|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 13:02:00   
kana
Drage mame
Nem znam koliko je kod vas ovaj problem cest ali kod mene je to bas problem.
Poslije svakog obroka Tarik se napinje i onda nastane plac.Ranije kada je jeo moju hranu(izdajala sam i zbog toga zamalo dobila mastitis) kakao je svaki put poslije obroka.
Sada kada sam uvela bebimil kaka 3 puta sto je vidim po statistikama dobro jer djeca na adaptiranoj hrani cak jednom dnevno kakajuuser posted image  Staaalno se napinjeee.To me izludi.Place kad je gladan ,pa place kad se napinje..pogotovo me to nervira nocu.Ali sta bi,ne znam-cekacu prvu kontrolu i inekciju za savjet sa doktoricom pedijatricom a pomogao bi mi i koji savjet od vas
Unaprijed hvalauser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2010 23:32:35 >


_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 16:06:57   
seki
Kako mislis napinje se?Kao da hoce da kaki ili kao da ga muci stomacic.Jer moze i da ga muci stomacic zbog grceva.Ponekad to izgleda kao da bebica hoce da kaki,pa stenje i place.Grci li nogice?
Koliku mu dozu dajes?Mozda da mu probas dati malo manje.Mozda mu bude previse pa se prejede.
Sve ovo predpostavljam.......

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 17:46:04   
Nemirna
Vjerojatno grčevi ako kaki redovno... Probaj promijenit hranu. Ja isprva, dok se nisam snašla s dojenjem i dok sam mislila da malenom treba dohrana, sam probala sa bebimilom i baš se tako napinjao. Uzela sam Aptamil i s njim je bilo dobro. Doduse to je trajalo desetak dana dok nisam izliječila bradavice i dok mi se sve nije ustabilio... kasnije samo cica.

A plač.. hm to može biti i zato sto je jednostavno takav. Ja ni do dan danas nisam noc prespavala u komadu a malom je 3 godine. Dok je bio beba plakao je bez razloga takoreći  kasnije se samo kmecao ali nikad nikad nikad nije spavao u komadu 3 sata. Vec sam se pomirila s tim. kako raste sve je bolje ali ona prva godina dana... bolovala sam od hronicne neispavanosti user posted image

_____________________________

I sine drž' se žena! One su ti kao sol... Može i bez njih al' je bljutavo
---------------------
Martin, 17.05.2005
Nora, 18.06.2008

(odgovor članu seki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 19:20:54   
ebru
pozdrav kano!
Mojoj Moni je sada 3,5 mjeseca i ona isto zna poslije obroka,odma je plac,i onda malo bljucne(onaj visak valjda) i poslije se smiri...to je tako gotovo od rodjenja,ali bude nekada da ne place ali rjetko...


_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 21:51:02   
amdi
Ako su grcevi najbolje je da dajes bebi manje obroke ali cesce. I probaj Aptamil, doktori ga preporucuju, kazu da je najzdraviji ali neke bebe ga bas i nece- valjda ne smeka na majcino mlijeko. Caj od komoraca moze isto pomoci, i male masaze trbuha.

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: plakanje poslije hranjenja
29.3.2008 22:02:35   
nadjica
user posted image pozdravcic......koliko savjeta,koji poslusati....hahaha...mozda je bebica jos gladna!~ 

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: plakanje poslije hranjenja
30.3.2008 11:37:56   
bela
Isto mi je tako bilo,pa kad sam nosila Rijada pedijatru rekla mi je da je to normalno kad stomacic nije tvrd.Ja sam koristila bebimil,pa su mi na Rr rekli da uzmem novalak i on je pravo dobar,Rijad nema grceve od njega i super jede.Kad mi je bilo to sa stolicom pedijatrica mi je rekla da uzmem novalak it,za djecu koja imaju probleme sa zatvorom i sad je sve ok.Super jede i stolica je uredu.Moj ti je savjet da dajes manje hrrane ali cesce.

(odgovor članu nadjica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: plakanje poslije hranjenja
30.3.2008 21:28:42   
kana
hvala na savjetima.Pocela sam mu davati manje obroke i plantex caj od komoraca,takodje i kamilicu i hippov caj od komoraca(kako koji stignem) i slabije place.Obrok mu dajem iz dva puta tako da nakon svakog prvo podrigne pa nastavi(jer podje plakati ako ne dobije svojih 110 ml u paketu.)Znaci prvo 50 ml pa podrigivanje pa nakon 5 ili 10 min drugih 60 ml.Bolje mu je.
Inace je jaako popasna beba i sve zivo pojede(a uz to halapljivo jede,pa sam mu kupila i kapi espumisan protiv grceva -sada sam ih prestala davati jer probavam ovo sa cajom od komoraca)
Hvalaauser posted image

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu bela)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: plakanje poslije hranjenja
30.3.2008 21:37:35   
amdi
E tako sam i ja Nejlicu hranila, i samo tako je i htjela-da vise puta u toku hranjenja podrigne. I vjeruj mi grceve je samo imala 3 putauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

veliki 22.3.2005
mala 17.7.2007

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: plakanje poslije hranjenja
31.3.2008 13:03:25   
makana
hehheeh
ma ja to je to, mi mame znamo malo pretjerivati pa početi i trpati bebaće, samo da nam nisu gladni, prvo što mi je palo na pamet jeste da tarik ima grčeve i da se navikava na novu hranu
drago mi je da je bolje
u svakom slučaju znam mame koje su morale promijeniti i po četiri vrste hrane da nađu onu jendu koja odgovara user posted image

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: plakanje poslije hranjenja
31.3.2008 13:27:33   
M kao Mama
kano probaj i kapi sabsimplexs jako su sjelotvorne, a ja nemam lijepo iskustvo sa komoračem tako da zazirem od istog

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *