|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
19.7.2009 8:04:36   
poetesa
IZVORNA PORUKA: mamin_zivot

ja sam u 28 sedmici, mada bi bebica trebala vec biti visocije, ja je osjetim nisko ispod pupka cak i kad osjetim udaranje imam osjecaj da cu se upi**iti. na proslom pregledu je bio okrenut glavom prema dolje, pa mozda rucicom pritisne me malo u mokracnu besiku ili sta vec ne znam.user posted image



Ista moja situacija user posted image  Kažu da u prvom djelu III trimestra jači je pritisak na bešiku, a kod mene je tako cijelu trudnoću! Kod mene je beba cijelo vrijeme na glavi, valjda ce tako i ostati kad je već :)) A za pokrete, stvarno je glupost brojati to na sat, ne znam što nas prepadaju sa time, ja nekad sam znala ne osjetiti bebu više od pola dana, pa opet je sve hvala Bogu dobro! Važno je , što neko reče, da je uopšte osjetiš u danu

(odgovor članu mamin_zivot)
Neposredna veza do poruke: 201
   RE: Micanje ploda
25.7.2009 14:29:14   
nanika
Evo ja sam prije par minuta osjetila svoju bebicu prvi putuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu poetesa)
Neposredna veza do poruke: 202
   RE: Micanje ploda
25.7.2009 15:47:25   
Amrino
Koliko sam izracunala ja sam u 9. sedmici trudnoce a bebicu sam vec osjetila.
Znala sam da se u drugoj trudnoci moze ranije osjetiti plod ali sam opet iznenadjena da sam je osjetila tako rano...To su oni mali pokreti...kao baloncici ili mala ribica...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 203
   RE: Micanje ploda
25.7.2009 16:46:50   
nanika
I ja sam cula da se moze osjetiti ranije nego u prvoj pa sam zato iscekivala, ali eto ispade da sam prvu bebu osjetila prije druge.......sve je izgleda individualnouser posted image

_____________________________

Curica 2006
Dečko 2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 204
   RE: Micanje ploda
6.8.2009 10:13:33   
nermina_
poz svima
imam jedno pitanje, u 24-oj sam sedmici i sinoc mi se desilo da sam osjetila da me beba udara dole skoroz skoro pa do izlaza. ja sam se pravo prepala imala sam osjecaj kao da gura prema dole mislila sam da ce krenuti da izadje. inace bebu osjetim vec 4 sedmice ali u predjelu malo ispod pupka ili sa strane ali ovako nisam nikad. neznam da li je to normalno pa vas molim ako se to nekoj desavalo da mi javite

< Poruku je uredio nermina_ -- 6.8.2009 10:25:36 >


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu nanika)
Neposredna veza do poruke: 205
   RE: Micanje ploda
6.8.2009 10:51:15   
Alma_27
da vas pitam nesto...

koliko cesto ste osjetile bebicu odmah na pocetku... ja sam tek prije nekoliko dana pocela osjecati user posted image (u 18toj ili 19toj sedmici a sad sam 20ta)  i osjetim je otprilike jednom ili dva puta dnevno. nekad prodje i vise od 12 sati. valjda je to normalno?

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 206
   RE: Micanje ploda
6.8.2009 10:59:13   
nermina_
ja sam na pocetku kad sam tek pocela osecati bebu osjecala je samo navece kad legnem i smirim se jer su tada bebini pokreti jos tako njezni i blagi pa ih neprimjetis dok nesto radis jedino kad se koncentrises totalno. nemoj se nista brinuti to je potpuno normalno

_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu Alma_27)
Neposredna veza do poruke: 207
   RE: Micanje ploda
6.8.2009 11:11:01   
babyliongirl
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za nashe bebane,ja Hval Bogu svog andjela osjecam sve jace i jace,sada pravi pojrete pa mogu skontati gdje je rukica,gdje nogica a dusha draga,nema ljepseg osjecaja za sada!!!

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 208
   RE: Micanje ploda
6.8.2009 19:19:19   
bubuli
i ja sam bebu osjetila u 18 sedmici i bilo je rijetko i slabasno a sada jace i jace stomak mi poskoci...nekad drma po cijeli dan a danas je recimo pravo mirna...nekad jutros malo i sada...
zavisi i od bebe...neke su zivahne a neke lijene...
i da nekad udara skroz dole a nekad oko pupka...uglavnom na lijevoj strani malo kad desno...
sad sam 23 sedmice


_____________________________



(odgovor članu babyliongirl)
Neposredna veza do poruke: 209
   RE: Micanje ploda
18.8.2009 14:38:27   
AzraD
IZVORNA PORUKA: babyliongirl

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za nashe bebane,ja Hval Bogu svog andjela osjecam sve jace i jace,sada pravi pojrete pa mogu skontati gdje je rukica,gdje nogica a dusha draga,nema ljepseg osjecaja za sada!!!


cao,cao koja si ti sedmica, ja sam 28. ali ne mogu raspoznati cime udara ustvari mislim da je glava na lijevoj strani jer kad udara izadje kao lopta user posted image

(odgovor članu babyliongirl)
Neposredna veza do poruke: 210
   RE: Micanje ploda
3.9.2009 12:15:15   
lila25
Pozdrav i ja sam sad u 28 sedmici,citam ove prije postove nisam znala da se osjeti stucanje bebe,moj bebac sad pravo udara osjetim najvise u lijevoj strani a kad  se okrene fino se citav stomak pomijera i divan je osjecaj ja bih po citav dan samo gledala pokrete....user posted image

(odgovor članu AzraD)
Neposredna veza do poruke: 211
   RE: Micanje ploda
3.9.2009 12:32:11   
Marina939
Za stucanje nisam ni ja znala, to mi je rekla jedna babica dok sam lezala u bolnici. Citala sam knjigu i bila mi je naslonjena na stomaka, kako je beba stucala tako je knjiga skakutala. Izgledalo je malo komicno. Posto si u 28. sedmici sad ces sve vise da osjetis bebine pokrete a ne udarce jer ima sve manje prostora da se okrece.

_____________________________

Jedno oko plavo prvi put me pogledalo 20.10.2009.

(odgovor članu lila25)
Neposredna veza do poruke: 212
   RE: Micanje ploda
4.9.2009 4:39:05   
jagodica_bobica

Ja sam otprilike u 16. sedmici, po mom racunanju. Ne osjetim nista osim tih nekih leptirica ali i to rijetko. Eto vidim da nisam jedina i da je to sasvim normalno. Samo sam htjela da vas pitam da li se smije spavati na strani? Ne smeta mi, cak sta vise ljepse mi je kad spavam na strani nego na ledjima. Pozdrav za sve

(odgovor članu Marina939)
Neposredna veza do poruke: 213
   RE: Micanje ploda
4.9.2009 7:05:37   
Meri29
Doktori cak preporucuju spavanje na strani i to lijevoj zato sto beba na taj nacin dobija najvise kiseonika. Ponekad si stavim jastuk sa desne da mi je lakse spavati i da se u snu ne prevaljujem. Ali kako beba raste sve mi je teze pronaci stranu, ja bih najradije stojeci spavala da moze user posted image
Ja sam bebu osjetila u 18-toj sedmici, ali onako stidljivo i skroz malo kada legnem na leda pred spavanje pa se skroz umirim. Nekako odmah je i ponosni tatica osjetio bebu, kada je pocela da se javlja nije prestajala. Evo bas jutros moj muz govori kako mi se stomak lijepo Okrece na jednu pa na drugu stranu. Sto rece Marina939 kako sedmice odmicu nema vise lupkanja nego bas micanje sa jedne strane na drugu user posted image user posted image


_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu jagodica_bobica)
Neposredna veza do poruke: 214
   RE: Micanje ploda
22.9.2009 9:36:23   
bubuli
jutros kad sam se probudila u donjem diejlu stomaka ko guta neka...i pravo se napelo nesto zateglo mi kozu...pomilkim malo i pobjeze...il je guza ili je glava user posted image user posted image user posted image
sad sam 29-30 sedmicauser posted image user posted image user posted image


_____________________________



(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 215
   RE: Micanje ploda
20.10.2009 23:50:54   
majla
prva mi je rtudnoca i bebu sam prvi put osjetila  u 17 sedmici
ma to je prekrasno iskustvo
najljepsi i najnjezniji dodir a kako dani prolaze sve jace i vise se osjeti
sad sam u 23 sedmicii bebi je pravo nemirna
kad sam bila kod doktora na UZ prije 3 sedmice nije je mogao izmjeriti i normalno pregledati koliko se pomjerauser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bubuli)
Neposredna veza do poruke: 216
   RE: Micanje ploda
21.10.2009 0:06:27   
bebeacha
prva mi je rtudnoca i bebu sam prvi put osjetila u 17 sedmici
ma to je prekrasno iskustvo
najljepsi i najnjezniji dodir a kako dani prolaze sve jace i vise se osjeti
sad sam u 23 sedmicii bebi je pravo nemirna
kad sam bila kod doktora na UZ prije 3 sedmice nije je mogao izmjeriti i normalno pregledati koliko se pomjerauser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image




u istoj si situaciji ko i ja...meni je cak doktor rekao na UZ da sat vremena lezim da se pokusa smirit kako bi je fino mogao vidjet...

(odgovor članu majla)
Neposredna veza do poruke: 217
   RE: Micanje ploda
21.10.2009 0:13:57   
majla
user posted image user posted image user posted image heheheh ja sam se cak i smijala dok sam lezale kao da beba zna pa neda da se snima 
al nek se bebe mrdaju nek su one zive i zdrave nama
pusica

(odgovor članu bebeacha)
Neposredna veza do poruke: 218
   RE: Micanje ploda
21.10.2009 0:15:15   
bebeacha
ma da user posted image

(odgovor članu majla)
Neposredna veza do poruke: 219
   RE: Micanje ploda
21.10.2009 15:13:56   
Mamica24
Ja bih zamolila za odgovor ako je moguće.

U 17-18 sam sedmici trudnoce i danans sam osjetila kao škakiljanje po stomaku??

Jel to bilo prvo micanje??? user posted image user posted image user posted image

Ginekolog moj kaže da je još rano, pa sad ne znam!!

(odgovor članu bebeacha)
Neposredna veza do poruke: 220
   RE: Micanje ploda
23.11.2009 16:45:02   
Mamica24
Drage moje... mene interesuje..ovako

ja sam u 5 mjesecu koji je pri kraju i osjecam udarce bebe al i su udarci uvijek ispod pupka negdje

ne skroz u dnu stomaka ali ugavnom ispod pupka... jel to ok??

jel treba da su visočije!??

(odgovor članu *sunce*)
Neposredna veza do poruke: 221
   RE: Micanje ploda
23.11.2009 16:59:53   
amela2208
mamice 24, bebice tek poslıje 21-22 nedjelje pocinji da idu navise tj.povise pupka. Bolje da su dole nego kad dodju i pocnu da lome rebra sta ces tada raditi ---salım se:)user posted image .posto si 5. mjesec sasvim je normalno da osjecas bebu u donjem dijelu pupka.

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 222
   RE: Micanje ploda
7.1.2010 12:18:42   
lara 33
Ja sam sad u 17-oj sedmici i prije par dana sam osjetila svoje leptirice u stomaku. Osjecaj je bio isto kao kad oko zaigra samo sto je sad to u stomaku. Osjecaj je neopsiv. Najbolje osjetim navece kad se umirim.
Ja sam mislila da cu puno kasnije osjetiti bebu jer kazu da je tako kad je prvo djete. Ali eto sve je drugacije od mame do mame.

Nadam se da cete i vi koje jos niste osjetile sto prije osjetiti vase bebe.
Puno pozdrava.

(odgovor članu amela2208)
Neposredna veza do poruke: 223
   RE: Micanje ploda
20.1.2010 11:23:41   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: edita83

pozdrav, sada sam trudna punih sedam mjeseci.
i zanima me dal je normalno da se beba puno okrece odnosno da me bas jakim udarcima "suta".
i to vecinom pred vece i recimo bezbroj put se okrene i udara u roku 5 min,
iako mjenjam polozaje isto je.
a citam na netuu da bi sada se trebao smanjiti broj pokreta jer kao beba sto je veca iz mjeseca u mjesec ima manje prostora, pa se ne osjete udarci.
a ja imam osjecaj da sada iz dana u dan je nemirnija moja curica.
pa jel mi mozete reci jel i kod vas u 7, 8 mjesecu sve nemirnija beba i dal je to oK?



IZVORNA PORUKA: Suncica*

Draga Edita, ja od sedmog do devetog meseca nisam uopste spavala. Nisam mogla ni da sedim, ni da stojim, ni da lezim. Samo sam molila Boga da se vec jednom porodim. U 7. mesecu meni je beba zaglavila nogu skoro, pa pod rebro, da me muz vodio kod kardiologa, pulmonologa..A to je bio bol nevidjen. Tek kada smo otisli na UZ, doktorica je rekla da je u pitanju njena nogica..
Tako nemoj da se brines, kada joj bude nedostajalo mesta, onda ce da se suta..
Ali bitno je da je bebica dobro, a i to ce sve da prestane..



IZVORNA PORUKA: makana

kada je beba sasvim mala u stomaku iako ima prostora nije dovoljno jaka da šutira jako, ali kako raste to se mijenja, spoznaje da može da se okreće, gura, prevrće i namješta, ne zaboravimo da ne udara beba samo nogicama i rukicama, tu su koljena, glavica, laktovi, guza, morala sma danima da trpim almedininu petu koja se jasno ocrtavala na desnoj strani stomaka, bilo je ljeto pa se baš fino vidjelo na stomaku ispod majica, znala mi je nonu baš kao sunčici ugurati pod rebra i što to zna da smeta i boliiii, ne baš jako, ali eto, druga stvar kolegici je malac zaglavio glavu baš na sredini između plućnih krila, odnosno između rebara, mogla je jedino da sjedi kao da je progutala dršku od metle, elem to su naši mali bebaći
do kraja trudnoće kako se almedina jako i aktivno šutirala po cijeli dan, a znala me probuditi i u noći kad osjeti da ja se smirim, paničila sam kad osjetim da ne miče, pa sam hodala tapšala stomak dok je ne natjeram da me šutne jer tako znam da je sve u redu, elem tek se počela smirivati nekoliko dana pred porod, pripreme za izlazak hehehhe


da pitam nekoga za savjet, da li je normalno da se beba skroz malo mrda i to samo po dnu stomaka, ja sam 5 mjeseci trudnoce, ulazim u sesti....pozdrav

IZVORNA PORUKA: Emina*

Natalie,nista se ne sekiraj. Kod mene ti je isto tako. Meni je takodje peti mjesec,vec sam usla u sesti, i osjecam da se beba udara,i to kako si i navela najvise u dnu stomaka,mada osjecam kada dodje iznad pupka,al najvise udara u dnu,i to kada se ja odmaram i kada je sve mirno.
Nista se ne brini,vidjeces da je sve u redu i za koji dan neces moci ostati ziva od udaraca..
Pravi mali fudbaleri user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mene je moja kikica šutala gotovo do posljedenjeg dana. Nekada me je toliko jako udarala da mi je nestajalo zraka.
Zato uživaj u tim lijepim trenutcima, dok j etako savijena u tebi, a kada se pruži...e onda bit će krljanca...


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu piloni)
Neposredna veza do poruke: 224
   RE: Micanje ploda
21.1.2010 16:03:51   
Mamica24
Moj bebi se najviše vrti kad ja legnem ili dok sjedim malo duže... hoće mi izvaliti pupak user posted image

_____________________________

Živi dobar i častan život, tako da kad ostariš i pogledaš unazad moći ćeš da uživaš po drugi put. (L. i B. - naše neprocjenjivo blago)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *