|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Vjetrovi
30.10.2009 13:28:16   
seka87
nisam nigdje nasla ovu temu pa ako ima sorry!!!

drage moje neznam sta da radim moja beba je stara mjesec dana i ima problema sa vjetrovima svaki put kada se budi budi se uz plac i vjetrove koji je muce !!!

ona se jednica sva zacrveni od muke, a ja neznam sta da radim kako da joj pomognem , uzmem masiram joj stomacic radim vjezbice ngicama ali nista!!!

citala sam da bebe trebaju imati vjetrove i da je to dobro jer to znaci da joj stomacic dobro radi ALI ZAR TO MORA BITI TAKO BLNO ZA BEBU!!!!

Ima li koja od vas iskustva sa oim  i kako izlazite na kraj s tim!!!!


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:40:44   
Aki Sa
Draga i kod nas je ista stavr i traje evo vec mjesec dana, ja to pripisujem grcevima, mom jakom mlijeku koje mu iziritira crijeva. Jednostavno mu nicim ne mogu pomoci dok on sam ne izbaci iz sebe sve, samo pomagala za grcice ubrzaju stvar i pomogne spavanje na stomaku

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:50:23   
_melina_
iskreno, cudno mi je sto plače...
moj mali ima konstantno vjetrove ali se ne zali... jos nikada nije imao grčeve zahvaljujući vjetrovima


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:51:55   
malena sharena
Draga seko

i mi smo donedavno imali isti problem, nikako nije spavao po danu zbog vjetrova, tek navece se onesvijesti od umora. Maleni taman zaspe i "u po frke" ga probudi vjetar, bas ga je to mucilo.

I nama je bas kao kod Aki pomagalo spavanje na stomacicu, ja ga prislonim na svoj stomak, on se isprducka i nakon toga useceri pravo user posted image Problem je samo sto se probudi cim ga spustim, pa smo zato zajedno spavali user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:53:27   
bebica89
ako ima grceve,i ne izlazi van cesto,mozda zbog toga place,ako je tako kako sam navela probaj iscjediti naranđu,i   daj joj da popije,tako u mene seke rade,i bude dobro na kraju

_____________________________

joj necu da razmisljam o simptomima,borim se,al sta cu to je jace od mene,pobjeđuje me zelja za bebom......

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:56:06   
_melina_
ona je jos mala da pije naranđu, koliko se meni cini...
jer mu je tek mjesec dana


_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu bebica89)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:57:12   
malena sharena
Melina, i meni je bilo cudno sto moj djecak place jer su mi svi govorili da je dobro sto pusta vjetrove. Ma nisam ni pomisljala da bi ga to mucilo dok stvarno nisam vidjela da se svaki put zacrveni i zakenjka prije nego ispusti vjetar.

Ja sam ga stavljala da spava na stomak i poslije svakog podoja sam mu davala kapi protiv grceva. Ne znam je li to pomoglo, ali vjetrovi su nestali, a mali bolje spava.

Kako su bebe razlicite!


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:57:28   
bebica89
me nece nista naskoditi,ako joj malo dauser posted image

_____________________________

joj necu da razmisljam o simptomima,borim se,al sta cu to je jace od mene,pobjeđuje me zelja za bebom......

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 13:58:56   
_melina_
ukoliko dojis svoju bebu postoji caj za dojilje od komorača, kima i anisa sto pomaze bebama protiv grčeva... mom bebaču pomaže...

_____________________________

Nase Malo Sunce 1.10.2009.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 14:09:23   
reallove
emin stalno ima vjetrove ali nikad nije plakao i da ga boli,smijesno bude kako to stalno radi,kako god se pomjeri pusti jedan vjetricuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu bebica89)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 14:18:07   
seka87
pa sto se tice narance starno nebig smjela joj dti jer ipak je ona pemalena za to tek joj mjesec dana i i nrandza ima jaku kiselinu!!!

pijem caj za jojilje ako si mislila na taj od komoraca kima...!!!

a nema beba svaki dan stolicu nego saki 2-3dan a citala am bas ovdje na forumu da bebe koje doje mogu i po 10 dana da nemaju stolicu!!!! evo sad se adica jedva probudila od paca


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu _melina_)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 14:19:54   
seka87
a dajem joj i kapi Espumisan L 3 puta na dan!! a kolio puta ti dajes ako dajes svaki puta pslije jela moja doji i po 7-8 puta u toku 24h

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 14:42:43   
malena sharena
Davala sam i ja Espumisan L svaki put osim kod vecernjih podoja, da ga ne razbudim. On ustvari visi na meni skoro cijeli dan, pa ga ja sama odvojim od sike i dam mu kapi. Probaj, nece skoditi, procitaj uputstvo, smijes ih tako cesto davati.

A masazu stomacica radi i kad beba ne place, kad je mirna, moj maleni to puno voli, nekad mi je znao i zaspati dok ga masiram, to je tako slatko :)

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 14:52:07   
seka87
masiram je kad ne spava pa nam to dodje kao neka igra a i ona voli odma se opusti i uziva!!! a nesto me strah je staviti da spava na stomaku da se ne utusiuser posted image

< Poruku je uredio seka87 -- 30.10.2009 14:54:14 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 15:10:26   
malena sharena
Stavi je da lezi na stomaku na tvojim prsima, nemoj je ostavljati samu na krevetu. Moj bi tako zaspao u roku od pola minute. Ako nece na prsa, stavi je nek spava na krevetu, al dezuraj kraj nje dok ne utvrdi pa je onda okreni na stranu. Bar sam ja tako radila.

< Poruku je uredio malena sharena -- 30.10.2009 15:11:19 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 15:15:53   
emma.L
seka 87, reći ću ti moje iskustvo, iako su mnogi protiv toga: vjetrova i buđenja po noći smo se riješili već od drugoga tjedna tako da sam je stavljala da spava na stomaku. I pedijatri su protiv toga, ali sve moje prijateljice su stavljale djecu na stomak, pa tako i ja. Mom djetetu je prošla pupa, počela je fino spavati, a i samim tim bolje jesto preko dana, jer se noću budila samo ako ima razlog, tj. ako ogladni. Eto.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 15:38:26   
seka87
hvala ti evo stavila sam je i pored sebe da mi je na ocima i na stomak

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 15:43:39   
malena sharena
Ma nista, samo ti nju sto cesce na stomacic okreci, to im godi, pogotovo ako mozes da je prislonis uz sebe jer joj to istovremeno grije stomak. Ja je samu ne bih ostavljala jer je mene bilo strah da se beba ne probudi i da se ne okrene nosicem prema krevetu. Pusa za bebaca, proci cei touser posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 15:47:56   
seka87
ma ja nju vec okrecempotrbuske kad je budna pomalo d se navikaje ali niam do sada kada spava evo sada odma zaspala a ja dezurna  i odma je vratila na stranu user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 19:20:22   
Aki Sa
Zanima me koliko vi kapi dajete Espumisana, meni je nesto puno 25 ja stavljam do 10 pa da provjerim

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 20:54:17   
ena23
Aki Sa ja sam davala  25 kapi ako je hitno a 15 ako je preventivno... I dan  danas ih dajem, nama bolje gode one nego sab simplex i nurse harveys... Joj moj se bas namucio s vjetrovima, cjela zgrada je znala kad on pudne user posted image A na stomacicu prespava citavu noc od kako mu je mjesec dana (mislim budi  se svaka 2 sata da jede pa ga ja okrenem opet na stomak i lupkam po ledjima, on podrigne i opet zaspi)

P.s. Malena sharena, gdje si se porodila? Ja sam u vojnoj 22.08 al sam stigla 21.og navecer, pa mozda smo se i srele user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 21:02:49   
Aki Sa
Draga Ena i meni se cini da je espumisan bolji od harveya i nema dana da bar u 2 navrata ne posegnem za njima. Jednostavno izgleda do 4 mjeseca nema prestanka mozemo im samo ovako olaksati. Kian spava na stomaku dok prvi put ne doji u noci e onda ja iz nekog straha ga rotiram po bokovima jer mi u noci uglavnom nikad ne podrigne a sklon je bljucanju

_____________________________

Mali princ Kian stigao 01.09.09
Veliki princ Nur 19.09.04

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 22:07:42   
Visnja RR
ja sam espumisan davala svako jutro po 10 kapi kao preventivu...
a narandzu NE prvih godinu dana nikakvi citrusi se ne trebaju davati...

pokusaj i sa cajem od komoraca za bebe...a mozes i ti piti caj za dojilje... i mozda da pazis da ne jedes nesto sto bi bebici izazivalo grceve...
pogledaj tj. iscitaj temu o grcevima

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Aki Sa)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Vjetrovi
30.10.2009 23:02:52   
malena sharena
Seko, bas mi je drago da joj odgovara tako user posted image

Sto se tice kapi ja pratim uputstvo i tamo pise da se daju prije ili poslije svakog podoja po 25 kapi. Valjda to nije previse user posted image Nekidan mi jedna mama u domu zdravlja rece da je svog sina kljukala tim kapima, jer joj je prijatelj koji radi u kompaniji koja ih proizvodi rekao da su potpuno prirodne

Ena23 Ja sam se porodila na Kosevu , tako da se nismo srele user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Vjetrovi
31.10.2009 17:45:57   
delly
evo i moja je imala tako to i jedino sto je smetalo je sto dsam ja jela a to je : kupus.mlijeko i paprike., probajte i prehranu promijenit vidit sta smeta ja sam tako radila i uspijelauser posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *