|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i u b...
6.4.2015 15:30:11   
Peggy
Drage moje, željela bih da sa vama podijelim nešto.
Da li se nekoj od vas desilo slično. Imam 23 godine i prije nego što sam se udala, društveni život mi je cvjetao. Društvo je bilo ogromno. Preselim se u Sarajevo, nađem još veće društvo, izlasci svaki dan, sve super. I onda upoznam sadašnjeg muža. Po prvi put mi je neko osim porodice bio bitniji od društva. I tako, nažalost, malo po malo, društvo se raspalo. Na dan mog vjenčanja, mojih prijatelja nije bilo. Evo, danas sam u savršenom braku, imam dječačića od 14 mjeseci, ali prijatelja, osim muža, nemam. Muž me naučio da ne vjerujem svima, i svi koji su pokušali da mi budu 'prijatelji', za njih se ispostavilo da su htjeli da mi unište brak i sl... Nisam više naivna i ne želim lažne prijatelje. A znam da sam ka lično, jako dobar prijatelj, spremna da sasluša, da savjet i uvijek bude tu za nekoga. Zar je moguće da niko to ne cijeni i da svi žele samo da nekoga unište?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 15:39:57   
veeseelaa
znaš koliko meni neko može da uništi brak, kako da ne...
ako ti i tm imate dobar odnos i poznajete jedno drugo sve priče drugih padaju u vodu
eventulano može neko da zatraži pojašnejnej i tu se sva priča završava

problem nakon udaje za održavat prijateljstva su u biti ljubomorni supružnici

ja sa svojim prijateljima održavam prijateljstvo, ako sam se svakom javljala redovno , i nakon udaje kao i prije nje nemam za čim da žalim ukoliko prijateljstvo pukne
prosto neće biti moja udaja razlog za završiti sa nekim druženje

naravno da se i meni i kao i mm može desiti da nam se ne dopadaju iz ovog il onog razloga prijatelji onog drugog al idiotski je uticati an druženje onom kom leži takva osoba

ne silim muža da sjedi s nekim ako mu se ne sjedi i obrnuto, al niti utičem s kim će mm piti kafu niti on može uticati s kim ću ja

oboje smo zadržali prijateljstva koja smo imali sa rajom prije našeg braka....

preispitaj malo sebe, svako ima svoje mjesto, muž svoje, djeca svoje a raja svoje
mora se balansirati, a ne muškarac ti postane centar svijeta i zaboraviš drugaricu s kojom si milion noći provela zajedno

zapamti bez obzira na divnog muža i na divnu djecu, koja i sama imam, uvijek imam potrebu da se vidim sa odredjenom prijateljima...

prijateljstva treba njegovati


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:13:12   
Peggy
Vesela moja :)
Valjda sam pogrešno protumačena. Mm i ja smo sasvim opušteni, i ako je neko fer i dobar, kako bi se reklo - u duši, on je automatski naš prijatelj. A zašto sam ja izgubila prijatelje. Nisam ih izgubila, jer ih nisam ni imala, bila sam naivna i mislila da mi svi žele dobro, a zapravo su svi bili sa mnom iz nekih drugih, pogrešnih razloga. I sada, kada takve lažne prijatelje prepoznam i eliminišem u startu, niko mi ne ostaje.

I naravno, brak je svetinja i niko mi ga ne može uništiti tek tako :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:22:19   
zvončica
Ne mogu a da se ne otmem utisku da ti je muz ukazao na to kako su svi prijatelji bili lazni, a i te nove osobe koje upoznate da ne valjaju....nema sanse da niko ne valja....ne mogu svi biti idealni, ali sigurno nisu svi ni zlocesti...i otkud bas svi da su htjeli brak da vam rasture....razmisli malo je l' do prijatelja ili tvog muza, a sada i tebe koja je pala skroz pod njegov uticaj....mlada si...nemoj da ti neko namece svoje misljenje...i ako se dovoljno potrudis mozes pronaci u osobama dosta dobroga user posted image

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:23:29   
Galicia
Ma glavu gore, upoznaces nove ljude i oni ce upoznati tebe.
Toje dio zivota, neki odlaze neki dolaze. I ti vjerujem da si nekome izasla iz zivota. Ne moguce je ostati prijatelj sa 100 osoba u svom zivotu. Neko je tu visak.
I znas kako se kaze " svaciji prijatelj, ustvari nije niciji prijatelj".
Svaka osoba u mom Zivotu mi nesto znaci i iskreno i ne trudim se da ikoga zadrzim, ako zele da imamo prijateljstvo super. Ako ne, onda svako svojim putem.

Nego sto si se udala tako mlada? user posted image

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:30:24   
Peggy
Zaista sam očekivala da će neko to da pomisli. Zapravo ne, inače naizgled nisam pristupačna (to je samo moja faca, haha), i mnogi mi kažu da izgledam odbojno. I teško upoznajem ljude baš zato. Silom prilika, posao, dijete, upoznala sam 2-3 prijateljice. Jedna od njih mi je nabijala sumnje za muža, ali nju sam prokuzila u startu, tipična zavidna selj... Mah, ne vrijedi. A ove ostale su nekako u drugom fazonu, slobodne, pa im nije neki prioritet družiti se sa udatom koja ne može sa njima non-stop da izlazi, opija se itd.

Što se tiče muža, on mi je ukazao na dvije osobe, i zaista je to bilo tako. Jedna mi je na kraju pokušala oteti muža, druga pokušala uništiti brak (napisala sam za tu drugu iznad).

Možda će to doći s vremenom. Ne može se sve steći tek tako :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:35:33   
Galicia
Metni sliku muza da i mi vidimo tu muskarcinu za kojeg se zene otimaju.

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:40:18   
Peggy
Hahah, galicia, lajkam ti nick.
A jedna se otimala, druga je samo zavidna :D

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:45:23   
zvončica
Pa. kako ti je muz sve to provalio, skont'o, a ti blage veze nemas....da ti on nije rekao ko biva svasta bi bilo....
Gali, izgleda osim sto je zgodan i lijep, jos je i pametan user posted image
Ne svidja mi se uopste ona tvoja recenica Muž me naučio da ne vjerujem svima, i svi koji su pokušali da mi budu 'prijatelji', za njih se ispostavilo da su htjeli da mi unište brak ...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:48:50   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: zvončica

Pa. kako ti je muz sve to provalio, skont'o, a ti blage veze nemas....da ti on nije rekao ko biva svasta bi bilo....
Gali, izgleda osim sto je zgodan i lijep, jos je i pametan user posted image
Ne svidja mi se uopste ona tvoja recenica Muž me naučio da ne vjerujem svima, i svi koji su pokušali da mi budu 'prijatelji', za njih se ispostavilo da su htjeli da mi unište brak ...

user posted image

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 16:56:13   
Peggy
Muž je s tom osobom radio, i ja sam počela raditi na istom mjestu (tako smo se i upoznali)... I ja naravno pomislim sve super, počela se družiti s njom i sa sadašnjim mužem. I tako je došlo i to posrijedi, kada mi je mm rekao da se ne družim s njom, da je on bolje zna... I ja ga ne poslušam... On mene zaprosio i desi se da ja jedan dan ne dođem na posao, dolazi muž s posla i kaže ta se djevojka počela otvoreno nabacivati mužu...

Znam, sama sebi zvučim neozbiljno, ali to se nažalost tako desilo :/

(odgovor članu zvončica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:01:16   
zvončica

IZVORNA PORUKA: Peggy

Muž je s tom osobom radio, i ja sam počela raditi na istom mjestu (tako smo se i upoznali)... I ja naravno pomislim sve super, počela se družiti s njom i sa sadašnjim mužem. I tako je došlo i to posrijedi, kada mi je mm rekao da se ne družim s njom, da je on bolje zna... I ja ga ne poslušam... On mene zaprosio i desi se da ja jedan dan ne dođem na posao, dolazi muž s posla i kaže ta se djevojka počela otvoreno nabacivati mužu...

Znam, sama sebi zvučim neozbiljno, ali to se nažalost tako desilo :/

Necu vise uopste dalje komentarisati....tebi sretno....i k'o sto rekoh mlada si ti jos...

_____________________________

Volim sve sto vole mladi :D

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:01:35   
Galicia
Muz ti je pametan sto jeat jest.
Nasao ti caku kako da upravlja s tobom.
To je obicno zenska profesija, a njemu svaka cast. user posted image user posted image

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:19:25   
Peggy
Otišlo je u pogrešnom smjeru. Ne mogu situaciju objasniti preko foruma. Htjela sam samo da s vama to podijelim. Ovako je ispalo da sam glupa i da mi je muž manipulator. Situacija je dosta drugačija.
No dobro.
Mlada jesam, život je preda mnom.

Hvala vam moje dame na vašim mišljenjima :*

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:21:14   
Galicia
Pa kakva je situacija?
Kako ti mi mozemo pomoci?
Jel mislis da su svi ljudi zlobni?

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:25:27   
Peggy
Kako sam odgovarala tako sam i shvatala kako glupo sve zvuči. Mada i ja bih sve isto pomislila da čitam na forumu. Muž mi nikada nije lagao, naprotiv me uvijek pokušavao zaštiti. I to sam saznala iz mnogo izvora, ne samo od njega.
Ne mislim da su svi zlobni, poenta moje teme je da je teško naći dobre, još teže naći najbolje prijatelje. Pogotovo ako nemaš nikoga i zapadneš u baby blues, pa pored svega, nemaš nešto ni vremena...
Nisam tražila čak ni pomoć, nego da vidim da li ima istomišljenika :)

Zato rekoh, sve ode u pogrešnom smjeru.

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:42:52   
Galicia
Jes li ikad razmisljala da nije do tih laznih peijatelja nego da si se ustvari ti promjenila?
Ti si promjenila nacin zivota, a ne ti tvoji prijatelji.

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:43:08   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

znaš koliko meni neko može da uništi brak, kako da ne...
ako ti i tm imate dobar odnos i poznajete jedno drugo sve priče drugih padaju u vodu
eventulano može neko da zatraži pojašnejnej i tu se sva priča završava

problem nakon udaje za održavat prijateljstva su u biti ljubomorni supružnici

ja sa svojim prijateljima održavam prijateljstvo, ako sam se svakom javljala redovno , i nakon udaje kao i prije nje nemam za čim da žalim ukoliko prijateljstvo pukne
prosto neće biti moja udaja razlog za završiti sa nekim druženje

naravno da se i meni i kao i mm može desiti da nam se ne dopadaju iz ovog il onog razloga prijatelji onog drugog al idiotski je uticati an druženje onom kom leži takva osoba

ne silim muža da sjedi s nekim ako mu se ne sjedi i obrnuto, al niti utičem s kim će mm piti kafu niti on može uticati s kim ću ja

oboje smo zadržali prijateljstva koja smo imali sa rajom prije našeg braka....

preispitaj malo sebe, svako ima svoje mjesto, muž svoje, djeca svoje a raja svoje
mora se balansirati, a ne muškarac ti postane centar svijeta i zaboraviš drugaricu s kojom si milion noći provela zajedno

zapamti bez obzira na divnog muža i na divnu djecu, koja i sama imam, uvijek imam potrebu da se vidim sa odredjenom prijateljima...

prijateljstva treba njegovati



potpisujem


ja imam dva prijateljstva doslovno otkad znam za sebe, imam jos dva tri jako dobra preko 15-20 godina


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:47:40   
Peggy
Jesam, razmišljam o tome svaki dan...
Mislim da je zapravo najveći problem taj što su prava i ona dugotrajna prijateljstva ostala u mom rodnon gradu. A u Sarajevu nisam imala zapravo ni vremena da se s nekim toliko zbližim, da bi ta ista osoba danas rizikovala svoj provod, da izađe sa mnom i mojim sinom u jednu tihu šetnju :)

Da sam malo starija, možda bi svo to društvo bilo u istoj situaciji, porodica, dijete, pa bi to bilo drugačije. A ovako, jedina sam se ja udala... I jednostavno smo se razišli u razmišljanjima, prioritetima. I Bože moj...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 17:53:17   
Galicia
Peggy drugacije nacine zivota imate.
Ti si mlada jos.
Timislis da je jednoj curi od 23 godine interesantna setnja sa djecom? Meni nije u tim godinama bila. Mozes i ti izaci sa njima u nocni provod.
Ti se ibretis njihovim nacinom zivota a njima tvoj treba da je ok. user posted image

Ali hajde sve to, mlada si, steci ces jos drugova.
Sa 23 godine nisam ni ja imala zivotno prijateljstvo.
I sta uopste znaci zivotno prijateljstvo?
Ja se samo u sebe uzdam i ponekad sebi vjerujem. user posted image drugima bas i ne, ma koliko da ih volim.

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 18:12:48   
Peggy
Upravu si, kada malo bolje razmislim, mlada jesam i nije tako često da mlade djevojke imaju već zasnovanu porodicu. Mada, nekada mi teško bude, pa razmišljam u čemu je problem...
Ali nakon nekog vremena shvatim da će se sve to s vremenom izgladiti, i da ću naći neke prijatelje :)

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
6.4.2015 19:08:48   
teacher75
ja bih na tvom mjestu stekla nova poznanstva sa mladim mamicama. nisam imala problem kao ti jer sam ostala u kontaktu sa vecinom prijateljica od prije braka al sam stekla i dosta novih sa slicnim nacinom zivota nakon sto sam dobila djecu. te mamice sam upoznala u komsiluku dok sam set_ala sa bebom il u parkovima gdje su nam se djeca igrala i kasnije u vrticu gdje nam djeca zajedno idu, pa ovdje na forumu itd... uglavnom, nikad mi nije bio problem steci prijatelje

< Poruku je uredio teacher75 -- 6.4.2015 19:09:41 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
7.4.2015 10:07:10   
Peggy
Čini se kao dobra ideja, ali ja baš ne sticem nova poznanstva tako lako :D
To je već do mene :P

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
7.4.2015 13:38:36   
Galicia
Ne znam onda kakav savjet hoces?
Ili se samo malo luftas?

(odgovor članu Peggy)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Društvo i lažni prijatelji. Prije braka i...
7.4.2015 13:40:38   
Peggy
Ma luft, naravno, s kime ću podijeliti, ako neću s vama :D

A savjet već sama sebi mogu dati, izađi i upoznaj nekoga :D

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *