|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 15:59:13   
rose

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe

ja sam buraniju jela u subotu kod mame. mm je bas i ne voli pa ako moze uvijek je radje eskivira.
danas cemo imati neku brzu varijantu rucka: pecene krompirice, hladnu salatu -paradajz, krastavice, paprike sa mileramom jogurtom i svjezim koprom i persunom i neko meso ce biti prilog - sve zavisi sta ce u mene mi coek da odluci ja plaho nisam izbirljiva slabo ga jedem pa mi svejedno sta god da donese user posted image
malena voli krompirice tako da je vec vidim s nama za stolom iako je uredno doruckovala uzinala i rucala ona to podeblja s nama user posted image




user posted image user posted image cuj meso je prilog...pa yar nije meso okosnica obroka a krompir, riya, salata, tjestenina je prilog user posted image

user posted image user posted image meni vala nije user posted image
mm i malenoj to je osnova a sve ostalo moze i ne mora user posted image sto se mene tice ja se najedem samo od tope i somuna ili recimo salata i somun ili neko pecivo... ovo sve ostalo mi je kad pojedem bogu dusu bog je nece dok ne ode ili gore ili dole user posted image



mislim nije ni meni.. i ja se najedem od priloga user posted image ali ynas ono...pravis piletinu pa hos s krompiriom il s riyom il s oboje il s povrcem..al je pietina konstanta user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1951
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:09:01   
UmmuHamza2305
E ne znam koji je :) samo piše holesterol..Također i kreatinin i urea su povišeni.. Danas sam već na ribi i povrću, hahaha
A termin mi je 12.novembra i user posted image je kako vidimo sad za sad

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1952
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:13:01   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

E ne znam koji je :) samo piše holesterol..Također i kreatinin i urea su povišeni.. Danas sam već na ribi i povrću, hahaha
A termin mi je 12.novembra i user posted image je kako vidimo sad za sad



urea i kreatin u krvi povezuju se sa radom bubrega (odnosno sa radom istih). kod mene su bili poviseni kad sam imala napuknuce misica (koji je krvario) pa mi je to bilo bitno zbog rada bubrega i ciscenja organizma.
takodjer ne mora nista da znaci, moze biti da si jela vise proteina nego inace pred vadjenje krvi. kakav ti je urin (nalazi urina) imas li proteina u urinu?



_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1953
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:13:24   
rose

Neaktivne clanice izbrisane sa spiska...postupak je moguce obrnuti user posted image user posted image


JUNI

Alman...29.06. user posted image
Mala curica...30.06. user posted image


JULI

Lala88...20.07. user posted image
Adano...22.07. user posted image
Memsi ...22.07. user posted image
Anitaa...30.07. user posted image


AUGUST

Maksi....06.08.user posted image
Rose...14.08. user posted image
Pandica ...15.08. user posted image
Putujuca....18.08. user posted image
LieToMe....24.08. user posted image
MAM...28.8. user posted image


SEPTEMBAR

Araj .... 12.09. user posted image
Carobno Jutro ....20.09. user posted image
Ninuska ...23.09. user posted image


OKTOBAR

Aidana ...06.10. user posted image


NOVEMBAR

Pcelica...02.11.
Blue moon ... 08. 11.
UmmuHamza2305 .... 12.11. user posted image
ziel ...19.11. user posted image
*nur* .... 22.11


DECEMBAR

Leena .....14.12. user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1954
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:16:54   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe

ja sam buraniju jela u subotu kod mame. mm je bas i ne voli pa ako moze uvijek je radje eskivira.
danas cemo imati neku brzu varijantu rucka: pecene krompirice, hladnu salatu -paradajz, krastavice, paprike sa mileramom jogurtom i svjezim koprom i persunom i neko meso ce biti prilog - sve zavisi sta ce u mene mi coek da odluci ja plaho nisam izbirljiva slabo ga jedem pa mi svejedno sta god da donese user posted image
malena voli krompirice tako da je vec vidim s nama za stolom iako je uredno doruckovala uzinala i rucala ona to podeblja s nama user posted image




user posted image user posted image cuj meso je prilog...pa yar nije meso okosnica obroka a krompir, riya, salata, tjestenina je prilog user posted image

user posted image user posted image meni vala nije user posted image
mm i malenoj to je osnova a sve ostalo moze i ne mora user posted image sto se mene tice ja se najedem samo od tope i somuna ili recimo salata i somun ili neko pecivo... ovo sve ostalo mi je kad pojedem bogu dusu bog je nece dok ne ode ili gore ili dole user posted image



mislim nije ni meni.. i ja se najedem od priloga user posted image ali ynas ono...pravis piletinu pa hos s krompiriom il s riyom il s oboje il s povrcem..al je pietina konstanta user posted image

ma u pravu si ti ali eto znas mene, ja naopaka user posted image user posted image kod mene su to sve prilozi (piletina, teletina, janjetina) jedino su cevapi sami za sebe user posted image user posted image
dugo smo imali tradiciju vracamo se s mora svi na janjetinu ja jedem cevape user posted image kasnije pocela i ja copati, bilo mi vise ofino biti jedina koja kog gojka jede cevape user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1955
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:18:13   
UmmuHamza2305
Što se tiče urina: mutan je, proteini-opal,dosta epitelnih ćelija i nešto bakterija.. isto kod pregleda sedimenta urina mi stoji zvjezdica kod eritrocita i leukocita ( povišeni)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1956
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:21:51   
LieToMe RR

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Što se tiče urina: mutan je, proteini-opal,dosta epitelnih ćelija i nešto bakterija.. isto kod pregleda sedimenta urina mi stoji zvjezdica kod eritrocita i leukocita ( povišeni)



u tom slucaju velike kolicine vode i samo vode (izbaci sokove, gazira pica ako unosis) od cajeva koncentrisi se na brusnicu (eventualno zeleni caj ili nana, majcina dusica i ove blaze varijante) i prolom voda (ona ti je odlicna protiv upala i za rad bubrega)
a mozes i da me ne poslusa pa da odes ginekologu pa ce ti reci ovo isto. vjerovatno unosis malo vode u organizam, (vise sokova) koje bubrezi slabije izbacuju. kreatin i urea se u normalnim uslovima iz organizma izbacuju putem morenja. vjerovatn ides slabije mokriti (zbog nedovoljnog unosa vode u organizam) pa je organizam dehidriran i proteini se taloze.
samo se natjeraj da svako malo pijuckas vodu i trebalo bi to sve da se dovede u normalu

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1957
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:22:16   
rose

IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe


IZVORNA PORUKA: rose


IZVORNA PORUKA: LieToMe

ja sam buraniju jela u subotu kod mame. mm je bas i ne voli pa ako moze uvijek je radje eskivira.
danas cemo imati neku brzu varijantu rucka: pecene krompirice, hladnu salatu -paradajz, krastavice, paprike sa mileramom jogurtom i svjezim koprom i persunom i neko meso ce biti prilog - sve zavisi sta ce u mene mi coek da odluci ja plaho nisam izbirljiva slabo ga jedem pa mi svejedno sta god da donese user posted image
malena voli krompirice tako da je vec vidim s nama za stolom iako je uredno doruckovala uzinala i rucala ona to podeblja s nama user posted image




user posted image user posted image cuj meso je prilog...pa yar nije meso okosnica obroka a krompir, riya, salata, tjestenina je prilog user posted image

user posted image user posted image meni vala nije user posted image
mm i malenoj to je osnova a sve ostalo moze i ne mora user posted image sto se mene tice ja se najedem samo od tope i somuna ili recimo salata i somun ili neko pecivo... ovo sve ostalo mi je kad pojedem bogu dusu bog je nece dok ne ode ili gore ili dole user posted image



mislim nije ni meni.. i ja se najedem od priloga user posted image ali ynas ono...pravis piletinu pa hos s krompiriom il s riyom il s oboje il s povrcem..al je pietina konstanta user posted image

ma u pravu si ti ali eto znas mene, ja naopaka user posted image user posted image kod mene su to sve prilozi (piletina, teletina, janjetina) jedino su cevapi sami za sebe user posted image user posted image
dugo smo imali tradiciju vracamo se s mora svi na janjetinu ja jedem cevape user posted image kasnije pocela i ja copati, bilo mi vise ofino biti jedina koja kog gojka jede cevape user posted image



i ja sam ona koja kod gojka jede cevape user posted image janjetinu ni naopako user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1958
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:25:10   
rose

IZVORNA PORUKA: UmmuHamza2305

Što se tiče urina: mutan je, proteini-opal,dosta epitelnih ćelija i nešto bakterija.. isto kod pregleda sedimenta urina mi stoji zvjezdica kod eritrocita i leukocita ( povišeni)




meni je urin mutan od ppcetka..ali uvijek uredan nalaz..samo sluzi ima vise

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu UmmuHamza2305)
Neposredna veza do poruke: 1959
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:31:49   
Elastigirl
Drage moje,

nakon redovnog citanja i ja bih da vam se pridruzim :)

Ja sam 17-ta sedmica, za sada je sve u redu hB, moj termin je 07.12. aBd. Nadam se da ce i ostatak proci u najboljem redu za sve vas pa i za mene aBd.

Radujem se zajedno sa vama.

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1960
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 16:36:07   
UmmuHamza2305
E moguće je da pijem malo vode..
a i meni je i prošli put bio urin mutan i bilo je proteina, jedino nije bilo bakterija

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1961
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 17:29:22   
putujuca
Helou zene user posted image

Ovo za vodu samo mogu potvrditi, ja je pijem ko luda, obicnu cesmovacu i urin mi je odlican do sada hvala Bogu i u prvoj trudnoci i sada.

Gdje nam je alman? mozda se porodila cim se ne javlja...nek joj je sa srecom kako god.
mala curica se cini mi se oglasavala.



(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1962
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 17:40:18   
*pcelica*

IZVORNA PORUKA: Elastigirl

Drage moje,

nakon redovnog citanja i ja bih da vam se pridruzim :)

Ja sam 17-ta sedmica, za sada je sve u redu hB, moj termin je 07.12. aBd. Nadam se da ce i ostatak proci u najboljem redu za sve vas pa i za mene aBd.

Radujem se zajedno sa vama.


Dobro nam dosla. Ugodnu i skolsku trudnocu ti zelim. Nadam se da ce ti biti lijepo ovdje s nama
Bila sam kod zubara. Stavili mi lijek dok mi se desni ne smire. Upaljene od zuba uzas. Toliko su crvene i nateknute. Uzela sam zalfiju da ispiram i onaj apiprodent sprej. Rekose mi da mogu sfavljati propolis kapi u zub kao obloge da me ne boli pa cemo vidjeti sra cemo dalje


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Elastigirl)
Neposredna veza do poruke: 1963
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 18:00:59   
bejbibi
helloooooooouser posted image
kako se osjecate :)))...ja malo svratila da pitam jesu li nam se porodile alman i mala c :)))

rose vidim sad si glavnauser posted image

sretno vam drageuser posted image

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 1964
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 20:11:18   
Leena
Ja opet samo masem user posted image user posted image

Frka mi je na poslu ovih dana, a kad sam kuci ili oko djece ili spavamuser posted image Inace imam nizak pritisak, sada je valjda jos nizi, pa bas bih mogla non stop spavati... A ni ovo vrijeme mi ne ide u prilog.. Evo zijevam dok pisem ovouser posted image



_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1965
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 20:47:04   
rose

Neaktivne clanice izbrisane sa spiska...postupak je moguce obrnuti user posted image user posted image


JUNI

Alman...29.06. user posted image
Mala curica...30.06. user posted image


JULI

Lala88...20.07. user posted image
Adano...22.07. user posted image
Memsi ...22.07. user posted image
Anitaa...30.07. user posted image


AUGUST

Maksi....06.08.user posted image
Rose...14.08. user posted image
Pandica ...15.08. user posted image
Putujuca....18.08. user posted image
LieToMe....24.08. user posted image
MAM...28.8. user posted image


SEPTEMBAR

Araj .... 12.09. user posted image
Carobno Jutro ....20.09. user posted image
Ninuska ...23.09. user posted image


OKTOBAR

Aidana ...06.10. user posted image


NOVEMBAR

Pcelica...02.11.
Blue moon ... 08. 11.
UmmuHamza2305 .... 12.11. user posted image
ziel ...19.11. user posted image
*nur* .... 22.11


DECEMBAR

Elastigirl ....07.12
Leena .....14.12. user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1966
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 20:48:30   
rose

IZVORNA PORUKA: bejbibi

helloooooooouser posted image
kako se osjecate :)))...ja malo svratila da pitam jesu li nam se porodile alman i mala c :)))

rose vidim sad si glavnauser posted image

sretno vam drageuser posted image


ma ja jos malo onda prepustam spisak nekom drugom user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1967
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 21:00:00   
LieToMe RR
i ja sam ko u transu...dosla kuci, oko rucka, rucali, oprala sudje...onda mi se valjda pritisak srozao a i nekakva mi tezina... otisla malo legla, cini mi se da sam sad jos gora.
malena vecerala, ja evo ves pustila...jos malo pa cu i na spavanje. bas sam ko prebijena. tacno mi prisjeo ovaj preaktivni vikend user posted image

_____________________________

...od nakita je nosila jedino oči!
Leona 2.1.2013. Mamina slika i prilika
Nora 24.8.2015. Voli tata svoju Noru najvise na svijetu!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1968
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 21:52:27   
*nur*
Ej zene samo da vas pitam da li vi jedete sutra dan neko jelo u koje stavljate jaje.Naime rjec je o zeljaniku u koji sam stavila domaca friska jaja,pa ostalo mi a rado bi ponijela na posao ali me strah zbog jaja sto ce prenociti

(odgovor članu LieToMe RR)
Neposredna veza do poruke: 1969
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 21:56:37   
ninuska
Ja jedem. Stavim u frizider, pa sutra podgrijem :).

Jeste se raspisale danas user posted image . Ja ko navijena cijeli dan. Tek sad evo da predahnem.
rose ko ti je cistio namjestaj? Kontakt? Kakve su cijene? Je li to sa rainbow-om tj kirby-em ili? Trebala bih ugao i madrac ocistiti

(odgovor članu *nur*)
Neposredna veza do poruke: 1970
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 22:52:52   
lala88
gdje ste zene, izgleda sve spavaju, samo ja nocna ptica. Gdje su nam terminuse, kakvo je stanje kod njih? Ja nervozna zbog kontrole. Svi mi govore spustio mi se stomak, je li to znak da je porod blizu?

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1971
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 23:10:22   
ninuska
Samo opusteno :). Spusta se stomak pred porod. Bice to sve ok..i ja sam bila panicar, bas sam se bojala poroda, ali kad mi je pukao vodenjak i krenula u bolnicu vjeruj da nikakav strah nisam osjecala. Polako se spremila, istusirala, popila kafu..pa zamisli :).

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1972
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
29.6.2015 23:24:09   
lala88
ma ne mislim ni ja odma ici, skoro se porodlila svekrvina kona, uopste nije imala kontrkcije, bila otovrena samo 1 prst i dali joj indukciju, ma nazor je porodili, dr se navaljivao vise puta na stomak da izgura bebu, ona nije imala napone i porod je zvrsen sa 15 konaca, uzas, a otisla je u bolnicu jer joj je prosao tremn. Ja cu sacekati par sati kod kuce, osim ako nepukne vodenja, bas cu sutra o svemu pitati dr ipak on najbolje zna moje stanje, a sa tolikim iskustvom moze mi dati koji savjet.

(odgovor članu ninuska)
Neposredna veza do poruke: 1973
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 7:51:29   
*pcelica*
Dobro jutro
Hajmo zene evo user posted image user posted image Pa ko ce kafu ko caj. Samo narucujte user posted image


_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 1974
   RE: Razgovori u ocekivanju beba-Juni
30.6.2015 7:52:35   
ninuska
Jutroooo

Hajmo na noge lagano user posted image .
Ja od pola sedam na nogama. Masina vec radi, pa cekam da zavrsi da prostrem ves. Ko da ce biti lijep dan. Cura se sredila za vrtic: haljinica, baletanke user posted image . Obecala sam.da cu je voditi poslije vrtica do importane-a u bastu sa onim skalamerijama: trampolinom, mali gumeni dvorac. Svaki dan kad prolazimo pokazuje tamo. Isle neki dan ali nije bilo gumenog dvorca. Kaze muz da previse gledam da joj ugodim. Doduse, stvarno samo mislim gdje bih je mogla odvesti. Bas me nekad slomi. A, iskreno i meni je lakse kad je napolju, a u kuci uvijek trazi neke zanimacije. Kako vi to odradjujete? Jeste li.ko ja? user posted image

(odgovor članu lala88)
Neposredna veza do poruke: 1975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  77 78 [79] 80 81   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *