|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 13:19:50   
aidana
Htjela sam kupiti svekrvi knjigu za rodjendan...ima li ko kakvu preporuku? Ne bih neku da moze izvuci krivu poruku user posted image
Inace, mislim da joj se svidjaju knjige tipa Tragom mrtve princeze. A otvorena sam za bilo kakve prijedloge mimo knjigeuser posted image

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1276
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 14:19:31   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: aidana

Htjela sam kupiti svekrvi knjigu za rodjendan...ima li ko kakvu preporuku? Ne bih neku da moze izvuci krivu poruku user posted image
Inace, mislim da joj se svidjaju knjige tipa Tragom mrtve princeze. A otvorena sam za bilo kakve prijedloge mimo knjigeuser posted image

Možda "Anđeli i demoni"user posted image
Šalim se. Šta voli čitati, tj koji žanr, pa da se zadamo.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1277
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 14:20:18   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: aidana
knjige tipa Tragom mrtve princeze. A otvorena sam za bilo kakve prijedloge mimo knjigeuser posted image

Ja tu nisam knjigu čitala, pa ne znam na koji je fazon.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1278
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 15:03:31   
Merylin
Meni je 40 pravila ljubavi baš lijepa knjiga, posebno za poklon. Historijska, zanimljiva, poučna.
Zatim, Otok ispod mora - Isabel Allende
Baldasarevo putovanje - Amin Maalouf
Čovjek koji je šaptao konjima - Nicholas Evans, mnooogo divna knjiga, nije na fazon "princeze", ali je wow. Ima i film...

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1279
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 15:16:24   
Alma_27
Slazem se za 40 pravila ljubavi.
Moze i "U sjeni narova drveta".

A neku od Irvin Yalom? Odlicna je Kad je Nice plakao ili Lijecenje Sopenhauerom. Ma dobre su mu sve. Malo o filozofiji i psihoanalizi a pitke onako i zanimljive.

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 1280
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 15:21:13   
Merylin
A neku od Irvin Yalom? Odlicna je Kad je Nice plakao ili Lijecenje Sopenhauerom. Ma dobre su mu sve. Malo o filozofiji i psihoanalizi a pitke onako i zanimljive.


Mnogo dobre knjige! user posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 1281
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 16:18:50   
aidana

IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: aidana

Htjela sam kupiti svekrvi knjigu za rodjendan...ima li ko kakvu preporuku? Ne bih neku da moze izvuci krivu poruku user posted image
Inace, mislim da joj se svidjaju knjige tipa Tragom mrtve princeze. A otvorena sam za bilo kakve prijedloge mimo knjigeuser posted image

Možda "Anđeli i demoni"user posted image
Šalim se. Šta voli čitati, tj koji žanr, pa da se zadamo.


Ili ubistvo svekrve u orijent ekspresu user posted image

Mislim da voli radnje koje su smjestene u proslosti tako da usput nauci nesto o narodima, obicajima...Prijedlozi od Merylin idu u tom smjeru i bas su dobri.
Neku cisto ljubavnu tematiku ne bi, udovica je pa mi se to cini neprimjerno user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1282
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
27.10.2014 20:46:48   
Merylin

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: MicoTico

IZVORNA PORUKA: aidana

Htjela sam kupiti svekrvi knjigu za rodjendan...ima li ko kakvu preporuku? Ne bih neku da moze izvuci krivu poruku user posted image
Inace, mislim da joj se svidjaju knjige tipa Tragom mrtve princeze. A otvorena sam za bilo kakve prijedloge mimo knjigeuser posted image

Možda "Anđeli i demoni"user posted image
Šalim se. Šta voli čitati, tj koji žanr, pa da se zadamo.


Ili ubistvo svekrve u orijent ekspresu user posted image

Mislim da voli radnje koje su smjestene u proslosti tako da usput nauci nesto o narodima, obicajima...Prijedlozi od Merylin idu u tom smjeru i bas su dobri.
Neku cisto ljubavnu tematiku ne bi, udovica je pa mi se to cini neprimjerno user posted image


Ja baš i nisam ljubitelj ljubavne tematike, bar ne na onaj klasičan način, tako da ti takve nisam ni predložila, to mi je više za neku tinejdžerku a ne za ozbiljnu svekiuser posted image
Knjiga je divan poklonuser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1283
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
28.10.2014 8:48:19   
MicoTico
Moja sveki voli misterije, krimiće, sci-fi, ona bi se "razočarala" da joj kupim neku takvu knjigu, tako da meni nije ovaj žanr rezervisan za svekrveuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 1284
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
28.10.2014 11:04:55   
Merylin
Moja sveki voli drame... hahahauser posted image

_____________________________

18.02.2014. Mali Princ

I dva-tri osmijeha tiha i prosta... Sve je to ponekad tako malo, sve je to, vidjet ćeš, sasvim dosta :)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1285
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
28.10.2014 11:15:08   
salmy

IZVORNA PORUKA: Merylin


Čovjek koji je šaptao konjima - Nicholas Evans, mnooogo divna knjiga, nije na fazon "princeze", ali je wow. Ima i film...

Kakva je radnja..jel neka ljubavna ratna ..ne volim filozofiju ni teske knjige
Hocu sad do biblioteke me zanima kakva je

(odgovor članu Merylin)
Neposredna veza do poruke: 1286
   RE: Knjiga za citati - preporucite!
28.10.2014 11:26:46   
aidana
Na osnovu sadrzaja (nisam procitala nijednu od navedenih) mogle bi joj se svidjeti U sjeni narova drveta, Otok ispod mora i Baldasarevo putovanje. Obzirom da sam navela u pocetku samo jednu knjigu kao primjer sta joj se svidja dobro ste pogodile.
Hvala punouser posted image Poslijepodne idem do knjizare
Meni su knjige super pokon, ali cini mi se da dosta ljudi nije tog misljenja....nadam se da moja sveki nije jedna od tih user posted image

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 1287
   Re: Knjiga za citati - preporucite!
29.10.2014 11:44:17   
aazra
Čitala "Nomatkinju" od Ayaan Hirsi Ali, iako ne volim ispovijesti, ova njena se jednostavno mora pročitati user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1288
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
29.10.2014 15:04:14   
Latinka
Kazu da je njenu prvu knjigu, Nevjernica, bolja od Nomatkinje. Nevjernicu sam davno kupika i, vodeci se za komentarima drugih da je prilicno teska za svariti, nisam je jos procitala. Jesi li ti?

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1289
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
29.10.2014 16:26:14   
aazra
Nisam...nekako mi je prvo ova dosla pod ruku, s tim da ona vise puta spominje i "Nevjernicu", ova je kao svojevrstan nastavak njene zivotne price, odnosa s porodicom, itd. Ni meni ne lezi taj stil pisanja (pisana je kao esej), ali s obzirom na citavu biografiju ove Somalijke, zanimljivo je za citati.
I da, ima potresnih detalja, ali ona dosta o tome pise onako "hladne glave", zato sto je sve to davno prevazisla...mozda ne bi citala onu prvu gdje te neke stvari opisuje detaljno (obrezivanje, nasilje isl).

< Poruku je uredio aazra -- 29.10.2014 16:30:18 >

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1290
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
29.10.2014 22:40:00   
Latinka
Hvala ti. Onda i ja mozda preskocim Nevjernicu :)

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1291
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
29.10.2014 23:18:49   
Galicia
Procitala sam ja Nevjernicu i knjiga je za 10. Malo se najezis usput citajuci i skontas da nije lako biti zensko u svijetu, jos uz to ateista, jos uz to u Islamskom svijetu.
Ja joj dizem kapu, kao osobi sto je imala mooda za mnogo sto sta u zivotu, i dokazati i nedati da je gaze samo zato sto je zensko i samo zato sto je ateista. 'Kamo srece da ima vise ovakvih primjera u Islamskim drzavama.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1292
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
31.10.2014 15:58:21   
aidana
Procitala Lov na divlju ovcu, Haruki Murakami. Cudna knjiga, ne znam kako bi je opisala...nit dobra nit losa...samo cudna

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 1293
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
31.10.2014 23:47:28   
Latinka
Ja Murakamija inace nikako ne mogu svariti
Citam Covjek i djecak - Toni Parsons. O covjeku koji iz dosade prevari zenu koju voli i ostaje da zivi sam sa petogodisnjim sinom. Zanimljivo u svakom slucaju

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1294
   Re: Knjiga za citati - preporucite!
1.11.2014 18:02:18   
aazra
Kojeg biste mi pisca detektivskih romana preporucili - da nisu Agatha Kristi i Sidney Sheldon?

U zadnje vrijeme volim čitati Joa Nesba (posebno kad imam pms user posted image ) , ali nakon "Zohara" i "Crvendaća" malo mi je dosadio taj njegov Harry... user posted image

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1295
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
1.11.2014 23:13:52   
Latinka
Ja se sad spremam citati Nestalu - Gillian Flynn. Mozda ti nece bas pasati, nije bas detektivska, nego psiholoski triler, koliko sam vidjela po komentarima, pa mozda to da probas. Znam da je prije ove napisala i Ostri predmeti i po toj knjizi i postala popularna.


_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1296
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
2.11.2014 18:25:24   
aazra
Evo sam je skinula u pdf-u da citam na readeru user posted image

Citala sam jednu slicnu "Prije nego sto zaspim", autora Stevena J. Watsona, o zeni koja boluje od cudnog oblika amnezije, svakog jutra mora je muz podsjecati kako su se upoznali... user posted image Prica dostigne vrhunac kad ona razotkriva da neke njoj bliske osobe manipulisu s njom, ali s obzirom na bolest ne uspijeva umaci...

Ovih dana bi trebao biti i pusten film pod istim nazivom user posted image

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1297
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
19.11.2014 11:46:59   
Latinka
Evo, zavrsila sam Nestalu. Ne znam sta bih rekla. Prvo me jako nervirao muski lik, pa sam na pola ostala otvorenih usta, pa sam onda zurila da je sto prije procitam, jer nisam mogla docekati kraj a nisam htjela da virnem ni da citam spojlere po internetu, kad ono kraj !? Bas ovako
Ali, svakako, jako dobro napisano.

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1298
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
19.11.2014 16:08:19   
maja78 RR
citala sam od nekog svedskog pisca Erik Axl Sund "Soba zla" premorbidna knjiga, ne treba je ni pocinjati

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1299
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
20.11.2014 21:49:50   
elmaL

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

citala sam od nekog svedskog pisca Erik Axl Sund "Soba zla" premorbidna knjiga, ne treba je ni pocinjati

user posted image

Naziv joj nije obecavajuci, ja je ne bih smjela ni poceti citatiuser posted image

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *