|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 22:03:47   
jupajdi
Nažalost, samo sam kraj gledala user posted image

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 22:10:36   
Suzana
IZVORNA PORUKA: acudesa

Ja sam bila iznenađena i mnogo manjom cifrom kad sam je čula, a tek 400 dolara, ali valjda i to nešto govori...
A, ti Niobe, stvarnouser posted image user posted image
oni imaju banke mlijeka-da ima i kod nas, cure kako bi vam dobro došlouser posted image
kakav drugi posao-ne bi bilo potrebe
(nešto računam-svaki dan 400x30 dana=12 000 dolara, pretvori u KM, čovječe)


Pa sto ovu informaciju prije ne podijeliste s menom??? user posted image
Sad sam mogla biti bogata zena. user posted image




_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 22:17:40   
ena23
Kome to treba mlijeka???

Izvozim, garantirano domaca proizvodnja user posted image

Sto se tice velicine grudi- meni trebaju oni grudnjaci sto se moze beba lilat u njemu...

On topic: danas gledam pile dok doji, a on danas poceo shvatat da su to njegove ruke sto mu mlatara oko glave, pa pokusava da gura rukicu zajedno sa sikom u usta user posted image Pa se zbuni, odkuci, pa je gleda gleda gleda... pa se onda citavim tjelom baci na nju user posted image Ma malo mi falilo da ga pojedem od dragosti...
Zivjele (o) (o)!


< Poruku je uredio ena23 -- 2.10.2009 22:18:57 >


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 22:21:20   
Niobe
IZVORNA PORUKA: ena23

Sto se tice velicine grudi- meni trebaju oni grudnjaci sto se moze beba lilat u njemu...



user posted image user posted image user posted image
same here user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: 76 razloga zašto dojiti
2.10.2009 22:24:46   
aazra
Dana3,
Ti si stvarno posebna osoba divim ti se i tako mi je slatko ono sto si napisala "daj ih meni kad ih ti neces"user posted image
a sto se tice toga koji je osnovni razlog sto grudi postoje pa mislim da je jasno - zar ne spadaju ljudi u skupinu sisavaca?
Koliko sam se naslusala emisija o tome kako velike grudi kod zene muskarce asociraju na plodnost i da su zbog toga tako privlacne...
A sto se tice imuniteta ja znam dosta djece sa slabim imunitetom neka su dojena a neka ne.
Ali znam za mog malenog da u ovih godinu dana hvala bogu nijednom nije bio bolestan!
I ne znam kako mirisu druge bebe, ali svakoj majci je miris njenog djeteta najljepsi i ne kontam zasto vam toliko smeta miris majcinog mlijeka na djeci koje doje i zasto se na svakoj temi o dojenju majke nedojilje nadju uvrijedjene?
Mozda da ukinemo sve teme o dojenju pa da napokon i one prestanu sa svojim kontra-argumentimauser posted image
Meni to nije jasno jer ja ne posjecujem teme o ishrani beba koje ne doje niti kome pametujem, a je li se pojavi neka fina tema o dojenju odmah to nekom smeta.

< Poruku je uredio aazra -- 2.10.2009 22:26:57 >


_____________________________








(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: 76 razloga zašto dojiti
4.10.2009 19:07:53   
Ljoki80
Hey drage moje forumašice :)))
evo tek danas sam našla vremena da vam se pridružim i sve vas pozdravim :)))
drago mi je da sam i ja jedna od mama koje doje i jako sam ponosna na to...
moja mala,slatka Farah stigla je na svijet 21.07.2009.
ništa ljepše od trenutka kada doji i kada je gledam kako uživa i svakim danom napreduje...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

MamaTata&naš mali Slatkiš

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: 76 razloga zašto dojiti
4.10.2009 19:12:38   
dana3
Hvala aazra-nastojim svakim mojim postom,kad je rijec o dojenju da novopecenim mamama , trudnicama nekako priblizim to dojenje da ne bude bauk jer da je lako nije , neke zene uspiju neke ne , ali vrijedi pokusati.
Nadam se da ce clanice foruma koje ovo budu citale ,bar pomisliti sljedece:Kad je Dana3 mogla sa secernom bolescu i svim zdravstvenim problemima dojiti bebu,zasto ne mogu ja prava,zdrava!Kazem,pokusati i malo se strpiti ali ne odustati kod prvog neuspjeha.Pa ako ne mogne boze moj,sat se tu onda moze?
Stvarno zelim svim zenama da uspiju u dojenju - one koje to zele ,naravno...user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ljoki80)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 20:52:57   
aazra
IZVORNA PORUKA: dana3

...Nadam se da ce clanice foruma koje ovo budu citale ,bar pomisliti sljedece:Kad je Dana3 mogla sa secernom bolescu i svim zdravstvenim problemima dojiti bebu,zasto ne mogu ja prava,zdrava!Kazem,pokusati i malo se strpiti ali ne odustati kod prvog neuspjeha.Pa ako ne mogne boze moj,sat se tu onda moze?
Stvarno zelim svim zenama da uspiju u dojenju - one koje to zele ,naravno...user posted image


Ja ti se stvarno divim voljela bi da nisi morala tako naglo prekinuti ali sta je tu je.
Super je sto si uspjela dojiti bebu do devetog mjeseca..i tvoje price i anegodte o dojenju su mi uvijek bile najsimpaticnijeuser posted image kako je maleni sada trazi li jos ponekad?
Negdje si napisala da si ga nakon toga dojila jos jednom kada je puno plakao..dusa draga, zao mi i zbog tebe i zbog njega sto ste morali tako prekinuti, ali nadam se da je on to dobro podnio...Evo saljem ti veeeliki user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio aazra -- 6.10.2009 20:59:07 >


_____________________________








(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 21:03:45   
nikita
isprintala sam razloge zasto dojiti i zaljepila na vrata od sebe...iskreno se nadam da ce mi uspjeti jer sam 2 puta sanjala kako dojim svog malenog i nikad se ljepse nisam osjecala u zivotu...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 21:08:35   
aazra
I mi navijamouser posted image user posted image user posted image

Uspjet ces naravno da hoces..I ja sam se plasila jer mene moja mama nije dojila ali vjeruj mi sve je nekako islo samo od sebe..Jos sam unaprijed kupila i izdajalicu i jastuk za dojilje - ovo drugo sam koristila a za ovo prvo uzalud bacih pareuser posted image .
Vec eto plasila sam se da cu imati vecih problema pa za svaki slucaj..jedino su me grudi malo boljele s pocetka pa sam ih mazala svojim mlijekom i stavljala kremu ali i to je brzo proslo.
Sad uzivamo sto iskreno zelim i tebiuser posted image

< Poruku je uredio aazra -- 6.10.2009 21:10:48 >


_____________________________








(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 21:18:02   
nikita
hvala aazra , rekla sam necu kupovati bocice ni ad, niti izdajalicu, ali hocu jastuk za dojenje user posted image ovih dana mazem bradavice pa ih razvlacim ali svaki put nakon toga me pomalo  bole ...trebam li ih prije poroda uopce dirati ili ce ih beba sama razvuci?user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 21:26:27   
aazra
Ma nista ne diraj sve ce beba sama...user posted image user posted image user posted image
To jedino ako imas prirodno uvucene bradavice pa mozes kupiti one sesirice ali ni to nemoj unaprijed, vec samo amo bude trebalo.
ja sam oko sedmog mjeseca trudnoce osjetila iscjedak iz grudi (kolostrum) i cak povremeno istiskivala misleci da ako to radim osigurat cu se da imam mlijeka - dok nisam saznala da diranje bradavica moze izazvati prijevremene kontrakcijeuser posted image
zato - moj ti je savjet ne diraj nista!!!user posted image

_____________________________








(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 21:29:33   
nikita
oki doki, necu dirati, ma nisu uvucene al nisu ni ispupcene , rekla bih da su normalne...ne curi meni nista, samo po njima ima bijelih naslaga...

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 22:04:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: nikita

hvala aazra , rekla sam necu kupovati bocice ni ad, niti izdajalicu, ali hocu jastuk za dojenje user posted image ovih dana mazem bradavice pa ih razvlacim ali svaki put nakon toga me pomalo  bole ...trebam li ih prije poroda uopce dirati ili ce ih beba sama razvuci?user posted image

Ne bi trebala dirati bradavice, mi smo na vježbama učili da to može izazvati prijevremene kontrakcije-sve ćeš to uz bebu polako

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 22:05:59   
acudesa
IZVORNA PORUKA: aazra

Ma nista ne diraj sve ce beba sama...user posted image user posted image user posted image
To jedino ako imas prirodno uvucene bradavice pa mozes kupiti one sesirice ali ni to nemoj unaprijed, vec samo amo bude trebalo.
ja sam oko sedmog mjeseca trudnoce osjetila iscjedak iz grudi (kolostrum) i cak povremeno istiskivala misleci da ako to radim osigurat cu se da imam mlijeka - dok nisam saznala da diranje bradavica moze izazvati prijevremene kontrakcijeuser posted image
zato - moj ti je savjet ne diraj nista!!!user posted image

ne vidjeh da si i ti isto napisala, istomišljeniceuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 22:13:16   
aazra

IZVORNA PORUKA: acudesa

IZVORNA PORUKA: aazra

Ma nista ne diraj sve ce beba sama...user posted image user posted image user posted image
To jedino ako imas prirodno uvucene bradavice pa mozes kupiti one sesirice ali ni to nemoj unaprijed, vec samo amo bude trebalo.
ja sam oko sedmog mjeseca trudnoce osjetila iscjedak iz grudi (kolostrum) i cak povremeno istiskivala misleci da ako to radim osigurat cu se da imam mlijeka - dok nisam saznala da diranje bradavica moze izazvati prijevremene kontrakcijeuser posted image
zato - moj ti je savjet ne diraj nista!!!user posted image

ne vidjeh da si i ti isto napisala, istomišljeniceuser posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Trudnice, ne dirajte svoje "cice"!!!
....user posted image user posted image user posted image

_____________________________








(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 22:15:15   
acudesa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: 76 razloga zašto dojiti
6.10.2009 22:18:48   
denyy
valja nam se ako Bog da potruditiuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: 76 razloga zašto dojiti
8.10.2009 15:13:19   
Teta Tuli
Bas odlicna tema.
Podzavam dojenje maksimalno. I ja sam dojila preko godinu dana.
Preporucujem svim trudnicama da procitaju ovaj text.

(odgovor članu denyy)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: 76 razloga zašto dojiti
11.10.2009 11:28:14   
Crazy little thing
ovo mi je super i drago mi je da je netko i ovdje to stavio, mislim da je izvor net.hr, ako se ne varam, ali super mi je. To sam još u trudnoći čitala kad sam i bila odlučila da ću dojiti.

_____________________________

Malena, 31.03.2009.

you don't make up for your sins in church. You do it in the streets.

(odgovor članu mamica87)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: 76 razloga zašto dojiti
11.10.2009 11:46:15   
acudesa
Ja sam skinula sa Naša radost-nadam se da se neće ljutitiuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Crazy little thing)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: 76 razloga zašto dojiti
11.10.2009 11:59:31   
Anoniman
acudesa tužit će te za autorska pravauser posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 97
   RE: 76 razloga zašto dojiti
11.10.2009 12:31:25   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Breskva

acudesa tužit će te za autorska pravauser posted image

breskva, fasovat ćešuser posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *