|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:40:45   
marinči
drage user posted image  ja sam trudna 16 tjedana i još nisam osjetila micanje svojeuser posted image (ovo mi je prva trudnoća)pa me zanima jeli to uredu i kad bi trebala to osjetit i kako prepoznat

(odgovor članu sretna trudnica)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:43:43   
sanjarka
ne bih volila da se neko naljuti na ovaj moj komentar, ali stvarno, primjecujem toliku dozu bezrazlozne panike i sto je najgore, ta se panika prenosi i na druge mame i svi kolektivno panice bez razloga. Da je neko krvarenje, padanje u nesvijest ili nesto ozbiljnije ok, ali ako ne osjetis bebu dva dana stvarno mislim da nije razlog za paniku. govorim opcenito za razne "probleme"

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu sretna trudnica)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:46:37   
marinči
ma nisam ja panična samo me zanima kad bi to trebala prvi puta osjetit,nestrpljiva sam kao i većina žena i jedva čekam da napokon osjetim svoju user posted image  

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:49:35   
anitaMO
sa 20 tjedana ne mozes prije



_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:49:55   
M kao Mama
Drage, moje trudnice-prvorotke, dijete u prvoj trudnoći,tako nauka kaže oživi između 4. i 5. mjeseca. Moja Lajla prvi put mamu je poškakiljala, tačno sa 4.5 mjeseci i to na plaži Makarske rivijere. Da, da, kažem poškakiljala, jer i meni je trebalo da skontam da to lagano micanje kao acocira kao da te neko lagano poškalji ,ali unutar stomaka je upravo jedan od prvih pokreta moje curice. Kažem, prvi jer zaita nisam znala kako ti izgleda, pa nisam mogla ni prepoznati odmah.

Sretno u iščekivanju prvog "milovanja"

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:52:15   
marinči
hvala na odgovoru anitamo i mama alma onda mi ne preostaje da se strpim još malo do tog prvog lijepog milovanja

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:53:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marinči

drage user posted image  ja sam trudna 16 tjedana i još nisam osjetila micanje svojeuser posted image (ovo mi je prva trudnoća)pa me zanima jeli to uredu i kad bi trebala to osjetit i kako prepoznat


Kazu da to zavisi od konstitucije, ne znam tacno kako ide...mrsavije prije cini mi se...pojma nemam...najcesce to bude oko 18-20 sedmice...tako je barem meni moj dr. rekao...e sad ima zena koje prije osjete, mozda je i kod tebe bio pokret al' si ga zamjenila s ziganjem ...jer u pocetku to bude kao ziganje, pucketanje...

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:55:33   
marinči
pa osjetim već nekoliko dana to žiganje podnu stomaka ali to mogu biti bolovi jer se širi maternica tako da neznam ,u svakom slučaju hvala vam na odgovorima 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 14:58:08   
Anoniman
Na samom pocetku kod mene je bio osjecaj kao kada ti ocni zivac skace...ne znam kako drugacije da objasnimuser posted image ...

(odgovor članu marinči)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:02:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanjarka

ne bih volila da se neko naljuti na ovaj moj komentar, ali stvarno, primjecujem toliku dozu bezrazlozne panike i sto je najgore, ta se panika prenosi i na druge mame i svi kolektivno panice bez razloga. Da je neko krvarenje, padanje u nesvijest ili nesto ozbiljnije ok, ali ako ne osjetis bebu dva dana stvarno mislim da nije razlog za paniku. govorim opcenito za razne "probleme"


To stoji za pocetak trudnoce, ali kasnije moras osjetiti svaki dan...barem neki pokret

(odgovor članu sanjarka)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:03:33   
sanjarka
Meni je na samom pocetku bio osjecaj kao krcanje crijeva, pa nisam bila sigurna jeli to to, a sto se tice mog komentara mislim da opcenito bi trebale vise da se tjesimo a ne da se strasimo jer se zna desiti da neko postavi u neznanju neko pitanje a da mu neko odmah odgovori: uh bolje ti je da ides doktoru da to provjerisuser posted image  

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:05:04   
sanjarka
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: sanjarka

ne bih volila da se neko naljuti na ovaj moj komentar, ali stvarno, primjecujem toliku dozu bezrazlozne panike i sto je najgore, ta se panika prenosi i na druge mame i svi kolektivno panice bez razloga. Da je neko krvarenje, padanje u nesvijest ili nesto ozbiljnije ok, ali ako ne osjetis bebu dva dana stvarno mislim da nije razlog za paniku. govorim opcenito za razne "probleme"


To stoji za pocetak trudnoce, ali kasnije moras osjetiti svaki dan...barem neki pokret



Nije istina, u prvoj trudnoci sam znala da ne osjetim u 8. i 9. mjesecu bebu po dan, dva i rodila sam sasvim zdravu bebu


_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:17:02   
Anoniman
Istina je, ali isto tako ovdje ima jako mladih majki, ako  se vec prepala da nesto nije u redu onda neka ide dr. jer svako slusa svoje tijelo a strah nam je najbolji alarm...ok je traziti savjet...kako? sta? ali ja ne bi preuzela na sebe odgovornost i govorila sve je uredu za takve stvari...sta ja znam jel fakat nije osjetila niti jedan pokret ili je bilo pokreta ali malih...sve naravno zavisi u kojoj si sedmici...znam da kad udjes u osmi, kada beba toliko naraste da pokreti jenjavaju haman pa moras brojati pokrete...

(odgovor članu sanjarka)
  Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:20:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sanjarka

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: sanjarka

ne bih volila da se neko naljuti na ovaj moj komentar, ali stvarno, primjecujem toliku dozu bezrazlozne panike i sto je najgore, ta se panika prenosi i na druge mame i svi kolektivno panice bez razloga. Da je neko krvarenje, padanje u nesvijest ili nesto ozbiljnije ok, ali ako ne osjetis bebu dva dana stvarno mislim da nije razlog za paniku. govorim opcenito za razne "probleme"


To stoji za pocetak trudnoce, ali kasnije moras osjetiti svaki dan...barem neki pokret



Nije istina, u prvoj trudnoci sam znala da ne osjetim u 8. i 9. mjesecu bebu po dan, dva i rodila sam sasvim zdravu bebu




E ne znam!!!
Ja ovo knjiga sto sam procitala i sto mi je moj dr. rekao najmanje deset pokreta treba izbrojati u toku dana.... tih zadnjih mjeseci


(odgovor članu sanjarka)
  Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:23:47   
anitaMO
ne možeš prije osjetiti,tek kod druge trudnoće.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:25:15   
sanjarka
Ja sam knjige poslije par mjeseci bacila jer bi poludila da sam se pridrzavala svega sto kazu. Cak sam jednom procitala da dijete do godinu dana ne smije jesti bananu. Tada mi je pukao film i sve u kantuuser posted image

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:28:37   
sanjarka
Ja ovo i govorim zato sto je stres navjeci neprijatelj bebe u trudnoci, a kada se strasis stalno i stalno osluskujes sta i kako, onda si i stalno u stresu. Nije bilo nista iz zle najmjere receno, samo savjet da se zene vise opuste i vise uzivaju u trudnoci

_____________________________

doslo je i nase sunce, sada imamo dva
adin 29.10.2004
lajla 11.6.2009

(odgovor članu sanjarka)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 15:39:59   
Anoniman
Slazem se, ali ja kada stvaram frku stvaram s razlogom...pa zato idem od sebe...mada vjerovatno ne bi trazila onda odgovore na forumu vec put pod noge pa dr...ali sta ja znam, svi smo mi razliciti...Ja jedino kontam da se mozda radi o jako mladim osobama pa da im je nekada frka pitati doktora. Jer ima i takvih slucajeva

(odgovor članu sanjarka)
  Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Micanje ploda
26.1.2009 13:20:05   
Anoniman
Pozdrav svima,
konacno ste se dotakle teme koja me muci u posljednje vrijeme. Ja sam u 35 + 1 sedmici. Zivim u Njemackoj (ali sam skoro ovdje preselila, pa se ne osjecam kao dio dijaspore user posted image ). Ovdje doktorica svaki put pita da li sam osjetila micanje bebe i napomene da je moram osjetiti svaki dan (mislim da to govori od 20 i neke sedmice). Kako moja beba nije previse nestasna, poredeci sa onim sto su ostale buduce mame pisale o "lupanju", "udaranju", "bubanju", "bolovima" i to po citav dan, mene je samo dodato pravilo nervoznom i zabrinutom. Moja beba se ne mice tako. Vise je to guranje. Osim toga bila sam debela i prije trudnoće, pa mozda i zbog toga ne osjecam "bubanje". I tako sam odustala od ovog foruma, tj. barem od ove teme. Sve sto ste napisale, dodatno me je opterecivalo. Pitala sam doktoricu i ona mi je rekla da je taj osjecaj "udaranja" jakog ili slabog, vrlo subjektivan. Vazno je da se osjeti micanje bebe. Rekla mi je isto tako da idem odmah doktoru ako ne osjetim bebu citav dan. U bolnicu ako nije u toku radnog vremena. Ovo vam govorim samo kao dodatnu informaciju tako da mozemo uporediti sta kazu nasi doktori, a sta ovdje u Njemackoj. Mislim da tako mozemo uporediti razlicita misljenja i savjete, pa na kraju bolje odluciti sta raditi. Inace, za one koje tek ocekuju prvo micanje samo da kazem da sam prvi put osjetila bebu u 20 + 3. To je bilo kao da mi igra misic. U pocetku nisam mogla osjetiti svaki dan, i naravno ne ovako cesto kao sada. Nazalost ne mogu se sjetiti kad je micanje moje bebe postalo tako jako da mogu osjetiti svaki dan i cesce. Cak sam ovdje na kursu pitala babicu za misljenje (ima ona i licnog iskustva: rodila je 4 djece!). Rekla mi je da je moja beba jednostavno mirnija. Tako da me je to smirilo. Sad pratim svaki dan da li se beba mice, ali sam vec naucila da nema neugodnog "lupanja", nego sasvim normalno gurkanje i mozda poneki nagli pokret, ali nikad previse. Ponekad legnem i cekam da osjetim micanje, jer nisam sigurna da sam osjetila ista kad se krecem. I jos nesto, primjetila sam da nije svaki dan isto. Jedan dan beba se mice intenzivnije, a onda sljedeci dan je ponekad tako mirna da jedav koji put osjetim da se pomakla. Ali naucila sam da ni svaki dan moje bebe nije isti. Eto, drage moje, sve je ovo pomalo subjektivno. Zavisi i od nas i od beba. Nemojte se previse brinuti. Ja ovo pokusavam sebe utjesiti i smiriti user posted image . Ali svako iskustvo je dobro doslo. Da ste stale samo na pisanju o "bubanju", "lupanju", "bolovima", ja bih poludjela. Neko sa drugacijim iskustvom bi me mogao malo smiriti. I tako pisite, budite aktivne, molim vas.
Puno pozdrava svima.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 14:25:54   
shejla
drage moje,
moram reci da se slazem sa onima koji savjetuju da se ne panici bez razloga. I meni je prva trudnoca, ali ja nisam uopce isprepadana kao neki ovdje sto vidim. Doduse i dr. mi je super, ni ona nema tih nekih striktnih savjeta tipa: MORAS izbrojati 10 pokreta dnevno! Mislim da to stvara smao dodatnu paniku, bice kako Bog kaze i  nema potrebe uzrujavati se...ako je sa trudnocom sve u redu, zasto se bojati i razmisljati o nekim ruznim stvarima. Svako osjeti pokrete na svoj nacin, a i bebice nisu roboti, ne mogu se uvijek istom jacinom i u isto vrijeme micati....Tako da, ostavite se tih knjiga i poruka koje vas uznemiravaju.... Samo opusteno i bice sve u redu.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 15:27:00   
Sonja
ja imam nepunih 21 godinu i ovo mi je prva trudnoca
kao i mnoge druge buduce mame imam bezbroj pitanja vezanih za trudnocu
sasvim je normalno da ce nam svaka promjena koja se desi biti cudna i da necemo znati jel to ok ili neki problem..
uostalom forum i sluzi da nam neko objasni nesto ako nam nije jasno ili ako se prepadnemo za nesto
svaka od nas zeli najbolje za svoje pile pa zato ovo sve i pitamo i odgovaramo...

pozzzzz

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 16:03:52   
makana
eh sad, meni su knjige super, i surfanje, i ono ženske priče i iskustva, ali do sada nisam upoznala nijednu ženu koja se nečega striktno pridržava, bilo to knjiga, tablica dohrane ili bilo šta drugo, smatram da nijedna žena nema strpljenja za to, a svakako da ni svijest nečija ne bi dopustila slijepo slijeđenje
elem, kod prve bebe bila sam sva zbunjena, isprepadana, kmezava, pod stalnim pritiskom vlastitog razmišljanja, pred porod stalno sam čitala i nailazila na to brojanje pokreta, ali nikad to nisam radila, šta ja znam šta moja beba u tom momentu radi, možda spava pa sanja pa se jednom makne, a ja ću beli sa štopericom sjediti i čekati da nabrojim deset pokreta u koliko već vremena treba, aha šta ima,
evo sad druga beba, gazimo 19 sedmicu a ima već desetak dana ja osjećam grebuckanje, blago lupkanje u dnu stomaka, puno ranije nego s prvom bebačom
trudnicama kojima je prva beba želim reći da ne misle na ono šta se loše može desiti, ako krenu takve misli, odbacite ih, mislite šta ćete fino i zdravo svojoj bebi dati da jede, tj vi da pojedete za nju ili kako ćete je razmaziti do besvijesti itd itd 

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 22:36:21   
cija
ja sam u 19.oj sedmici,micanje ploda sam osjetila intenzivnije prije 10ak dana.
I prije toga na dvije sedmice sam osjetila blago micanje,kao da mišić zsigrs....divan osjećaj,sad je intenzivnije.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 23:03:04   
klara
drage user posted image  ja sam u 38 sedmici i sjedim do jutra sa mojom curom ta vam nikad nespava,a o micanju user posted image  pa svaka zena je drugacija i svaka trudnoca je drugacija tako da kod nekoga je malo hekticnije a u nekoga mirnije,uglavnom netreba puno panicariti.i ja sam prije tako jel se nemice poludim cujem svasta pa se prepadnem,ali sada pred kraj ehhee hoce i u disko vec pustim muziku normalno a ona igra samo tako. uzivajte u trudnoci i samo polako sve ce biti u redu. pozdrav svim buducim mamicama.

(odgovor članu cija)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Micanje ploda
28.1.2009 23:09:08   
cija
IZVORNA PORUKA: klara

drage user posted image  ja sam u 38 sedmici i sjedim do jutra sa mojom curom ta vam nikad nespava,a o micanju user posted image  pa svaka zena je drugacija i svaka trudnoca je drugacija tako da kod nekoga je malo hekticnije a u nekoga mirnije,uglavnom netreba puno panicariti.i ja sam prije tako jel se nemice poludim cujem svasta pa se prepadnem,ali sada pred kraj ehhee hoce i u disko vec pustim muziku normalno a ona igra samo tako. uzivajte u trudnoci i samo polako sve ce biti u redu. pozdrav svim buducim mamicama.


U pravu si ... čula sam da poslije nema spavanja.... ma nek nema,samo nek je sve ok...sve se da izdržati.Kažem,ja osjetim sad to lupkanje,kao da mišić zaigra,u početku kao neko grebuckanje...a maleno,ima 330 g user posted image  , a ovako lupka.

U ponedjeljak na UZV-u sam imala svjedoke (muža i doktora) kako me je bebač opalio objema nogicama i baš sam osjetila,taman u momentu dok je gledao doktor,malo me je udarilo.user posted image

(odgovor članu klara)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *