|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
20.3.2009 16:00:08   
makana
Da, vjerujem u Boga i Božije određenje
akbgd inšalah uskoro će se desiti i trenutak od kojeg ću ispunjavati obavezu svakodnevne molitve  

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lejlas30)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
20.3.2009 16:01:50   
lely
IZVORNA PORUKA: SelmydZany

Necu davati komentare na predhodne postove..dat cu odgovor na postavljeno pitanje....
Da,vjerujem u Boga i molim se,ne onoliko koliko bih trebala,ali mi je Bog u srcu i svjesna sam toga da je On Svemoguci i da sve dolazi od Njega...da On odredjuje sudbinu i da biva onako kako On to zeli....
A,da li postoje ateisti????Iskreno,nikad nisam puno o tome razmisljala,a ako neko kaze da je ateist,dobro...njegova stvar....on se smatra tako i uredu...meni moje,njemu njegovo....




user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SelmydZany)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
20.3.2009 16:12:01   
haidy
IZVORNA PORUKA: Gigana

Vjerujem u Boga i ne trudim se biti dobra vjernica, jer ne znam šta znači biti dobra vjernica i ko to ocjenjuje.

Znam samo da kad mi je teško, tražim pomoć od dragog Boga, svaku noć pred spavanje proučim sve što znam i molim Boga da budemo živi i zdravi. 

Ne klanjam, ne postim, popijem alkohol jednom ili dvaput godišnje, ne jedem svinjetinu, dakle nisam vjernica u tom smislu.

Trudim se da nikoga ne uvrijedim, da nikome ne pomislim nikakvo zlo, da pomognem kad mogu pomoći (materijalno, emotivno ili na neki drugi način), a kad ne mogu pomoći, onda se trudim da barem ne odmažem drugome; nastojim ne lagati i ne svađati se; nastojim da živim život dostojanstveno i da vodim računa o drugim živim bićima.  Trudim se biti dobra supruga i majka, kolegica, prijateljica, kćerka, sestra.  Živim dan po dan, razmišljam o svom ponašanju i nije mi uopšte teško ponašati se ovako kako sam gore navela.  Živim po svojim pravilima i načelima za koja smatram da su ispravna za mene i da se ne kose sa drugima (ljudima).   


Potpisujem


_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
20.3.2009 23:13:26   
teta berta
vjerujem i molim se, znam da bih trebala i češče...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.4.2009 9:06:58   
mamine oci
Vjerujem u Allaha.dz.s.NJemu se molim i klanjam drago mi je da si postavila ovakvo pitanje jer vidim da se neki bune ali iskrenog vjernika nije strah tvog pitanja selam.

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
17.4.2009 9:45:32   
mišur
Vjerujem, i kad mi je teško uvijek pomislim na Boga...
Ali ne molim se, ne znam kad sam to zadnji put uradila...
U crkvu rijetko idem, i kad odem samo zapalim svijeće  i onda se pomolim Bogu za zdravlje mojih najmilijih...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
17.4.2009 14:35:05   
A Iman
vjerujem i "upraznjavam" vjeru u svakom pogledu user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.4.2009 14:17:29   
schmeteling
Vjerujem u Allaha dž.š. i molim mu se.....i tražim od Njega da nam svima pomogne.....

(odgovor članu A Iman)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.4.2009 14:23:33   
MALA SEKA
Naravno da vjerujem u Allaha dz.s.a ko bi nam pomogao drugi do On

(odgovor članu schmeteling)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.4.2009 15:09:39   
veeseelaa
vjerujem u Boga i svaki dan mu se molim

(odgovor članu MALA SEKA)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
27.4.2009 15:16:55   
Happy
Vjerujem u dragog Boga, klanjam svaki dan, ali ne stignem svaki vakat.... Puno vjerujem i Njega i vjerujem da je sve od Njega user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
10.5.2009 21:35:36   
ljubičica 28
Vjerujem u Boga i nastojim da živim po islamskim propisima. Vjera u Allaha    dž.š. mi pomaže u savladavanju iskušenja i poteškoća na koje, kao i svi ljudi, nailazim u svakodnevnom životu. Smatram da ti vjera može pomoći u izgrađivanju sopstvene ličnosti...i da će te podučiti samo dobrome, ničemu lošem...
Ateisti me ne zanimaju,svako ima pravo da izabere ono što želi, i ne bih komentarisala ničije postupke...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.5.2009 10:35:58   
flox
Vjerujem u dragog Boga i obavljam namaz svaki dan. Vjera mi nije nikakva prepreka da radim u državnoj službi sa ljudima drugih nacija. Oni poštuju mene ja njih i njihov izbor. Istinska vjera U Boga čovjeka čini samo boljim.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.5.2009 10:48:38   
Anoniman
Vjerujem u Dragog Allaha dž. š. Jednog Jedinog Stvoritelja nebesa i zemlje. Bez vjere život nebi imao smisla. Molim Dragog Allaha dž.š. da meni i svim iskrenim vjernicima oprosti grijehe, ispuni hair želje,uputi na pravi put i podari na kraju lijepi Džennet!!!

(odgovor članu flox)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
11.5.2009 11:53:15   
Rabi
Svako od nas, u zivotu, prije ili kasnije dodje u period kada slome neke situacije koje zivot donese! Meni se desila ista stvar, kad u zivotu nisam imala vise izlaza, osjecala sam ze potonulo, bezvoljno, preplaseno....jednostavno TESKO MI JE BILO!!! I u takvom periodu zivota trazimo utjehu...nacin da taj dio zivota prebrodimo, jer nam izgleda bezizlazno i besmisleno! U potpunosti razumijem razlog postavljanja ovakvog pitanja!!! Jer covjeku bude puno lakse kad s nekim poprica i razmjeni svoje misljenje sa drugim ljudima i o njihovim iskustvima, u smisli kako je nekome nesto pomoglo ili nije pomoglo.
A na kraju krajeva pa zar je i bitno drage zene kako se i kome se molimo....niko nije postavio pitanje vjerujes li u Allaha, Budu ili sta vec.... Ne vidim razloga za prepiranje. I zar je bitno kako se neko zove i kako se moli.....
dajte zene, pomozimo jedna drugoj i olaksajmo jedna drugoj....a ne da se ovdje prepucavamo i prepiremo bezveze;))
Nadam se da ce te me razumjetiuser posted image Malo sam na brzinu napisala i nabacala!!



_____________________________

06.09.2008. Adnan
02.12.2010. Ajša

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
10.6.2009 15:17:22   
meme27
moram priznati sto se tice molitve to mi nekako ide u periode nekada krenem klanjati pa zastanem mislim da ima Bog i najsretnija bi bila kada bi bila cvrsca u molitvi jer me to ispunjava i osjecam se boljim covijekom mekanijm srcem i sa postovanjem prema stvoritelju i njegovim blagodatima
ponovo se moram natjerati da klanjam...user posted image
 

_____________________________

mala dijeca piju mlijeko a velika piju krv

(odgovor članu Rabi)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
10.6.2009 15:40:17   
Saraya
Naravno da vejrujem... Klanjam dnevne namaze (ako se na to mislilo pod ovim molitva) i znam da mogu vise i bolje; smatram namaz stubom vjere, a ostalo dolazi s tim. Bitno mi je da u tome ustrajem, a ostalo koliko mogu...

(odgovor članu meme27)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 15:07:00   
TonkicaPalonkica
IZVORNA PORUKA: ajnur
Vjerujete li u Boga i da li se molite?
da li mislite da stvarno postoje ateisti?


Ne vjerujem u Boga, niti se molim i mislim da sam samim time dokaz da postoje ateisti.


_____________________________

već te volim više od svega :)

(odgovor članu ajnur)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 16:11:42   
Anoniman
Da, vjerujem u Alaha dz. s. i njegovo odredjenje......Trudim se svaki dan da budem bolja vjernica, a samim tim, i bolja osoba.
Iman u mojoj dusi i zivotu ne udaljuje me od drugih ljudi, vec naprotiv.....





(odgovor članu TonkicaPalonkica)
  Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 16:19:20   
ali84
svi imamo pravo vjerovati ili nevjerovati. Svaki je covjek sam za sebe,tako i ateisti ako su odlucili da za njih ne postoji Bog i da su oni dosli na svjet tako sto ih je roda donijela onda nek misle tako. Ali doci ce dan kada ce i oni doci tobe i shvatiti da postoji samo jedan Bog,i kojem niko i nista ravno nije. i da vjerujem u dragog Allaha i vjerujem da sve sto se događa i zbiva je sa Bozijom voljom i Bozijim određenjem. user posted image

(odgovor članu TonkicaPalonkica)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 16:32:13   
sarisari
Da, naravno da vjerujem u ALLAHA DŽ. Š. i vjerujem da je sve sto se desava upravo od NJEGA i da nam ON sve odredjuje sto ce nam se desiti....trudim se kao sto pahuljica farah rece svakim danom biti sve bolja osoba, trudim se i da se molim koliko mogu, nekada vise nekada manje, mada mislim da bih trebala vise, ali eto ON zna da srcem i dusom vjerujem u NJEGA.

A sto se tice ateista, postoje, samo ja postujem sve ljude koji se na neki nacin mole bilo da idu u dzamiju, crkvu, sinagogu,...nebnitno BOG je jedan, ali ateiste zaista ne mogu da hvatim mada postujem njihovo "opredjeljenje"  ( ne bih nekoga da uvrijedim, ali to je moje misljenje ).

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 16:33:49   
veeseelaa
http://www.youtube.com/watch?v=N-Om5zxNNHA

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
4.8.2009 16:38:19   
acudesa
vjerujem, sve je mnogo lakše u vjeri
svaka vjera je ok (mislim na monoteistilčke), i svaka daje dobre uzore i uči dobrome-sve je do ljudi, dokaz je i ova rasprava
ja smatram da je svaki vjernik bilo koje vjere bolji od nevjernika ali poštujem i njihov izbor, nismo mi tu da sudimo, sud nas čeka tamo negdje
a, članovi koji nemaju definisanu ličnost u tom pogledu nailaze na frustracije kada naiđu na slične rasprave-ako ti se ne sviđa ne komentariši ima tema brate pa bujrum


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu ali84)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Vjerujete li u Boga i da li se molite?
5.8.2009 14:25:58   
jasmin
Vjerujem u Allaha,obavljam namaz i trudim se da
praktikujem vjeru onako kako je Allah serijatom odredio.
Mislim da bih bez vjere bila totalno izgubljena u vremenu
i prostoru.Nekad je zivot pun iskusenja,ali kao vjernica
znam da cu za strpljivost biti nagradjena,da me Allah cisti
od grijeha kroz sva ta iskusenja.Znam da cu za svaku
lijepu stvar biti nagradjena,cak i kad operem sudje.
Isto tako,znam da za lose ceka kazna,pa ga izbjegavam.
Cvrsto vjerujem u Sudnji dan i Dzennet(Raj) i
Dzehennem(Pakao).Takodjer duboko vjerujem da
postoje ateisti,jer je Allah u Kur`anu rekao da
postoje.Osjecam se predivno kao vjernica,uzivam i
kad mi je tesko,jer se nadam samo dobru user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 124
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *