|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:13:41   
frenkoza
IZVORNA PORUKA: Mamica24

Drage moje mamice..

Bas je super sto su vas tako obradovali. JA naime, ne radim i živim u Hadzicima. Prijavljena sam na birou. uskoro cu se poroditi pa me interesuje, ako nekoj nije mrsko, da mi napise, da l ise ta porodiljska naknada ostvaruje u općini ili u zgradi Kantona SA? Koji su uslovi za 120 KM a koji za viši iznos? Čitala sam negdje na forumu da je Behmen povećao tu naknadu, pa me interesuje da li je to za sve općine KS ili samo neke.
Nva sam u svmu ovome pa se lahko gubim user posted image user posted image



najbolje ti je da odes u hadzice u opcinu ja znam da se tu predaje, pa uzmi formulare i usput se raspitaj o svemu.....


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:15:01   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Azure

Ja radim u firmi koja je na federalnom budjetu. I kako rekoh od 4 nedjelje sam na bolovanju i primam 20 posto manju placu. Ako neke od vas takodjer rade u firmi koja je na federalnom budzetu ili drzavnom, a prima 100 posto placu, i slucajno posjeduje zakon ili taj clanak ja bih molila da mi ga proslijedite. Jer sam provjerila i u svojoj firmi i u zdravstvenom i rekli su da se i rizicna trudnoca vodi kao obicno bolovanje. Pronasla sam  ZAKON O ZDRAVSTVENOM OSIGURANJU
Nadoknada place iznosi 100% od osnovice za nadoknadu:
1. za vrijeme privremene sprijecenosti za rad zbog ozljede na radu ili oboljenja od profesionalne bolesti,
2. za vrijeme privremene sprijecenosti za rad zbog bolesti i komplikacija prouzrocnih trudnocom i porodjajem,

medjutim meni su ipak rekli da to nije tacno.


Ovaj zakon je "zastario", puna plata je do 30 dana bolovanja.
Ja radim u ministarstvu na drzavnom nivou i na bolovanju sam od 11.08. s tim da svakih 30 dana (racunajuci i subote i nedjelje) moram prekinuti bolovanje na par dana pa opet otvoriti, upravo zbog plate, jer nakon 30 dana plata ide na 80%-70%-60%....itd....Nadam se da sam pomogla.


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:16:30   
remzy
meni je ostalo jos samo djeciji doplatak da primam koji iznosi 33 KM po djetetu i koji nisam dobila ovaj mjesec jer nisam obnovila papireuser posted image
ali rekli su mi da de mi retroaktivno isplatiti kad im donesem obnovljene papire!!user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:18:25   
neki
IZVORNA PORUKA: remzy

meni je ostalo jos samo djeciji doplatak da primam koji iznosi 33 KM po djetetu i koji nisam dobila ovaj mjesec jer nisam obnovila papireuser posted image
ali rekli su mi da de mi retroaktivno isplatiti kad im donesem obnovljene papire!!user posted image


Ja zaboravih,jesi ti dobila onu 13.naknadu ikada???

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:20:52   
luna77
ja sam rodila u 7 mjesecu i bila na čuvanju trudnoće imala platu 100%.najbolje uputi pitanje zdravstvenom u zupaniji kako plaćaju čuvanje trudnoće meni su odgovorili 100% i ja poslala odgovor u firmu

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:22:02   
DM
Draga mamica 24 to što ti je Behmen povećao,to ti je sa starih 114KM na 120 KM!
Trebaš imati rodni list bebe,potvrda sa biroa,i još neki dokumenti a to ćeš u općini saznati,jer ti tamo daju formulare....Odakle si iz Hadžića?


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Mamica24)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:23:06   
remzy
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: remzy

meni je ostalo jos samo djeciji doplatak da primam koji iznosi 33 KM po djetetu i koji nisam dobila ovaj mjesec jer nisam obnovila papireuser posted image
ali rekli su mi da de mi retroaktivno isplatiti kad im donesem obnovljene papire!!user posted image


Ja zaboravih,jesi ti dobila onu 13.naknadu ikada???




jesam ,mila!!!!
i potrosila je!!!user posted image user posted image


_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 14:23:41   
neki
IZVORNA PORUKA: remzy

IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: remzy

meni je ostalo jos samo djeciji doplatak da primam koji iznosi 33 KM po djetetu i koji nisam dobila ovaj mjesec jer nisam obnovila papireuser posted image
ali rekli su mi da de mi retroaktivno isplatiti kad im donesem obnovljene papire!!user posted image


Ja zaboravih,jesi ti dobila onu 13.naknadu ikada???




jesam ,mila!!!!
i potrosila je!!!user posted image user posted image


Supeeeeeeruser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: Porodiljska naknada
15.10.2009 22:51:48   
istra09
ha, ha, ha... možeš misliti...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mamina sreća Leonarda se rodila 07.07.2009. i učinila me najsretnijom ženom na svijetu.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: Porodiljska naknada
19.10.2009 16:14:24   
Mamica24
IZVORNA PORUKA: doublemum

Draga mamica 24 to što ti je Behmen povećao,to ti je sa starih 114KM na 120 KM!
Trebaš imati rodni list bebe,potvrda sa biroa,i još neki dokumenti a to ćeš u općini saznati,jer ti tamo daju formulare....Odakle si iz Hadžića?




Ja sam ti se skoro doselila u hadžiće jer suprug i ja pravimo kuću dole
a trenutno sam kod svekrve u stanu u naselju zove se Kućice.

Ma otići ću ja do opštine i raspitati se. Jedino me jos interesuje jel ta naknada zavisi od toga jel ti muž radi i
možeš li istovremeno primati naknadu od opštine i od kantona??

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: Porodiljska naknada
19.10.2009 16:33:39   
Azure
Hvala ti lady 26. Jesi pomogla si mi. Vec sam se informisala, ali znas svaki put ti daju druge informacije kada zoves na isti broj, zato nikad nisi siguran.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: Porodiljska naknada
19.10.2009 19:55:41   
Vana
Ja sam vam se danas pravo pozitivno iznenadila. Obzirom da sam pocetkom ovog mjeseca dobila posljednju regularnu porodiljsku naknadu, danas mi postar donese na vrata i onu naknadu od grada u iznosu od 260 KM. Nisam uopste pretpostavljala da cu to dobiti.Bas suuuuper user posted image user posted image

_____________________________

Iris mamin Anđeo 27.10.2008.

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: Porodiljska naknada
20.10.2009 11:35:53   
Mamica24
Ja sam se skrooooz izgubila u ovim informacijama!!!user posted image user posted image

Jel to znači da se može izganjati i naknada od opštine i naknada od grada-kantona??

Ima li kakve veze to što ti muž radi i koliko je njegova plata???

Jel mi može to neko reći plssuser posted image user posted image user posted image user posted image ????

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: Porodiljska naknada
20.10.2009 11:50:37   
idana_85
IZVORNA PORUKA: Vana

Ja sam vam se danas pravo pozitivno iznenadila. Obzirom da sam pocetkom ovog mjeseca dobila posljednju regularnu porodiljsku naknadu, danas mi postar donese na vrata i onu naknadu od grada u iznosu od 260 KM. Nisam uopste pretpostavljala da cu to dobiti.Bas suuuuper user posted image user posted image


Na kojoj si opstini?


_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: Porodiljska naknada
20.10.2009 11:56:42   
irenaSA
Zdravo drage ženice!

Pošto me ova tema jakoo zanima a postovi mi se predthodni nedaju čitati samo me zanima koliko i da li prima te šta uposlene žene u državnim firmama kad ode mjesec dana prije poroda na trudničko bolovanja a poslije toga na porodiljsko?
Te da li važi ono po zakonu za blizance dupla primanja a 18 mjeseci porodiljskog?

Ako neko zna jer imam više informacija različitih!user posted image


_____________________________

Sarah, mamina i tatina princeza stigla je na ovaj svijet 16.02.2010. godine
Dani, mamin i tatin princ stigao je na ovaj svijet 19.09.2014 .godine
Iza tuge vedrije je nebo...iza tuge čistija je duša...

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: Porodiljska naknada
20.10.2009 12:19:03   
medigirl
na ovo prvo ti ne znam odgovor, a za drugo te moram razocarati - nema duplih primanja vec redovna naknada kao i za ostale porodilje (436 km) i 12 mjeseci porodiljskog. mislim da se to 18 mjeseci odnosi na RS.


(odgovor članu irenaSA)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: Porodiljska naknada
20.10.2009 15:48:33   
Vana
IZVORNA PORUKA: idana_85

IZVORNA PORUKA: Vana

Ja sam vam se danas pravo pozitivno iznenadila. Obzirom da sam pocetkom ovog mjeseca dobila posljednju regularnu porodiljsku naknadu, danas mi postar donese na vrata i onu naknadu od grada u iznosu od 260 KM. Nisam uopste pretpostavljala da cu to dobiti.Bas suuuuper user posted image user posted image


Na kojoj si opstini?



Novi Grad

< Poruku je uredio Vana -- 20.10.2009 15:49:18 >


_____________________________

Iris mamin Anđeo 27.10.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: Porodiljska naknada
2.11.2009 21:48:20   
Rina26
Ja nisam dobila porodiljnu naknadu od 7 mj,kasne već 4mj

(odgovor članu Vana)
Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 11:07:03   
cicana
Zene imali ista od nasih penzija????user posted image

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 11:08:57   
Pretty mamma
Hej cicana, nema šanse do idućeg tjedna. Barem ja mislim. Prošli mjesec smo dobili 9.

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 11:23:05   
mamaajna
JEL ZNATE DA KANTONU SA,AKO IMATE PRAVO NA DJECIJI DOPLATAK IMATE PRAVO I NA JEDNOKRATNU POMOC ZA OPREMU BEBE I DOHRANU MAJKE ILI BEBE ZAVISNO DOJI LI ILI NE

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 23:19:30   
beba29
Drage moje ja sam ovdje nova ,ali zanima me jedna informacija i da li je neko imao sličnu situaciju! Naime dobila sam otkaz na porodiljnom ,prvih 6mj sam dobivala naknadu sa socijalnog punu plaču, a dr. 6mj sam trbala dobivati 70%plaće.....Ali nažalost žena na hzzo-u me fino zaje....zaključila mi porodiljni kao da sam bila god.dana....ITo sam tek saznala nakon 2mj kad mi nije stigla uplata,nakon toga sam oped otisla kod nje da mi pokusa ponovno produziti i oped napravi istu stvar.....znaci ne postojim u kompijuteru.......nakon toga putem jednog poznanstva jedva uspijen da me stavi u bazu podataka i sad primam naknadu kao ne zaposlena osoba ,znači 1663kn,tj.1000kn manje nego sto bih trebala.... Sa tim da me uopće nije uputila na biro gdje sam se trebala prijaviti drugih 6mj. I ostala sam bez naknade i sa biroa!!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Da li ko zna da li se imam pravo žaliti ikome da se obratim..... molim vas pomozite mi!!!!!!!unaprijed zahvalna!!!!!!!!Tek sam danas dobila rjesenje koje cekam 4mj............... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio beba29 -- 5.11.2009 23:20:18 >

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 23:42:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamaajna

JEL ZNATE DA KANTONU SA,AKO IMATE PRAVO NA DJECIJI DOPLATAK IMATE PRAVO I NA JEDNOKRATNU POMOC ZA OPREMU BEBE I DOHRANU MAJKE ILI BEBE ZAVISNO DOJI LI ILI NE


znamo, jer isti su uvjeti i za jedno i drugo i trećeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 23:42:33   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Rina26

Ja nisam dobila porodiljnu naknadu od 7 mj,kasne već 4mj


a gdje to?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: Porodiljska naknada
5.11.2009 23:45:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ona_30

Molim za pomoc,

Naime, radim u privatnoj kompaniji gdje zele da mi placaju razliku do iznosa pune plate ali ne znaju nacin kako da to sprovedu u djelo tj. doprinosi,porezi se ne bi trebali placati na taj iznos ili ? Da li neko zna kako ide postupak placanja razlike do iznosa pune plate?


draga moja, firma tvoja u kojoj radiš plaćaće porez na iznos koji ti isplaćuje
Iznos poreza (mislim na doprinose Pio i zdravstveno) isti je kao i da radiš
63% od iznosa isplate
Znači npr ako ti isplaćuju 500,00 KM porez odnosno doprinosu su 315,00 KM
postupak za isplatu je kao i da radiš, najnormalnije vrše obračun plate kao i da si na radnom mjestu, tu promjene nema ama baš nikakve
Izuzev što ti ne mogu plaćati prevoz niti topli obrok, znači isplata je neto plate + doprinosi na tu platu
Neznam koliki je minimalac u Federaciji ali manje ti ne mogu isplaćivati, mislim da je nekih 450,00 KM al opet provjeri

< Poruku je uredio veeseelaa -- 5.11.2009 23:48:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ona_30)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *