|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 8:55:47   
bebbe RR
Mozda sam na pogrešno mjesto postavila temu i izvinjavam se ako jesam. No, imam potrebu da vam kazem svoje i da čujem vaše mišljenje o temi izbora ljepote za najmlađe. Kako se generalno uzasavam izbora ljepote necu objasnjavati, ali sama cinjenica da se svako malo organizuju izbori ljepote za djecu, te razna sponzorisana takmicenja koja traze !najsladje, najljepse, najumiljatije" i slicno dijete, osobno mi je strasna.
Prije svega zato sto je svako dijete ljudima koji ga vole najljepše, te njegov izgled u očima posmatrača nema ama baš nikakve veze sa uvriježenim standardima ljepote.
A i zato što mi se čini da takav  oblik prestiža nije nešto što bih željela da moja djeca smatraju bitnim i vrijednim ciljem u životu.
Osim toga, većina tih takmičenja nema apsolutno nikakve veze sa spontanošću, kao što svi znamo.
No, primijetila sam da većina roditelja s Foruma "zagrize" udicu i prijavi svoje bebe na ovakva takmičenja.
Zanima me da li sam samo ja protivnik izbora ljepote za male?!


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 9:04:15   
shejla
meni je ovo sto ima kod nas OK...mislim ove neke slicice kako beba spava, ili kako izvodi neke vragolije...ili one zvjezdice u "bebe&mame" i sl. (dakle mama salje sliku i probere neku normalno, bez golih guzara i sl.) user posted image  Ja sam isto slala za to...

eh sad, toga kod nas nema, ali eto da spomenem, kad smo vec kod toga: na discovery travel&living ima takmicenje za djevojcice i uvijek vidim reklamu, pa sam jednom bas pogledala sta je to... I to je katastrofa! djeca sa ekstenzijama, full sminkom, kremom za samotamnjenje...paradiraju u kupacim....ma uzas :) A uz to sve djevojcice placu dok ih sminkaju i tapiraju i tako maltretiraju, a mame se kao vesele, navijaju, a sve neke debele iskompleksirane glupace....ali eto, to je kod glupih amerikanaca....kod nas je to sve jos uvijek primjereno, ja mislim.

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 9:04:34   
tea lana
ja sam protivnik toga,Lanu nikada nisam prijavila ni za kakvo takmicenje.Ako kome moze pomoci moj glas glasam ali moje dijete nece ucestvovati u tome,bar dok ja imam kontrolu nad njom.Smatram da je vecina manekenki ispranog pileceg mozga,bar na ovim nasim prostorima.
Ja ako svoje dijete prijavljujem od malih nogu na te iste izbore znaci dajem joj primjer cime bi se trebala baviti kasnije.A to joj zanimanje ne zelim nikako

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:14:38   
Leva
Ja sam totalni protivnik izbora ljepote a narocito za djecu!
Pogledajte ovaj link pazljivo i razmislite koliko daleko ste spremni otici...
http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc&feature=related

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:23:45   
new mama
IZVORNA PORUKA: Leva

Ja sam totalni protivnik izbora ljepote a narocito za djecu!
Pogledajte ovaj link pazljivo i razmislite koliko daleko ste spremni otici...
http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc&feature=related

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image uzas
Ja sam isto tako protiv izbora ljepote za djecu,svoje dijete nisam nikad prijavila ni za kakvo takmicenje,niti cuuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:28:42   
Romali
Moje mišljenje je kratko i jasno- ja sam protiv bilo kakvog takmičenje ljepote, posebno za djecu.

_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:29:18   
reallove
user posted image user posted image zalosno stvarno,jadna djecica,ja sam protiv takvih izbora

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:40:27   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Leva

Ja sam totalni protivnik izbora ljepote a narocito za djecu!
Pogledajte ovaj link pazljivo i razmislite koliko daleko ste spremni otici...
http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc&feature=related

ovo je zaista po meni tuzno ovo sto sam vidjela htjela bi puno toga reci recicu samo tuznouser posted image igranje sa djecijim osjecanjima...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 12:44:44   
salmy
IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Leva

Ja sam totalni protivnik izbora ljepote a narocito za djecu!
Pogledajte ovaj link pazljivo i razmislite koliko daleko ste spremni otici...
http://www.youtube.com/watch?v=WeGBFgNxewc&feature=related

ovo je zaista po meni tuzno ovo sto sam vidjela htjela bi puno toga reci recicu samo tuznouser posted image igranje sa djecijim osjecanjima...
Ne da je tuzno ovo je ODVRATNO...........perverzno i jadno.........na ovaj nacin iskoristavati SVOJU djecu............bizarno i bolesno

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 13:45:38   
Honey3
sva djeca su lijepauser posted image user posted image user posted image user posted image ja sam protivnik takvih izbora za djecu,to su ambicije roditelja

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 13:53:12   
Nanica Sarajevo
ekstenzijama


Čekajte, nisam razumjela, da li je pitanje da li djecu prijaviti na takmičenje (tipa Pampers, kako bebica spava) ili je tema o prijavljivanju djece na neka čudno/perverzno/bolesna takmičenja?
Ja mislim da nema ništa loše u tome da prijaviš svoju bebicu za takmičenje sa slikom kako tvoja bebica spava (sve dok je to jedna normalna slika)... a o ovom drugom neću ni da komentarišem jer se svi u tome slažemo jednoglasno - fuj...


_____________________________

Mamin život - Naida se rodila 19.12.2008. godine....
Mamina radost - Adi se rodio 08.07.2010. godine.
“Good children make good mothers.”

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 13:57:50   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: shejla

meni je ovo sto ima kod nas OK...mislim ove neke slicice kako beba spava, ili kako izvodi neke vragolije...ili one zvjezdice u "bebe&mame" i sl. (dakle mama salje sliku i probere neku normalno, bez golih guzara i sl.) user posted image  Ja sam isto slala za to...

eh sad, toga kod nas nema, ali eto da spomenem, kad smo vec kod toga: na discovery travel&living ima takmicenje za djevojcice i uvijek vidim reklamu, pa sam jednom bas pogledala sta je to... I to je katastrofa! djeca sa ekstenzijama, full sminkom, kremom za samotamnjenje...paradiraju u kupacim....ma uzas :) A uz to sve djevojcice placu dok ih sminkaju i tapiraju i tako maltretiraju, a mame se kao vesele, navijaju, a sve neke debele iskompleksirane glupace....ali eto, to je kod glupih amerikanaca....kod nas je to sve jos uvijek primjereno, ja mislim.


Ja cu potpisati Sejlicu. user posted image
A gledala sam i ja ovu emisiju...uzas! user posted image Djevojcice kao barbike nafrakane. user posted image

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 14:03:47   
Pretty mamma
Ja se slažes sa shejlom. Ne treba forsirati djecu na kojekakve izbore, i znam tu emisiju na discovery. Gledala sam i prije dokumentrce na tu temu, i to je jako žalosno i morbidno.
E sada, što se slanja slikica tiče, tu nemam ništa protiv, ali nisam za takmičenja tipa pampersa gdje svi glasaju za svoje, a postoje i načini da se glasovi sami pribrajaju - automatski, treba biti malo jači informatičar, ali je izvedivo (na nekom od hipp natjecanja).
Poslala sam slikicu u bebe i mame (naravno prikladnu) i dobili smo nagradu. To mi se ne čini kao nešto nemoralno ili pogrešno. Ne znam način na koji se biraju bebe, samo da se natječaj zove zvjezdice mjeseca. Kad bude veća, pokazat ću joj slikicu u novinama i reći da je kao mala beba bila zvjezdica, a sada je velika mamina zvijezda.
I da se osvrnem na nečiji komentar...da se kroz djecu ispoljavaju roditeljske ambicije...kod mene to nije slučaj.


_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 14:06:15   
fatimica09
ja sam izricito protiv takvih izbora....i mislim da su to vise realizacije neostvarenih snova isfrustriranih mamica...a ispastaju oni koji to najmanje zasluzuju!

(odgovor članu Pretty mamma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 14:07:34   
shejla
ovaj link gore je otprilike to o cemu sam pricala... fakat grozno :)

Ali, da ipak razdvojimo to od ovih nasih "izbora ljepote"...mislim da to nije ni nalik, a bebbe je postavila temu i za primjer uzela ove nase pampers i sl. nagradne igre...

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 14:41:37   
Visnja RR
treba napraviti razliku izmedju igre i "bolesnih ambicija" i onda je odgovor tu... user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 15:16:00   
Pretty mamma
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

treba napraviti razliku izmedju igre i "bolesnih ambicija" i onda je odgovor tu... user posted image

Apsolutno se slažem!

_____________________________

Laura je u mom naručju!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 15:18:22   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: Romali

Moje mišljenje je kratko i jasno- ja sam protiv bilo kakvog takmičenje ljepote, posebno za djecu.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Izbori ljepote za djecu!
1.12.2009 15:28:01   
tea lana
Ova emisija ide na Discavery samo ja jos nikad da je pogledam,Najavu vidim a zaboravim gledati

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Izbori ljepote za djecu!
9.10.2010 20:01:57   
shejla
evo da ne otvaram novu temu...slicno je user posted image  
Ako ima neko od forumasica u SAD-u, Gap Casting je u toku user posted image  

http://www.gapcastingcall.com/GapCastingCall/ContestDetails.html

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Izbori ljepote za djecu!
15.10.2010 19:43:11   
sporty mamaa
Ovaj video gore je uzasan zaista... Jeste li vidjele tuzne poglede u ocima malih djevojcica... A tek vikleri, sminka, lakovi za kosu fujjuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Izbori ljepote za djecu!
16.8.2011 18:08:22   
Hanady RR
ovo nije izbor ljepote...ovo je talnet shoe u kome je bila djevojčica od 10 godina...
talentovana zaista ali odvojena od majke čak 3 mjeseca...
pjevala je danima, noćima i pazite taj dan u shou kako pjeva najprije ovu pjesmu
http://www.youtube.com/watch?v=BbOL4dIWEmU&feature=related
pazite, ples, pokrete, mentore oko nje

sva sretna a ond apjeva pjesmu narodnu tursku koju njena mama voli...i pazite tuge u njenim očima i bola...
i susreta sa mamom
http://www.youtube.com/watch?v=BbOL4dIWEmU

user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

zar ovo vrijedi slave djeteta...kako s eduša draga isplakalauser posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 22
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *