|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
11.2.2013 7:41:49   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Zala)
  Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 8:12:36   
sheri
ma da, ima tu posla i umora, ali ima i nekako odmora, mislim smiruje ono lagano druzenje s prirodom. mene to sve fascinira, sta od jednog malog sjemena naraste i kako raste user posted image . doduse, ja se zaista bavim time cisto rekreativno, i naravno odusevljena sam kad sta uberemuser posted image . a posto sam ja pocetnik, meni je prosle godine u moju lijehu sa zelenom salatom, koka snijela jaje, i naravno pojela svo sjeme. i ja poslije krenula da prekopam tu lijehu, vidim nista ne mice mjesec dana, kad jajeuser posted image . tata me prozivao "samo tebi nicu jaja u basti"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 11:16:52   
Zala
Istina. ;)
Moja mama je prije šest godina bila anskiozna, depresivna, bojala se izaći iz kuće, stalno je plakala, nije imala volje za životom, padala u nesvijest, pojavila se aritmija i još podosta fizičkih tegoba. Na sve moguće pretrage su ju slali da bi se ispostavilo da je fizički ok, i da je sve na psiho bazi. Otišla je kod psihijatra koji je pokušao s lijekovima, ali nije baš bilo rezultata tokom godine dana.
Onda joj je na jednom sastanku rekao "imate li vi vrt, cvijeće?" Mama veli da nema. On onda njoj reče "Hajde vi pokušajte saditi nešto. Plijevite, sredite si cvijetnjak, uzgojite vaše povrće, kad vam dođe žuta minuta, izađite se pobrinuti o ružama i mrkvi."
I bi tako, za godinu-dvije oko kuće oko koje nikada nije bilo cvijeća narasli prekrasni grmovi ruža, lavanda, magnolije, irisi, ljiljani... povrća svježeg i domaćeg kao u priči, a za te dvije godine mama se preporodila, za ne prepoznad, hB. :)))

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 18:53:11   
Hanady RR
I mene moje lijehe odmaraju...
nemam ja toga mnogo...na mnogo iskreno ne bih ni stigla ...
al ovako pomalo...a onda poberem baš sse radujem...

ja kada sma odlučila to raditi najprije moja mama je pomislila da nisma noramlna...sada se i sama raduje...kaže jedva čeka kod mene da malo čupkamo...user posted image
mi u bašti poranimo, kafu ponesemo i čupkamo, pa pijemo kaficu pa pričamo...na miruuser posted image

Meni luk pravo sitan...to je jedino što od sandje ne uberem kako valja...
nikako d amu mjeru nađem..il sjeme...
imala sma neko visočko hvalili mi al naraste taman za sogan dolme...one sitne bosanske...user posted image
njga bih nekako da nađem sjeme il dobru ideju šta mu ne radim da mi bude naočit ko sve ostalouser posted image
rode mi krastavice mašallah a luk jok...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 18:59:15   
anđelo
Odlična tema.Ja jedva čekam proljeće.Istina bašta mi je puna voćki tako da od hlada ne može ništa ni uspjeti, ali svejedno radujem se zelenilu

_____________________________

Mamin crnooki lijepi dječak...moj prvi uzdah 2005. . Sva ljubav svjeta je u okicama tvojim,zvijezdo moja. 2012

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 20:16:54   
Zala
Hanady, i nama luk bude sitan. Kod svekrve veličine teniske loptice.
A može biti da je do zemlje, moju susjedu i mene dijeli cesta. Sijemo isti krumpir, ona mi dala. Kod nje bude bože mi oprosti skoro kao odbojkaška lopta. A kod mene jedva viši od kutije cigareta. I to oni najveći.
Ali kroz njeno dvorište protječe rijeka, a ja sam skoro pa u brdu pa.. ja velim da je do zemlje.

(odgovor članu anđelo)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 20:51:26   
tinkivinki
i kod mene luk sitan bude,ali je do zemlje. ja bas na losem mjestu luk sadim.zato bude ljut za 5user posted image .nisam probala jos u jesen da sadim,eto i ove godine cu u proljece.

(odgovor članu Zala)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 20:55:53   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: tinkivinki

i kod mene luk sitan bude,ali je do zemlje. ja bas na losem mjestu luk sadim.zato bude ljut za 5user posted image .nisam probala jos u jesen da sadim,eto i ove godine cu u proljece.


ja u jesen ne sadim također...

moguće da je do zemlje...

dodouše mi svake jeseni prekopamo dio gdje luk i sadim...
pođubrino...na poljeće sitnimo ...
do sada smo je oplemenili vala...
al etio sitan luk...
ma mislim meni je on i mio tako...mladog imam ppofino...a ono što je u zemlji sve mi to pojedemo...
al bilo bi cool da mi luk poratse ko mrkva recimo...njih rukom počupat ne mogu...ogromne su...moram se sadilicom pomagat iz zemlje kad ih vadimuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 22:21:06   
Dida79
Ja kao iskiusna poljoprivrednica imam par savjeta za ove kome je luk sitan user posted image

Kad sadite luk ne sadite ga precesto i ne preduboko.Razmak izmedju sjemena naka bude 7-8 cm jer tako ima dovoljno prostora da se glavica razvije i da luk voli da se stalno oko njega ceprka,cupka jer travu ne podnosi nikako.

A ako hocete mladi luk onda neka sadnja bude sto cesca onda samo perke rastu a glavica se uopste ne razvija.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 22:23:38   
Dida79

IZVORNA PORUKA: tinkivinki

i kod mene luk sitan bude,ali je do zemlje. ja bas na losem mjestu luk sadim.zato bude ljut za 5user posted image .nisam probala jos u jesen da sadim,eto i ove godine cu u proljece.


user posted image user posted image

A jel znas sta stari ljudi kazu zasto je ljut luk user posted image prduckalo se je dok se je sadilo user posted image


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 22:26:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dida79

Ja kao iskiusna poljoprivrednica imam par savjeta za ove kome je luk sitan user posted image

Kad sadite luk ne sadite ga precesto i ne preduboko.Razmak izmedju sjemena naka bude 7-8 cm jer tako ima dovoljno prostora da se glavica razvije i da luk voli da se stalno oko njega ceprka,cupka jer travu ne podnosi nikako.

A ako hocete mladi luk onda neka sadnja bude sto cesca onda samo perke rastu a glavica se uopste ne razvija.



e draga ...
a vidiš ja recimo na 4 cm sadim ga...u razmaku i dok je mlad čupam između rasađujem...tako sma kontala doniti širinu da glavica bude veća...
a znači do start mora biti mjesta..
probam i touser posted image

a čupkam ga...njega stalno...slomim s eoko njega...ovo ostalo fakat i ne plijevim toliko...a on najmanji...user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 22:30:33   
Dida79
Ma jasta trazi on razmaka da ga sunce moze ugrijati..ja sam prosle godine zasadila 50 kg sjemenskog luka i super mi je uspio..ove godine abd ide malo ozbiljnije pa cemo vidjeti kako ce ici

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 22:41:45   
Hanady RR
uh dido moja 50 kg i to ti nije ozbiljauser posted image
mašalllah...


ja oko 3 kile...meni dostauser posted image za moju igraonuuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Da li imate povrtnjak?
11.2.2013 23:27:53   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

i kod mene luk sitan bude,ali je do zemlje. ja bas na losem mjestu luk sadim.zato bude ljut za 5user posted image .nisam probala jos u jesen da sadim,eto i ove godine cu u proljece.


user posted image user posted image

A jel znas sta stari ljudi kazu zasto je ljut luk user posted image prduckalo se je dok se je sadilo user posted image



nisam to cula,ko ce znati mozda sam se taj dan najela grahauser posted image .ja razmaknem i ne guram ga duboko,malte ne viri mi gore vrh.a ti 50kg,sadisuser posted image ,ja killogram,jednu gredicu,jer nemam mjesta nekog da posadim za zimu.ali mi se brzo pera ucrvaju,kod mladoguser posted image

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Da li imate povrtnjak?
12.2.2013 0:08:43   
Hannan
draga Dido, 50kg??? svaka ti cast!

Moj otac luk sadi u gradice odprilike 15cm jedna od druge i jedno 8-10cm glavica od glavice, i luk bas bude fin,i ne sadi duboko nekim zna ona peteljkai virit a tamo nekad u julu prije nego ga povadi izmedju posadi kupus, ono izvadi jos koju glavicu okolo i kupus smjesti i obavezno oko lijeha na jedno metar kukuruza bosanca za pecenjaka :)

Ja sebi ove godine plastenik mali napravila :) i sad svako malo trckam da vidim koliki mi je luk, sve govorim jos jedno 15 dana pa da napravim salatu user posted image i jedva cekam,spinata ce isto biti, salatu cu tek da vidim sijala 2 vrste, jedna fino nikla, druga ni jedna.
Mene odmara to caprkanje, da imam jos zemlje svasta bih ja nasijala ali i ovako planiram u ovih 15kvadrata nagurati svasta, pa cemo vidjeti sta ce da rodi :)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Da li imate povrtnjak?
12.2.2013 0:51:51   
Dida79

IZVORNA PORUKA: tinkivinki


IZVORNA PORUKA: Dida79


IZVORNA PORUKA: tinkivinki

i kod mene luk sitan bude,ali je do zemlje. ja bas na losem mjestu luk sadim.zato bude ljut za 5user posted image .nisam probala jos u jesen da sadim,eto i ove godine cu u proljece.


user posted image user posted image

A jel znas sta stari ljudi kazu zasto je ljut luk user posted image prduckalo se je dok se je sadilo user posted image



nisam to cula,ko ce znati mozda sam se taj dan najela grahauser posted image .ja razmaknem i ne guram ga duboko,malte ne viri mi gore vrh.a ti 50kg,sadisuser posted image ,ja killogram,jednu gredicu,jer nemam mjesta nekog da posadim za zimu.ali mi se brzo pera ucrvaju,kod mladoguser posted image


Ako zaljevas luk on se hoce ucrvati a moze biti da si nekad lose djubre koristila cesto zna biti ovo prvo.Luk ako se zaljeva a to se urijetko radi samo treba po zemlji vodu sipati.

Mi smo prosle godine na onakvoj susi samo dva puta zaljevai luk mi imamo crijeva kap po kap i samo ih pruzimo izmedju lijeha upalimo motor dok se zaljeva mi pijemo kafu....hahhaha sto ti je danasnja poljoprivreda user posted image

JA zaista uzivam u svemu sto radim a jos ako na takav nacin popravim svoj kucni budzet e onda sam zadovoljna user posted image ...djete sam sa asfalta nikad motike vidjela nisam a kamoli radila sa njom i opet sam dosta toga naucila i jos ucim.



(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Da li imate povrtnjak?
19.3.2013 14:02:23   
pepika
van plastenika imamo isto malu bastu,gdje svega pomalo stane. Prasa mi uvijek bude dobra i blitva...al patlidjan slaobo,nikad nece bas da bude dobar. Plodovi budu mali,spozvasti...ne znam do cega je. Probali i u plastenik i vani,nece pa nece. I luk mi se isto znao ucrvat i budu male glaviceuser posted image

_____________________________

Covjek snuje ,Bog odredjuje.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Da li imate povrtnjak?
19.3.2013 15:46:59   
Latinka
Kod mame imamo baštu i nikad ne kupujemo povrće tipa krompir, luk, grah, grašak,mrkva, cvekla, peršun, spinat, blitva,... user posted image
Paradajz, patlidžan, paprika i razni kupusi ne uspijevaju najbolje, ali uspiju.

< Poruku je uredio Latinka -- 19.3.2013 15:47:24 >


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu pepika)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *