|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: "bijelo pranje"
2.2.2009 12:03:32   
bezelye
Ja sam skoro imala jako bijelo pranje, jako obilno, cak toliko gusto da ponekad izgleda kako ljekari kazu "sirasto" user posted image   U Bosni sam ranije koristila vaginalete od kantariona, ovdje to nisam vidjela. Ali imam kantarionovog ulja uvijek u kuci. Tako sam fino jedno vece uzela tampon, umocila ga u kantarionovo ulje i stavila preko noci umjesto vaginalete. (Kontam ako ne bude bolje svakako tebam ljekaru za PAPA-test.) Sutra oooogromna razlika. Ponovim jos 2 noci, eto da utvrdim. Super. Ubrzo nakon toga sam dobila prvu menstruaciju (6 mjeseci nakon poroda). Poslije sam rekla svom ginekologu sta je bilo i kaze da sam dobro uradila.

E sad smijete li to u trudnoci, malo se raspitajte. U sustini nije nista stetno. Cisto maslinovo ulje u koje je pokiseljen zuti kantarion.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: "bijelo pranje"
2.2.2009 12:09:48   
bezelye
Nisam sigurna moze li ljiljanovo ulje. Mislim da je fazon u kantarionu, ima neka anti-____ svojstva. Zaboravila sam kakva. Protiv upale ili protiv gljivica, nisam vise sigurna. Uglavnom pomaze, to je bitno.


< Poruku je uredio bezelye -- 2.2.2009 12:13:22 >

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: "bijelo pranje"
2.2.2009 12:17:11   
bezelye
Aj nisam znala da nam je mukica trudna user posted image Masallah. Bas mi je drago user posted image

(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: "bijelo pranje"
2.2.2009 19:03:37   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bezelye

Aj nisam znala da nam je mukica trudna user posted image Masallah. Bas mi je drago user posted image


bila u februaru prosle godine user posted image ne ove user posted image (bar koliko ja znam.. a mozda i jaete opet) user posted image
oprastamo ti gresku... ljubi pacica user posted image

(odgovor članu bezelye)
  Neposredna veza do poruke: 54
   RE: "bijelo pranje"
3.2.2009 12:24:41   
bezelye
jao moje provaleuser posted image user posted image user posted image
Aaaaa jest me stid user posted image user posted image lud, zbunjen... hahahahaha

Ma ja se jos zamislila jel to ona mukica koju ja znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: "bijelo pranje"
3.2.2009 21:37:59   
EminaCizmic
IZVORNA PORUKA: bezelye

E sad smijete li to u trudnoci, malo se raspitajte. U sustini nije nista stetno. Cisto maslinovo ulje u koje je pokiseljen zuti kantarion.



Hmmm...ne znam...ja opet nisam htjela nista da koristim protiv bijelog pranja. Nekako sam se plasila da ne napravim gore. Doktor mi je rekao da je uglavnom sve uredu, znaci nema nikakvih patogenih bakterija ili gljivica. Smatrala sam da je eto i to bijelo pranje jedna "posljedica" trudnoce.user posted image

Dobra vijest: Vec 5-6 dana primijecujem da mi je se smanjilo. Nadam se da ce tako ostati!!!user posted image


(odgovor članu bezelye)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: "bijelo pranje"
6.2.2009 11:40:22   
taze_mlada
evo meni je na brisu izolovana candida, i dok je propisao canesten vaginalete... sto je meni oki samo da ne pijem antibiotike... i mogu vam reci da se sve fino smirilo od kako sam umjesto dnevnih ulozaka uvela vatu obicnuuser posted image

(odgovor članu EminaCizmic)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: "bijelo pranje"
6.2.2009 12:14:21   
mukica
IZVORNA PORUKA: bezelye

Aj nisam znala da nam je mukica trudna Masallah. Bas mi je drago


bila u februaru prosle godine ne ove (bar koliko ja znam.. a mozda i jaete opet)
oprastamo ti gresku... ljubi pacica

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Da ovo ona sta ne sluti s obzirom da me menga zeza tj kasni

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: "bijelo pranje"
6.2.2009 13:30:38   
Minče
Da li se nekome na pocetku trudnoce pojavljivalo bijelo pranje smedje boje??'Juce sam bila kod doktora, potvrdila mi je trudnocu, plod nije mogla da vidi jer je tek 5sedmica.... a malo prije na gacicama se pojavio smedji iscjedak???Da li neko zna nesto o tome???

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: "bijelo pranje"
6.2.2009 15:54:48   
taze_mlada
IZVORNA PORUKA: Minče

Da li se nekome na pocetku trudnoce pojavljivalo bijelo pranje smedje boje??'Juce sam bila kod doktora, potvrdila mi je trudnocu, plod nije mogla da vidi jer je tek 5sedmica.... a malo prije na gacicama se pojavio smedji iscjedak???Da li neko zna nesto o tome???


prvo- najbolje se odmah javiti doktoru i vidjeti sta ce on reci,,, u svakom slucaju vidi malo po netu ali u pocetku slabi smeckasti iscjedak nije rijetkost...a ako se ne do bog pojavi cisto krv obavezno na pregled... meni se isto tako nakon prvog pregleda kad se ustanovila trudnoca pojavio iscjedak, ali onda nakon jednog sexa i krv i onda se ustanovilo da imam hetamom... ali za sve ima terapija tako da dont vori bi hepiuser posted image ja sam vec 6. mjesecuser posted image

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: "bijelo pranje"
6.2.2009 23:59:30   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Minče

'Juce sam bila kod doktora, potvrdila mi je trudnocu, plod nije mogla da vidi jer je tek 5sedmica....


hmmmm bas cudno
ne kontam kako nije mogla da vidi plod
ja sam bila kod gin. sa 5 sed. i potvrdila mi je trudnocu tad i lijepo se vidio kao kikiriki mali....

kad ti je opet kontrola
pitaj je sta je htjela s tim da kaze...


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: "bijelo pranje"
7.2.2009 7:49:16   
Minče
hej...vidjela je ona plod..ovako malo okruglo..kao loptica mala..ne znam je li kod tebe tako???
Nego mi je rekla da nije vidjela,a kaze da je jos rano ostalo od ploda...
Bila sam juce kod nje..zbog iscjetka smedjeg..kaze da mi je grlic maternice cvrst i zatvoren..ali mi je dala terapiju...tri inekcije i dobroston 3x1 na dan...i naravno bolovanje i strogo mirovanje.....


(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: "bijelo pranje"
7.2.2009 7:49:33   
Minče
Da vam priznam...da me malo strah...

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: "bijelo pranje"
9.2.2009 15:38:44   
tačkica
Nisi jedina koja je zabrinuta! Ja sam bila na kontroli danas i kako mi se nedavno pojavilo bijelo pranje uradim analizu sekreta i nadju mi Trichomonas!!!Dobila sam terapiju vaginalete! Ako iko ima slicna iskustva molim vas da mi se javi jer sam fakat zabrinuta uzasno!!! user posted image

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: "bijelo pranje"
9.2.2009 18:39:33   
Amela83
IZVORNA PORUKA: Minče

hej...vidjela je ona plod..ovako malo okruglo..kao loptica mala..ne znam je li kod tebe tako???
Nego mi je rekla da nije vidjela,a kaze da je jos rano ostalo od ploda...
Bila sam juce kod nje..zbog iscjetka smedjeg..kaze da mi je grlic maternice cvrst i zatvoren..ali mi je dala terapiju...tri inekcije i dobroston 3x1 na dan...i naravno bolovanje i strogo mirovanje.....




Draga Minče, nemoj se brinuti... I meni se desilo isto. Par dana nakon što sam saznala da sam trudna (pomoću testa) bila sam kod dr. Rekla mi je da trudnoća postoji, ali da ona još uvijek ne vidi plod (tačnije rečeno, prisutan je gestacioni miješak, ali se ne vidi žumančana vrećica). Tada sam bila trudna otprilike 5-6 nedjelja. Nakon 10 dana mi je ponovo radila UZ i beba se vidjela, malecko srce je počelo da kuca. A što se tiče smeđkastog iscjedka, i to smo prošli  i ja (pojavljivalo mi se to 4-5 puta, i uvijek je trajalo po nekoliko dana) - moraš se samo čuvati i slušati savjete doktorice. Ja sam pila dabrostone, primila progesteron depo injekciju i mirovala sve do 4.mjeseca. I poslije toga nemam nikakvih problema. Sad samo čekam dan day (trudna sam 37 nedjelja)!

Puno srece želim tebi i tvojoj

                                Javi se poslije ponovnog pregleda

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: "bijelo pranje"
9.2.2009 19:28:59   
Amela83
ISPRAVKA
user posted image user posted image user posted image (pojela maca smajlije u prethodnoj poruci)

Draga Minče, nemoj se brinuti... I meni se desilo isto. Par dana nakon što sam saznala da sam trudna (pomoću testa) bila sam kod dr. Rekla mi je da trudnoća postoji, ali da ona još uvijek ne vidi plod (tačnije rečeno, prisutan je gestacioni miješak, ali se ne vidi žumančana vrećica). Tada sam bila trudna otprilike 5-6 nedjelja. Nakon 10 dana mi je ponovo radila UZ i beba se vidjela, malecko srce je počelo da kuca. A što se tiče smeđkastog iscjedka, i to smo prošli user posted image i ja (pojavljivalo mi se to 4-5 puta, i uvijek je trajalo po nekoliko dana) - moraš se samo čuvati i slušati savjete doktorice. Ja sam pila dabrostone, primila progesteron depo injekciju i mirovala sve do 4.mjeseca. I poslije toga nemam nikakvih problema. Sad samo čekam dan day (trudna sam 37 nedjelja)!

Puno srece želim tebi i tvojoj user posted image

                    Javi se poslije ponovnog pregleda

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: "bijelo pranje"
10.2.2009 11:15:41   
Minče
Hvala ti Amela83 ma podrsci i savjetu...U petak idem dok pa ,cu vidjeti sta ce mi reci...Sada kada odmaram bolje je..Nema iscjedka..samo na dan mozda jednom ili dva puta vidim kao svijetlo smedju mrlju na ulosku...ali ne boli me nista..Po nekada me zaboli u stomaku,kao grcenje ali se nadam da je to normalno....
Javit cu ti se cim odem doktoru...a vec bi sada trebala da vidi dobro moju user posted image
I ja primam te inekcije..svaki treci dan, aizmedju njih pijem dobroston...pa nadam se da ce se dobro zavrsiti..
Kako se ti sad osjecas??? Nadam se da si dobro i da te ne hvata strah..Pa cujemo seuser posted image

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: "bijelo pranje"
10.2.2009 14:16:29   
Amela83
Evo upravo sam se vratila s podnevne kafice.user posted image Osjećam se odlično, ni sama nisam mogla vjerovati da ću i u 9.mj.bit ovako aktivna. user posted image user posted image user posted image Sve je već spremno, nikad se ne zna kad će user posted image na um pasti da izađe. user posted image A više me nije ni strah, samo se sjetim da ću poslije svega, akobogda, na rukama držati svog malog bebana. 

Čuvaj se i sretno na pregledu!
Držimo vam figeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: "bijelo pranje"
10.2.2009 14:21:21   
Minče
E bas mi je drago sto ti je sve ok...samo hrabro...
Jes li slucajno imala bilo kakve bolove u predjelu krsta i stomaka kao da ces svakog casa da dobijes mengu u pocetku trudnoce???Mene tako uhvati jednom ili dva puta na dan i prodje...i presznojavanja???

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: "bijelo pranje"
10.2.2009 15:05:08   
Amela83
Imala sam bolove, a za preznojavanje nisam sigurna, bilo je ljeto...vruće ionako. Al kažu da i dabroston tablete mogu izazvati preznojavanje, kao i druge nuspojave - mislim da su neke žene već pisale o tome na forumu - pokušaj pronaći.

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: "bijelo pranje"
10.2.2009 15:19:32   
Minče
pokusat cu...a mene to uhvati jednom na dan to preznojavanje. ali me vise mucila ta bol u krstima i stomaku...mada i ona ne boli tako jako i tako cesto....
Makar vidim da nisam sama:)))

(odgovor članu Amela83)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: "bijelo pranje"
11.2.2009 22:57:23   
Sonja
IZVORNA PORUKA: Minče

E bas mi je drago sto ti je sve ok...samo hrabro...
Jes li slucajno imala bilo kakve bolove u predjelu krsta i stomaka kao da ces svakog casa da dobijes mengu u pocetku trudnoce???Mene tako uhvati jednom ili dva puta na dan i prodje...i presznojavanja???



uh i ja sam imala na pocetku te bolove....sve sam mislila da cu dobiti user posted image
al mi je dok. rekla da je to normalno na pocetku user posted image tako tijelo reaguje na trudnocu


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu Minče)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: "bijelo pranje"
28.2.2009 16:26:41   
poetesa
zna li neko šta znači bijeli iscjedak, koji nije obilan i nema mirisa - meni se ovaj mjesec svakodnevno javlja, a u 13 sam sedmici.? Ima li razloga za pregled?

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: "bijelo pranje"
28.2.2009 17:31:32   
mamy Sabina
Poetesa,moje iskustvo sa pojačanim vaginalnim sekretom je isto.
U sve tri trudnoće imala sam na počtku taj obilan iscjedak,koji nije imao neki miris.
Vidim da su i iskustva drugih trudnica slična.
Sve dok je bijel ili blijedo žćkast i nema neki specifičan miris nije zabrinjavajuće.
Ti svom giniću ipak napomeni  da imaš pojačan sekret.user posted image


_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: "bijelo pranje"
2.3.2009 11:25:09   
poetesa
mislim da je kod mene riječ o tzv. kandidijazi jer ovaj iscjedak liči na gljivičnu infekciju mada me posebno ne iritira. Ali pregled mi je tek za 10 dana... Čula sam da se koristi plimicol krema i da se može prati  sa vodom u kojoj je prokuhana  soda bikarbona, jel neko upoznat sa time?  

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *