|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2013 17:04:45   
ada_
draga amab zao mi je sto si i ti morala proci sve to,u potpunosti te razumijem i znam kroz sta si sve prosla i kroz sta jos sve moras proci jer evo i nakon tacno 2 godine boli uzasno taj gubitak,nas beba je otisla u 16tt i to ne bi pozeljela ni najvecem neprijatelju user posted image drzi se moras dalje zbog djeteta i muza jer oni te trebaju i ne zatvaraj se u sebe pricaj o svemu i odtuguj jer ces samo tako moci krenuti dalje....

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2501
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
29.1.2013 17:21:49   
Mrvica_83
Amab mila .. Mnogo mi je zao zbog gubitka koji te zadesio user posted image user posted image Nekako tu bol , tugu mogu podijeliti samo osobe koje su to prozivjele user posted image Nazalost je tako .. I ja sam u Oktobru izgubila trudnocu u 12 sedmici - nije bilo poroda nego samo kiretaza .. Ne mogu zamisliti kako je tek tebi bilo mila moja user posted image Budi jaka , drzi se uz svoje najmilije koliko mozes .. Sve ce ostati iza tebe i samo vrijeme moze malo umanjiti bol i taj strasni gubitak .. Iako je druga trudnoca porazgovaraj sa svojim ginekologom za pretrage koje bi mogla uraditi da ipak provjeris moguci uzrok gubitka trudnoce .. Ako te zanima ta tema ( pretrage ) vrlo rado mozemo podijeliti iskustvo sa tobom .. Veliki zagrljaj utjehe za tebe user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 2502
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
30.1.2013 13:35:48   
Loretta
Draga Amab, tacno znamo sta prozivljavas jer smo na zalost i mi sve to prosle. user posted image I ja sam u 24 sedmici imala slicno iskustvo. Jedino sto ti mogu reci je da se drzis, tesko jeste al' s vremenom ce sve nekako doci na svoje. I samo da pohvalim ostale zenice na forumu jer su podrska 24/7 i rijeci utjehe mozes dobiti na svakom koraku user posted image user posted image user posted image

_____________________________

If your heart turns blue, I want you to remember...
This song is for you, and you are full of wonder...

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2503
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2013 22:33:22   
amab
Drage moje hvala na riječima podrške i razumijevanju,,, evo vrijeme prolazi i polako se navikavam na činjenicu da bebe nema,,,boli još uvijek jako boli. Danas sam obavila tu prvu kontrolu i sve je o.k, druga nakon PHD nalaza koji ce biti za nekih 10-tak dana , još čekam i analizu i očukjem odgovore mada neznam da li to više ima smisla...... Razumjeti nemože ko nije prošao kroz sve to sigurna sam ali vi ste jedna velika utjeha i podrška Hvala vam puno,,,,Da li ste vi poslije toga imale neopisivu želju za drugom trudnočom nekako mi se sad više čini da bih htjela da što prije nadoknadim taj gubitak Ljubim vas puno

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 2504
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
1.2.2013 23:05:59   
Mrvica_83
Amab Nema na cemu mila moja .. Vrijeme lijeci sve rane .. Nalaz moze ukazati na eventualni uzrok gubitka bebice pa nije bas uzaludan - neka je uradjen .. Sve zavisi kako ko reaguje na gubitak / individualno je . Neke zenice imaju jaku potrebu da sto prije ostvare novu trudnocu ( kao ti ) a neke zbog straha i mogucnosti ponovljenog gubitka odlazu sve do potpunog oporavka .. U razgovoru sa doktorom ces vidjeti koliku pauzu ti preporucuje .. U principu mislim da vrijedi pravilo -koliko je trajala trudnoca toliko treba pauzirati .. ali kad je bio porod kao kod tebe mozda je to i krace .. Ja ti u svakom slucaju zelim sve najbolje i da sto prije psihicki budes spremna za novu user posted image I naravno da bude skolska , bez ikakvih tegoba user posted image Grlimmmm

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 2505
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.2.2013 10:17:19   
amab
Hvala, znam da vremenom bude lakše i nije do nas život ide dalje. Koliko ste vi bile na bolovanju ( naravno ko ima sreću da radi) meni je ljekar rekao za svaku sedmicu trudnoće po jedan dan.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2506
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
2.2.2013 12:55:31   
ada_
moj ti je savjet da ne zuris sa drugom trudnocom jer je potrebno vrijeme za oporavak ma koliko ti se cinilo drugacije treba vremena,nama su rekli da sacekamo 6mjeseci i da napravimo sve pretrage pa da pokusamo ali ja nisam bila spremna za tako kratko vrijeme krenuti dalje user posted image ,tek sam posle godine bila spremna pokusati,ali najbolje je slusaj svoje tjelo i srce oni ce ti dati najbolji odgovor kad si spremna...

(odgovor članu amab)
Neposredna veza do poruke: 2507
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
10.2.2013 11:10:01   
Halimaa
Ja sam imala spontani u 18 sedmici, prije tri dana puštena iz bolnice..Međutim, sada imam drugi problem: dojke su mi natekle i kad ih pritisnem, izlazi nešto kao mlijeko! Da li vam se to dešavalo, šta da uradim?

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 2508
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 14:26:13   
Nadya
Drage zene,
Svoje stanje ne mogu cak ni napisati.. 5.pobacaj za 3,5 godine. Kiretaza bila u petak. U BiH vise necu ni krvnu sliku vaditi. Do sada smo uradili sve sto se uraditi moze i sve je ok. Na kraju mi dali pogresnu dijagnozu. Trombofilija bez ikakvih dokaza za nju. Primala clexan svaki dan i opet nista. Molim vas da me uputite na pravi forum ako ga ima ili da mi date misljenje gdje da idem dalje. Mislim na Hrvatsku, Sloveniju; Srbiju.. Ili barem koristan link. "Ocajna"je preblaga rijec.
Hvala

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 2509
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 14:29:15   
grozđe
Draga Nadya

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2510
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 14:34:04   
grozđe
Draga Nadya ode mi poruka prva..
jako mi je zao zbog svega sto ti se desilo..tesko je to sve ali treba se boriti i dalje....
izgubila sam bebu u 9 sedmici trudnoce, pretpostavljam od jake upale koju sam imala...posto mi je menstruacija nakon kiretaze dosla nakon 3,5 mjeseca nisam stigla nikakve nalaze uraditi i ne rade mi se iskreno, mozda i zbog ovoga sto pises...
ima svakakvih doktora, pravih sarlatana i ne znam koji je uzrok tome....kod koga si ti sve isla? Dosta ovdje spominju dr. Divanovica i dr. Dekovica kao velike strucnjake...nadam se da ce ti se neko javiti i dati korisne informacije...Sretno.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2511
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 15:02:41   
tužna mama
Nadja, imaš ovaj forum MAME ANĐELA, možda da pokušaš tamo pitat za savjet jer većina je mama iz Hrva.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2512
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 18:17:42   
Mrvica_83
Draga Nadya Odista nemam pravih rijeci koje bih rekla user posted image user posted image Toliko mi je zao zbog svega sto si prozivjela user posted image Ja sam izgubila jednu trudnocu pa sam bila unistena user posted image Ovdje u zdravstvu nista nije za iznenadjenje .. Doktori nas tretiraju kao gomilu budala user posted image Ako mislis da ce ti biti bolje mozda i trebas otici negdje dalje da pokusas naci odgovor i razlog zasto ti se sve to dogodilo .. Kod koga si ovdje vodila tudnoce ?? U privatnoj ordinaciji ili u drzavnim ustanovama ? U kojim sedmicama si dozivjela gubitak user posted image Veliki zagrljaj podrske za tebe !!!
HalimaaMila zao mi je zbog tvog gubitka user posted image Ja nisam imala curenje iz grudi vjerovatno jer je gubitak bio u 12 sedmici .. Javit ce se sigurno zenice koje su nazalost imale slicnu situaciju tj.gubitak user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 11.2.2013 18:20:09 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2513
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 19:15:12   
Nadya
Drage moje,
bila sam kod par ginekologa ali mislim da ni jedan nije dorastao ovoj problematici. Svi od kojih sam bila u principu su strucni da vode idealne trudnoce. Bilo da je privatnik ili dr. iz drzavne ustanove. Cak sam bila i na odjelu za sterilitet i poslije svega doktor mi kaze ponovi papu i TORCH, mislim u najmanju ruku smijesno.. Da je bar ijedan od 5 doktora predlozio bilo kakvu dalju dijagnostiku. Da me bar upute. Cak ni to. Samo su se svi uhvatili za glavu jer su nemocni. Sve ok a problemi. Neznanje je nesto najsramotnije za ovo nase nazovi zdravstvo..
Spontani su se desavali izmedju 7-10 sedmice..
Boze zdravlja i sabura ali me vise definitivno nece vidjeti..
Hvala vam velika.

(odgovor članu ada_)
Neposredna veza do poruke: 2514
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 19:43:32   
Halimaa
Nisu mi dali takvu injekciju! Ginekolog sa kojim sam se posavjetovala, rekla mi je hormonalne tablete, ali samo ako baš bude kritično, jer imaju jake nuspojave...Pa ću sačekati koji dan..
Nadyja, user posted image ne gubi nadu, suosjećam se sa tobom, po mom mišljenju mi nemamo stručnjaka za slučajeve koji izlaze izuser posted image uobičajenog, i to mene nervira...Ja ti iz Tuzle mogu preporučiti ordinaciju Balić, oni se bave i liječenjem steriliteta, poznati su i svi ih hvale...

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2515
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
11.2.2013 22:36:08   
Mrvica_83
NadyaDraga samo da jos jednom kazem .. Zao mi je sto si morala proci kroz takvo strasno iskustvo user posted image I uz sve to da ti niko nije uspio postaviti pravu dijagnozu niti rijesiti problem koji ocigledno uzrokuje komplikacije sa iznosenjem trudnoce user posted image user posted image Slazem se kada kazes da nasi doktori uglavnom mogu i znaju da vode normalne trudnoce u kojima nema nikakvih poteskoca .. Izgleda da se za sve ostalo moramo sami boriti kao user posted image Meni nakon gubitka u oktobru prosle godine nisu rekli da radim nikakve pretrage .. Pa sam ih ja uradila proizvoljno/ samoinicijativno trazeci po internetu , forumima informacije itd. Odista tuzno i tragicno .. Tebi zelim svu srecu i da konacno nadjes rjesenje / pomoc i da dobijes svoju user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Mrvica_83 -- 11.2.2013 22:37:32 >


_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2516
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.2.2013 9:38:40   
Nadya
Hvala drage moje,

da nam Bog da snagu da izdrzimo do kraja. Jer poslije tegobe dolazi olaksanje...

Volim vas <3

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2517
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.2.2013 9:47:59   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: Nadya

Drage zene,
Svoje stanje ne mogu cak ni napisati.. 5.pobacaj za 3,5 godine. Kiretaza bila u petak. U BiH vise necu ni krvnu sliku vaditi. Do sada smo uradili sve sto se uraditi moze i sve je ok. Na kraju mi dali pogresnu dijagnozu. Trombofilija bez ikakvih dokaza za nju. Primala clexan svaki dan i opet nista. Molim vas da me uputite na pravi forum ako ga ima ili da mi date misljenje gdje da idem dalje. Mislim na Hrvatsku, Sloveniju; Srbiju.. Ili barem koristan link. "Ocajna"je preblaga rijec.
Hvala


Da li ste radili ikakvu genetsku obradu u toku 3,5 godine?
Šta ste zapravo u opće uradili od dijagnostike?

< Poruku je uredio Lejla Ka -- 12.2.2013 9:51:12 >


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Nadya)
Neposredna veza do poruke: 2518
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
12.2.2013 10:16:40   
Banana
draga nadya,
iz iskustva "neplodnosti" znam da uvijek ima još neki nalaz da se uradi pa ću ti ovdje napisati neke, a ti provjeri jesi li i njih prekrižila sa spiska.

anti cardio i fosfolipidna antitjela
anti lupus
TORCH
kariogram (i ti i muž)
genetska pretraga na trombofiliju tj. test na 3 gena MTHFR, V Laiden, Predtrombin gen + PAI

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 2519
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 18:30:07   
malen@89
Draga nadya ja bi ti preporucila,dr devletu balic,nalazi se u tuzli i ja cu sama ici kod nje jer sam cula jako puno pozitivnih iskustava ,kazu da je jako temeljita i da ti u startu da sve moguce nalaze da vadis.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 2520
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 23:02:56   
almirminela
Pozdrav zene
Nova sam ovdje ,zelim da podjelim svoju muku sa vama!
Trudna sam jedva 6 nedjelja,sve je bilo ok do prije sedam dana,tada pocinju moje muke ,nazalost!
U hitnoj sam zaglavila zbog uzasni bolova i blagog krvarenja,i receno mi je da se nevidi jos nista na UZ ,da cu vjerovatno prokrvarit,schok!dan poslije odem kod svoje doktorice privatno,i ona kaze da to krvarenje nista ne znaci,da je sve ok da sam trudna 5 +3 da je rano da se ista vidi,i uradimo betu,nazvali me i rekli da mi je beta 433 da je to malo za moju sedmicu trudnoce da mi prijeti spontani i danas ponnovo uradim i evo cekam do sutra,ali ja i dalje imam krvarenje sada crveno ne toliko jako,i boluckanje u donjem djelu stomaka,sve se cini da je sve gotovo i da cu ipak imat spontani!umirem od straha bolauser posted image prva mi je trudnoca!IzgledA za mene nema spavanja veceras!:(
Pozdrav

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 2521
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 23:07:01   
animagical
a da odes do ginekologije/hitne, ne znam odakle si...mogu ti dati progesteron depo injekciju da pomognu bebi da se ocuva....sretno...

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2522
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 23:12:54   
Mrvica_83
Draga AlmirMinela Smiri se & ne mora znaciti da ces izgubiti trudnocu .. Slazem se sa Animagical - jesi li u prilici da odes do Hitne ?? Nisu ti nista dali za ocuvanje trudnoce ?? Ods srca ti zelim da se beta poveca i da bebica ostane .. Drzim fige da sve bude u najboljem redu !!user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

24.10.12 Jedan anđeo
26.11.13 u 00:09 - Ljubav za sva vremena ..Ceza H. je rodjenjem obasjala nas zivot !!!

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2523
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 23:59:08   
Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: almirminela

Pozdrav zene
Nova sam ovdje ,zelim da podjelim svoju muku sa vama!
Trudna sam jedva 6 nedjelja,sve je bilo ok do prije sedam dana,tada pocinju moje muke ,nazalost!
U hitnoj sam zaglavila zbog uzasni bolova i blagog krvarenja,i receno mi je da se nevidi jos nista na UZ ,da cu vjerovatno prokrvarit,schok!dan poslije odem kod svoje doktorice privatno,i ona kaze da to krvarenje nista ne znaci,da je sve ok da sam trudna 5 +3 da je rano da se ista vidi,i uradimo betu,nazvali me i rekli da mi je beta 433 da je to malo za moju sedmicu trudnoce da mi prijeti spontani i danas ponnovo uradim i evo cekam do sutra,ali ja i dalje imam krvarenje sada crveno ne toliko jako,i boluckanje u donjem djelu stomaka,sve se cini da je sve gotovo i da cu ipak imat spontani!umirem od straha bolauser posted image prva mi je trudnoca!IzgledA za mene nema spavanja veceras!:(
Pozdrav


user posted image Smiri se. Opusti se. Ne misli lose niti crno. Znam da ti je tesko ali nemoj si dodatno otezavati. user posted image
user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2524
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
14.2.2013 23:59:32   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: almirminela

Pozdrav zene
Nova sam ovdje ,zelim da podjelim svoju muku sa vama!
Trudna sam jedva 6 nedjelja,sve je bilo ok do prije sedam dana,tada pocinju moje muke ,nazalost!
U hitnoj sam zaglavila zbog uzasni bolova i blagog krvarenja,i receno mi je da se nevidi jos nista na UZ ,da cu vjerovatno prokrvarit,schok!dan poslije odem kod svoje doktorice privatno,i ona kaze da to krvarenje nista ne znaci,da je sve ok da sam trudna 5 +3 da je rano da se ista vidi,i uradimo betu,nazvali me i rekli da mi je beta 433 da je to malo za moju sedmicu trudnoce da mi prijeti spontani i danas ponnovo uradim i evo cekam do sutra,ali ja i dalje imam krvarenje sada crveno ne toliko jako,i boluckanje u donjem djelu stomaka,sve se cini da je sve gotovo i da cu ipak imat spontani!umirem od straha bolauser posted image prva mi je trudnoca!IzgledA za mene nema spavanja veceras!:(
Pozdrav


nemoj se bojati, ja sam krvarila od dana kad sam saznala za trudnocu pa do 14.sedmice, al svakako idi u hitnu po terapiju, miruj, lezi na lijevi bok, pojedi bananu,pij donat malo se smiri...bice sta bude sudjeno, ja sam 2 trudnoce izgubila i tek 3.rodila, a tu trecu eto tako krvarila pa onda svasta nesto cijelih 9mj, samo sekirancija moze da ti naskodi, ucini sve sto je do tebe i pokusaj se smiritiuser posted image


_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu almirminela)
Neposredna veza do poruke: 2525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  99 100 [101] 102 103   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *