|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
4.11.2012 22:04:03   
nadana
Jedno pitanje za sve vas... Pijete li vi ikakve cajeve? Sta koristite sada? Ja se bacila na neku mjesavinu macine trave, vrkute, maticnjaka, nevena, pa to pijem svaki dan...

(odgovor članu malen@89)
Neposredna veza do poruke: 2426
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 10:32:06   
grozđe

IZVORNA PORUKA: nadana

Jedno pitanje za sve vas... Pijete li vi ikakve cajeve? Sta koristite sada? Ja se bacila na neku mjesavinu macine trave, vrkute, maticnjaka, nevena, pa to pijem svaki dan...


nadana ja pijem samo brusnicu jer sam imala upalu mokracnih kanala a poslije je plod prestao da se razvija.... dvije solje dnevno ( ujutro i navecer...radi preventive )...
na kakve cajeve ti mislis, je li radi plodnosti... ostala sam trudna odmah, nadam se da ce se tako i nastaviti....

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 2427
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 11:08:59   
Carobno jutro
Nadana, grozđe, malen@89 evo i moj slucaj..
Ranije sam pisala na ovoj temi, to je bilo poslije prvog lošeg, ma šta lošeg, katastrofalnog doživljaja..ukratko, ostadoh trudna sa četvorkama, svi poludili, ne može, kažu mi, tvoj organizam to podnijeti, inace sam sitnije građe..pa sam onda na preporuku otišla na redukciju plodova u Sloveniju koja nije uspjela i tako ostadoh bez ijednog ploda user posted image
Nakon toga, poslije par mjeseci ostanem ponovo trudna..mojoj sreći nigdje kraja nije bilo..sada blizanci ali odmah na početku jedno otišlo..a ovo drugo se razvijalo super..Ja pod stresom i strahom šta će biti i kako će i jedva se opustim negdje oko 15 sedmice..i onda kontrola i šok..ne radi srce..stalouser posted image user posted image user posted image  
O doživljajima na Jezeru ne mogu ni pričati, o mom psihičkom stanju u to vrijeme, također, ne mogu pričati jer ništa lijepo nemam da kažem..
Mogu samo reći da me situacije ovih hrabirh žena ovdje drže evo i nakon tri mejseca poslije, i daju mi nadu da ću i ja kad tad uspjeti. Hiljadu puta postavim sebi pitanje, da li je ovo iskušenje ili kazna za nešto. Ne znam, ali znam da moramo dalje i da nemamo izbora. Ne d'o Bog gore što se kaže. Duša hoće kroz nos izaći od tuge, srce kao da je u šaci ali ja se pravim da sam ok, radi drugih. Svaka kolica koja vidim, bole me, svaka beba mi prvo izvuce osmijeh na lice pa onda suze koje krijem nekad uspješno a nekad jako jako teško. Svaki slobodan trenutak mislim o tome koliki bi mi sad stomak bio..pa se trznem i sama sebe ubijeđujem da će biti ok, da ću uspjeti i ja.  I što neko ranije reče, nada i želja su jače od straha. Ne znam šta me čeka u budućnosti, nadam se najboljem. Bol nije prošla a niti će..to ne očekujem defintiivno. Ali iz iskustva znam da se nauči živjeti sa tim bolom. Prema tome, glavu moramo gore i sačuvati ovo malo pameti što nam je ostalo. Ja sam optimistična..i to hoću da ostanem user posted image

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2428
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 11:24:33   
gerberka
carobno jutro saljem ti zagrljaj!!!!!!!!!!!!!

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2429
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 11:27:09   
SREĆNA
Carobno jutro


user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2430
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 11:33:54   
grozđe
Carobno jutro inace zivot nije pravedan i stvari koje se desavaju to samo Bog zna...ne treba pitati zasto.... idemo dalje ma koliko se bojale, pa sta god bude.... a ne moze uvijek biti lose...

poslije kise dodje sunce....

(odgovor članu SREĆNA)
Neposredna veza do poruke: 2431
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
6.11.2012 11:37:46   
Carobno jutro
Gerberka, Srećna user posted image user posted image user posted image
Hvalaaaa vam
A grozđe i tebi user posted image user posted image user posted image ..i upravo tako..ne može uvijek biti loše.. samo se nadam da ćemo moći i mi reći..eto poslije x puta uspjela sam i sada imam svoje sunce

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2432
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 11:08:43   
grozđe
Carobno jutro user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2433
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 12:38:31   
Loretta
moze jedno pitanje, sta su vama doktori rekli nakon koliko mozete opet pokusati raditi na bebi? Iskreno mene su malo zbunili, neki kazu nakon jedne menstruacije netko nakon 6 mjeseci... Smatram da je bitno prvo se psihicki oporaviti od svega pa onda krenuti.... bez obzira sta dr kazu...

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2434
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 12:48:59   
choirgirl
Loretta, imala sam 2 pobacaja ove godine, oba bez kiretaze,  jedan u februaru jedan sad u septembru, oba puta su mi rekli da cekam samo jednu menstruaciju...Doduse bile su obje rane trudnoce oko 8-9 sedmice, ne znam da li je isto ako se pobacaj desi kasnije...

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 2435
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 13:13:42   
Loretta
ja sam na zalost u 6. mjesecu trudnoce izgubila bebu, znaci bio je pravi porodjaj i kako je ostao dio posteljice morala sam i na ciscenje... Posto se jos uvijek uzrok svega ne zna cekamo nalaze s patologije u nadi da cemo svi biti pametniji i da ce se nesto otkriti. Sad gledajuci nesto mi je 6 mjeseci predugo cekati ako ja budem spreman.. mislim na kraju tko moze garantirati da cu odmah ostati trudna... znam samo da molim Boga da i ja jednom imam user posted image u svom narucju...

(odgovor članu choirgirl)
Neposredna veza do poruke: 2436
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 13:37:23   
veki_aki
zenice drage samo da vam posaljem veeeliki user posted image od srca!Vi ste pravi borci, od srca vam zelim da sve uskoro drzite u svom narucju zdrave user posted image
Toliko tugeuser posted image , svaki put se isplacem na slicnim temama, a nisam imala vase iskustvo. Drzim vam svima fige!

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 2437
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 13:55:57   
Carobno jutro
Loretta, ja sam prvi put izgubila bebe u 9-toj sedmici i svi su mi rekli sacekaj tri mjeseca, tada nije bilo kiretaze..i ja cekala tri mjeseca i upali iz prve i ovaj drugi put je skoro 5. mjesec bio u pitanju..tako da je ista situacija kao kod tebe..prvo indukcija za porodjaj pa onda kiretaža jer je ostalo dijelova posteljice..opet rekli svi i na Jezeru i drugi dr kojem idem privatno da cekam tri mjeseca ali ovaj put ja cekam duze..ne mogu jer jos nisam dosla sebi od svih šokova..iako je hvala Bogu sev ok i sve je na svom mjestu ali ja moram radi sebe..u kratkom periodu mi se desilo to sve tako da je to tvoja odluka ali naravno ako je sve ok fizički..u svakom slucaju zelim ti puuuno srece sta god da odlucisuser posted image

(odgovor članu veki_aki)
Neposredna veza do poruke: 2438
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 14:04:12   
grozđe
Cekam prvu menstruaciju pa da idem doktoru, rekao je neke nalaze da tada uradimo suprug i ja. To mi je bila prva trudnoca, kiretaza u 9 sedmici trudnoce. Psihicki sam spremna i nadam se da ce nalazi biti dobri i da sto prije mozemo opet pokusati.

(odgovor članu Carobno jutro)
Neposredna veza do poruke: 2439
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
7.11.2012 14:15:06   
Loretta
Carobno jutro, hvala ti puno. Nadam se da ce sve kasnije leci na svoje mjesto i da cemo imati svi brdoooooooooooo male raje :)

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2440
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
17.11.2012 11:08:42   
Mrvica_83
Drage moje .. Ja sam nova članica koja već neko vrijeme čita objave na forumu kako bi pozitivnim iskustvima i pričama pronašla zrnce utjehe za sebe .. MM je sjajan ali ipak nekad osjećam da mi treba podrška žena koje su kroz to prošle .. Ali da krenem od početka  ..Nakon 2 mjeseca rada na bebici vidjeli smo plusic .. Nasoj sreći nije bilo kraja jer smo već imali dijagnozu mioma na maternici koji su , eventualno , mogli opstruirati začeće .. Sve je bilo u redu - na prvoj kontroli mi je zbog kontrakcija ukljucena terapija Utrogestanom i trudnoća je krenula svojim tokom .. Na drugoj kontroli smo vec vidjeli otkucaje i odahnuli jer smo mislili da je to prekretnica za sve ..No  Nazalost nije bilo tako user posted image Na redovnoj kontroli na početku 12 sedmice otkucaji su nestali , gestacijska vrecica je bila nepravilnog oblika - dijagnoza missed ab. na sto je doktorica  preporucila hitnu kiretazu .. Nastupila je agonija , odlazak u bolnicu .. Lokalna anestezija i velika , neobjasnjiva bol u srcu od koje se jos oporavljam .. Kiretaza je uradjena 24.10.12 i nase mrvice vise nije bilo .. Miomi su zbog navale hormona jos malko porasli i pogorsali uvjete za narednu trudnocu user posted image Bilo je suza , tuge ali nekako smo krenuli  dalje i cekamo prvi ciklus nakon missed ab.Preporucili su nam najmanje tri ciklusa cekanja .. A ja se samo pitam kako nisam znala , osjetila da nesto nije u redu .. Rekli su da je bebac zastao u razvoju vec od 8-9 sedmice .. Izvinite na dugom post-u ali nadam se da cu druzenjem sa vama i citanjem pozitivnih iskustava naci zrnce utjehe i jos snage za dalje user posted image Hvala na razumijevanju !!

(odgovor članu Loretta)
Neposredna veza do poruke: 2441
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
18.11.2012 22:30:21   
grozđe
Mrvice mozda si citala moje postove.... znam sta si prosla...ja sam dobro, nekada se sjetim... 35 je dana od moje kiretaze..cekam prvu menstruaciju...iscekujem je zeljno...jedva cekam da opet pokusavamo.... zivot mi ide dalje, imam dosta obaveza... to dosta pomaze....
bice sve dobro, vjeruj u to user posted image

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2442
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
19.11.2012 20:19:20   
Mrvica_83
Grozdje citala sam tvoje postove .. Zao mi je zbog tvoje user posted image .. I moja se prestala razvijati u 8-9 sedmici ali se to ustanovilo tek u 12 sedmici na redovnoj kontroli .. Ti si pozitivna , jaka i takve i moramo biti .. Ja sam isto ok- kiretaza mi je uradjena u Srijedu a ja sam vec za vikend isla u posjete zbog praznika i u Ponedjeljak bila na poslu .. Jeste da sam od Ergometrina imala uzasne bolove ali izdrzala sam !! I mi samo pricamo o novoj trudnoci - nekako nam je lakse .. Ja vise ne placem i  trudim se da samo mislim na sutra i na novi dan .. Tesko mi je samo kad me neko ko ne zna pita o svemu .. Idemo dalje .. Nadam se da cemo skupa prolaziti kroz iducu novu , zdravu trudnocu user posted image user posted image
Jesi li ti u Sarajevu sa prebivalistem ? Da li si uradila neke nalaze ili sl ? Kazu da se nakon prvog missed ab. nista i ne kontrolira a to mi je , iskreno , van pameti .. Pa necu valjda cekati da mi se ponovno dogodi da se testiram na neke bakterije i sl ..

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2443
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2012 11:48:55   
grozđe
Mrvice i ja sam u Sarajevu i mislim isto kao ti da bi trebalo neke pretrage obaviti nakon prvog pobacaja. Prevencija eto, nista drugo. Bas sto kazes ako ima neka upala, bakterije, nesto sto ne znamo a treba zalijeciti ili sta vec.... meni je doktor tako i rekao, suprug i ja da neke nalaze uradimo ( trudnocu sam vodlila i kod lokalnog doktora i na klinici, oba su mi to rekla ).
Pobacaji su cesti i uobicajeni ( nisam prije znala ), prvi pobacaj nije nista "strasno" i moze se nakon dva mjeseca opet raditi na user posted image
Cekam menstruaciju, valjda ce brzo pa idem kod doktrora. Javit cu ti sta mi je doktor rekao a i ti meni ako saznas neke nove informacije.

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2444
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2012 12:38:45   
smajli80
I ja sam kao i jako puno žena prošla kroz dio života koji se zove spontani pobačaj i to 2x zaredom u periodu od godinu dana.

Nemojte na to gledati kao nešto toliko strašno-barem znate da ste u stanju začeti što nije slučaj kod mnogih ženauser posted image

Naravno da nije svejedno kad ti se dogodi i imaš osjećaj da je to nešto najgore što ti se moglo desiti.
I sama sam prošla kroz to i jako dobro znam kako se osjećateuser posted image Ali evo vidite iz mog potpisa sad imam dvoje predivne dječiceuser posted image .

Pravilo je dae se teka nakon 2.uzastopnog pobačaja rade pretrage.Jer se jedan smatra lošom srećom.
To su jako skupe pretrage i zato se ne rade poslije jednog.Ne možeš ih raditi na svoju ruku za njih treba odobrenje od ginekologa iz DZ.Ja sam radila TORCH(preležane inf.bolesti),kariotip(genetika roditelja) hlamidiju i THS(hormoni štitne),naravno bris i PAPA.
Jedino šta možeš uraditi je pretraga na Hlamidiju i najobičniji bris.

Trudnoća sa kćerkom bila je idealna ali je porod bio prvi dan 9.i hB.sve OK,a sa sinom je bila visoko rizična ali opet na kraju sve prošlo OK.

Glavu gore cure mojeuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu grozđe)
Neposredna veza do poruke: 2445
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2012 15:23:31   
dajanab
zdravo svima na forumu.. ja sam se 28.11.porodila ,,al djete mi je rodeno mrtvo. ne znam kako da opisem tu sadasnju bol..a pogotovo jer smo cekali nakon dva spontana sto sam prethotno imala. taj osjecaj kada se mrda djete u stomaku , ko zna kad cu da opet osjetim,.... uradena je obdukcija gdje je receno kako je djete dobilo akutnu infekciju od mene, a posto su nasi dr.tako dobri, zaboravili su dostaviti na patologiju pupcanu vrpcu i plodovu vodu. kako bi se lakse utvrdilo koja je infekcija u pitanju.
pitanje gdje je najbolje da se urade sve analize i koje ste vi radili...molim odgovor

(odgovor članu nadana)
Neposredna veza do poruke: 2446
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2012 19:36:33   
smajli80

IZVORNA PORUKA: dajanab

zdravo svima na forumu.. ja sam se 28.11.porodila ,,al djete mi je rodeno mrtvo. ne znam kako da opisem tu sadasnju bol..a pogotovo jer smo cekali nakon dva spontana sto sam prethotno imala. taj osjecaj kada se mrda djete u stomaku , ko zna kad cu da opet osjetim,.... uradena je obdukcija gdje je receno kako je djete dobilo akutnu infekciju od mene, a posto su nasi dr.tako dobri, zaboravili su dostaviti na patologiju pupcanu vrpcu i plodovu vodu. kako bi se lakse utvrdilo koja je infekcija u pitanju.
pitanje gdje je najbolje da se urade sve analize i koje ste vi radili...molim odgovor



Kao prvo jako mi je žao zbog tvog gubitkauser posted image ne mogu ni zamisliti kako ti jeuser posted image -nedaj bože nikome.

Mislim da ti imaš apsolutnu indikaciju za pretragu koja se zove TORCH (test koji otkriva 5 preležanih infektivnih bolesti) koje mogu uzrokovati smrt ploda tj.spontani pobačaj.Ovim testom se otkriva da li si određenu bolest preležala skoro ili nekada davno tj IGM ili IGG.
Čisto zbog daljnih trudnoća, jer najvjerovatnije da jesi i zbog ona dva spontana od ranije.To je najbolje da malo detaljnije porazgovaraš sa svojim gin.o tome.
Ako ti ne da uputnicu ti baš insistiraj.

Meni je ova pretraga otkrila da sam preležala HERPES i da je on uzrokovao 2 spontana koja sam imala.Utvrđeno je da sam imala 100 jedinica a dozvoljeno je do 5

I CMV (cito megalo virus) isto nešto preko dozvoljenog.

I u ove dvije trudnoće što sam uspješno iznjela oba puta sam radila ove pretrage.To nije ništa strašno vadi se krv iz vene i na rezultate se čeka nekih 15.tak dana.
Radila sam ih u KC Paprikovac-Banja.Luka na infektivnoj klinici.

Još jednom jako mi je žao zbog tvog gubitka.



_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu dajanab)
Neposredna veza do poruke: 2447
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
20.11.2012 19:54:17   
Mrvica_83
Grožđe slažemo se user posted image Prevencija , ako ništa drugo .. Baš mi je bezveze da čekam i molim se da je u pitanju neki slučajni slijed događaja .. Osjećaš se totalno nemoćno user posted image I ja sam i napetosti zbog dolaska  user posted image .. Već nekoliko dana imam neke simptome : nervozu , neke oscilacije u raspoloženju i sl.pa se nadam da bi uskoro mogla doći .. Ti čekaš već 35 dana .. Hmm a ja se nadala da će se desiti kao u normalnom ciklusu - nakon 28 dana ..Danas mi je 27 dan od kiretaze ..  Čini se da su mi zamisli bile pogrešne .. U svakom slučaju - ko bude imao prije informaciju neka se javi ..
Smajli 80 - hvala ti puno na podršci - nadamo se da će sve biti u redu ..Tvoja priča je onaj pozitivni dio i iskustvo za kojim tragam .. Unatoč svemu dobila si dvije drage  user posted image A to je najveca sreća !!  Ipak smatram da je situacija kod nas bezveze glede ovih pregleda .. Ja bih platila iznos (pa i neki astronomski) a da budem pošteđena iskustva koje sam morala preživjeti ..Ako je neki problem , bakterija ili nešto slično uzrokovalo prvi missed ab.logično je da se sve sumnje otklone prije naredne trudnoće .. a ne da idemo na rizik - pa sta bude .. Vrijeme je dragocjeno .. Moja situacija sa miomima pogotovo diktira tempo .. Jer svaki naredni neuspjeli pokušaj će nas udaljiti od svega .. Ako po strani ostavimo traume , bol , gubitak izgubit cemo ono najdragocjenije a to je vrijeme .. Miomi mnogo rastu u prvom tromjesecju i ako narastu toliko da bi mogli onemoguciti trudnocu morala bih ici na operativni zahvat uklanjanja sto automatski znaci godinu dana pauze .. Zbog svega toga cu svojski  insistirati na pretragama pa cemo vidjeti user posted image
Draga Dajana B toliko mi je zao zbog tvog gubitka bebice  !! Budi jaka .. Iako se moja beba nije micala bol i gubitak su veoma slicni user posted image A pogotovo je tesko  jer ti to nije prva trudnoća .. Tvoja prica nekako podupire moje teoretisanje - da se pretrage urade sto prije .. Da li si radila ikakve pretrage nakon ta dva spontana ??? Ili je to nešto što se dogodilo u toku trajanja trudnoće ..
Iako ne znam nista o pretragama - ima dragih forumašica koje imaju takvo iskustvo pa se nadam da će ti pomoći savjetom !! Šaljem ti puno zagrljaja i želja da što lakše prebrodiš sve što ti se dogodilo ...


(odgovor članu dajanab)
Neposredna veza do poruke: 2448
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.11.2012 10:59:43   
dajanab
hvala vam na utjesnim rijecima. no sto se tice pretraga nakon dva spontana nisam bas radila. jesam ono uobicajeno krv , urin gdje mi se otkrila bakterija eserih koli koju sam kasnje ocistila.. al one ostale pretrage nisam radila. tek sada se osjecam krivom sto nisam , ono sto nisam ovo. jutros sam isla psihologu , a kad sam izasla od nje i srela prijateljicu koja mi je cestitala ne znajuci rasplakal sam se , doslo mi je da vristim. cekam samo da me ovo prode,. pa da idem u tuzlu na detaljan pregled. jel ko od vas isao dr.balic. i kakva je ako jeste

(odgovor članu Mrvica_83)
Neposredna veza do poruke: 2449
   RE: Šta poslije spontanog pobačaja?!
21.11.2012 11:59:29   
grozđe

IZVORNA PORUKA: dajanab

hvala vam na utjesnim rijecima. no sto se tice pretraga nakon dva spontana nisam bas radila. jesam ono uobicajeno krv , urin gdje mi se otkrila bakterija eserih koli koju sam kasnje ocistila.. al one ostale pretrage nisam radila. tek sada se osjecam krivom sto nisam , ono sto nisam ovo. jutros sam isla psihologu , a kad sam izasla od nje i srela prijateljicu koja mi je cestitala ne znajuci rasplakal sam se , doslo mi je da vristim. cekam samo da me ovo prode,. pa da idem u tuzlu na detaljan pregled. jel ko od vas isao dr.balic. i kakva je ako jeste


Dajana zao mi je... mislim da je ipak sve visa sila, isla sam redovno na preglede u trudnoci kod vise doktora i nista....jedan dan sam dobila tu neku upalu s krvi u mokraci i od nje je sve poslo naopako...dobro je sto ides kod psihologa...popricas s nekim od povjerenja a i strucnosti, izbacis iz sebe... okrenula sam se prema novoj trudnoci ( nadam se da ce biti sto prije )...sta god bude od Boga je.... ne moze sve biti ni lose, bice abd sve dobro... drzi se, ti to mozes user posted image

(odgovor članu dajanab)
Neposredna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Dojenje.
пеперутка16

Koliko dugo ste dojili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *