|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 17:03:18   
teta berta
Kroz ovih 10 mj. sam se toliko razočarala u doktore i u zdravstvo. Čak se ni naši pedijatri ne mogu usaglasiti, a što je još najgore igraju se sa dijagnozama, daju terapiju na osnovu pretpostavki. Evo naših:

Šum na srcu
Upala ušiju - privatnik rekao da i dao penicilin, dr.u d.zdravlja rekla NE
Neki sindrom - prepali me čim sam rodila, hB, beba zdrava, tražili pare, nismo im ni marke dali



_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 17:04:07   
teta berta
I da ne zaboravim DISPLAZIJA kukova hB nije je bilo a ja se prepala

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 17:09:17   
dinaa
Edraga poludim cim moram u DZ,jer ako kaslje odmah antibiotik,ako ima temp.isto tako bez da zrade nalazeuser posted image kad se samo sjetim da je moje starije dijete sa svakim novim zubicem pilo antibiotik vristala bih.
Evo nedavno je skoro mjesec dana sepao noga ga bolila i niko to nije uzimao za ozbiljno cak su mi govorili ma to je on ljubomoran na sestru pa skrece paznju,dr.mi rekao ma proci ce masirajte mu i kad sam otisla privatno ortopedu dijete ima upalu kuka.Ma joj sve me vise huja hvata na doktore.



_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 17:14:07   
teta berta
I onda kažu mi izmišljamouser posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 17:27:46   
Anushka
mi im nismo dali puno prilike da izmisljaju ali prvih 10tak dana zivota je bilo strasno. Prvo upala pluca i 2x rentgen pluca u prvih 48 sati zivota i sve negativno. Onda sepsa - hemokultura sterilna, onda novorodjenacki cir na zeludcu - navodno i pukao - umalo ga u sarajevo nisu poslali - mi se umijesali.  A rodio se sa 2250g i nisu mu dali da jede 4 dana - ja imala eklampsiju i bila na soku pa nisam odmah dojila.I da, ja nisam dobila otpusno pismo, nisam dobila odgovor zasto je doslo do intrauterinog zastoja u rastu i zasto sam dobila eklampsiju (dg nakon sto su ostale iskljucili, ukljucujuci i epilepsiju i mozdani udar).. uhh nadam se da i nece imati prilike da izmisljaju ovakve strahote vise!

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Pogrešne dijagnoze
7.6.2009 22:20:05   
ANNIAN
Mojoj najstarijoj djevojčici je jedan privatni jako cjenjeni pedijatar na dodir kraj uha dijagnosticirao upalu uha kao dobar dan i dao joj antibiotik ( kojeg ja nisam dala). Bilo joj je 28 dana. Prvo djete veze nemate. Srećom suprug sreo rodicu koja radi na ORL i rekao joj a ona rekla dovedite je. Bebicu predgledao specijalista i rekao da nema ni u od upale uha. 

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Pogrešne dijagnoze
9.6.2009 11:11:57   
vila

pitam se da li postoji nacin da se covjek zali nekome u slucaju takvih stvari. meni se prije par mjeseci desilo slicno, kad sam odvela mog bebana da primi vakcinu. inace u pocetku je bio prava mala sovica, po cijelu noc budan, a ujutro zaspe. pitala sam u domu zdravlja da ga dovedem u posljepodnevnu smjenu, ali rekli su da ne moze i objasnili zasto.
uglavnom, odvela sam ga ujutro, jedva ga razbudila, cijelim putem je spavao. kad smo usli, doktorica me napala zasto ga nisam svukla vec ga unosim obucenog. ne znam da li je neka ovas bila u dZ na otoci, vrlo je neuslovno, a pogotovo kad je vani -20. bilo me strah da se ne prehladi i nisam htjela da ga svlacim dok ne udjemo kod doktorice, gdje je naravno toplo.
zatim kad je vidjela koliko je tezak, napala me da ga previse dojim. uopste nije stvar u dojenju, nego u genetici, i ja sam bila iste tezine u njegovoj dobi. al naravno, nemam ja pojma, ona zna najbolje. pocela je da ga pregleda i na kraju zakljucila kako zaostaje u razvoju jer nece da cuva glavu prilikom posjedanja. uzalud sam ja govorila da je on pospan i da zato nece. da se vec iako mu je tek tri mjeseca prevrce sa ledja na stomak. da je sa sedam dana dizao glavu od podloge i uspio da se prevrne sa stomaka na ledja. vjerujete, cak me je napala da se ne brinem dobro o njemu, kao, vjerovatno je dugo sam u kreveticu. uzas. nije primio vakcinu i uputila nas je neuropedijatru.
od tada nisam vise otisla u dz. tog istog dana kad se moj pilan naspavao odvela sam ga doktoru lutvi hodzicu da ga pregleda, naravno sve je uredu, i od tada idemo na kontrole i vakcine kod njega. mm je isao u dz da upisu u karton vakcine, upisali su uredno ali kao bune se zasto nisam odvela djete neuropedijatru. jednostavno, nisam htjela da ga vodam po bolnicama, da mi se zdravo djete razboli radi necije nestrucnosti. sad mu je 6,5 mjeseci. prvi put sam ga stavila da sjedi prije 20 dana, vec nekoliko dana sjedi sam i savrseno cuva glavicu.
ipak, meni je taj dan odnio najmanje deset godina zivota, koliko god ja znala da je on dobro, ja sam majka i ne moze mi biti svejedno kad mi se kaze tako nesto.mislim da bi trebao postojati zakon protiv takvih ljudi.

(odgovor članu ANNIAN)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Pogrešne dijagnoze
9.6.2009 11:30:05   
mamana
Ma naši su vam doktori generalno "pravi stručnjaci", mislim da pedjatri u domovima zdravlja nisu odmakli dalje od zubić, za šta god odvedete dijete od dvije godine sve je od zubića iili eventualno neki viris. Nikad ne traže da se urade bilo kakve pretrage, več lijekove daju po svojoj procjeni, pa ako pomogme dobro jeste. I pored sve te svoje nestučnosti nemaju adekvatan pristup ni djetetu, ni roditelju, uvijeka vam nameču neko svoje mišljene, bez da vas saslušaju.

(odgovor članu vila)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Pogrešne dijagnoze
9.6.2009 12:23:32   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: mamana

Ma naši su vam doktori generalno "pravi stručnjaci", mislim da pedjatri u domovima zdravlja nisu odmakli dalje od zubić, za šta god odvedete dijete od dvije godine sve je od zubića iili eventualno neki viris. Nikad ne traže da se urade bilo kakve pretrage, več lijekove daju po svojoj procjeni, pa ako pomogme dobro jeste. I pored sve te svoje nestučnosti nemaju adekvatan pristup ni djetetu, ni roditelju, uvijeka vam nameču neko svoje mišljene, bez da vas saslušaju.


Slažem se sa tobom u potpunosti. Naš je pedijatar juče rekao da mi dijete ima jak bronhitis, da se jutros možda mora uraditi rentgen pluća i dao mu inhalaciju i sirup ampibos. Da bi jutros rekao da su pluća skroz čista, da ima upalu grla user posted image i propisao mu tri injekcije. Ne znam šta da mislim, ni kome da se obratim, a dijete mi kašlje podera se. Ovdje nemam kome, on važi za najboljeg dijagnostičara. user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *