|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   iscjedak iz grudi
12.1.2009 17:41:47   
DijanaBL
Ja neznam jeli ova tema bila ali da pitam
sa 20 sedmica trudnoce mi je pocelo curiti iz grudi... Sto koga sam god pitala nije se desavalo njima.
Sad sam 25 sedmica i moram koristiti male "uloske" neznam kako se zovu....
u pocetku je bila cista tecnost koja kad se osusi izgleda grozno majica se sva stvrdne...
a u zadnjih par sedmica cista tecnost se mjesa s bjelom tecnosti (mlijekom???) Ako se ne isprazni svaki dan nakon par dana me grudi bole mnogo i moram da iscjedim rucno..
Dali ste vi imali problema s ranim iscjedkom???
Unaprijed hvala
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: iscjedak iz grudi
12.1.2009 17:49:52   
triplemama
Nemoj ti to puno cijedeti možeš potjerati produkciju mlijeka pa će ti se tek onda upaliti. Inače je to normalno, ali je to malo rano. Za svaki slučaj pitaj dr. na slijedećoj kontroli, ako imaš dugo do kontrole nazovi je.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: iscjedak iz grudi
12.1.2009 21:30:40   
stella
Kao sto ti Tmama rece nemoj ti to puno izvlaciti jer ce krenuti mlijeko,a to sto ti curi je kolostrum.Obicno curi par dana pred porod i po porodu,sto je kod mene bio slucaj.Posavjetuj se sa svojim ljekarom

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: iscjedak iz grudi
12.1.2009 22:41:45   
neki
Hej zene moje i ja sam neku noc primijetila malu "mrljicu" na grudnjaku,bas mi bilo sega,ali sam pretpostavila da je normalno pred poroduser posted image

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 6:55:52   
mamyca
To je sasvim normalno,nekom prije krene kolostrum a nekom kasnije.Kao sto su ti ostale forumasice rekle,samo nemoj puno izvlaciti mlijeko da ne bi doslo do upale,i naravno posavjetuj se sa doktorom.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 10:06:18   
mamin sin
Meni je kolostrum krenuo u 18. nedjelji, i to kraja trudnoce, kada se beba rodila imala je sta i da klopa. user posted image  Koliko ja znam NE SMIJEse NIKAKO izvlaciti, ono koliko samo iscuri to je to...Ako izvlacis nadolazit ce mlijeko....a to ti tako rano i ne treba...

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 10:08:35   
mamin sin
Meni je kolostrum poceo curiti u 18. sedmici, i kada se beba rodila imala je sta i ruckiti. user posted image  Ja koliko znam NE SMIJE se NIKAKO izvlaciti. Ako izvlacis kolostrum pocet ce se stvarati mlijeko, a to ti tako rano ne treba. Koliko samo iscuri to je to, ali ti nemoj izvlaciti....

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 10:09:23   
mamin sin
Sorry na duplom postu, prvi put mi je rekao da nije uspjelo...user posted image

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 15:42:28   
DijanaBL
Puno vam hvala na odgovorima
samo me jedno zeza da nediram... ako samo iscuri nije problem nediram ali ako neiscuri boli nemogu da se pomaknem... user posted image user posted image
danas idem doktoru pa cu da ga pitam....
opet puno hvala

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 18:36:43   
Anais

Ja sam na 7 dana do termina poroda, a od kolostruma ni traga ni glasa user posted image Da li je i to normalno?

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 19:59:17   
DijanaBL
E da vam javim,, Sad sam dosla od doktora i rekla je da nesmijem da diram i ako me boli jako da stavljam vruce obloge user posted image user posted image

(odgovor članu Anais)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 20:02:48   
Nunichi
Obloge od vruce vode ili? Kamilica? Acidi borici? user posted image user posted image

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 20:03:54   
DijanaBL
Meni je rekla vruce vode... ali ja zivim u USA i ovdje nevjeruju u kamilicu kao mi kuci user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 20:12:34   
Nunichi
heheheh onda se drzi vruce vode... user posted image user posted image user posted image
I ja se mijesam tamo gdje mi nije mjesto... user posted image user posted image Ali nesto mi cudno samo voda,ali hajde samo da te ne boli to je bitno. user posted image

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: iscjedak iz grudi
13.1.2009 20:50:04   
triplemama
Još sam zaboravila da kažem da ne nosiš grudnjake sa žicom oni znaju da priklješte mliječne kanale.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: iscjedak iz grudi
14.1.2009 9:41:54   
taze_mlada
ia meni kad-kad kao da kane kapljica-samo u po frke skontam nesto mi vlazno oko grudi user posted image a ima vec vremena da sam primjetila na grudnjacima da ostaju male bijele flekice... sad sam 24. sedmica pa idem s tim da je to sve oki... user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: iscjedak iz grudi
14.1.2009 16:38:49   
DijanaBL
Ma kakve grudnjake meni trebaju vrece za krompir user posted image user posted image user posted image
od pocetka su mi grudi pocele rasti
opet nerazumijem se u evropske brojeve ali ja sam sa 36C otisla na 38DD
a imam jos 15 sedmica + kad mljeko dodze user posted image user posted image user posted image
rekla sam muzicu da mi kupi nekakve tacke da ih mogu vozati okolouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: iscjedak iz grudi
14.1.2009 16:49:57   
Nunichi
Ja skoro u tridesetoj,a nista mi to ne curka...aaa hajd valjda procuri kad bude vakat. user posted image
Al ih zato ima na izvoz,ispadaju sta god obucem... user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu DijanaBL)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: iscjedak iz grudi
14.1.2009 17:00:42   
Ex Yu
Meni su svaki dan sve vece i vece i sve teze ... a MM me zafrkava da ce mali imati sta da ruca do skole user posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: iscjedak iz grudi
31.1.2009 22:14:35   
Crazy little thing
evo da pitam na ovoj temi, budući da je vezano za taj iscjedak. Ja ga imam već par tjedana, od 30. tjedna, ali dosad samo jedna radi, a druga ne??user posted image  još se kome dogodilo? I ta jedna mi zamrljala sve majice i to se ne da oprati, pitam se znate li kakvu metodu, ne želim ni zamisliti kakvo će mi biti sve kad to pravo počne curiti..

< Poruku je uredio Crazy little thing -- 31.1.2009 22:16:17 >


_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu Ex Yu)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: iscjedak iz grudi
1.2.2009 1:20:01   
Anoniman
I meni se već pojavio kolostrum i to u 20 sedmici. I mislim da je to ok, da ne treba paničariti. U prvoj user posted image  se pojavio 7 dana prije poroda a sada dosta ranije.....


(odgovor članu Crazy little thing)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: iscjedak iz grudi
1.2.2009 1:28:28   
Nunichi
Eto pojavi se i meni,samo sto ja rekoh da ja to nemam. user posted image user posted image
Ali samo iz jedne,nije puno uopste,neprimjetna tackica za sad.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: iscjedak iz grudi
1.2.2009 1:36:39   
triplemama
IZVORNA PORUKA: Crazy little thing

evo da pitam na ovoj temi, budući da je vezano za taj iscjedak. Ja ga imam već par tjedana, od 30. tjedna, ali dosad samo jedna radi, a druga ne??user posted image  još se kome dogodilo? I ta jedna mi zamrljala sve majice i to se ne da oprati, pitam se znate li kakvu metodu, ne želim ni zamisliti kakvo će mi biti sve kad to pravo počne curiti..

Proradiće i druga kada joj bude vakat user posted image  a može se i sa jednom dojiti stvarno
Što se fleka tiče sada su jake jer je kolostrum jako masno i gusto mlijeko, probaj Fairy user posted image  kasnije nisu jer mlijeko postaje sve tečnije.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: iscjedak iz grudi
1.2.2009 14:27:20   
Crazy little thing
Hvala:) Nadam se da će uspjet to, jer mi je sve zaflekano. I još čekam onu drugu da proradi.. user posted image

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: iscjedak iz grudi
25.3.2009 23:31:38   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: poetesa


user posted image Drage trudnice user posted image
 
Ne znam ima li već ova tema! Ja sam pročitala u jednoj knjizi o trudnoći da kolostrum izlazi oko 6 mjeseca a ja sam u 16 sedmici i već mi izađe kap-dvije kada pritisnem grudi i bradavice. user posted image  Malo sam uznemirena i začuđena!



IZVORNA PORUKA: Emina85

Ma to ti je normalno! I meni je oko 16. sedmice počeo pomalo da se izlučuje, mada ga i sad u 6.mjesecu nema nešto puno!!
Ne brini, možda mlijeko potiskuje kako se šire mliječni kanali!
Ipak, ako te brine razgovaraj sa dok!



IZVORNA PORUKA: HannaS

A je li obavezno da se pojavi  kolostrum??Kod mene toga nema.Grudi su mi u trudnoci nenormalno narasleuser posted image user posted image al nikad se nije pojavio kolostrum.Sad sam u 33 sedmici


IZVORNA PORUKA: Hankica

Ne, to nije obavezno. Ja ga nisam imala, tek kad sam se porodila.


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *