|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hljeb/Kruh
3.9.2009 23:57:57   
almai
Ponuka la me je tema  'pite' da otvorim i ovu 'hljeb'user posted image .
Ja gotovo uvijek kupujem hljeb ali nekad se pozelim domaceg hljeba i kad ga napravim nebudem zadovoljna s njimuser posted image .
gotovo mu uvije nesto faliuser posted image user posted image ili mu je kora pretvrda ili je stisnut,pa me zanima kako ga vi pecete i na koliko i kad bude gotov dali ga umotate ili mazete s cime da bude mekan???


_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:03:36   
milenium
Ja ga pravim svaki dan!štaš ga mazat bona,nije slana kiflicauser posted image
zamjesiš tjesto i kada se ukvasa pečeš ,ja na 250 oko 40 min.teba dobit zlaćano žutu boju!kad bude gotov prevrnem ga da se hladi.Može se hladiti i onako u tepsiji ali ja ga prevrnem da se ne ''uznoji''.user posted image

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:08:16   
ledy blue
Evo iyzgleda da cu ja prva user posted image
Brasno nikada ne mjerim..to mi je ''odokativno'', al  otprilike oko 1kg. i dodam istu mjeru soli, secera i germe..a to je po jedna supena kašika..dodam toplu vodu, i rukom mijesim dok se tijesto ne počne odvajati od ruke, znaci dovoljno gusto da se ne lijepi za ruku..kada tjesto naraste jednom, ponovo ga ''prekuham'' i pustim da naraste...a poslije prekuham , ja koristim ulje, ono samo malo premazem tjesto, i ostavim u tepsiji da naraste, ja licno uljucim rernu na 50* i pustm da naraste u rerni, kada dovoljno naraste pečem pola sata na 200*C. isskljucim rernu i ostavim ga jos desetak min....izvadim pokrijem krpom i stavim preko najlonsku vrecicu...ko voli mekanu koru, a ko ne onda samo pokriti krpom..
Uh al se ja ispisah...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:08:27   
milenium
ako te još šta zanima samo pitaj!!!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:12:27   
milenium
joj lady blue procedure u tebe,e valan bi se ja tako namučila,sve nam je skoro slično samo nema tolko prekuhavanja. i šećeruser posted image prvi put čujem,al budem probala!kod nas svi rade bez šećera!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:16:42   
ledy blue
Ma i nije neka procedura..mozda sam ja pretjerala u pojasnjenju user posted image ..a secer stavljamo cisto da mi hljeb ne bude slan..a jer moji dosta koriste slatke namaze..ovako ima ono neutralan ukus.
I mi uvijek pravimo hljeb...ja hljeb ,,svekrva kruh user posted image ...i eto mislim da to dobro radimo..inace nas oni kupovni ne mogu nahraniti user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:19:58   
lely
Alma i ja sam tako prosle godine zudila za domacim hljebom,ma znala sam ja to sklepati,ali nisam htjela bez recepta i naletila sa na ovaj na netu,od tad uvijek ovako pravim hljeb...

Recept za kruh:
1 kg brasna
1 sup.kasika soli
2 kas.secera
1 kes.kvasca
1 dcl.ulja
i zakuhati mlakom vodom i pusti da tijesto odstoji na toplom,kad je tijesto nadigla prekuhati ga i staviti u pouljenu tepsiju i pustiti da jops malo odsoji dok u medjuvremenu ti se rerna zagrije na 250 stupnjeva,kad ubacis hljeb u renu nakon 10 min.smanji tem.na 220 stupnjeva i svremena na vrijeme provjeri i okreni tepsije.
kad se hljeb ispekao ,prije nego ga izvadis iz rerne pospi ga malo vodom i pokrij krpom da malo se ohladi.
Ja ovo sve zakuham sa toliko vode koliko se kasikom moze mutiti tijesto,da ne capam rukama,jer ne volimuser posted image

Nadam se da ces i ti uskoro naci svoj savrseni recept za hljeb...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:20:37   
milenium
kad se skrooooz ohladi onda ga stavi u najlonsku vrećicu,ako ga staviš vruća,bit će mokar tj,kesa će ti porosit!ja ne zagrijavam pećnicu samo uključim 250 i ubacim.ljeti kad je vruće kvasa se sat vremena a zimi čak i 3 sata.kad se jednom ukvasa ja ga prekuham i odma stavljam u tepsiju,tu se tako u tepsiji diže još jedno po sata a onda pravac pećnica na 250...dalje znaš...user posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:23:42   
milenium
da,da baš kao i leli samo kod mene nema ulja ni šećera,osim onod ulja što malo prstićima podmažemo tepsiju!a ne trebaš ga okrećat i otvarat,ta ne peče se u drvenom šporetu pa slaba vatrauser posted image .ništa dirat i radi kako je leli napisala!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:30:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ledy blue

Evo iyzgleda da cu ja prva user posted image
Brasno nikada ne mjerim..to mi je ''odokativno'', al  otprilike oko 1kg. i dodam istu mjeru soli, secera i germe..a to je po jedna supena kašika..dodam toplu vodu, i rukom mijesim dok se tijesto ne počne odvajati od ruke, znaci dovoljno gusto da se ne lijepi za ruku..kada tjesto naraste jednom, ponovo ga ''prekuham'' i pustim da naraste...a poslije prekuham , ja koristim ulje, ono samo malo premazem tjesto, i ostavim u tepsiji da naraste, ja licno uljucim rernu na 50* i pustm da naraste u rerni, kada dovoljno naraste pečem pola sata na 200*C. isskljucim rernu i ostavim ga jos desetak min....izvadim pokrijem krpom i stavim preko najlonsku vrecicu...ko voli mekanu koru, a ko ne onda samo pokriti krpom..
Uh al se ja ispisah...



i ja isto ovako pravim
nema tu neke procedure, žena je samo lijepo pojasnila pa se čini komplicirano
Znači potkupaš, raskuhaš, staviš u tepsiju kad nadodje u šporet na 200 stepeni, kad se ispeče umotaš u krpu i staviš u najlon kesu
Prosto ko pasulj user posted image
 

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 0:35:20   
Ilhana RR
Ja sam vam expert, *kuc kuc od drvo neurekla se* al tek sutra cu da vam objasnim kako ja pravim hljeb ;) Pusa! Idem sad spavati da ponovo nebudem zakasnila na posao haha...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 10:04:39   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: ledy blue

Evo iyzgleda da cu ja prva user posted image
Brasno nikada ne mjerim..to mi je ''odokativno'', al  otprilike oko 1kg. i dodam istu mjeru soli, secera i germe..a to je po jedna supena kašika..dodam toplu vodu, i rukom mijesim dok se tijesto ne počne odvajati od ruke, znaci dovoljno gusto da se ne lijepi za ruku..kada tjesto naraste jednom, ponovo ga ''prekuham'' i pustim da naraste...a poslije prekuham , ja koristim ulje, ono samo malo premazem tjesto, i ostavim u tepsiji da naraste, ja licno uljucim rernu na 50* i pustm da naraste u rerni, kada dovoljno naraste pečem pola sata na 200*C. isskljucim rernu i ostavim ga jos desetak min....izvadim pokrijem krpom i stavim preko najlonsku vrecicu...ko voli mekanu koru, a ko ne onda samo pokriti krpom..
Uh al se ja ispisah...


I ja ovako isto pravim, a ne moraš ti više puta prekuhavati, možeš i samo jednom. Ali, hljeb je sve bolji i ljepši što se više puta prekuha. To je neko nepisano pravilo koje sam čula od mnogih žena koje prave domaći hljeb. user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 15:03:14   
almai
i ja isto prvi put cujem da se stavlja secer u hljeb ali vrijedi pokusati i na ovaj nacin.Nego odoh zasukati rukave i ponovo probati i to sa seceromuser posted image pa da probam i na ovaj nacin hehe.
ps.ilhana ocekujemo i tvoj recept od  hljeba.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 20:54:58   
breskvicaa
E ja pravim hljeb svaki dan jer sam nasla jeftino brasno a iskreno kupovni hljeb jedem bas kad moram inace ga pravim stalno i neuzimam kupovni a pravim ga ovako jedna kila brasna jedna kesa germe i so zakuham tijesto da bude malorijeđe i pustim da nadolazi s tim sto ga prekuhavam jedno dva puta i onda pravim male hljebcice i redam u tepsiju pecem 40-minuta na 250 i to je to user posted image
A secer se stavlja radi toga sto brze nadolazi user posted image

< Poruku je uredio maida_sa -- 4.9.2009 20:57:21 >


_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 21:01:07   
Hanady RR
I ja ga ovako pravim, Ponekad za doručak napravim i male hljepčiće koje potkuham pola mlijeko pola voda pa budu meki i dobri za sendviče. A šećer se stavlja da germa bolje nadođe i da se nejavi kiselost od kvasca. ja najprije za sve što pravim sa germom stavim u malo toplog mlijeka malo šećera i malo soli da germa nadođe pa je na brašno stavljam.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 21:05:51   
breskvicaa
A nisam znala to za kiselost znam da brze nadođe od secera user posted image

_____________________________

Ono sto te ne ubije to te ojaca...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 22:26:47   
Ilhana RR
Eh evo mene kao sto sam obecala :P

Ja od oka sve radim... i radim sa mojom pomocnicom...

user posted image

Ja stavim brasno, germu ali onu sirovu, ta mi nekak bolja, pomjesam je u casi vrele vode. stavim soli odprilike dvije supne kasike ali zavisi od kolicine sto pravim. I sve to zamjesim vrelom vodom, nakon pola sata meni stigne da nadodje tjesto. A dok tijesto nadolazi ja upalim rernu prvo na 150 stepeni i onda kad napravim hljeb i stavim u tepsiju stavim na sporet, koji je vec malo vruc od rerne. A rernu povecam na 250 stepeni.
Kad mi jos malo nadodje hljeb ja stavim ga u rernu i pecem od prilike 40 minuta...

Doduse ja vise volim lepinjice tako da ja vecinom pravim to al sa istim tjestom... a ako je rerna vrela kad se stave lepinje da se pecu onda budu ko dusa i zacas se ispecu ;)


_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu breskvicaa)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Hljeb/Kruh
4.9.2009 23:39:09   
milenium
Hanady,tako ja pravim za pizzu,u šolji da nadođe i sa šećerom.user posted image
A to za kiselost...kod nas se kruh ne može ukiselit ni poprimut ni mrve tog mirisa jer ga pravim svaki dan otkad sam se udala.Kod mame smo pravile nekad ja nekad ona.Pravim ga od sedmog razreda osnovne.user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Hljeb/Kruh
8.9.2009 16:48:45   
SdZ
I ja sve od oka radimuser posted image
Stavljam brasna onoliko koliko hocu da mi bude kruh ili veliki ili mali ili srednjiuser posted image zatim jednu onu vrecicu kvasca i od oka soli,normalno mlakasta voda,nekad znam staviti malu kasiku secera..i to mi stoji par sati...pecem ga na 200 nekih 50ak min.i onda umotam u kesu i pokrijem krpom..moja mama zna i da namaze margarinom onako malo i onda ga zamota u kesu,pa u krpu...
Eto to je moj kruhuser posted image


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *