|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
7.2.2009 16:04:29   
adannn
I ja samo želim zdravlje za nas i naše dijete a ostalo će sve doći,jer mnogi ljudi imaju bogatstvo ali im to ne vrijedi jer kad se čovjek razboli,nestaju i pare...Ja sam neki dan bila bolesna,malo grlo bolilo i da odem u apoteku septolete i tylol hot 10km,mislim obična prehlada ne daj Bože da mi je šta gore....

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 11:43:00   
idana_85
Sta mislite moze li troclana porodica, s malom bebom, zivjeti od 1200 KM i otplacivati ratu od 300KM, znaci za zivot preostaje 900 KM, samo mm radi, mama cuva bebu.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 12:01:52   
andji
Draga Idana teško,beba 'košta' samo 400-500km(znači da mu sve normalno priuštiš,od ad. mlijeka,pa do svakakvih spravica koje mu trebaju tipa hodaljka,hranilica...pa garderobica,pelene,maramice,dječija hapica....ma tona je toga)a šta ostaje za režije i za život,a o kakvom luksuzu nema ni riječiuser posted image user posted image user posted image user posted image strašno

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 12:10:58   
hanabanana
Sve se može kada se mora.
Ali ovaj iznos nije malen, mislim da može živjeti normalno sa tim iznosom. ( do duše režije nose dodatnih 250 KM )

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 12:20:24   
D_K
ako imas auto - i to je trosak..
muz i ja smo na samom pocetku braka imali kredit u visini jedne plate a ostajalo nam je bas negdje oko 900 km-ova. e tad smo bili samo nas dvoje i staro auto koje nas je peljesilo.. jeste da sad vise zaradjujemo ali i obaveze se povecavaju, dok platimo cuvanje djece, platimo rezije, pomognemo roditelje, kupimo hranu + neki rodjendani, babine i ostalo - slabo se ustedi.
doduse da bolje slusam muza vise bi ustedili - ja sam slaba karika u lancu :(( 

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 12:30:39   
ziki
Idana sa tim iznosom se moze zivjet pristojno. Neces Rijadu svaki mjesec kupovat gardarobu, hodalicu, ako imas namjeru ad ga stavljas u nju i slicnu opremu. Kako ja mahsuz idem u Tuzlu po pelene znam da mjesecno ode nekih cca 90 km, 2x jumbo pakovanje pelena baby love, 2x vlazne maramice, 2x jastucici za grudi i 2x krema za guzu. Napravi popis namirnica koje ti trebaju za mjesec dana, tj probaj da osmislis jelovnik za nedelju dana i da na osnovu njega napravis spisak za sedmicnu kupovinu....

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 13:16:39   
Crvena
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Sve se može kada se mora.


Mada teskouser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 13:32:08   
hanabanana
Ovo planiranje jelovnika što je ziki spomenula fakat uštedi i novac i vrijeme.
Ja probala.

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 13:35:33   
andji
Žene onda vama svaka čast,ako možete to rasporedit i uklopit se....neko je rekao sve se može kad se mora,možda kad bi i moralo moglo bi se....ja ne zam ni rasporedjivati ni uklapati seuser posted image user posted image user posted image user posted image ni m mi nije nešto bolji od mene...

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 15:14:37   
ena23
Kod mene i mm sve stoji na papiru...
Iako samo on radi i nema nesto posebno velika primanja uspijemo ustediti svaki mjesec pomalo za bebu koja ce doci... Eh sad, ne vozamo najnoviji mercedes, ne idemo nonstop na skupe vecere i ne uzimam odjecu svakog mjeseca... Zivimo sasvim normlanim zivotom po mom misljenju ali zato sto se kod nas unaprijed od godinu dana zna kad ce se sta kupiti, zna se koliko se mjesecno izdvaja na hranu, koliko na kozmetiku itd itd. Jest da nekad prekoracimo budzet ali ga se u glavnom drzimo i kako vec rekoh, u glavnom ponesto ostane i za ustedit.

Ja bih svima najtoplije preporucila da napravite ovakve budzete i planove, lakse se dise kad znas gdje ce ti ic pare, kad trebas stedit, a kad mozes trosit...


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 17:44:46   
idana_85
I ja mislim da moze,ali moj se muz ne slaze jer je navikao zivjeti, trositi i ne razmisljati, takvi su mu roditelji...Dok je kod mene drugacije, nikada nismo nesto luksuzno zivjeli, mama je privatno radila i obim posla nije bio uvijek isti,a tata bez posla....ovde se kuhaju po tri rucka i niko nista nece, hrane se baca, nista se ne stedi,dok kod nas nije bilo tako. Npr zaova kupi snalu od 20KM bez razmisljanja...vala ja nisam nikada i bilo bi mi zao dati toliko za obicnu sanlu. Ja sam znala kupiti cipele za te pare....
Bebica i ne kosta puno. Otprilike damo za pelene 60 do 80KM, mamramice krema oko 10KM, losion i sampon ne kupujemo stalno, kao ni za nas.doji, kupimo mu po neku kasicu i uzimamo jabuke i banane da mu kuci pravimo, za supu imam sve kod kuce. Imamo krevetic,kolica, lezaljku,hodalicu, igracke....moramo jos kupiti autosjedalicu i tutu....Odjece je dosta dobio, pa ima nesto i kad krene u prvi razred a i mi od svake plate kupimo po 2-3 stvari...Ja za svaku stvar kad hocu kupiti pomislim: Koliko mi to znaci, Je li potrebna i Je li ne mogu bez nje....Pa onda kupujem....


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 17:49:07   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: idana_85

ovde se kuhaju po tri rucka i niko nista nece, hrane se baca, nista se ne stedi,dok kod nas nije bilo tako.



Stari svijet je uvijek govorio: ko baca hranu nikada imati neće.
Ja se nadam da će tvoj muž uz tebe usvojiti drugačije navike.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 17:49:55   
jasmina_mm
Idana ja mislim da se moze fino od toga zivjeti, kod mene je bila slicna situacija mm navikao da trosi bezveze a mi smo uvijek stedjeli. Medjutim kad je vidio da ne moze tako lako trositi pare jer u kuci je mala beba mora se uvijek imati novca za ne daj Boze. Mi imamo malo manja primanja od vas ali hB opet izlazimo na kraj....
I ja sinu kupujem i pelene i igracke i odjecu ali ne pretjerujem ni u cemu (doduse dosta toga i dobije, ali ja jednostavno svaki mjesec njemu nesto kupim...)

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 17:51:14   
jasmina_mm
svidja mi se ovo za sedmicnu kupovinu, moracu probati jer ja idem mjesecno u kupovinuali uvijek nesto zafali i stalo se uzima voce i poneko povrce jer dosta toga imamo i iz svog vrta...

_____________________________

dusha mamina 11.10.2007.

upravo zato sto je tako topao, osmjeh je ljepsi od bilo kojeg cvijeta na svijetu....

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 18:15:33   
nikita
Da li moze netko napisati primjer planiranja budzeta i kako da to pocnem ? Mi zivimo solidno mada iako samo MM radi.Na mjesec nam je sigurni trosak 550 Km(za kredit,struja,mobitel ,tel+internet) a ostalo je za hranu.Tu ja bas ne znam kalkulirati , uvijek se zaletim.Nadem na internetu neki recpt za slano ili slatko i odmah se ide u prodavnicu kupovat. Evo npr. sinoc smo otisli u Konzum i potrosili 70 Km, nemam pojma za sta !

I da, imamo veliku kasicu koju odavno punimo,sad u njoj sigurno ima 600 km ,to aBd za bebina kolica i vrtic user posted image

< Poruku je uredio nikita -- 10.3.2009 18:16:39 >


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu jasmina_mm)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 18:19:49   
Romali
IZVORNA PORUKA: idana_85

Sta mislite moze li troclana porodica, s malom bebom, zivjeti od 1200 KM i otplacivati ratu od 300KM, znaci za zivot preostaje 900 KM, samo mm radi, mama cuva bebu.


Nemoj se odmah opteretiti, ljudi žive i sa manje novca, tj.naviknu se živjeti tako.
Samo će vam trebati neko vrijeme da posložite stvari i shvatite kako, šta, koliko.
Neće uvijek biti tako, naravno da će ti nedostajati mnogo stvari, ali kome ne nedostaju...? Nije vječno. Slažem se s ovim sedmičnim/ mesečnim listama i kupovinama, i meni je vrijeme da ih probam- smanjili nam platu zbog ove  krizeuser posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
10.3.2009 19:35:57   
Blue rose RR
Kada dođu neki teški dani, uvijek mi na mislima dođu - vrijeme agresije i naš početak braka.
Tokom rata se živjelo od frtalja ulja i pet kila brašna.
A počeli smo svoj brak sa minimalcem.
Uspjeli stvoriti bukvalno iz ništa - nešto.
Samo treba razumno rasporediti i planirati.
Organizacija troškova nije neka nauka, samo treba voditi bilješke, voditi aktivu i pasivu, i obezbijediti koliko toliko sigurna primanja, pa 500 Km, 500 Km, ali znati da je to sigurno.

Neka je nama zdravlja i da ne trošimo novac na lijekove, ostalog će biti.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
11.3.2009 11:07:48   
D_K
Ildana ti to bas lijepo ekonomises.. Sve zavisi i ako zivite u svojoj kuci ili ako imate jos neki auto koji stalno treba popravke.. A beba ne kosta tako puno - kad dojis ustedis svaki mjesec nekih 100 km na Aptamilu i imas jos pelene kao 'veci' trosak.. ja sam tako nedavno na Heci naletila na akciji dva pakovanja Molfix pelena 2x72 komada = 42 km a to bas moze dugo biti.. i tako..
Meni je moj muz mnogo pomogao u tom smislu - joj ja sam uvijek bila u minusu - ja nisam trosila samo na sebe, uzivala sam da poklanjam a kad dodje izvod ma hajde mali minus (pa minus po minus- ufff).. otkako sam sa njim niti jednom nismo dosli u minus niti se zaduzili - trosimo koliko imamo i u skladu sa svojim mogucnostima.. e sad kako rastu primanja onda i troskovi rastu.. prije se nije od nas ocekivalo da platimo sav ugalj ili drva za kucu ali sad mi znamo da je to nasa obaveza. placamo i racune za kucu i tako.. curicama kupujemo sve sto im treba, narocito na hrani ne stedimo. ali ako Merjema ima dovoljno robe koja joj moze i koju moze lijepo iznosati nema potrebe sada gomilati robu samo zato sto su meni zapale za oko neke pantolice..

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
11.3.2009 11:28:27   
Aminad
Kad smo kod planiranja evo gdje možete napraviti plan svega, uštedjeti na vremenu i novcu a ostalo pogledajte same...

www.domza5.hr

< Poruku je uredio Aminad -- 11.3.2009 11:29:41 >


_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
11.3.2009 11:48:16   
andji
Super strana,mada ja kad vidim kakava pravila ja odmah bježim,mrzim ograničenja i sputavanja svake vrsteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
11.3.2009 14:03:06   
Aminad
Ja opet volim da u mom životu ima nekog reda i ograničenja postavljam sama sebi jer bih bez plana bila totalno izgubljena i ničim ne bih bila zadovoljna kad bih baš sve mogla.
Ne volim rasipne osobe ali izuzetno cijenim i divim se osobama koje 5KM iskoriste kao da je 500KM.
Hvala dragom Bogu mi imamo dovoljno, ne malo ali ne ni previše, jer planski rasporedimo i zato jer smo zadovoljne osobe.
Ko nije zadovoljan džaba mu da ima i milione...
Uvijek se sjetim onog što mi moj otac kaže: ako danas imaš dovoljno hljeba u kući da nisi gladan sretan si jer ima puno onih koji su praznog stomaka i koji će gladovati i sutra!
I zaista je to tako.
Evo jedna pametna rečenica sa stranice koju sam već napisala mene je nasmijala jer sam se odmah sjetila naših forumašica koje se bore s kilogramimauser posted image :


  • nikad, ali baš nikad ne krećite u nabavu bez svoje shopping liste. Kupite samo ono što je na listi (to je sve što vam treba), platite i brzo izađite van
  • nikad ne idite u shopping gladni. To ne samo da nije dobro za vaš novčanik, nego nije dobro ni za vašu liniju
  • izbjegavajte impulzivnu kupnju dok čekate svoj red na blagajni (da li vam zaista trebaju još jedne žvake, čokoladice, baterije, časopis i sl.)
  • ako ionako svaki mjesec kupujete neki časopis, razmislite o pretplati i uštedjeti ćete 10-20% godišnje
  • pažljivo čitajte cijene i kad uspoređujete namirnice, obratite pozornost na količinu (u mnogim trgovinama lako je uspoređivati cijene, jer ispod cijene proizvoda imaju navedene jedinične cijene npr. za 100g proizvoda)
  • ako imate vremena, provjerite ponudu u različitim trgovinama (neki diskonti nude hranu dobre kvalitete po vrlo povoljnim cijenama, ali je izbor ograničen na samo 1 ili 2 robne marke)
  • kupujte robu na akciji – ne zanemarujte letke koji vam svakodnevno stižu u vaš poštanski sandučić provjerite koja hrana je na akciji (snižena ili npr. plati 2 kupi 3 proizvoda) i na temelju toga napravite svoj tjedni jelovnik i shopping listu
  • koristite loyalty programe trgovačkih lanaca
  • kupujte brandove trgovačkih lanaca umjesto „poznatih“ marki (ali pazite, ponekad su robne marke toliko snižene da mogu čak biti povoljnije od trgovačkih marki ili no name proizvoda)
  • na veliko kupujte samo nepokvarljive namirnice koje redovito trošite
  • s obzirom na visoke cijene goriva i sve manje slobodnog vremena, mnogi se okreću online kupovini. Za vrijeme pauze za ručak, spojite se na stranice vaše omiljene trgovine i naručite namirnice online
 

_____________________________

Merjema 02.08.2002.
Imran 11.11.2005.
Burhan 27.11.2007.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
11.3.2009 16:35:50   
nikita
IZVORNA PORUKA: Aminad

Kad smo kod planiranja evo gdje možete napraviti plan svega, uštedjeti na vremenu i novcu a ostalo pogledajte same...
www.domza5.hr


od srca ti zahvaljujem na ovome, vala mi treba neka organizacija a ova str je super user posted image


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
19.3.2009 22:33:56   
teta berta
Pogledat ću i ja! Mi imamo otprilike 1000 km. mjesečno s tim da od toga platimo kiriju i režije. Pelene i AD kupim odmah na početku mj treba mi dva paketa jumbo, kupili na akciji violetine + maramice, meni super, guza suva, prezadovoljna sam! A maramica meni ne može biti 4 kom mjesečno, kad se ukaki ja ih nemilice trošim... user posted image  osim kad je perem, al bojler nam nešto curi, pa ga ne smijem držati stalno upaljenog i to mi je problem, inače bi je stalno prala. A uštediti ne mogu ni marke, stvarno ne mogu iako ne kupujemo ništa što nam ne treba. MM kaže u šali, štedimo na svemu, nećemo valjda još i na hrani. Bit će bolje, nadati se...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
28.4.2009 17:43:04   
Chuchi
Boga mi na danasnjem vaktu rijetko ko da moze od plate kupiti sve sto mu treba
a kamo li da se nesto ustedi. Ja barem ne mogu ustedjeti, jer zivimo od jedne plate,
to ti je odprilike 5ookm mjesecno. od toga placam komunalije, podmirim se za 250-300km
u supermarketima, mm naspe gorivo da ide na poso, na poslu mora i jesti, kupi cigarete ,
jedan sin ide u skolu, pa i on ima svojih prohtjeva, sada drugi sin trazi za pelene, kremice,
maramice i sve sto ide uz to... pa da se ne lazemo, jedva se sastavi kraj s krajem...
Ali i dok sam i ja radila, i nije bilo bebice, samo nas troje, i sin nije isao u skolu, opet smo
i od dvije plate zivjeli isto, s tim da je mm imao manju platu nego sada, ..
oboje smo placali prevoz na posao, cigare, dorucak, obdaniste, na posao nisam mogla u
trenerci, pa se mjesecno davalo i na odjecu neka sumica... i bas isto kao sada smo zivjeli.
dakle stiskali smo se i onda i sada, ali aBd bice bolje, ova ekonomska kriza nama nista ne
znaci, jer smo navikli da smo u stisci i sa krizom i bez nje...user posted image user posted image

_____________________________

Samo su tri muškarca u mom životu ;))

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Kako razumno rasporediti novac?
14.5.2009 13:51:00   
Anoniman
Muz samo rad, a i podstanari smo, pa imamo i jean mali kreditic za auto....Kad dodje plata, prvo platimo kiriju, rezije, odemo u nabavku...Idemo u Interex, jer je definitivno najjeftijini.
Djetetu kupujem u Fisu i Zari, jer je dosta jeftino, a kvalitetno. sebi od odjece kupim kad mi bas nesto treba ili kad naletim na nesto povoljno, da mi se dopada i kvalitetno.
Skontala sam da ako kuham hljeb, ustedim oko 50KM mjesecno. A i ukusnije je.Pa eto vec neko vrijeme ne idemo u pekaru.
Kuham rucak svaki dan i tu se isto dosta ustedi.
Samo sto od jedne plate se i ne moze bas ustedjeti....Sve je ovo "krpljenje kraja s krajem"...Ako jedan mjesec ostavimo 100-200 KM...Drugi mjesec se ili neko zeni, ili treba auto odvesti mehanicaru ili je praznik, ili je nekom rodjendan ili....

(odgovor članu teta berta)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *