|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
15.12.2008 14:55:35   
mnn
Beba se i kod mene počela micati sve više...počela me dobro lupati svako malo...user posted image user posted image ..baš sam sretna kad osijetim njeno lupanje....jedva čekam da saznam spol, pa da krenem u kupovinu...user posted image user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 126
   RE: Micanje ploda
15.12.2008 15:03:50   
Anoniman
Kakav je lijep doživljaj čuti svoju bebu a jeste li osjetile kako vaša beba štuca? Ja sam već od 24 nedjelje osjetila kako štuca, to su pokreti kuckanja u donjem dijelu trbuha.

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 127
   RE: Micanje ploda
15.12.2008 15:13:55   
belmac
i ja svoju kikicu ćesto osjetim da štucauser posted image dušica moja draga, jedva ćekam da je upoznam

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 128
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 14:09:55   
taze_mlada
evo vec ima jedno 15 dana osjetim kao ono kad vam zaigra misic...i prosle sedmice mi doktor potvrdi da se to beba mice..... dakle od neke 19-te sedmice osjetimuser posted image

(odgovor članu belmac)
Neposredna veza do poruke: 129
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 14:25:33   
mnn
ja sam sad u 24 tjednu i osijetim več jako lupanje...mamino zlato lupa po noči..preko dana ne baš puno ali ponoči krene u akciju i neda mami spavati...pa se stalno dižem i idem na wc..kad me lupi u mjehur...a tek u želudac...vidim ptice tičiceuser posted image  ma samo neka su nam bebice zdrave i žive a drugo nije bitno..sve čemo mi izdržati.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 130
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 18:48:47   
HannaS
Kod mene se beba najvise osjeti preko dana.I kad lupa a i kad stuca.Navece je skroz mirna,izgleda da rano zaspiuser posted image Valjda ce tako bit i kad se rodi,da mi po dani bude budan,a navece da spavauser posted image

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 131
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 19:00:07   
Nunichi
Moja je dusica izgleda nocna ptica na tatu i mamu. user posted image
Najaktivnija je iza 23h user posted image user posted image
A oko 1h poslije ponoci nastaje pravi ples,tad udara na sve strane. user posted image
Po danu manje vise,ponekad malo udari,namjesti se i to je to. user posted image

(odgovor članu HannaS)
Neposredna veza do poruke: 132
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 21:33:56   
škorpija
moja user posted image se baš i ne mrda previše iako sam u 24. sedmici, ali štuca po čitav dan, prvo sam mislila da joj to kuca srce,ali poslije sam saznala da je to štucanje ( s obzirom da srce kuca 140 u minuti teško je to bilo zamjeniti ali eto)
Drago mi je kad se mrda, ali nekad mi na poslu to smeta, dekocentriše me, pa se smješkam ko idiot, a kolegama nije jasno šta mi je

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 133
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 22:45:08   
Anoniman
Meni je druga user posted image  i ja sam osjetila svoju bebicu user posted image user posted image  Sada sam 17+2.
Ovaj put baš ranouser posted image .

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 134
   RE: Micanje ploda
29.12.2008 22:59:47   
eniii
Moja je bebica pravo nestasna slabo kad miruje,bit ce izgleda na tatu i mamu samo neka se ide,a cesto je osjetim i da stucka to mi je nekako pravo interesantno,al aBd sad ce ona nama pacemo mi da se upoznajemo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nasa sreca Zlatana stigla je 5.02.2009god....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 135
   RE: Micanje ploda
2.1.2009 12:04:39   
Sonja
uh i moj pisonja lupa li lupa hehehe
24.sed sam i pravo me lupi da cak i stomak malo oskociuser posted image
prije sam samo osjetila kad lezim i kad se smirim ali sad.... sad i kad hodam i kad lezim uvijek osjetim..cak sam i vrijeme upratila sto Nunichi kaze oko 23h uvijek pocne da se vvrti i to puno pa do 23:30 od prilike
pa onda oko 2h
a i ujutro kad smo gladni jasno mi to daje do znanjauser posted image
dusa mamina

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu eniii)
Neposredna veza do poruke: 136
   RE: Micanje ploda
2.1.2009 14:17:46   
eniii
Kako sedmice odmicu osjetit ces ti jos jace lupanje,zatezanje,a kada ode na jednu stranu kao moja na desnoj strani pa jedno jutro Mm prepade se kaze eeeee nemici se vidis li sta djete radi,a vec sad osjetim nogicu i rukicu priprema se mala za izlazuser posted image ,svaki dan sve nesto novouser posted image user posted image user posted image user posted image ,ma to su sve super osjecaji.......

_____________________________

Nasa sreca Zlatana stigla je 5.02.2009god....

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 137
   RE: Micanje ploda
3.1.2009 19:18:05   
necky
i ja imam ta"kuckanja" u stomaku, ali nisam znala da bebac stuca:) zanimljivo. inace sam u 22 tjednu i osjetila sam micanje prije 2-3 sedmice. bojala sam se da ce taj prvi pokret proci nezapazeno, ali ipak sam bila svjesna:):):) sad zaista uzivam svaki put kad se "ritne". dusa mamina:)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 138
   RE: Micanje ploda
5.1.2009 14:44:48   
mishel
Nisam sigurna da li je to beba ili nešta drugo, ali desilo mi se u 15 sedmici da sam osjetila u donjem desnom dijelu stomaka jaki pritisak i kada sam stavila ruku bilo je dosta tvrdo, kao kamen samo na tom dijelu. čak sam osjetila kao blago pulsiranje, da li je moguće da je to bila moja bebica? Ostali dio stomaka je bio mekši od tog dijela. Nakon 2 dana sam osjetila to isto samo na lijevoj strani.

Da li je moguće tako rano osjetiti bebu iako mi je prva trudnoća?

(odgovor članu necky)
Neposredna veza do poruke: 139
   RE: Micanje ploda
5.1.2009 16:10:50   
Maja2
cao Mishel,naravno da je moguce osjetiti bebicu tako rano,i ja sam bila zbunjena kada su mi govorili da se beba pocne micati sa 4mj.ja sam danas bila kod doktora i rekla da osjetim bebu i on mi je rekao da je to ok.inace trudna sam 18 tjedana a osjetila sam u 16 tjednu,ako ne i prije samo nisam znala da je to moj user posted image

(odgovor članu mishel)
Neposredna veza do poruke: 140
   RE: Micanje ploda
5.1.2009 16:55:00   
Anoniman
Ja sam isto osjetila u 15-16 sedmici prve pokrete, vise kao pucketanje baloncica user posted image ...a tek sta ves cekaaaaauser posted image ... kada pocne uistinu da udarauser posted image

(odgovor članu Maja2)
  Neposredna veza do poruke: 141
   RE: Micanje ploda
5.1.2009 19:42:24   
HannaS
Ja sam u 21 sedmici i udarci su sve jaciuser posted image A bebu sam pocela osjecat prije 16 sedmice,bilo je kao sto dadada kaze,kao da baloncici pucaju user posted image   A desavalo mi se isto i pritisak u donjem dijelu stomaka,kao da nesto gura,ali to je bilo povremeno.

_____________________________

Moj Dindili... 12.05.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 142
   RE: Micanje ploda
18.1.2009 9:20:57   
Kenana
cao trudnice.ja sam u 14 sedmicu trudnoce i prije 3 dana sam osjetila micanje bebe.to je divan osjecaj.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 143
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 11:46:15   
sretna trudnica
Drage moje puno pozdrava.U 27-moj sam sedmici i vec jako dobro osjetim udarce svoga bebana,pogotovo na desnoj strani pupe jer tu je najaktivniji.Međutim jako me brine to sto se ponekad smiri i uopce ga ne osjecam.user posted image user posted image user posted image Evo sad je takva situacija vec 2 dana mi se ne javlja, i ako se javi to nisu oni pokreti na koje sam navkla.Molim vas iskusne da mi pomognete oko ove dileme jer se jako brinem prva mi je trudnoca, da li je sve ok s mojom bebom???Unaprijed zahvalna.

(odgovor članu Kenana)
Neposredna veza do poruke: 144
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 11:56:02   
eminak.
Nemoj da se sekiras. Bitno je da samo osjetis pokrete bebe... Kako beba raste ima sve manje mjesta i neces osjetiti udarce nego samo pomijeranje bebe i njeno komesanje sa jedne strane na drugu.. A ako si bas zabrinuta nazovi svog doktora pa se sa njim konsultuj... I jos jednom ne brini i uzivaj u ostatku trudnoceuser posted image

(odgovor članu sretna trudnica)
Neposredna veza do poruke: 145
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 12:00:42   
mnn
ja baš danas bila u bolnici na 4d ultrazvuku i maleni je lupao i okretao se..jedvaje sve vidio od malenog mišauser posted image ..smetao je njemu ultrazvuk...rekao mi je da je maleni hiperaktivan...ma samo neka lupa rekla sam ja...

ne brini..i meni se maleni smiri ponekad i ne lupa...moraju malo odmarati..ali to ti nije ništa...stavi samo ruku na trbuh i smiri se, čuti češ srce od bebe, to je meni moj susjed ginekolog rekao pa ja to primjenim kad beba spava.user posted image

_____________________________

alex ima 4 godine 2.5.2009
stize nam druga beba :)

(odgovor članu eminak.)
Neposredna veza do poruke: 146
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 12:01:26   
Anoniman
Ako ti se beba uopste ne javlja vec dva dana idi doktoru...ne znam sta mislis pod cudno...kako beba raste tako se i pokreti mijenjaju. Nekad i bebe znaju imati"los dan" pa biti malo lijene, u svakom slucaju moras svaki dan osjecati neke pokrete. Probaj pojesti nesto slatko (obicno tada podivljajuuser posted image )

(odgovor članu sretna trudnica)
  Neposredna veza do poruke: 147
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 12:02:21   
sretna trudnica
Hvala ti mnogo eminak. jako mi pomazu rijeci utjehe i potpore.A sto se tice konsultacija s doktorom, bas sam bila u ponedjeljak na pregledu i rekla mi je da je sve ok sa user posted image , da dobro napreduje.Ali mene je sada zbunila ta faza zatisja pa sam isto luda!!
Mnogo ti hvala, nastojim da uzivam u svakom danu jer ja mislim da me ljepsa i bolja trudnoca nije mogla zapastiuser posted image , stvarno se divno osjecam!!!
Pozzz

(odgovor članu eminak.)
Neposredna veza do poruke: 148
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 12:06:03   
sretna trudnica
Javi se on ali ne onoliko "jako" kako zna.Ali dobro mozda se malo umorio od "divljanja" pa sada odmara.Ipak svima vam mnogo hvala na savjetima.I bas cu pokusati sa slatkisom da vidim kako ce regovati!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 149
   RE: Micanje ploda
22.1.2009 12:08:42   
sretna trudnica
I meni se isto desilo u ponedjeljak kada sam bila na utzv, bio je jako aktivan i doktorica mi nije uspjela dati finu i cistu slicicu zbog user posted image "divljanja".Ali je rekla da je sve super s njim i da fino napreduje hvala Bogu. 

(odgovor članu mnn)
Neposredna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *