|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:43:10   
dacy
strucnjaci se slazu da je pivo dobro popiti u trudnoci, mada ja osobno nisam ni kap alkohola popila otkako sam trudna, ali zato cigare... nikako prestat user posted image

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:44:28   
blondi
Bilo je alkoholno. Ali hajde neka se jave sve forumašice koje imaju zdravu (hB) trudnoću, koje su bez problema prošle prvo tromjesečje i koje su znale popiti čašu/dvije vina ili pivo prije trudnoće a koje u trudnoći nikako nisu više okusile pivo ili popile čašu vina nakon večere ili uz mezu. Baš me interesira jesam li ja onda jedina "neozbiljna" mom to be.
Jedno pivo u par mjeseci i na pun stomak zdravom čovjeku neće ništa loše uraditi.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:47:05   
dacy
sad sam rekla da nisam kap alkohola popila, ali to je najvise zato sto od pocetka moram piti tablete, pa nisam zeljela to dvoje mjesat, ali da nisam pila tablete, sigurno bi popila koju casu vina, pivo ne jer ga ne volim

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 15:53:44   
idana_85
blondi nisam mislila nista lose
ja inace pijem alkohol, ali od kako sam trudna nisam nikada ni kapi, bilo cega
cak sam izbjegavala i kuglice s rumomuser posted image
mozda sam ja neinformisana, zaista nikada nisam cula da je pivo dobro za trudnocu,mozda i jeste, to ne znam
inace nisam ni pusac,a o ishrani i tekako vodim racuna od kako sam saznala da sam u drugom stanju, ali dobro,da ne skrecemo s teme, ima ishrana trudnica


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu dacy)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 16:06:29   
Happy
Čaša pive ili vina nije štetna za user posted image , ali naravno da se ne pretjeruje... Ne pijem odavno alkohol, ali sam čitala da zaista nije štetno..........

_____________________________

Gospodaru moj,
kad ja zaboravim Tebe,
nemoj Ti zaboraviti mene.


Naš dječak je došao 04.01.2010.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 16:35:59   
bebbe RR
Iako odosmo od teme... Ja sam bas sinoc nesanicu "lijecila" ko zna kojim po redu citanjem knjige Mayo klinike o trudnoci i prvoj godini zivota bebe i nasla sam da pise da par pica popijenih na pocetku trudnoce, prije nego sto smo i znale da smo trudne ne skodu plodu, no, da alkohol bez problema prolazi u posteljicu, u tijelo bebe, cija jetra, za razliku od nase, nema enzima da se rijesi alkohola brzo poput odraslih, te da je beba u stanju teskog pijanstva i od kolicine koju mi ne osjetimo. Svako, naravno, ima svoje. Ja rado popijem i casu vina i pivo s vremena na vrijeme, no, od kada sam ovo procitala u knjizi koja je za mene puni autoritet jer joj vjerujemnisam ni pomislila da bih mogla popiti niti gutljaj bilo kakvog alkohola. Iako, moja ovdašnja prijateljica Irkinja, babica, a i sama majka zdrave troje djece, tvrdi isto sto i neke od vas - mala kolicina ne skodi plodu... Ponavljam, svako ima svoje. Dobro je raspolagati s sto vise informacija prije nego se odlucimo. Ja sam se, isto tako, za razliku od prve trudnoce, ovaj put u potpunosti odrekla cigareta i cak mi ni ne nedostaju! Pozz


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 16:38:17   
Amela V.
IZVORNA PORUKA: blondi

Ali hajde neka se jave sve forumašice koje imaju zdravu (hB) trudnoću, koje su bez problema prošle prvo tromjesečje i koje su znale popiti čašu/dvije vina ili pivo prije trudnoće a koje u trudnoći nikako nisu više okusile pivo ili popile čašu vina nakon večere ili uz mezu. Baš me interesira jesam li ja onda jedina "neozbiljna" mom to be.
Jedno pivo u par mjeseci i na pun stomak zdravom čovjeku neće ništa loše uraditi.


Evo jedna mom to be se javlja.......

< Poruku je uredio Amela V. -- 11.9.2008 16:40:21 >


_____________________________

Ajlica Sunchica 04.12.2008.

(odgovor članu blondi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 16:48:11   
emma.L
Ja sam prava pivopija inace, kod nas je u frizideru uvijek kao prehrambeni proizvod. Prva tri mjeseca nisam pila nista od alkohola zbog apaurina, a kasnije sam znala i po nekoliko popiti. Nema dovoljno alkohola da naskodi bebi, a fino opusti mamu, pa i bebi sigurno bude ljepse :-). Sad sam opet malo na apaurinima i naravno da s njima nema zezanja.
Protiv opijanja sam i bez trudnoce.
Ali, moja mama, koja nikada nista nije voljela od alkohola, u trudnoci je svako jutro pila jednu domacu rakiju jer joj je organizam trazio... i evo mene! Ziva i zdrava!
Postujem svaciju odluku, jer zaista mislim da mame (ukljucujuci i buduce) rade bebama najbolje. I divim se mamama koje uspiju trudnocu iznijeti kao po knjizi, svaka cast cure, iskreno!

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 17:26:31   
Anoniman
a da se vratite na temu?? user posted image

svaki naredni post nevezan za istu, brisem... ima pdf ishrana trudnica, pa bujrum, diskutujte....

LP

< Poruku je uredio dina RR -- 11.9.2008 17:34:00 >

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 19:00:52   
mivica
Najsladje mi je bilo kad beba pocne u stomaku da stuca. Na pocetku sam se prepala, mislila sta se desava, da se nedaj Boze nije zapetljala negdje pa se trza, ali onda je to postalo ucestalo i po nekoliko puta na dan user posted image

_____________________________

Bakir, 21.06.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Micanje ploda
11.9.2008 19:13:50   
idana_85
IZVORNA PORUKA: dina RR

a da se vratite na temu?? user posted image

svaki naredni post nevezan za istu, brisem... ima pdf ishrana trudnica, pa bujrum, diskutujte....

LP


Ja sam otvorila novu temu posto vidim da je zanjimljiva. Ti ako mozes prebaci ove komentare,ako ne brisi ih, neka se tamo diskutuje.


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Micanje ploda
23.10.2008 21:15:35   
Anoniman
Evo, ja se vracam na temu.
U 22 sedmici sam trudnoce. Prosle sedmice sam prvi put osjetila bebu da se mice tako da sam mogla prepoznati da je to. U pocetku sam osjecala pokrete odmah ispod pupka i vise prema vani. Sada, medjutim, osjecam pokrete nize i vise unutra. Nekako mi je blizu "izlaza". Trebam li se brinuti? Osjeca li jos neko takve pokrete?

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Micanje ploda
23.10.2008 23:40:15   
dinciii
ja sam prvu put osjetila bebu u 17.sedmici po svemu sudeci jako rano,al sam sto posto sigurna bila da je bebica jer nisam do tada nikad imala takav osjecaj i tako se poslije i javljala beba dok nije postala veca i ojacala,sad su to vec udarci kao kod boksera user posted image user posted image user posted image iako sad sam evo kraj 35.sedmice i smirila se dosta bebica pa me nekad uhvati strah,iako sam citala da se bebica pred kraj i smiri al opet ja sam mislila da ce moja biti aktivna do kraja user posted image  

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Micanje ploda
23.10.2008 23:46:59   
casio
konacno da nekoga ima.haj ja sam novi clan



(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Micanje ploda
23.10.2008 23:49:37   
casio
moja beba slabo kad da spava.kad se pomice koda osjetim svaki dio njenog tijela.sada sam u 29 sedmici
..

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Micanje ploda
26.10.2008 14:48:58   
Anoniman
Eh super tema, taman da vas neš pitam. U prvoj trudnoći, prvi pokret bebe sam osjetila u 4-tom mjesescu. Sada sam u 8 sedmici trudnoće, i budući da znam da to nisu pokreti bebe, i da je nemoguće sada osjetiti bilo šta vezano za pokrete bebca, interesuje me slijedeće:
već čitavu sedmicu osjetim neš u stomaku  - identično je sa osjećajem micanja bebe, al kao što sam već navela da znam da to nisu micaji bebe zanima me da li se nekome isto to dešavalo u ranoj trudnoći i šta je to?user posted image

(odgovor članu casio)
  Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Micanje ploda
26.10.2008 22:41:23   
mynxlee
kod mene se beba jako cesto pomice i ti pokreti se bas osjete. ako se dosi po noci, ne mogu da spavam. prije par noci vrtio se od 00 h do 03,00 h i naravno nisam ni oka sklopila, tek kad se malkice primirio uspjela sam preklopiti koji sat. pitam se da li je normalno da malte ne od 24 h dnevno beba bude u pokretu skoro pa 20 h. znam da zvuci pretjerano, ali stvarno ima takvih dana. kad sam bila na ctg tacno je udarao u onaj pojas. mislila sam da ce ga svuci, a nisam smjela nista da diram. hehehe... vrazicak mamin.

_____________________________

Jedina pahuljica koja je sletila 21.12.2008. godine, sletila je u moje narucje i zove se Ivan.

S jesenjim liscem dosla je i Antea 28.10.2010. i sletila u mamine ruke.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 11:37:44   
dinciii
hehehe kod tebe mynxlee pravo aktivna bebica,nemoj se sikirati i kod mene je...kud ustajem svakih dva sata da izvines u wc,pa onda i beba udara pa nemogu ponova da zaspim....jutros oko 6 sam se probudila i bukvalno kako lezim na strani na stomaku izdubljenje ja to zovem velika cvoruga,haha beba se namjestila tako da pola se istice vani....i uvijek je aktivna...bila par dana se smirila ja se nesto prepala jer znam da bude vazdan u pokretu i eto to je trajalo 2 dana i opet se vratila na svoje...ja sam sad u 36.sedmici u kojoj si ti???

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 11:38:11   
demiana
Mynxlee bolje sto je aktivnija, ja obozavam kada ova moja loptica skace po meni. Desilo mi se da je nisam cula tri dana, kako sam se uplasila....A ona se pisuljica primirila kao dobra je...
Nije ni izasla a vec me u brigu pocela bacati user posted image user posted image

(odgovor članu mynxlee)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 11:50:48   
Anoniman
nista se ne brinite... ako je aktivna, znaci da je zdrava i jaka user posted image
moja otkad sam je pocela osjetiti, negdje oko 20 sedimce, pa do kraja trudnoce se nije smirivala... pogotovo zadnjih par sedmica... evo i danas, nakon rodjenja je bas aktivna, cak nemirno i spava user posted image nikad da se namjesti dok konacno ne zaspe user posted image
sve je to normalno user posted image
sretan vam ostatak trudnoce

(odgovor članu demiana)
  Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 12:02:03   
majki
U prvoj trudnoći sam bebu osjetila taman oko petog mjeseca i nisam imala dileme da je to bio bebin pokret. sada sam tek u petnaestoj sedmici, znači tri puna mjeseca i par dana i imam osjećaj da sam osjetila micanje iako znam da je rano ali stvarno sam osjetila nešto sasvim drugačije od kuljanja crijeva i sl. jel moguće osjetiti ovako rano ili ipak umišljamuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 12:05:01   
demiana
Majki nemoj se ljutiti ali mislim da je ipak ovo drugo user posted image .
Po mom skromnom misljenju malo je rano...
To ti je od zelje da je sto pre osetis pa ti sebi umislis da je to user posted image , i ja sam tako isto sebi umisljala...pa mi se doktor smijao..

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 12:09:02   
Anoniman
moguce je ipak demiana.. jer koliko sam citala iz iskustva drugih majki, koje su vec imale jedno dijete, da one ranije mogu osjetiti pokrete nego majke prvorotke... tako da je ovo u slucaju majki moguce... user posted image

(odgovor članu demiana)
  Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 12:17:42   
majki
hvala obadvjema na odgovoru, svjesna sam ima i moje želje da što prije osjetim i da može uticati na osjećaj, ali reko da vidim možda stvarno i jesam osjetila jer je sasvim drugačije od ostalih "micanja" u stomaku. za par sedmica vjerovatno neće biti dilemeuser posted image
pozdrav

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Micanje ploda
27.10.2008 12:54:50   
mamin sin
Mynxlee nista se ne brini...Moj mali je isto bio aktivan pravo. Meni je bilo neobicno ako bi proslo pola sata da ga ne osjetim i onda bih ja odmah "gurala" stomak da ga natjeram da se krece (kao blesava) user posted image  Kazu primiri se pred porod....Nema sanse ! Taj je do zadnje gicao! I danas je hB pravo aktivan i ziv...

Majki Kao sto Dina RR rece, zene drugi put osjete ranije bebu, ja sam citala cak oko 16 sedmice, tako da je moguce...Isto kao sto za prvorotke kazu da osjete sa 20 sedmica, a ja osjetila pravi udarac sa 18/19 sedmicu, a mogu biti sigurna da sam sa 16 sedmica osjetila "leptirice".user posted image

(odgovor članu majki)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

do kada ste dojile / do kada mislite dojiti
marny

do kada ste dojile, a one koje još doje do kada žele dojiti svog sisavca

do 3 mjeseca (27%)

od 3-6 mjeseci (11%)

od 6-12 mjeseci (19%)

od 12 -18 mjeseci (18%)

od 18-24 mjeseca (22%)

više od 24 mjeseca (4%)


Broj svih glasova: 83

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *