   
Mrvica_83
Mila Aiša nisam sigurna da li na ovoj temi idemo OT ( izvan teme ) sa ovim informacijama .. pa ipak mislim da je bolje da se dopisujemo na temi : pretrage i nalazi nakon spontanog .. Izvoli link :http://www.ringeraja.ba/forum/m_224448/mpage_9/tm.htm#1512011 .. Pa ti pisem sad tamo odgovore na tvoja pitanja user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2496
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 21:52:09   
klemzi
Aiša, žao mi je što si morala proći sve ovo. user posted image
Pretragama koje je Mrvica navela ja bih još dodala inzulinemiju, uradi i nju kad već počinješ sa detaljnim pretragama user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 2497
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.1.2013 22:16:02   
Mrvica_83
Slažem se sa tobom draga Klemzi user posted image To je OGTT test je li tako ? Ja sam i to uvrstila na svoj spisak ali zaboravih .. user posted image I jos urinokulturu koju odlažem jer mi je tegoba nositi uzorak tri dana user posted image ali natjerat cu se i na to uskoro user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 2498
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2013 14:45:57   
amab
Pozdrav svima, riječi utjehe nema za sve koje su prošle ovo ali se bar možemo razumjeti, slušala sam o tome ali dok nisam doživjela nisam mogla ni zamisliti koji je to osječaj. Tok moje trudnoče je bio sasvim normalan inače ovo je bila druga trudnoča, redovna kontrola petak i sve ok sve se razvija i vidi , niko sredniji od mene. Međutim dan poslije tj, pred jutro me probudila neka voda koja me totalno zbunila,kao vodenjak kada pukne, to je u stvari i bio vodejnak, odmah na jezero i ništa beba nema otkucaja, porod krenuo a nisam spomenula to je bila 17-sedmica. Poslije najteži osječaj u životu, bol, tuga nevjerica i kod mene i kod muža nevjerovatno još uvijek nismo došli sebi a kad cemo zaista ne znam da li je to uopšte moguče. Nakon toga sam ostala u bolnici i imala "NORMALAN" porod a nakon toga kiretaža što je ostalo, plus očaj i trauma kada vidite šta je bilo i šta se nosilo u 17 sedmica, sa sam kući oporavak poprilično ide dobro ali emocionalna bol ne prestaje, šta dalje kao , razlozi neznam da li ima smisla da se analizira, jedino mi ostaje vjera u Boga i to se sve dešava sa nekim razlogom, a sve što je bilo do mnene ja sam uradila i bar tu mogu biti donekle mirna. Meni je ovo bilo najbolnije iskustvo u životu i zaista svima vama koje ste prošle kroz sve ovo samo želje da se nikada nikome ovo više ne dogodi. Šta dalje neznam znam da je kontrola za 5 dana na klinici zatim moj ginekolog tako da se ne opterečujem vjerovatno če me uputiti šta dalje,, a za drugu trudnoču ja neznam kada prođe određeno vrijeme možda čovjek i može biti spreman ali tenutno nemam snage ni da razmišljam o tome, jedina mi je utjeha moje djete koje me drži da ne padnem u depresiju imuž koji je isto skrhan poslije svga ali opet koji se toliko trudi da pomogne koliko god može. Tako drage moje šta je tu je život ide dalje a ova iskustva ostaju trajno ah valjda je tako moralo biti,,,,,user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2499
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2013 15:12:24   
grozđe
Draga amab sta reci vec zao mi je...znam kako je to....nista se tu nije moglo, sto to prije shvatis bice ti lakse....kada krene nesto po zlu nema tu vise spasa...
jako cesto se to desava, kako kaze doktorica to je postalo uobicajeno..
nisam mogla doci ni sama sebi..sta me snadje a sve bilo dobro...ne krivi sebe, niti ikoga...moralo je tako biti...

imas muza, imas dijete, imas zbog cega da se oporavis i ides dalje...IMAS SEBE!...

idemo dalje...bice djece...poslije kise dodje sunce....

grlim te..cvrsto....

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  98 99 [100] 101 102   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *