|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Di Te Per Polio
6.1.2010 19:38:10   
snijeg
Moja je imala takvu rekaciju nakon prve, druga hvala Bogu prošle bez ikakvih problema. Ne brini se, kažu ako plače duže od tri sata da se tad treba javiti u ambulantu. Stavljaj obloge od stajaće vode na ubodna mjesta i daj malo paracetamola da se umiri. Bitno je da nema temperature. Ne brini se, bit će to sve dobro user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Di Te Per Polio
6.1.2010 19:45:28   
Aki Sa
Hvala snijeg

za sad nrma temperature ali nemirno spava, valjda ce biti mirna noc


_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Di Te Per Polio
12.1.2010 16:37:29   
sweet BaBy
Joj zaista covjek ne moze biti pametan kada sve ovo procitauser posted image user posted image user posted image
Meni je vise muka od vakcine, jer ne znam da li da nosim user posted image ili ne.
Mojoj user posted image ce sad 5 mjeseci i nije primila jos ni jednu dozu dtp. jednostavno
bilo nas je strah nositi je u DZ kad su sada aktuelne razne gripe.
da li smo zakasnili? Ima li neko slicno iskustvo?user posted image
user posted image


_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Di Te Per Polio
12.1.2010 17:07:10   
ZAMARI
Mojoj bebi je 4 mjeseca i tek smo primili DTAP+IPV neki dan...moja dusa nije imala temp. ali nije bila "svoja" 3 dana...nekako placljiva i slabo spavala i malo jela!!!Mi smo odlucili da cemo dobijati samo po 1 vakcinu svaki put  umjesto 3 ili 4 za jedan dan.

(odgovor članu sweet BaBy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:21:38   
leona81
moja evo spava non stop i jede ok ali place od boli, nama su rekli da mozemo dati panadol za bebe a koji paracetamol se daje?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu ZAMARI)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:26:53   
snijeg
Paracetamol sirup za bebe (okus jagode i maline, Bosnalijek), slobodno joj daj malu kašikicu ovog sirupa iako nema temperaturu jer je on i protiv bolova, za taj Panadol ne znam. Stavljaj joj obloge od stajaće vode na ubodna mjesta....pile moje malo - uh i nas uskoro očekuje ova od 6 mjeseci user posted image user posted image

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:31:50   
leona81
moja je plakala prije, poslije i kad smo stigli kuci...smirivala sam je dojenjem al place tako tuzno u pauzama...meni je dr rekla samo da skinem vaticu i operem ubod mlakom vodom sto sam i uradila i da uzmem taj panadol baby?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:35:23   
snijeg
Draga, stavljaj joj obloge od stajaće vode na ubodna mjesta, to je boli i zato plače...otiđi do apoteke i kupi paracetamol, malu kašićicu slobodno daj protiv bolova i da se malko umiri, ja sam svojoj tako radila i hvala Bogu sve vakcine prošle bez ikakvih problema, pa čak nije ni plakala puno...rekoh ne znam za panadol, valjda će ti se neko javiti ko ima s tim iskustva...

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:47:03   
leona81
hvala puno...user posted image

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 16:51:33   
Super dada
Panadol je takodje paracetamol.

_____________________________

Car mamin je stigao 13.8.2009.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 17:23:44   
leona81
eh evo uzela sam panadol baby pa cemo vidjeti, ima okus jagode, proizvodi ga glaxosmithkline, kaze apotekarka isto vam je to...obloge cu staviti cim se probudi...jel normalno da spava puno i jos jedno pitanje kad je smijem kupati, odmah veceras ili da cekam do sutra?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Super dada)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 20:39:05   
lilith
nama u rekli kupanje ne 2 dana poslije vakcine

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 20:45:58   
snijeg

IZVORNA PORUKA: leona81

eh evo uzela sam panadol baby pa cemo vidjeti, ima okus jagode, proizvodi ga glaxosmithkline, kaze apotekarka isto vam je to...obloge cu staviti cim se probudi...jel normalno da spava puno i jos jedno pitanje kad je smijem kupati, odmah veceras ili da cekam do sutra?


Draga Leona, na ovo pitanje ćeš dobiti desetine različitih odgovora, meni je pedijatrica rekla da je mogu okupati isto veče, ukoliko nema temperaturu, preskočili smo jer smo smatrali da je tako bolje...to što spava takođe nije problem ukoliko normalno jede, kaki i nema temperaturu, prati je i ako se bebara ne ponaša kao prije vakcine, ništa te ne košta da posjetiš pedijatra

_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Di Te Per Polio
22.1.2010 20:56:13   
bebana27
procitah sve sto ste napisale i mene je sad panika uhvatila
mi u cetvratak idemo na vakcinu pa me strah tih bolesti

_____________________________

20.09.2009 sam postala najsretnija osoba na svijetu jer sam u zagrljaj dobila svoga sina....Vole te mama i tata
06.09.2010 god.dobili smo prvi zubic sedam dana kasnije i drugi zubic
13.09.2011 rodio se drugi sin Adem

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Di Te Per Polio
8.4.2010 22:39:53   
leona81
3 doza dtpa, otok ruke cijele, nervoza, plac, opet dugo spavanje...nadamo se da ce sve biti ok...ja imam knjigu koja govori o ovoj vakcini i zlo mi je, al sta da radim kad je obavezno, za MMR jos ne znam sta cu?

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebana27)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Di Te Per Polio
6.12.2011 15:19:17   
canim
Procitala sam da je razmak minimalno mjesec dana izmedju dvije doze Di Te per jeli neko zna koliko je maksimalan razmak izmedju dvije doze ili nije bitan ??

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Di Te Per Polio
7.12.2011 22:32:14   
Majollan
drage moje, ja sad upadam sa sasvim novim pitanjem ali samo za Sarajke. Meni naime rekose da imam opciju djetetu dati vakcine u domu zdravlja ali kao to kanton nabavlja najjeftinije i samim tim najlosije ili da kupim vakcinu u apoteci od 100 i kusur koja je petovalentna bla bla elem kao dobra i sigurna. Jeste li vi cule za ovo?

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Di Te Per Polio
7.12.2011 22:33:09   
Majollan
poanta je da je mene strah u oba slucaja...i ne daj Boze da pogrijesim..ali kako ne pogrijesiti?

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Di Te Per Polio
8.12.2011 8:58:52   
leona81
IZVORNA PORUKA: Majollan

drage moje, ja sad upadam sa sasvim novim pitanjem ali samo za Sarajke. Meni naime rekose da imam opciju djetetu dati vakcine u domu zdravlja ali kao to kanton nabavlja najjeftinije i samim tim najlosije ili da kupim vakcinu u apoteci od 100 i kusur koja je petovalentna bla bla elem kao dobra i sigurna. Jeste li vi cule za ovo?


ako se odlucis da vakcinises dijete, nijedna vakcina nije sigurna, znaci niko na svijetu ti ne moze garantovati sigurnost, nijedan proizvodjac. samim tim niko ne odgovara za posljedice. koliko ja znam u domovima zdravlja ne vakcinisu djecu sa vakcinama koje ti doneses, nego samo privatno.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Di Te Per Polio
13.12.2011 9:22:30   
Lavić
Pozdrav za sve mame!
Moj dječak primio vakcinu iz dva puta, sa navršenih tri i četiri mjeseca, i hvala Bogu, nikakve reakcije nije bilo.
Znam da se brinete, sve se brinemo, ali jednostavno ćete pomoći više i sebi i user posted image  ako budete optimistične, i sa uvjerenjem da će sve biti uredu.
Oduvijek se vakcinisalo, i uvijek je bilo raznih priča, kao i za sve ostalo.
Nemojte se na to previše obazirati, nego čuvajte bebe prehlada i mislite pozitivno.

Eto, nadam se da vam je ova doza optimizma bar malkice pomogla user posted image
Lijep pozdrav!

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Di Te Per Polio
9.1.2012 1:33:05   
Majollan
Da... mozemo vakcinisati dijete u domu zdravlja kantonskom vakcinom ili kuci kupljenom u apoteci koja je navodno bolja jer je skuplja. Pedijatar koji privatno dolazi kuci mi je savjetovao da kupim vakcinu i da je on da kod kuce. A ja necu nesto mi se cini rizicno kupiti vakcinu pa je nositi u autu pa skladistiti bog zna da li pravilno ili nepravilno dok on ne dodje i da mu je kuci koja nije ni blizu sterilna... A opet svi ljekari koje znam s Koseva i pola nasih prijatelja su svoju djecu tako...Ovo je uzas. Dok ne prodje posijedit cu

(odgovor članu snijeg)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Di Te Per Polio
16.1.2012 12:21:35   
Happy
Dobar drage moje evo i ja da sejavim... Ovo je cini mi se peti put da je javljam na ovaj forum a nejgova sam najstarija članicauser posted image  Vezano za vakcine, nisam mogla da propustim... Moj dječak je nedavno napunio 2 godine, primio je samo prve dvije vakcine, imao je reakcije to je strasno, kao kovulzije, noge mu gore, i potamne i crvene fleke budu po njima i to traje nekih 10min i prode... Od tada ga ne vakcinisem, okrenula sam se homeopatiji (na koju ja odvano idem).. Ćitala sam puno i zaista ja ne bih vise dvala...
Ako bih i davala dr Lutvo Hodzić, vakcinise djecu ima licencu i kod njega se mogu kupiti vakcine i mislim da je to puno bolja opcija.
Nadam se da sam pomogla i ja nekako user posted image  Sretno

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu Majollan)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Di Te Per Polio
18.8.2012 20:22:35   
istina
user posted image user posted image user posted image
vjerujte da sva nesto drhtim kako sam ovo procitala
Adin je neki dan primio ovu vakcinu i 6h kasnije je toliko plakao da nisam znala sta cus njim...plakao je sat vremena bez utjehe...mislila sam da cu ga morat u hitnu voditi ali smirio se ni sama ne znam kako....
sigurno je to bila neka reakcija na vakcinu...
25.8opet idemo na vakcinu...ne znam hoce li tu dobiti ponovo ili....user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009 07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 17:00h 4000g 55 cm 29.03.2012 :(((
Debeljko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav





samo da vam javimo da je beba vase nekadasnje clanice Sonje mali Arian umro od vakcine... nazalost vjerovanje vama daje svaki dan nekom od roditelja uzas i patnju... pronadjite ljudskost u sebi,smognite snage i recite istinu... potrazite od Boga bar malo da vam oprosti ako ne moze za sva ona zlodjela koja ste ucinili preporucujuci vakcine samo da bi ste zaradili ne hajuci za djecu koja ce ostati invalidi ili ce nazalost podleci posledicama...

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 48
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *