|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Čajevi u trudnoći
11.9.2007 9:04:50   
paris
user posted image  Sad sam u petom mjesecu trudnoće i počeli su jajnici da me bole, bila sam kod dok. opšte prakse i rekla mi je da je to ok. da me beba pritišće i da nije nikakva upala, a ja imam strašan iscjedak u vidu bijelog pranja, zna li iko smijem li piti brusnicu?? user posted image  Za Uvin znam da nesmijem u velikim količinama ali šta znači to VELIKA KOLIČINA????user posted image user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 11:24:46 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.10.2007 16:15:39   
leka
draga paris ja kroz čitavu trudnoću i evo i sada pred porod imam palu mokraćnih kanala, dva puta sam pila antibiotike a brusnica i uvin čaj su mi svakodnevnica i moj doktor (Bećiragić iz Opće bolnice) mi na svakom pregledu kaže da uvin čaj pijem mjesto vode znači baš puno a u apoteci mi svaki put kažu da nije dobar za trudnice zbog zgrčenosti mišića ili sl. nisam ni obraćala pažnju ali ako je to i tačno sada mi ništa ne znači jer sam ga pila 9 mj

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.10.2007 16:47:23   
Suncica*
Draga Paris, najbolje je da se konsultujes sa svojim lekarom i uradis PAPA test i vaginalni razmaz..Ja sam imala slican problem u trudnoci i moja lekarka mi je prepisala vaginalete "ginodaktanol"..uopste nisu stetne i obnavljaju floru u vagini, cak se preporucuje 3 nedelje pred porodjaj da se koriste..
Ja ih jos uvek ponekad koristim i veruj da nemam bas nikakvih problema..
Nadam se da sam barem malo pomogla..
Pozdravljam te..

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
4.10.2007 14:04:19   
Gigana
Draga Paris,

brusnicu mozes slobodno piti, samo nemoj pretjerivati (u velikim količinama može izazvati krvarenje).  Kad kažem velika količina, mislim na litre i litre čaja dnevno.  Dovoljne su ti tri šolje od 2dcl dnevno. 
Ja sam imala na pocetku trudnoce iscjedak (koji je normalna stvar u trudnoci sve dok te ne peče) i moj doktor mi je davao vaginalete Kanesten ili Nistatin, uz čaj ili sok od brusnice.  Lično mislim da je Kanesten bolji, jer su to vaginalete na bazi kantarionovog ulja i potpuno su sigurne za trudnice. Sušeni plod brusnice mozes i jesti, bez da praviš čaj, a i sokovi su odlični.
Uvin čaj se ne preporučuje trudnicama i ja ga nikad nisam htjela piti.  Svakako ti je najbolje da porazgovaraš sa doktorom koji ti vodi trudnoću i da ti taj doktor odredi adekvatnu terapiju ako je potrebna.
Nadam se da sam uspjela barem malo pomoći.


_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
4.10.2007 15:01:36   
leka
joj žene nemojte me sad zabrinjavati šta je onda s tim mojim doktorom koji mi non-stop trubi da pijem što više uvinog čaja?!

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.1.2008 14:47:33   
mišur
Znam da su neki biljni čajevi štetni, ali zašto su štetni nemam pojma.
Mene zanima koji su to čajevi i šta spada u te čajeve?
Skontala sam za brusnicu, uvin čaj, ali šta je sa npr.Milford čajevima?
Ja ih obožavam i pijem svako jutro, nije valjda da se i oni ne preporučuju....user posted image

(odgovor članu leka)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.1.2008 14:55:03   
Azure
Desila mi se ista stvar kao i tebi. Moja dr. mije prepisala brusnicu. Rekla je da mogu slobodno piti po dva litra dnevno, ali ja nisam pila toliko. Koristila sam i veginalete Kanesten. Bukvalno za pet dana iscjedak je nestao. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.1.2008 14:59:22   
lejlašh
Mišure, smiješ piti voćne Milford čajeve, nisu preporučljivi uvin čaj, brusnica, metvica u velikim količinama, a smiješ piti i kamilicu slobodno. Za upalu molkraćnih kanala dobre su kopriva i breza, a najbolje je ako možeš naći Čaj protiv bakterija u mokraći za djecu i trudnice od J. Pančića.
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
3.1.2008 15:01:51   
mišur
hvala puno na odgovoru user posted image

(odgovor članu lejlašh)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
4.1.2008 9:24:27   
issa
I ja sam u petom mjesecu trdnoće i gotovo od početka imam iscjedak, ali me ne bole jajnici. Dr mi je rekao da su iscjedak i upale sastavni dio trudnoće. Pijem brusnicu, ali se ne ubijam njome....
Što se tiče biljnih čajeva, pročitala sam da je OK popiti mentu ili kamilicu, ali zeleni i čajevi poput njega NE.

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
8.2.2008 0:35:54   
kana
lejla otkud ti to da ne smijes piti uvin caj?? Muzevoj tetki( koja je sad u Svedskoj i tamo je rodila prekrsanu djevojcicu i trudnoca joj je bila rizicna)doktor je rekao da mora piti uvin caj i caj od brusnice???
Ne kontam
user posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu issa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
8.2.2008 9:09:38   
hanabanana
http://www.poliklinika-harni.hr/teme/trudnoca/10faq.asp

Evo malo više o čajevima.

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
8.2.2008 9:20:14   
Nadi
Ja sam cijelu trudnoću pila blizu litar čaja od brusnice (druge nisam) dnevno jer mi se tražilo a hvala Bogu nije bilo nikakvih problema.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
8.2.2008 9:23:10   
hanabanana
Paris, trebaš otići po mišljenje kod svog ginekologa, a ne ljekara opšte prakse.

Ali što se tiče isjedka, to je normalno, kako na početku tako i predkraj trudnoće. Ako te ne svrbi, nije strašno. Ja sam to riješavala tuferima namočenim u kantarionovo ulje, preko toga dnevni uložak.

Naravno, ovo sve pod pretpostavkom da nema upale.

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
27.11.2008 13:54:50   
Arijana2
Da li je caj od sipka stetan u trudnoci,sad mi se pije,a ne znam da li je stetan user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
27.11.2008 14:50:39   
makana
hmmmmmmm
ne znam što bi bio štetan, ja nisam čula da jeste

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Arijana2)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
27.11.2008 14:54:25   
mamyca
Caj od sipka sam i ja pila u trudnoci nije bilo nikakvih problema,isto sam pila i brusnicu,ali uvin caj mi je doktor rekao da ne pijem,vec samo brusnicu,jer sam se bila malo prehladila.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
2.2.2009 18:58:08   
lilybeby
zdravo svima!
moram se pozaliti na jako slabu probavu u trudnoci i da vas pitam zasto se cajevi koji sadrze senu ne smiju piti,jel samo zbog grceva ili stete bebi.ja sam jednom popila caj i nisam imala grceve,samo sam imala obilnu stolicu.hvala unaprijed

(odgovor članu paris)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
2.2.2009 19:02:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lilybeby

zdravo svima!
moram se pozaliti na jako slabu probavu u trudnoci i da vas pitam zasto se cajevi koji sadrze senu ne smiju piti,jel samo zbog grceva ili stete bebi.ja sam jednom popila caj i nisam imala grceve,samo sam imala obilnu stolicu.hvala unaprijed


cao,,lilybeby koji ti je mjes.???I ja imam problema sa probavom,recimo nemogu na wc.ja popijem kamilicu i stavim dosta meda odma me protjerauser posted image user posted image
A sto,se tice pijenja cajeva u trudnoci,ja sam pila uvin jer nisam znala da nesmijem,kad sam otisla u bolnicu lezat imala,sam jaku upalu rekli mi da pijem puno brusnice i stvarno to mi pomoglo da istjeram bakterije
A za uvin,caj me galamili,pitali tko mi je rekao da ga pijem nesmijem pit uvniuser posted image
i nisam vise,niti bih pila.Brusnica Zakon!!!user posted image

(odgovor članu lilybeby)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
2.2.2009 19:17:31   
biloko
Lilybeby, pokusaj sa cajem od mente...jeste da nema isto dejstvo kao cajevi koji sadrze senu ali dobro djeluje na probavu. To sam skoro i procitala u nekom casopisu, cini mi se Gusto. E da, pokusaj i sa suvim sljivama, one ce ti sigurno pomoci. Znam, jer i ja mucim muku sa probavom user posted image . Ovih dana je malo bolje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
25.2.2009 21:44:32   
poetesa
jako zašećerena kamilica!

(odgovor članu biloko)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
25.2.2009 22:03:04   
aammina
i meni je dr Beciragic rekao za uvim caj i pila sam ga u trudnoci,sve 5 nis se ne sikiriki.
ja sam uzela onaj u granulama pa i na posao ponijela i stalno ga pila(jednostavno je napraviti) a sto se tice stolice ohohoh ja sam imala problema  i prije trudnoce,muke zive u trudnoci,donata sam popila da sad kad ga vidim muka mi dodje,ali mi je on naj bolje pomagao jer sam imala i zgaravicu uzasnu....
donat i bademi to mi je bio zastitni znak user posted image user posted image user posted image


_____________________________

23.4.2008 dosla je moja esmica pjesmica

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
26.2.2009 6:55:21   
poetesa
zanima me da li se smije popiti čaj za nesanicu koji sadrži valerijanu ili matičnjak ?

(odgovor članu aammina)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ČAJEVI U TRUDNOĆI
26.2.2009 7:47:52   
mamy Sabina
Poetesa evo što sam uspjela pronaći vezano za čajeve od valerijane i matičnjakauser posted image

Valerijana


Matičnjak


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 24
   Čajevi u trudnoći
26.2.2009 8:27:58   
mnn
 ja sam pila matičnjak do 5mj trudnoče...spasio me od želuca...imam ga još malo, baš imam prirodni ubran u šumi...kako divno miriše...


< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.1.2011 11:25:00 >


_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *