|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 0:17:45   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Lulu_

sta je trebala da radi?
pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi
a na kraju karjeva sta me vala i briga
ja nikad nebi udarila nastavnicu ili nastvanika jer bi me tata pojeo
a vala i ne trebam imam jezik zato dovoljno brz
ne trebam se udarat

ko ih sisa...


Stvarno se nisam mogla suzdrzati da ne komentarišem. I sama sam prosvjetni radnik, trenutno nezaposlena, ali sam radila u školi. Onaj ko nikad nije sta za katedru ne može ni znati koje obaveze i dužnosti takav posao nosi sa sobom.
Ovdje ne govorim samo o odnosu prema djeci. A ti pogledaj snimak još jednom, jer čini mi se da nisi dobro vidjela. Učenik je čitavo vrijeme pokušavao da joj otme dnevnik iz ruku ( po propisima dnevnik je pravni dokument koji učenik ne smije ni da gleda a kamoli da radi s njim šta hoće), stajao joj na putu i nije joj dao da prodje. Ako uzmeš u obzir da je još duplo veći od nje, sumnjam da bi ti "jezik" ovdje puno pomogao.
Iskreno rečeno, nikad nisam došla u ovakvu situaciju samim tim što sam jako visoka, ali da jesam, ja bi se us.....
Priznajte da je žena ipak ostala jako pribrana s obzirom na situaciju, jer ste sigurno viđali ovakve slučajeve (ne u školi) kad slabija strana počne da histeriše, plače, brani se čim stigne... Ovo je situacija kad razuma nema i na scenu stupa zakon prirode, koji je jači od svakog od nas.
A ti si ostala isfrustrirana lošim doživljajem pa sad sve nastavnike trpaš u isti koš.

IZVORNA PORUKA: Lulu_

pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi

ko ih sisa...



Jako zrelo. Blago ti se nastavniku ko bude imao posla s ovakvim roditeljem. Svaka čast.user posted image


(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 1:36:22   
milenium
Odmah se uočava da ova prof nije uračunljiva,stoga,dakle nebi ni trebala raditi, kriv je i onaj tko je drži zaposlenu,kao drugo,i njoj bi trebao pedagog i psiholog.ovog dečka ne pravdavam,trebao je izići-kao i ona!

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 9:45:48   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Lulu_

sta je trebala da radi?
pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi
a na kraju karjeva sta me vala i briga
ja nikad nebi udarila nastavnicu ili nastvanika jer bi me tata pojeo
a vala i ne trebam imam jezik zato dovoljno brz
ne trebam se udarat

ko ih sisa...


Stvarno se nisam mogla suzdrzati da ne komentarišem. I sama sam prosvjetni radnik, trenutno nezaposlena, ali sam radila u školi. Onaj ko nikad nije sta za katedru ne može ni znati koje obaveze i dužnosti takav posao nosi sa sobom.
Ovdje ne govorim samo o odnosu prema djeci. A ti pogledaj snimak još jednom, jer čini mi se da nisi dobro vidjela. Učenik je čitavo vrijeme pokušavao da joj otme dnevnik iz ruku ( po propisima dnevnik je pravni dokument koji učenik ne smije ni da gleda a kamoli da radi s njim šta hoće), stajao joj na putu i nije joj dao da prodje. Ako uzmeš u obzir da je još duplo veći od nje, sumnjam da bi ti "jezik" ovdje puno pomogao.
Iskreno rečeno, nikad nisam došla u ovakvu situaciju samim tim što sam jako visoka, ali da jesam, ja bi se us.....
Priznajte da je žena ipak ostala jako pribrana s obzirom na situaciju, jer ste sigurno viđali ovakve slučajeve (ne u školi) kad slabija strana počne da histeriše, plače, brani se čim stigne... Ovo je situacija kad razuma nema i na scenu stupa zakon prirode, koji je jači od svakog od nas.
A ti si ostala isfrustrirana lošim doživljajem pa sad sve nastavnike trpaš u isti koš.

IZVORNA PORUKA: Lulu_

pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi

ko ih sisa...



Jako zrelo. Blago ti se nastavniku ko bude imao posla s ovakvim roditeljem. Svaka čast.user posted image


potpisujem u potpunosti, sinoć sam napisala sličan post ali nije htio da prođe, jedino bih dodala da ne mogu da shvatim da se ovdje više raspravlja o ponašanju prfesorice a ne o ponašanju učenika, učenici ne bi trebali sebi da dozvole ovakvu slobodu i bez obzira na ponašanja profesorice, stvari se ne rješavaju na ovakav način, zato krivim učenika i njegove roditelje, jer da su oni pravi ovo učenik ne bi ni smio uraditi, toliko o odgoju...
a jadno naše društvo kada pojedini opravdavaju šamaranje  profesora ili bilo koga drugog user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 10:31:21   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: milenium

Odmah se uočava da ova prof nije uračunljiva,stoga,dakle nebi ni trebala raditi, kriv je i onaj tko je drži zaposlenu,kao drugo,i njoj bi trebao pedagog i psiholog.ovog dečka ne pravdavam,trebao je izići-kao i ona!


A po cemu si ti zakljucila je je profesorica neuracunljiva?
Jel profesori na svaku "fix" ideju ucenika trebaju napustati nastavu i ici direktoru?
Prosvjetni radnici su i pedagozi ujedno...Kako bi izgledalo da svaki minut napustaju nastavu jer neki ucenik nije zadovoljan zbog necega....tek onda to ne bi licilo na nastavu.
A za ovog delikventa nemam rijeci...sve se nosi iz kuce. Vjerovatno je navikao da na svoju silu dobije sve sto hoce.
Veeeliki problem je sto se sad djeci ne smije A reci u skolama,ja nisam za mlacenje tudje djece,ali svi smo svjedoci da su generacije u skolama sve gore i gore,kao i ovo vrijeme u kojem se nalazimo.
Da je moj onaj momcic dobro bi zapamtio dan kada je ono uradio...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 10:45:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ne znam da li mi se vise place zbog klipa ili zbog komentara pojedinih mama.
Neka nam je Bog na pomoci u kakvu buducnost idemo sa ovakvim narastajem roditelja!



U potpunosti se slažem s ovim!!!

Ne mogu vjerovati kako pojedini razmišljaju.  Ne kažem da nema profesora koji bez razloga maltretiraju učenike (i sama sam bila žrtva istih... i zbog toga odlučila postati profesor da im pokažem šta znači "biti dobar pedagog"!!!)
Iako sam poprilično stroga, trudim se biti maksimalno poštena i pružiti ruku svakom učeniku koji treba malo podrške i upute... i to moji učenici cijene, pa čak i kad im dam lošu ocjenu koju su zaslužili.
Tvrditi da je na nastavnicima/profesorima sve i da su oni krivi jer svojim ponašanjem "izazivaju" određene reakcije učenika, užasno je neukusno.  Kako neko reče: onaj ko se nije našao iza katedre, nema pojma kakav je posao prosvjetnog radnika!
Hiljadu puta mi znaju doći roditelji i reći: Pa, vi ste profesor, vi ga dovedite u red!!!  Zar ja za 45 minuta dnevno mogu preodgojiti neko dijete koje već 14-15 godina biva odgajano na ulici?!  To je apsurdno!!!
Da, roditelji imaju djecu jer "im se omaklo", jer će za par godina to dijete moći trknuti do granapa... i zbog ko zna kakvih sve glupavih razloga.   Rijetki su roditelji koji planiraju kako u svoje dijete usaditi lijepe manire i druge pozitivne vrijednosti.  Lahko je dijete poslati nani, baki... na ulicu, da ne smeta dok roditelji piju kahvu, user posted image bu se ili gledaju film, lahko je misliti da nastavnici/profesori trebaju odgajati djecu (jer su oni pedagozi)... ali se zaboravlja da nisu ti isti profesori željeli roditi vašu djecu, i nije njima pukao kondom dok ste vi bili u krevetu ili na nekom derneku!!!

Dijete će rasti na način na koji je "zasijano"!!!

Dijete se odgaja i mnogo prije nego je rođeno!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 55
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
22.6.2009 18:32:33   
dana3
IZVORNA PORUKA: pingpong

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ne znam da li mi se vise place zbog klipa ili zbog komentara pojedinih mama.
Neka nam je Bog na pomoci u kakvu buducnost idemo sa ovakvim narastajem roditelja!



U potpunosti se slažem s ovim!!!

Ne mogu vjerovati kako pojedini razmišljaju.  Ne kažem da nema profesora koji bez razloga maltretiraju učenike (i sama sam bila žrtva istih... i zbog toga odlučila postati profesor da im pokažem šta znači "biti dobar pedagog"!!!)
Iako sam poprilično stroga, trudim se biti maksimalno poštena i pružiti ruku svakom učeniku koji treba malo podrške i upute... i to moji učenici cijene, pa čak i kad im dam lošu ocjenu koju su zaslužili.
Tvrditi da je na nastavnicima/profesorima sve i da su oni krivi jer svojim ponašanjem "izazivaju" određene reakcije učenika, užasno je neukusno.  Kako neko reče: onaj ko se nije našao iza katedre, nema pojma kakav je posao prosvjetnog radnika!
Hiljadu puta mi znaju doći roditelji i reći: Pa, vi ste profesor, vi ga dovedite u red!!!  Zar ja za 45 minuta dnevno mogu preodgojiti neko dijete koje već 14-15 godina biva odgajano na ulici?!  To je apsurdno!!!
Da, roditelji imaju djecu jer "im se omaklo", jer će za par godina to dijete moći trknuti do granapa... i zbog ko zna kakvih sve glupavih razloga.   Rijetki su roditelji koji planiraju kako u svoje dijete usaditi lijepe manire i druge pozitivne vrijednosti.  Lahko je dijete poslati nani, baki... na ulicu, da ne smeta dok roditelji piju kahvu, user posted image bu se ili gledaju film, lahko je misliti da nastavnici/profesori trebaju odgajati djecu (jer su oni pedagozi)... ali se zaboravlja da nisu ti isti profesori željeli roditi vašu djecu, i nije njima pukao kondom dok ste vi bili u krevetu ili na nekom derneku!!!

Dijete će rasti na način na koji je "zasijano"!!!

Dijete se odgaja i mnogo prije nego je rođeno!!!





Svaku tvoju rijec podrzavam!!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 15:27:31   
Blue rose RR
Neću nikoga citirati, da ne bi bilo svakojakih uzvratnih paljbi.
U svakom slučaju, vrlo često se poslije ovakvih primjera koji dolaze do javnosti (a baš me zanima koliko ih se sakrije), pitam : zašto mene nikada nije nastavnik, učitelj, profesor poslao kod direktora, zašto se na mene niko nije fizički i sihički iskaljivao, zašto sam završila školu sa primjerenim vladanje ... baš sam bila bezveze učenik, student - ništa mi se "bitno" u školi nije desilo.
Bezveze user posted image
Zato što sam odgojena da u školu idem da naučim, da u školi rade ljudi prema kojima se odnosim sa poštovanjem, što je dnevnik nešto što se ne dira, što kući učim da bih u školi odgovarala, i profesor mi dao ocjenu (Kolko para tolko muzike). Što sam za vrijeme odmora, se "odmarala" a ne visila po WC-u pušećio, šminkajući se, da ne kažem drogirajući se. Što za vrijeme nastave sam, pratila izlaganje, a ne zjevkala okolo tražeći drugog lezihljebovićku/a s kojm ću ometati nastavu.

Hmmmm ... baš sam bila dosadan učenik, i baš sada moji roditelji su pravo bezveze što su me lijepo odgoji i od mene napravili insana, koji sa tridesetak kuka ima normalan život, kojim se moji roditelji i ja sama ponosim.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 23.6.2009 15:28:11 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 15:38:41   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Lulu_

sta je trebala da radi?
pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi
a na kraju karjeva sta me vala i briga
ja nikad nebi udarila nastavnicu ili nastvanika jer bi me tata pojeo
a vala i ne trebam imam jezik zato dovoljno brz
ne trebam se udarat

ko ih sisa...


Stvarno se nisam mogla suzdrzati da ne komentarišem. I sama sam prosvjetni radnik, trenutno nezaposlena, ali sam radila u školi. Onaj ko nikad nije sta za katedru ne može ni znati koje obaveze i dužnosti takav posao nosi sa sobom.
Ovdje ne govorim samo o odnosu prema djeci. A ti pogledaj snimak još jednom, jer čini mi se da nisi dobro vidjela. Učenik je čitavo vrijeme pokušavao da joj otme dnevnik iz ruku ( po propisima dnevnik je pravni dokument koji učenik ne smije ni da gleda a kamoli da radi s njim šta hoće), stajao joj na putu i nije joj dao da prodje. Ako uzmeš u obzir da je još duplo veći od nje, sumnjam da bi ti "jezik" ovdje puno pomogao.
Iskreno rečeno, nikad nisam došla u ovakvu situaciju samim tim što sam jako visoka, ali da jesam, ja bi se us.....
Priznajte da je žena ipak ostala jako pribrana s obzirom na situaciju, jer ste sigurno viđali ovakve slučajeve (ne u školi) kad slabija strana počne da histeriše, plače, brani se čim stigne... Ovo je situacija kad razuma nema i na scenu stupa zakon prirode, koji je jači od svakog od nas.
A ti si ostala isfrustrirana lošim doživljajem pa sad sve nastavnike trpaš u isti koš.

IZVORNA PORUKA: Lulu_

pa ona mu je dala inspiracikju da je klepi

ko ih sisa...



Jako zrelo. Blago ti se nastavniku ko bude imao posla s ovakvim roditeljem. Svaka čast.user posted image




ZRELIJE JE OD NJE KOJA JE UDARILA UCENIKA PRVA
blago se onim roditeljima koji imaju posla sa profesorima koji opravdavaju udaranje ucenika...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 15:42:47   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image MaryamAmina

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 15:44:52   
Lulu_
i zaboravila sam jos nesto
nisam jedina koja misli da se nije snasla u situaciji i zato molim te idi i citiraj druge
imas kolegicu koja je napisala super post i takoder je nastavnik...
zvuci kao da je divna nastavnica i kod nje bih voljela sjediti u klupi

maryam amina ne znam na koga se odnosio post
ali evo da kazem i ja da osim taj put kad me je ta frustrasica povukla za kosu ( ucenika koji je tek stigao iz druge zemlje i ne prica ni taj jezik kako treba niti ga razumije),nisam nikada vise imala problema
bila sam dobar dak i vladanje mi je bilo primjerno...
cak i kad sam dobijala lose ocjene nekad sam mrzila profesora zato sto jednostavno nije za taj posao a nekad nisam jer me je profesorica realno ocjenila
nisu svi profesori isti...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 16:26:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lulu_

ZRELIJE JE OD NJE KOJA JE UDARILA UCENIKA PRVA
blago se onim roditeljima koji imaju posla sa profesorima koji opravdavaju udaranje ucenika...


Niko ne opravdava udaranje učenika... Ne znam gdje si to pročitala?! user posted image Samo smo zaključili da se profesorica prepala i da nije profesionalno reagovala.  Ja bih, možda, u toj situaciji pokušala gurnuti učenika, ne ratoborno i izazivački, već samo da pokušam proći pored njega i otišla bih direktoru.  No, hvala Bogu, dosad se nisam našla u sličnoj situaciji... i nadam se da neću! 
Profesorica sa snimka je drugačije reagovala samo zato jer se osjetila ugroženom.  Na kraju krajeva, ne znamo kakvu je prošlost imao taj učenik.  Možda je ona baš iz straha, znajući da mu ne može pobjeći, reagovala onako.  Mi imamo samo klip od nekoliko minuta... i na osnovu njega donosimo zaključke.

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 16:33:54   
dana3
IZVORNA PORUKA: MaryamAmina RR

Neću nikoga citirati, da ne bi bilo svakojakih uzvratnih paljbi.
U svakom slučaju, vrlo često se poslije ovakvih primjera koji dolaze do javnosti (a baš me zanima koliko ih se sakrije), pitam : zašto mene nikada nije nastavnik, učitelj, profesor poslao kod direktora, zašto se na mene niko nije fizički i sihički iskaljivao, zašto sam završila školu sa primjerenim vladanje ... baš sam bila bezveze učenik, student - ništa mi se "bitno" u školi nije desilo.
Bezveze user posted image
Zato što sam odgojena da u školu idem da naučim, da u školi rade ljudi prema kojima se odnosim sa poštovanjem, što je dnevnik nešto što se ne dira, što kući učim da bih u školi odgovarala, i profesor mi dao ocjenu (Kolko para tolko muzike). Što sam za vrijeme odmora, se "odmarala" a ne visila po WC-u pušećio, šminkajući se, da ne kažem drogirajući se. Što za vrijeme nastave sam, pratila izlaganje, a ne zjevkala okolo tražeći drugog lezihljebovićku/a s kojm ću ometati nastavu.

Hmmmm ... baš sam bila dosadan učenik, i baš sada moji roditelji su pravo bezveze što su me lijepo odgoji i od mene napravili insana, koji sa tridesetak kuka ima normalan život, kojim se moji roditelji i ja sama ponosim.







MaryamAmina-pridruzujem se u klub "dosadnih" ucenika.svaka cast na postu.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 18:56:45   
Anoniman
e upravo sam to zeljela cuti, MaryamAminauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dana3)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 19:54:43   
Anushka
sve se dvoumim da li da se ukljucim u raspravu. Klip pokazuje jako malo. sigurno ne cijelu skolsku godinu iza njih a mozda i vise godina. Ovih dana je aktuelna afera kupovanja dvica u srednjih skolama. Ko zna kakav je konflikt izmedju njih i zasto. Nasilje nikad nije bilo rjesenje i ne vidim smisao u komentarisanju tipa ucenik je nije smio udariti, ona njega nije smjela udariti i sl jer se meni podrazumjeva a i svima ostalima da ovo nije ni uredu ni normalno pa je i na internetu zavrsilo zbog toga. E sad, sa lulu se u dosta toga slazem, kroz moje skolovanje sam se susrela sa puuno bolesnih profesora, od kojih je 2 dobilo psihijatrijsku dijagnozu i hospitalizaciju, a nekoliko je poslano u prijevremenu penziju, ali tek nakon sto su se izivljavali na meni i mnogim drugim. O nepravdi i sujeti u skolama da ne govorim. Realno, dosta prosvjetnih radnika nije u stanju raditi svoj posao, kao sto je i dosta ucenika nesposobno pratiti nastavu koju ipak prate. Ni roditelji ni skola ni drustvo ne radi svoj dio posla, pa se desi da i mentalno retardirani ucenici mirno prodju i kroz srednju skolu, a nadprosjecno inteligentna djeca ne zavrse ni osnovnu. A problematicnim ucenicima se niko ne bavi dok ne stignu do policije ili bolnice. Ja nisam bila dosadan ucenik iako sam bila odlican ucenik i predsjednik razreda skoro svo skolovanje, neka fizicka nasrtanja, uvrede i nepravde pamtim i danas. A o ispadima ludosti da ne govorim. i da, jos nas je uciteljica tukla gadjala kredom i sl a prije 20tak godina ucenik je zabio noz u stol profesora trazeci 2, a ovaj je izvukao pistolj i zakljucio 1. I danas predaje u skoli.
I mislim da je najveci krivac u ovom slucaju pedagog i uprava skole koji nisu nista uradili sa ovim momkom do sada a ostavili su ga u skoli jer je nemoguce da je ovo njegov prvi i jedini ispad u dosadasnjem skolovanju, i ljekari na sistematskom koji ga obave forme radi te ovakve profesore ostave na radnom mjestu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 20:06:08   
Anoniman
ovakvih učenika uvijek ima, o njegovom ponašanju suvišno je raspravljati, iako ni profesorica nije posebno taktična, teško da može biti sa ovakvim likovima...
ono što meni nije jasno: ŠTA RADI OSTATAK RAZREDA?!
Kako ostali mogu sjediti i gledati šta se dešava, profesorica može pogriješiti u nastupu prema njemu iz reflexa, jedan može biti neodgojen, ali da niko ne osudi i priskoči u pomoć, to mi nije jasno...

(odgovor članu Anushka)
  Neposredna veza do poruke: 65
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 20:14:53   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Anushka

sve se dvoumim da li da se ukljucim u raspravu. Klip pokazuje jako malo. sigurno ne cijelu skolsku godinu iza njih a mozda i vise godina. Ovih dana je aktuelna afera kupovanja dvica u srednjih skolama. Ko zna kakav je konflikt izmedju njih i zasto. Nasilje nikad nije bilo rjesenje i ne vidim smisao u komentarisanju tipa ucenik je nije smio udariti, ona njega nije smjela udariti i sl jer se meni podrazumjeva a i svima ostalima da ovo nije ni uredu ni normalno pa je i na internetu zavrsilo zbog toga. E sad, sa lulu se u dosta toga slazem, kroz moje skolovanje sam se susrela sa puuno bolesnih profesora, od kojih je 2 dobilo psihijatrijsku dijagnozu i hospitalizaciju, a nekoliko je poslano u prijevremenu penziju, ali tek nakon sto su se izivljavali na meni i mnogim drugim. O nepravdi i sujeti u skolama da ne govorim. Realno, dosta prosvjetnih radnika nije u stanju raditi svoj posao, kao sto je i dosta ucenika nesposobno pratiti nastavu koju ipak prate. Ni roditelji ni skola ni drustvo ne radi svoj dio posla, pa se desi da i mentalno retardirani ucenici mirno prodju i kroz srednju skolu, a nadprosjecno inteligentna djeca ne zavrse ni osnovnu. A problematicnim ucenicima se niko ne bavi dok ne stignu do policije ili bolnice. Ja nisam bila dosadan ucenik iako sam bila odlican ucenik i predsjednik razreda skoro svo skolovanje, neka fizicka nasrtanja, uvrede i nepravde pamtim i danas. A o ispadima ludosti da ne govorim. i da, jos nas je uciteljica tukla gadjala kredom i sl a prije 20tak godina ucenik je zabio noz u stol profesora trazeci 2, a ovaj je izvukao pistolj i zakljucio 1. I danas predaje u skoli.
I mislim da je najveci krivac u ovom slucaju pedagog i uprava skole koji nisu nista uradili sa ovim momkom do sada a ostavili su ga u skoli jer je nemoguce da je ovo njegov prvi i jedini ispad u dosadasnjem skolovanju, i ljekari na sistematskom koji ga obave forme radi te ovakve profesore ostave na radnom mjestu.


upravo to sam milsila...
mozda sam se pogresno izrazila
a toj dogadjaja kada je profesor izvukao pistolj se sjecam i ja...u tejnickoj je to bilo jel tako???

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 20:16:24   
Lulu_
IZVORNA PORUKA: Shee

ovakvih učenika uvijek ima, o njegovom ponašanju suvišno je raspravljati, iako ni profesorica nije posebno taktična, teško da može biti sa ovakvim likovima...
ono što meni nije jasno: ŠTA RADI OSTATAK RAZREDA?!
Kako ostali mogu sjediti i gledati šta se dešava, profesorica može pogriješiti u nastupu prema njemu iz reflexa, jedan može biti neodgojen, ali da niko ne osudi i priskoči u pomoć, to mi nije jasno...


ali priskocili su kada je on nasrnuo na nju...da njih nije bilo onda bi je tek pretukaouser posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 20:32:57   
Anoniman
A meni nije jasno kako je sve snimano...tj. mislim da se vec znalo da ce on ovo napraviti jer je kamera dobar dio snimala.. nije upaljena tek kada je krenuo s guranjem...ja mislim da je "kamerman" znao sta ce se desiti

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 68
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 21:11:43   
Anoniman
Još će pasti i krv na ovoj temi.... Smirite se!!!

Trebaju roditelji braniti djecu od mahnitih nastavnika... to uvijek podržavam!!! Mnoga djeca su nejaka da sami sebe odbrane od verbalnog nasilja!

Ipak, ima i roditelja koji suviše plaše upravu škole pa su ovi nemoćni učiniti išta, a kamoli izbaciti sa nastave agresivne i bezobrazne učenike... (govorim iz vlastitog iskustva).

Ni ja nisam bila problematičan učenik (bila sam odlikaš u osnovnoj, a jak vrlodobar učenik u gimnaziji), no ipak su me neki nastavnici maltretirali... Govorili mi da ne znam maternji jezik samo zato što sam dvije godine živjela u USA (hehehe a ja sada profesor tog istog maternjeg jezika).  Nisu mi dali da idem na ekskurziju te godine kad sam se vratila iz USA, jer je neko od učenika-povratnika imao problema sa pasošem pa su nas sve "strpali u isti koš"!  Mogla bih nabrajati satima... i Bogu hvala pa sam imala roditelje da stanu uz mene i pomognu mi da prebrodim sve te ružne stvari...

Ima kukolja u svakom žitu!!!
  Neposredna veza do poruke: 69
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 21:19:23   
Anoniman
Zene, haj'mo lijepo smiriti tenzije!!!!user posted image user posted image user posted image
Ovdje smo da iznosimo svoje misljenje, da kritikujemo, da citiramo...Naravno, na jedan lijep, dostojanstven i pismen nacin.
Iz postova se vide mnoge stvari kojih same pisateljice istih i nisu svjesne, pa ako neko to drugi primjeti na kulturan i lijep nacin, nemojte kvariti koncepciju ovog nam lijepog foruma, vec pokusajte demantovati na dostojanstveniji nacin.Ako niste u stanju, nemojte se ni javljati! Ovdje se ne sije mrznja, vec se savjetujemo, pomazemo, razjenjujemo oskustva, savjetujemo, ukazujemo na neke cinjenice....
nadam se da cete shvatiti moju poruku onako kako treba i da nece biti problema na mojoj temi.
Sve vas pozdravljam  i saljem vam golub(tj. ribu, jer nemamo golubova) mirauser posted image
  Neposredna veza do poruke: 70
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 21:27:19   
Anoniman
ma kakva mrznja...nema nikakve mrzenje. Ja sam mozda ostro reagovala, al' ne mogu a da ostanem ravnodusna na neke izjave!
Ipak iza svojih postova treba stajati

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 71
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 21:37:42   
LUNA4
morate shvatit da neka djeca nemaju roditelje ili su ih ostavili i upravo takva djeca su sklona takvom nasilničkom ponašanju...
pa zar im je za zamjeriti?njima nitko nije pružio majčinu ljubav niti im je pokazao pravi put u životu...
njima je to normalno ponašanje a nama je najlakše i meni naravno kritizirati a rijetko tko če im pomoči,mi nismo ni svjesni da takva djeca jako loše prođu u životu,a zahvaljujuči kome??
nama?roditeljima?ili državi koja okraće glavu od takvih problema kojih je sve više u našem društvu?


_____________________________

mama i tata imaju dva Anđela kraj sebe i najsetniji su na svijetu!!!!
LUNA 18.6.2004.
ANTEA 2.9.2009.
nase najvece bogatsvo su nase dvije prekrasne princeze!!!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 21:42:58   
ljubičica 28
IZVORNA PORUKA: LUNA4

morate shvatit da neka djeca nemaju roditelje ili su ih ostavili i upravo takva djeca su sklona takvom nasilničkom ponašanju...
pa zar im je za zamjeriti?njima nitko nije pružio majčinu ljubav niti im je pokazao pravi put u životu...
njima je to normalno ponašanje a nama je najlakše i meni naravno kritizirati a rijetko tko če im pomoči,mi nismo ni svjesni da takva djeca jako loše prođu u životu,a zahvaljujuči kome??
nama?roditeljima?ili državi koja okraće glavu od takvih problema kojih je sve više u našem društvu?

podržavam ovo, ali, s druge strane, imamo i "tatinih" sinova koji misle da mogu raditi šta hoće, a proći nekažnjeno (vjerovatno ih roditelji ili samo iskustvo  to nauče)...

(odgovor članu LUNA4)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: ucenik pretukao profesoricu na casu
23.6.2009 22:29:04   
Lulu_
Sremska Mitrovica - Dok se učenik O.M. fizički obračunavao sa profesorkom hemije Marijom Mošić, njegovi drugari iz E/1 razreda ceo događaj snimali su mobilnim telefonima! Skandal bi najverovatnije bio zataškan da se snimak nije pojavio na internetu. Verovatno se ne bi saznalo da ni da je profesorka pretučena u svojoj poslednjoj radnoj nedelji pred odlazak u penziju, ali ni činjenica da je ocu učenika pozlilo kada mu je pokazano šta je njegov sin uradio. Odmah ga je sam ispisao iz škole.
Detaljnije: blic.rs

evo to sam nasla na srpskoj RR
dakle nije do jadnih roditelja koje smo svi tako strasno ovdje osudili...
ja licno poznajem u svom gradu par slucajeva gdje su roditelji uzor svega ali dijete kao da nije njihovouser posted image
jadan njegov tata...



_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 74
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *