|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 14:19:05   
ivanas
Drage moje mame

Ja i moj sin muku mučimo sa sitnim hrapavim bubuljičicama po licu,vratu, gornji dio ramena i tjeme. Probala sam sa acidi borici, hipermanganom, kamilicom, bejbi puderom i ne znam ni ja više sa čime nisam evo sada sam na jekodermu ali slabo djeluje. Koliko sam mogla vidjeti kroz dosta tekstova i po opisu to su od znoja bubuljičice što sam i primjetila da kada mu je vruće one se zacrvene. Ali ono što mene brine je to što je taj dio kože gdje su one jako hrapav i isušen kao lišajevi. Nama je danas 38 dana od rođenja pa ako je koj majka imala sličan problem ili ovakav molila bih da mi pomognete
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 15:12:37   
milenium
Isti problem je imala i jedna moja prijateljica,i baš mi je pričala o tome.Mali joj se jako puno znoji,valjda je to uzrok.Koristila je Advantan mast kupi se u ljekarnoj.I djeluje.eto nadam se da sam pomogla!

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 15:23:21   
sarayka
znam jednu curicu koja je imala isti problem i koji je prosao sam od sebe, nijedne masti nisu pomagale. Moja lamija je imala takve bubuljice ali sam joj po savjetu mazala svojim mlijekom jer sam dojila i proslo je , trajalo je 15tak dana...Sretno!!

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 15:23:53   
Visnja RR
Advantan!
NE za bebu...jer je na bazi kotikosteroida...ja tu mast koristim jer me nekad zeza osip ispod kosa na vratu (od znoja) al ne to za bebu...

ja licno mislim da su to kod vas hormonske bubuljice nakon porodjaja... al nisam DR pa ne smijem dati savjet.. a ako jesu onda ne dirati i ne tretirati nikakvim kremama, a pogotovo svojim mlijekom... jer i ono se na toploti raspada, kvari i postaje izvor infekcija... (pusti stare babe i gatke user posted image  )

Moj savjet moze biti samo : ici pedijatru a zatim dermatologu... jer moze biti i nesto teze....

< Poruku je uredio Visnja RR -- 12.10.2009 15:25:36 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 15:56:20   
marelica9
imala sam isti problem, skoro pa po cijelom tijelu...to se zove pijodermija ( nisam bas sigurna, ali tako nekako), a u narodu to zovu " mitar". bili smo kod doktora, a i oni svaki svoju pricu prica...te kupaj onim te onim...kupali smo bebu u kamilici, u kalijev permanganatu ( samo neke dijelove tijela). bubuljice smo istiskali stapicima za nos ( svaku posebno, da se ne siri), zatim tapkali kalijev permanganatomi na kraju mazali kremem BETRION. cini mi se da je jedino ta krema pomogla, ali ipak sam misljenja da te bubuljice moraju odraditi svoje- to traje par dana i samo od sebe se povuce. mislim da je kod nas to trajalo 10.tak dana....

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 16:04:47   
Mya_81 RR
Ja bih ti savjetovala da odes kod doktora, jer ne možemo znato o kojim je bubuljicama riječ dok se ne vidi.

Mi smo imali male sitne bijele bubuljice koje smo morali čistiti s alkoholom i sterilnim gazama...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 18:04:37   
ivanas
imali smo i mi te bijele bubuljice i čistili smo ih alkoholom i beonicinom, pa su prošle ali ovo je očito od znoja, samo me brine hrapava koža gdje su bubuljice, u svakom slučaju hvala svima na savjetima

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 18:11:24   
Mya_81 RR
Mila, najbolje da se ne zezaš i ne isprobavaš ništa na svoju ruku tako da je bolje da to pogleda neko stručan i prepiše, u koliko treba, odgovarajuću terapiju  user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu ivanas)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
12.10.2009 20:56:27   
milenium
Sorry Višnja ali advantan JE za bebe!To preporučuju i pedijatri i dermatolozi,advantan baby!ja sam samo ženi rekla svoje mišljenje i tako je kod nas!A sad kako je kod vas,niti me ne zanima!

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
18.10.2009 22:26:11   
cvrakica
Ja imam 22 mjesecnog sina i on ima problema sa lisajevima a ne sa bubuljicama i u to predjelu rukica i nogica i to samo na djelu gdje su prevoji.prilikom kupanja ga bas dobro izbrisem mazala sam kremom sto mi je dala dermatolog mast kuterid i kantarion pomjesas, ali to pomaze samo da se zalijeci i opet pocinje.Da li mozda znas nesto o tome jer na internetu nisam bas nista nasla.Da li iko moze nesto da mi kaze iz svog iskustva o tome.Pozdrav

(odgovor članu marelica9)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: bubuljičice kod novorođenčeta
19.10.2009 15:40:24   
ivanas
Izvini Cvrakice nisam mogla ranije da ti se javim jer su mi ovi dani letjeli kao ludi i sve mi je neka frka. Ja sam na kraju svome Dorianu počela lice i sva kritična mjesta mazati melemom od Dr. Forster njemačke poizvodnje i kupuje se kataloški na bazi čajevca je koliko se da primjetiti da mu je lakše i  povlači se sada za sada pa ne znam jedino i ti da probaš sa tim melemom evo ti meil adresa koja se nalazi na kutji melema pa ako znaš njemački ili ti ima ko prevesti  kada izađeš na nju  www.drfoerster.de

(odgovor članu cvrakica)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *