|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mi, jedinci
11.11.2015 18:11:43   
aazra
Nadam se da nije problem ako otvorim temu, ne znam da li je nekad bilo nešto slično...

Uglavnom, vidim da je često grupiranje po nečem, a ja bi kad je riječ o tome voljela čuti iskustva vas koje ste, ako vas ima, odrasle bez brata i sestre, smatrate li da ste zbog toga za nešto ostale uskraćene?

Ono što meni s godinama nedostaje je taj osjećaj vezanosti za neko dijete koje nije moje vlastito, npr. nisam nikom tetka ali i to sam nekako riješila tako što sam "prisvojila" dijete kojem dođem strina, iako nije to - to user posted image

I to što moj dječak s moje strane nema nikog se osjeća u njegovom odrastanju, uz to i on je jedinac a sve su prilike da će tako i ostati user posted image

Uz to, neke studije također pokazuju da je jedincima teze i priviknuti se na zajednički zivot jer, naravno sebe vide kao centar svijeta, ali ja se s tim ne slazem... i ako sam ponekad sebična ne mislim da je zbog toga...ono što me tješi je što u mojoj porodici često ima konflikata na relacijama braća - sestre pa cesto pomislim da je i bolje biti sam user posted image ...ima li vas još koje ste "same na svijetu" i da li to tako dozivljavate, kao neki nedostatak :) ?

< Poruku je uredio aazra -- 11.11.2015 18:12:18 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 18:23:44   
MicoTico
Živim s jednim "jedincem", mogu li se grupisati?user posted image
Ja imam sestru, koja nažalost, još nema djece,mm jedinac, tako da ja nikom nisam ni tetka ni strina ni ujna user posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 18:37:56   
aazra

IZVORNA PORUKA: MicoTico

Živim s jednim "jedincem", mogu li se grupisati?user posted image
Ja imam sestru, koja nažalost, još nema djece,mm jedinac, tako da ja nikom nisam ni tetka ni strina ni ujna user posted image


Moze, moze... user posted image

Pa eto je li tvoj muz ima tih simptoma da misli da je centar svijeta ili si ti na to navikla pa i ne primjećuješ user posted image

Meni to baš fali, taj osjećaj biti tetka...recimo mnogima je čudan moj odnos s ovom djevojčicom, rijetko koja strina glumi "ćoravu baku", priča o svemu isl...ali, baš me briga, nek okolina ima čime da se zabavlja user posted image Mada, ona je više vezana za svoje tetke nego za mene, ja ni ne očekujem suprotno, ali eto voljela bi da me s nekim veze neka krvna veza (osim kao što sam već navela s mojim djetetom i roditeljima).

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 18:45:51   
teacher75
Da se i ja upisem medju jediniceuser posted image ima svojih prednosti i mana definitivno. Mama me razmazila, ugadja mi i previse od kad znam za sebe. Nikad mi nista nije falilo niti sam morala s nekim da dijelimuser posted image s druge strane, uvijek sam zeljela brata il sestru al sam to nadomjestila velikim krugom prijatelja, jako sam drustvena. Imam prvu rodicu s kojom sam bliska i njena mi je kcerka jako draga. Sto sam starija vise mi je zao sto nemam sestru il brata jer kad mi mame ne bude vise, ostacu samauser posted image sreca pa imam svoju djecu. Mislim da je jako tesko jedincima koji nemaju svoju porodicu u starosti. Zasto nisam zeljela da imam samo jedno dijete, hvala bogu pa dobih i drugouser posted image mm ima sestru al ona nema djece tako da nisam ni dajdzinca

< Poruku je uredio teacher75 -- 11.11.2015 18:46:39 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 20:50:48   
Medić*
Nisam jedinica ali udjoh na temu iz razloga sto mi je rah mama bila. Jako joj je falilo sto nema brata ni sestru. Nas 4 djece izrodila. Vazda nam je govorila kako je nekako tesko biti tako sam i savjetovala nam vise djece ( naravno ako je do nas )
Nikada nije bila razmazena iako je bila centar svijeta svojim roditejima user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:11:50   
Hanady RR
Ja da pohvalim temu...
baš je zanimljivauser posted image
Ja nisam jedinica...i s ove tačke gledišta mislim da nebi bila sretna kao jedinica...al to je zato što je mene zapala takva sestra...vjerovatnouser posted image
No zaista super tema...
baš me zanimaju mišljenjauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:17:54   
bebaa
ja sam mamin sin jedinac....imam 3 god i vjerovatno 100%-tnu šansu da i ostanem jedinac....
ništa mi ne fali....čak šta više večeras sam popio takve batine jer sam razbio jedan od tanjira a ionako ih je bilo samo 3....jaooo kako je mama kvalitetno galamila,tete drage,...pa to je za Hičkokov film....
tako da ja zasad imam sve potamam....ako mi usfali ovih sentimentalnih doživljaja obratit ću se rođacima,jedan je jedinac,možda će me razumjeti..user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:22:08   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bebaa

ja sam mamin sin jedinac....imam 3 god i vjerovatno 100%-tnu šansu da i ostanem jedinac....
ništa mi ne fali....čak šta više večeras sam popio takve batine jer sam razbio jedan od tanjira a ionako ih je bilo samo 3....jaooo kako je mama kvalitetno galamila,tete drage,...pa to je za Hičkokov film....
tako da ja zasad imam sve potamam....ako mi usfali ovih sentimentalnih doživljaja obratit ću se rođacima,jedan je jedinac,možda će me razumjeti..user posted image


Hoce. Iako je moja mama bila jedinica imala je rodbine. Svi su je drzali ko kap vode na dlanu user posted image

A za te batine moram ti reci da si ti za batina user posted image Ali bas.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:24:25   
MicoTico
Azra, mm zaista misli da je centar svijeta, ali vesela kaže da je t do horoskopa. Prepoznala seuser posted image
Elem, moja sveki poslije mm-a nije mogla imati djece (nekoliko spontanih,zadnji put joj se beba ugušila par dana pred poroduser posted image ). Uprkos tome, mm nije razmažen, jako je samostalan i vrijedan, godinama je i živio sam, možda i zbog toga user posted image


< Poruku je uredio MicoTico -- 11.11.2015 21:25:29 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:26:57   
salmy
jel ovo tema "ja sam jedinac" ili imam nekoga u porodici koji je jedinac/icauser posted image

ako jeee... da se ukljucim: Moj decko je jedinac i super nam je....on svira a mi igramouser posted image

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:28:03   
Medić*
I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:33:18   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:36:51   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:37:30   
Medić*

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...



Naravno da ih ima na obje strane. No ove koje sam ja upoznala, o njima pricam.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:55:05   
muaaa

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...


sve je to u 5 grama....nema pravila

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:59:13   
ladyblue RR
i mm je jedinac. derište razmaženo. bio. dok nije mene oženio user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 21:59:55   
anandi
Evo malo i mene na temu da stagod napisem user posted image
Ja imam starijeg brata ali sam ja bila mezimica, jedina unuka kod ocevih a i maminih roditelja user posted image
Voljela bih da imam sestru pa da s njom mogu podijeliti neke price, do prosle godine sam pricala o svemu s mamom,bila mi je kao starija sestra ali nazalost ona je umrla i sad se osjecam bas usamljeno.
Nazalost jos nemamo user posted image trudimo se 6 godina ali sad ce u decembru vto i vjerujem da cemo ostvarit svoj san i da cu popuniti koliko toliko ovu prazninu koju osjecam Povezana sam s bratom i pricamo, ali nije to to.
Posmatrala sam rahmetli mamu kako je pricala sa svojom sestrom a oca kako je s bratom i bas zudim za takvim nekim odnosom. Al sta je tu je...
Udata sam za jedinca koji mi je jedne prilike rekao kako bi sve dao da ima brata/sestru, dok je bio mali zelio je da ima brata/seku da s njom/njim dijeli igracke, da se igraju,da se svadaju kao i sva djeca ovako sto je pozelio sve je dobio. Sad kad nam dode moj brat na momenat se zamisli gledajuci kako se ja i on grlimo, pa se gurkamo heheh bude mi ga bas nesto zao.
Jaoo zene moje izvinite na ovako velikom postu, nesto me ponijelo user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:00:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

user posted image

nemogućeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:07:15   
anandi

IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slazem se s tobom Medic, ja mm skidam kapu a i sveki kako ga je odgojila bez muza

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:08:26   
bebaa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

user posted image

nemogućeuser posted image


Ma sve je moguce...ja takve poznajem...a ona razmazena derista nisu u mom okruzenju...user posted image

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:31:35   
magicalani
Mm je jedinac posljednjih 10 godina nazalost. Neka mi sin bude razmazen i egocentrican ili lijen na starog...ma ja cu biti prezadovoljna. Ja imam seku, to je posebna ljubav. Zao mi je sto mi dijete nema nikoga, ali ne mislim da ce ga to pokvariti.

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:35:53   
Neca xxx
IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...



Slazem se. Mada moje iskustvo pokazuje da su jedinci ipak vise egocentricni a i vise razmazeni od onih koji su odrasli sa bracom ili sestrama.

< Poruku je uredio Neca xxx -- 11.11.2015 22:37:05 >


_____________________________

“Samo sam htjela da imam nešto tvoje… Zauvijek…”
“Želiš nešto moje? Zauvijek? Da li bi prezime moglo da posluži?”

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:40:38   
vickie

IZVORNA PORUKA: Neca xxx

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...



Slazem se. Mada moje iskustvo pokazuje da su jedinci ipak vise egocentricni a i vise razmazeni od onih koji su odrasli sa bracom ili sestrama.

Sve je od porodice do porodice, ali...ali zaista kad dijete ima brata ili seku zna da dijeli, zna da nije centar svemira i sl.

_____________________________

'Od nakita samo oči nosim.'

(odgovor članu Neca xxx)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:42:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

user posted image

nemogućeuser posted image


Ma sve je moguce...ja takve poznajem...a ona razmazena derista nisu u mom okruzenju...user posted image

bebo nema potrebe da se ubjeđujemo...
toliko je logično da su jedinici razmaženiji
user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebaa)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Mi, jedinci
11.11.2015 22:45:48   
magicalani

IZVORNA PORUKA: vickie


IZVORNA PORUKA: Neca xxx

IZVORNA PORUKA: MicoTico


IZVORNA PORUKA: bebaa


IZVORNA PORUKA: Medić*

I moram vam priznati koje god dijete da sam upoznala a da je jedinac jako je lijepo vaspitano i drago.


slažem se....i manje su umaženi od djece koji imaju brata ili sestru....

ne bih rekla. ja znam užasno razmaženih jedinaca, kao i užasno razmaženih žena i muškaraca iz višečlanih porodica...



Slazem se. Mada moje iskustvo pokazuje da su jedinci ipak vise egocentricni a i vise razmazeni od onih koji su odrasli sa bracom ili sestrama.

Sve je od porodice do porodice, ali...ali zaista kad dijete ima brata ili seku zna da dijeli, zna da nije centar svemira i sl.

Nije valjda da se dijeli samo sa bratom i sestrom? Moje dijete je bas malo i nikad slatkis nije uzeo a da nas ne ponudi. A ja i ne jedem slatkise. Da ne pricam da pakuje skupa sa.mnom svoje male stvari da proslijedimo. Neko je iz lukave porodice pa da ih je i desetoro.Meni ove generalizacije dodju i uvredljive pravo da vam kazem.

(odgovor članu vickie)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *