|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
20.11.2014 22:00:46   
elmaL
Ja citam Elif Shafak 'Vasljiva palata', ali je razvlacim vec mjesec dana. Nisam nesto odusevljena, volim njezin nacin pisanja, ali mi nije toliko interesantna.
Kupila je na ulicnom sajmu htjela '40 pravila ljubavi', ali kaze ciko nema stampa se novi tiraz.

Kupila sam i 'Djevojka od papira' G.Muso, neko je ovdje preporucivao, nadam se da je dobra.

_____________________________

E i A=<3
"Ako se svaki dan malo brinete, izgubit ćete nekoliko godina vašeg života. Ako nešto nije kako treba biti, popravite ako možete. Ali učite se ne brinuti. Brige nikad nisu ništa popravile."

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1301
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
12.12.2014 20:30:02   
aazra
Ima li šta zanimljivo na ovom sajmu knjiga, planiram sutra ići...u zadnje vrijeme mi dobro lijezu pisci latinskog porijekla ( Javier Marias, Jose Saramago, Rodrigo Munjos Avia), mogla bi pogledati ima li nesto od njihovih knjiga...Inače, ništa mi drugo ne pada na pamet, pa bi dobro došla i koja preporuka user posted image

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1302
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
18.12.2014 14:16:59   
aidana
Ja sam bila prvi dan. Uzela sam U sjeni nara koju ste mi preporucile prije, 1984 klasik koji me je nekako mimoisao i Tri posleratna druga. Posljednju sam procitala i bas se razocarala. Sve tri su me kostale 30 km sto je po meni ok, ugl su knjige snizene20 %. Mislilm da cu i ovaj vikend svratiti da uzmem jos nesto.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1303
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
19.12.2014 12:22:57   
aazra
I mi smo kupili od Amina Maaloufa "Samarkand" i djetetu neku enciklopediju u slikama i knjigu viceva user posted image

Cijene variraju i ne bi rekla da je išta jeftinije od cijena u knjizarama, izuzevši trash naslove koje se prodaju od 3 do 5 KM, dok se druge ne mogu naci ispod 15 - 20 KM. Bit ce da to ovisi o sadrzaju user posted image

I da, malo mi je falilo da kupim jedan primjerak Mikijevog zabavnika user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1304
   Re. knjiga za čitati - preporučite
26.1.2015 12:33:42   
aazra

IZVORNA PORUKA: Latinka

A, ovdje niko nista ne pise user posted image
U posljednje vrijeme, ono sto sam procitala a vrijedno je spomena jeste Bjekstvo - A.Munro, Mirni dani u Miksing Partu - Erlend Lu, Ja i ti - Nikolo Amaniti. Preporučujem ih dalje
Ono na čemu sam zapela i nakraju odustala jesu Nepodnošljiva lakoća postojanja - Milan Kundera i Otmjenost ježa - Mjuriel Barberi. Ne ponosim se time jer su obje hvaljene i smatraju se remek djelima, pogotovo prva, ali džaba - nisu mi legle.
Sad sam krenula sa čitanjem Vilin konjic u ćilibaru - Diana Gabaldon, II dio serijala Outlander.


Ni meni se nije dalo da je pročitam, mozda jednog dana, u međuvremenu sam odgledala film prije nekoliko dana, preteča "Nijansi sivih", samo malo intelektualnija verzija svakako user posted image

Trenutno čitam jednu od Stephena Kinga, misterija, paranormalne pojave sumnjam da ima još freakova koji to čitaju user posted image

Ali preporučila bi od Ajše Kulin "Njeno ime, Ajlin", istinitia biografija o jednoj amerikanki turskog porijekla. Lagano, zanimljivo štivo.

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 1305
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
2.2.2015 20:21:04   
Latinka
Joj, i ja sam zaglavila na "nadnaravnom". Sta cu, podlijezem ovom trendi uticaju interneta i bas onda zaglavim jedan period samo na tome :-)
Sad sam na trecem dijelu trilogije Sve duse, Deborah Harkness - Knjiga zivota. Elem, ko voli tako nesto, bas preporucujem

_____________________________

I. srce mamino 16.01.2012.
A. mamin dobrica 21.02.2014.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1306
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
2.2.2015 20:33:32   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: Latinka

A, ovdje niko nista ne pise user posted image
U posljednje vrijeme, ono sto sam procitala a vrijedno je spomena jeste Bjekstvo - A.Munro, Mirni dani u Miksing Partu - Erlend Lu, Ja i ti - Nikolo Amaniti. Preporučujem ih dalje
Ono na čemu sam zapela i nakraju odustala jesu Nepodnošljiva lakoća postojanja - Milan Kundera i Otmjenost ježa - Mjuriel Barberi. Ne ponosim se time jer su obje hvaljene i smatraju se remek djelima, pogotovo prva, ali džaba - nisu mi legle.
Sad sam krenula sa čitanjem Vilin konjic u ćilibaru - Diana Gabaldon, II dio serijala Outlander.


Ni meni se nije dalo da je pročitam, mozda jednog dana, u međuvremenu sam odgledala film prije nekoliko dana, preteča "Nijansi sivih", samo malo intelektualnija verzija svakako user posted image

Trenutno čitam jednu od Stephena Kinga, misterija, paranormalne pojave sumnjam da ima još freakova koji to čitaju user posted image

Ali preporučila bi od Ajše Kulin "Njeno ime, Ajlin", istinitia biografija o jednoj amerikanki turskog porijekla. Lagano, zanimljivo štivo.


ja to volim


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1307
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
2.2.2015 20:47:09   
Medić*
Da li je neko citao Devojka iz Bagdada od Misel Nuri ?
Voljela bih je preci i nabaviti.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1308
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
5.2.2015 11:19:00   
damma
Nura Bazdulj Hubijar, Kao jedne davne zore

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1309
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
5.2.2015 13:25:16   
aazra

IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: aazra


IZVORNA PORUKA: Latinka

A, ovdje niko nista ne pise user posted image
U posljednje vrijeme, ono sto sam procitala a vrijedno je spomena jeste Bjekstvo - A.Munro, Mirni dani u Miksing Partu - Erlend Lu, Ja i ti - Nikolo Amaniti. Preporučujem ih dalje
Ono na čemu sam zapela i nakraju odustala jesu Nepodnošljiva lakoća postojanja - Milan Kundera i Otmjenost ježa - Mjuriel Barberi. Ne ponosim se time jer su obje hvaljene i smatraju se remek djelima, pogotovo prva, ali džaba - nisu mi legle.
Sad sam krenula sa čitanjem Vilin konjic u ćilibaru - Diana Gabaldon, II dio serijala Outlander.


Ni meni se nije dalo da je pročitam, mozda jednog dana, u međuvremenu sam odgledala film prije nekoliko dana, preteča "Nijansi sivih", samo malo intelektualnija verzija svakako user posted image

Trenutno čitam jednu od Stephena Kinga, misterija, paranormalne pojave sumnjam da ima još freakova koji to čitaju user posted image

Ali preporučila bi od Ajše Kulin "Njeno ime, Ajlin", istinitia biografija o jednoj amerikanki turskog porijekla. Lagano, zanimljivo štivo.


ja to volim



user posted image

Ja sam izabrala Duma Key i dopala mi se, likovi posebno, nadnaravne teme, što bi rekla Latinka user posted image Ali kad je došlo do dijela s horor scenama, e tu sam se preznojila, nema šanse da ga više čitam kad ostali spavaju... user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1310
   RE: KNJIGA ZA CITATI -PREPORUCITE
5.2.2015 15:05:12   
irenaSA
Dvije za odmor i razbibriguuser posted image

KNJIŽAREV TRAG - John Dunning
THE BOOKMAN'S WAKE: A CLIFF JANEWAY NOVEL

PJESMA SUDNJEG DANA (ARMAGEDDON RAG)
ARMAGEDDON RAG - George R.R. Martin

Dvije da vas glava zaboliuser posted image

INFORMATIČKA BOMBA - PAUL VIRILIO
PORUKA INDIJANACA - MEHMED KARAHODŽIĆ

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 1311
   RE: KNJIGA ZA CITATI -PREPORUCITE
5.2.2015 15:11:36   
irenaSA
I da nešto ljubavnouser posted image
da nas podsjeti da dobra erotska naracija nije završila sa jeftinih 50 nijansi...
Lajoš Zilahi VODA NEŠTO NOSIuser posted image

_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 1312
   RE: Re. knjiga za čitati - preporučite
5.2.2015 15:15:01   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: maja78 RR


IZVORNA PORUKA: aazra



Trenutno čitam jednu od Stephena Kinga, misterija, paranormalne pojave sumnjam da ima još freakova koji to čitaju user posted image



ja to volim


Mm obožava.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1313
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
4.3.2015 8:04:24   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: elmaL RR


IZVORNA PORUKA: maja78 RR

citala sam od nekog svedskog pisca Erik Axl Sund "Soba zla" premorbidna knjiga, ne treba je ni pocinjati

user posted image

Naziv joj nije obecavajuci, ja je ne bih smjela ni poceti citatiuser posted image



citala je u bolnici dok sam bila zbog komplikacija od operacije, bas mi je onako trebala user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1314
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
4.3.2015 9:00:04   
maja78 RR
zeljela bih uskoro da poklonim tri knjige

sve tri su za zneske osobe
prva je cca 50 godina, samozatajna zena, divna, ne znam joj ukus, zeljela bih da ima nesto bas za sjecanje, stalo mi je do te osobe

a druga i treca su u trideset_im, njima bih mozda ovu 40 godina ljubavi, knjiga o Rumiju, cini mi se interesantna

dajte prijedloge

< Poruku je uredio maja78 RR -- 4.3.2015 9:02:09 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1315
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
4.3.2015 9:13:17   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zeljela bih uskoro da poklonim tri knjige

sve tri su za zneske osobe
prva je cca 50 godina, samozatajna zena, divna, ne znam joj ukus, zeljela bih da ima nesto bas za sjecanje, stalo mi je do te osobe

I meni i mojoj mami se svidjela.
Vidi jel' ti sadržaj odgovara
http://www.domacaknjizara.com/user/beletristika-domaci-pisci/paunovo-pero-ljiljana-habjanovic-djurovic/33_344_7844_1_0_0/item.jsp

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1316
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
4.3.2015 9:16:20   
MicoTico
Majo
http://www.laguna.rs/n1407_knjiga_ringispil_laguna.html


http://www.laguna.rs/n1890_knjiga_pismo_gospodje_vilme_laguna.html

< Poruku je uredio MicoTico -- 4.3.2015 9:17:00 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1317
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
4.3.2015 9:43:38   
maja78 RR
Mico hvala ti, odlicno zvuce :)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1318
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
12.3.2015 15:07:54   
aazra
Nakon čitanja jedne od knjiga iz opusa Charlesa Bukowskog, ne trebaju mi druga erotska stiva, edukativan je svakako user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 12.3.2015 15:09:12 >

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 1319
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
15.3.2015 21:37:43   
aidana

IZVORNA PORUKA: aazra

Nakon čitanja jedne od knjiga iz opusa Charlesa Bukowskog, ne trebaju mi druga erotska stiva, edukativan je svakako user posted image


mm je 3 puta procitao "Zene", njemu superuser posted image Meni je bezveze...opijanje, gu.enje, mahmuranje pa sve opet ispocetka bezbroj puta. Procitala sam jos jednu kojoj se ne mogu sjetiti naziv, isti fazon. Ali zato ima pokoja lijepa pjesma user posted image

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1320
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
17.3.2015 12:36:38   
Hannica

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Majo
http://www.laguna.rs/n1407_knjiga_ringispil_laguna.html


http://www.laguna.rs/n1890_knjiga_pismo_gospodje_vilme_laguna.html


Pročitala sam ovu prvu knjigu, Ringišpil, i knjiga je zaista zanimljiva, pročitaš je u jednom dahu.
Ali, ali.... user posted image previše patetike. ...mogla je na pet knjiga podijeliti i opet bi bilo previše. Svako poglavlje neko umro, sad komšija, djeda, baka, svi prijatelji, familija od prvog do zadnjeg koljena.....ali hajd...sve nekako shvatam...ali što je pokopla Đorđa i Isidoru nikako... da nisam već 300 str . pročitala u tom trenutku bih odustala od knjige... baš je pretjerala.
Ko voli tužne knjige, ono da se isplačeš pošteno, preporučujem.
Ja volim. ..ali ovo mi bi previše. user posted image
Mico, jel i ova dr.knjiga na sličan fazon?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 1321
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
19.3.2015 0:07:56   
aazra

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: aazra

Nakon čitanja jedne od knjiga iz opusa Charlesa Bukowskog, ne trebaju mi druga erotska stiva, edukativan je svakako user posted image


mm je 3 puta procitao "Zene", njemu superuser posted image Meni je bezveze...opijanje, gu.enje, mahmuranje pa sve opet ispocetka bezbroj puta. Procitala sam jos jednu kojoj se ne mogu sjetiti naziv, isti fazon. Ali zato ima pokoja lijepa pjesma user posted image



E, pa u ovoj knjizi kratkih priča baš ima svega, njega bas treba čitati i između redova ponekad user posted image

Sad sam uzela jednog talijanskog pisca Alessandra Baricca, knjiga se zove "Ocean, more", i oduševljena sam. Odmor za dušu, a nikako nije dosadno niti ima pretjerivanja u opisima... user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1322
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
28.3.2015 21:33:17   
Alma_27
Ima li neko "Jadnici" od Viktor Igoa u elektronskoj formi?

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 1323
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
30.3.2015 15:42:21   
Adana
Može li mi, molim vas, neko dati neki link/linkove gdje se mogu skidati knjige na računar, ili se čitati online?

Hvala :-*

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu elmaL)
Neposredna veza do poruke: 1324
   RE: Re: Knjiga za citati - preporucite!
30.3.2015 16:43:22   
Hannica
Imaš ma fb mnogo grupa gdje možeš naći pdg knjige.
Biblioteka.
BIBLIOTEKA
Pdf knjige


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *