|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: iscjedak iz grudi
27.3.2009 14:26:52   
HannaS
Opet ja,da malo dosadjujem s pitanjima o grudimauser posted image user posted image Da li je taj iscjedak iz grudi u trudnoci znak da cu imat cime dojit bebu???Valjda nece bit da su uzalud narasle ovolike user posted image user posted image a ni traga mlijeku!

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: iscjedak iz grudi
27.3.2009 15:27:18   
Sonja
i ja sam primjetila u 34 sed. taj iscjedak iz jedne dojke
i bilo mi smijesno al sam se malo i prepala jer sam cula da inace bude pred porod al eto to nije ni tacno

samo mi je jednom bilo i vise nema
valjda ce bit opet kad bude vrijemeuser posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: iscjedak iz grudi
27.3.2009 17:17:33   
sanja bagarić
Da vas malo nasmijem što se tiće iscjetka iz grudi. moj muž je moje dojke nazvo jednu hajneken jednu karlovaćko pa mi hajneken svaki dan po koju kapljicu iscuri a karlovaćko samo nekaduser posted image user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 17:01:38   
Mya_81 RR
Mene zanima ako su grudi izrazito narasle u trudnoci znaci li to da ce biti mlijeka? Odnosno, sta je uzrok nedostatka mlijeka ili loseg mlijeka?

Nekako u zadnje vrijeme upoznajem slucajeve gdje mama nije mogla dojiti...ne bih voljela biti medju takvima....user posted image

(odgovor članu sanja bagarić)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 17:13:25   
mariva
veličina ti ništa neznači moje su bile ko dva balona i kolstrum mi je počeo curiti sa 7 mjeseci u obe trudnoće,ali kad rodim dojim prvih nekoliko dana i onda počnu problemi. tek kad pođeš dojit znat ćeš. 

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 17:19:14   
mariva
ja se i sada pitam šta je kod mene bio uzrok jer ja sam imala mlijeka a oni bili vječito gladni. moja pedijatrica kaže da nema lošeg mlijeka eto ja sam primjer da imauser posted image

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 17:26:19   
Mya_81 RR
Moja sestra je imala tih problema...prva dva mjeseca beba nista nije dobijala na tezini i stalno je plakala i nju niko tada nije mogao nagovoriti da ne uzme dodatnu nadohranu....tako da sam i ja misljenja da ocito postoji kod nekih mlijeko koje nije ok, jer mi ne zvuci normalno da beba svoja prva dva mj. ne dobije niti jedan gram....

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 17:43:53   
mariva
ma bježi oni i njihova uvjeravanja. znam i ja da je najbolje dojit a šta da ga pustim da umre od gladi. mm se odma prepo kad sam rodila drugo kaže nemoj ga patit ko marka ako počne plakat odo ja po bebimil. 

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 18:13:59   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: mariva

ma bježi oni i njihova uvjeravanja. znam i ja da je najbolje dojit a šta da ga pustim da umre od gladi. mm se odma prepo kad sam rodila drugo kaže nemoj ga patit ko marka ako počne plakat odo ja po bebimil. 


POTPISUJEM user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 18:36:33   
Anoniman
Ja u trudnoći nisam imala tog iscjedka iz grudi i mislila sam da neću imati mlijeka al sad mašallah mogu troje hranit. Hanas nemoj se sikirat bit će ako Bog da, beba dojenjem proizvodi mlijeko pa sa srećom...

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 35
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 18:47:14   
manuela RR
J a sam od 5 mjeseca trudnoće imala non stop iscjedak a kad sam se porodila ni kapi.
Cijelu trudnoću imala a poslije poroda ništa,onda je moj mali vuko vuko i navuko tek 24 sata nakon poroda,tako da ništa nije sigurno,neko može imati isjedak a da poslije nema mlijeka,mislim da taj iscjedak ništa posebno ni ne znači.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 19:07:31   
dina_89
ah i kod mene se pojavljuju te mrljice na grudnjaku ili na majci (posto u posljednje vrijeme ne nosim grudnjak ni jedan mi ne godi) predpostavila sam da je to neka priprema za mlijeko, nikada nisam primjetila da bas iz dojki tece ali jasno mi je da je to to jer te mrljice nadjem na mjestima gdje je bradavica i bas je masno i gusto kao sto je triple mama opisala user posted image

_____________________________

08.06.2009 godine -nasa princeza & Sarah &

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 19:14:38   
mariva
to ti je to takozvaano prvo mlijeko koje svaka trudnica ima samoi neka prije a neka kasnije. ono je jako zdravo i dobro ga je dati bebi čim se rodi jer naravno pravo mlijeko nadođe tek drugi dan poslije poroda iako može biti izuzetaka nekom nadođe i ranije. bar su nas babice u mostaru bodrile da beba posisa što više tog prvog mlijeka  

(odgovor članu dina_89)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 19:42:10   
Mya_81 RR
Bas pozitivno i super mi je cuti da ima babica koje se trude .... nazalost moje prijateljice - nedavne mame - su imale lose iskustvo....nije da se desavalo u bolnici nesto lose vec su radile ono sto je njima najlakse.....

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 19:53:52   
mariva
ja imam samo pohvale babicama u mostaru oba puta meni je bilo super. bebe super paze čim čuju da beba plače u mame odma se stvore i odnesu bebu a ne ko što rade u nekim porodilištima. evo blizu kod nas i hrvatskoj u gradu metkoviću i dubrovniku mame se cijelo vrijeme onako porođene brinu za bebu i nema umjetne prehrane nego te tjeraju da dojiš jedino ako imaš neku vezu ti možeš prošvercat formulu

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 19:58:39   
mariva
da se ispravim nemojte mislit da sam za formule nego je moja kuma rodila u metkoviću i imala težak porod mlijeko joj još nije bilo nadošlo a babica joj nije vjerovala a nije dala da muž donese hranu tek kad stvarno beba počne gubit na težini dadnu glukozu. a ja se sječam kad sam rodila prvi put kad je babica vidjela da se patimo i ja i beba kaže moramo ga nahranit da nebi gubio na težini

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 22:41:35   
Sonja
IZVORNA PORUKA: mariva

ja se i sada pitam šta je kod mene bio uzrok jer ja sam imala mlijeka a oni bili vječito gladni. moja pedijatrica kaže da nema lošeg mlijeka eto ja sam primjer da imauser posted image


kazu da ako beba ne napreduje od majcinog mlijeka ipak ne treba prestajat dojit vec uz dohranu treba i nastavit dojit
valjda i zbog imuniteta djeteta ..nemam pojma
tako su nama rekle u skoli za trudnice


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 22:53:48   
mariva
znaš u čemu je problem. dosta djece pa tako i moji kad pođeš sa dohranom odbijaju dojit jer ovo lakše ide bilo da im daješ na bocu ili kašikicu. rijetke su koje uspiju i jedno i drugo i da još bude gore mnoge mame lažu da i doje i prehranjuju, glupost al dešava se. naravno super je ako uspiješ bilo kako dojit jer to je najzdravije a iako ne opet ima zamjena bitno da je beba sita

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 22:58:40   
Sonja
sigurno si upravu
iskreno receno ja se ne razumijem jer mi je prva bebica
a sto doktori pricaju....oni to sve teoretski a ne gledaju da li to moze stvarno da se primjeni u praksi


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:03:15   
mariva
mene ti je sve to dovodilo do ludila. s prvim malim mučila sam s dva mjeseca eto tako jer su mi svi pa i vlastita mater govorili doji,doji a djete nervozno ,nespava dok mm nije poludio i reko aj ti ženo sačuvaj prijateljice ima ko ih je željan a njemu daj da se djete najede. user posted image

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:11:17   
manuela RR
IZVORNA PORUKA: mariva

znaš u čemu je problem. dosta djece pa tako i moji kad pođeš sa dohranom odbijaju dojit jer ovo lakše ide bilo da im daješ na bocu ili kašikicu.

To si možda upravu,al ima aventova bočica za novorođnčad,ona ima skroz malu rupicu tako da se beba baš mora pomučiti da izvuče mlijeko baš kao i da doji,tako ako nekom bude potrebno malo dohrane naka uzme tu flašicu i kombinuje sa dojenjem


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:21:35   
mariva
u svakom slučaju treba sve probat . ja sam uvjek koristila NUK proizvode. imala sam jednu adventovu bocu koju sam dobila na poklon. nije mi se činila loša ali sam negdje na netu pročitala da im je plastika kancerogena i da ih je dosta zemalja povuklo iz prodaje te sam je odma bacila

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:33:55   
manuela RR
Ja prvi put da čujem za tako nešto.
Inače ja koristim većinu avent proizvoda(cucle;flašice)a još dosta mama sa foruma ih koristi.
Sad planiram da mu kupim i aventovu šolju jer iz nje se ne prosipa.


_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:39:48   
mariva
kažem ti da je bilo prašine oko toga . sad jeli to neka medijska patka neznam. možeš probati na netu ukucat kancerogeni avent pa vidi imal išta.

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: iscjedak iz grudi
5.4.2009 23:52:32   
Sonja
to se pricalo da su sve flasice plasticne na kojima ima onaj znak 7 kao u trokutu kancerogene
nema veze koji je proizvodjac
i ja kad sam skoro kupovala nije mi to palo na pamet...kupila Nuk i kad sam dosla kuci slucajno vidim taj znak na flasici
al ne vjerujem u to bas...


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu mariva)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *