|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 19:51:47   
Emina*
Nadam se da sam ovo stavila na dobar dio foruma, ako nisam, zamolila bih nase moderatorice da premjeste temu......

Kako naslov sam i kaze,
da li vas je promijenio brak???
Koliko je promijenjen vaš dotadašnji način života??
Jesu li vam promijenjeni prioriteti, stavovi,
da li vam je bilo ljepse prije braka ili u braku???


< Poruku je uredio Eminica -- 7.4.2008 20:03:56 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 19:59:48   
Nadi
Eminice super tema!
Sretnija sam definitivno sada u braku, posebno kako se rodila Kiki. Svog muža volim najviše na svijetu. Ispunjena definitivno samo pozitivnom energijom. Kao osoba sam ostala ista, jedino što  sam sada vrijednija kada su u pitanju kućanski poslovi. Prije braka je mama sve radila a mene puštala da učim i čitam.

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 20:04:59   
mali
Kao prvo drugi su mi ljudi rekli da sam se malo uozbiljila,mada ja to baš i nisam primjetila...Vjerovatno zato što je bar na mene u tom najljepšem medenom mjesecu pala velika odgovornost,posao,kuća,mama imala udes i bila kod mene  i baš mi je bilo teško.Sada je već bolje,nekako neke stvari koje me prije nisu baš previše interesovele,a tiću se kuće i uređenja sad su mi jako bitni,sada smo MM i ja nekako bliži jedno drugom mada smo se zabavljali 5 god i super mi je što se radujemo svemu što sami uradimo,kupimo...Dosta stvari radimo skupa i pomažemo jedno drugom,mada nismo zanemarili druge ljude nama drage i bliske..U svakom slućaju mi je sada bolje nego prije braka(điđi-miđi može kad god to poželimouser posted image ) i aBd i ostaće tako dok smo imalo razumni....


_____________________________

Onaj koji odustaje nikada ne pobjeđuje,a pobjednik nikada ne odustaje.
http://www.fertilityfriend.com/home/1f8e1e

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 20:07:11   
mukica
Jako dobra tema Eminice. Brak je definitivno utjecao na mene ali pozitivno, i za ovih 9 godina koliko sam u braku nikad ali bas nikad se nisam pokajala.Imam jako dobrog  muza kojeg volim vise nego prije  braka i ne bi ga mijenjala ni za sta na svijetu.

_____________________________

Mamini djecaci
12.03.2001
25.07.2008

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 20:58:16   
RAJA
Bravo i od mene za ovu temu

brak me možda promjenio ali naravno na bolje ja i MM smo bili zajedno 5 god. i to smo samo krunisali brakom pa poslije toga su došla djeca i sve ide svojim tokom hvala bogu. Što se tiče ljubavi ja mislim da se volimo čak i više nego prije a da sam se pokajala NISAM ni slučajno on je moja prošlost sadašnjost i naravno budućnost nebi ga dala ni za sva blaga svijeta

(odgovor članu mukica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 20:59:35   
Anoniman
mene je bas promijenio... ja mislim na pozitivno user posted image
prvo sto kad sam se udala, skoro pa smo odmah otisli iz drzave, doselili u novu, nikoga nismo znali, samo nas dvoje imali jedno drugo.... trebalo je zivot organizovat, namjestit stan, onim sitnim stvarima, od sudja do posteljine i svega sto treba jedna normalna kuca da ima... osjecam da sam postala zrelija i dosta samostalnija.. osjecam se vrijednijom.. a i postala sam vrijedna u smislu da cistim, perem, kuham i sve ostalo radim, sto me prije u mnogo cemu mama mijenjala.. sad sam morala sve to preokrenuti i ja raditi. zaradjujem za sebe i svoju porodicu i gledam gdje ode svaki dinar, jer nema dzeparca ko prije. prioritet je sad na meni i mm, na djetetu kojeg cekamo aBd i na nasem zdravlju i sreci. puno realnije gledam na svijet i sve oko sebe. slobodno mogu reci da sam druga licnost. a sto se tice ljubavi.. to je hvala Bogu sve bolje i bolje, pogotovo otkad cekamo nas plod ljubavi da dodje na svijet... jednostavno receno sve drugacije i ljepse user posted image user posted image

(odgovor članu mukica)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
7.4.2008 22:45:27   
akica b
MISLIM DA SAM PUNO SMIRENIJA U BRAKU....TO JE VELIKA PROMJENA

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 0:13:24   
ziki
prvo sto kad sam se udala, skoro pa smo odmah otisli iz drzave, doselili u novu, nikoga nismo znali, samo nas dvoje imali jedno drugo.... trebalo je zivot organizovat, namjestit stan, onim sitnim stvarima, od sudja do posteljine i svega sto treba jedna normalna kuca da ima...

i kod nas je isto to bilo, 10 se uzeli 14 došli vamo i počeli da radimo...Posle 2 mjeseca mm je umro otac i on se baš bio povuko u sebe, sad je opet stari, jedno što sad puno radimo oboje, pa imamo malo slobodnog vremena i neizlazimo puno. A možda ima veze i sa godinama, pa nas nekako prošlo o ono ludiranje od ranije a možda nam ne dostaju i prijatelji sa koji ma samo se glupirali. U svakom slučaju samo ozbiljniji, a od kad čekamo bebu još više se volimo..

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 1:31:49   
stella
za 360° sada po kuci sve ja radim,prije je to mama radila,kuham.puno smo izlazili,i po 2 puta dnevno.sada pretezno i kad izadjemo to su setnje shoping i nabavka,rijetko sjednemo da popijemo kafu negdje gdje nema guzve da user posted image ne smeta duhan.a sto se tice odnosa prema mm tu se nije puno promijenilo.osim sto smo puno vise zajedno.bili smo skupa 5 god prije braka.sad ce godina kako smo u braku. i zadovoljna sam svojim zivotom a tu je i nas mali andjeouser posted image

< Poruku je uredio stella -- 8.4.2008 1:36:42 >


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 8:10:08   
Blue rose RR
Lično smatram da brak nije promijenio osnovu moje ličnosti, ali je promijenio način moga života i promijenio je moje poglede na određene ljude.

U suštini brak je u početku, skup zajedničkih ciljeva dva neznanca, koji kasnije budu sve - osim neznanaca.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 9:16:36   
Antigona
Postala sam odgovornija, strpljivija, shvatila koliko su neke sitnice važne a prije su mi se činile bezveze, naučila sam pravo značenje riječi kompromis!!
U biti kako reče maryam amina osnova moje ličnosti je ostala ista samo sam je dopunila.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 9:20:02   
haida
Brak me je promijenio u mnogim stvarima....sad malo drugačije gledam na neke stvari koje su bitne za život, obraćam više pažnje na neke sitnice, odgovornije postupam u nekim stvarima, ..... jednostavno sam postala malo ozbiljnijauser posted image  Valjda te sve neke nove odgovornosti i obaveze utiču na to da se čovijek malo i promijeni.

Ličnost jeste ostala ista ali navike su sve drugačije

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 9:20:22   
budućamama
IZVORNA PORUKA: Antigona

Postala sam odgovornija, strpljivija, shvatila koliko su neke sitnice važne a prije su mi se činile bezveze, naučila sam pravo značenje riječi kompromis!!
U biti kako reče maryam amina osnova moje ličnosti je ostala ista samo sam je dopunila.




i kod mene je ovako...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu Antigona)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 11:06:14   
makana
...posebno u smislu da shvatam neke postupke moje majke, njenu energiju, spremnost da ustaje prije svih nas i mnogo toga
da razumijem  dublje i obuhvatnije
ono što mi se nekad činilo vanzemaljski sasvim mi je prirodno
kao kad sam se iščuđavala prijateljici koja mi je rekla kako tri mjeseca poslije poroda nije imala vremena nekad da se umije i zube opere sve do podne, nisam rekla ali sam mislila ma daj kako za to nemaš vremena....aha, dok mi se nije desilo
sad nikome ne govorim i ne mislim kako nemaš vremena za ovo ili ono

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 11:53:11   
haidy
Iako ja ne primjecujem, moja okolina mi kaze da sam se bas promjenila, zezaju me da sam postala zenica, na sta se ja ljutim. Ali sve moje drugarice i rodice su i dalje neudate, pa sam im ja zato cudna. Npr. ne razumiju kako ne mogu na kafu, jer moram spremati rucak.
Ovako, postala sam ozbiljnija, zrelija, odgovornija, ispunjenija, smirenija. Kao sto neko gore rece, radujem se i uzivam sa muzem u svim lijepim stvarima koje nam se desavaju, u svakoj kupljenoj stvarcici, u stvaranju naseg doma, pa i u svim problemima. Lijepo mi je sto zajedno uvece legnemo u krevet, pa analiziramo taj dan, sto se ujutru budimo zajedno. Sto smo tu uvijek jedno za drugo i sto postajemo jedna dusa, a dva tijela. Drago mi je sto imam nekog pored sebe, andjela cuvara i srecna sam samo kad kaze: ne brini, sve ce biti u redu.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 14:28:08   
Sonja
IZVORNA PORUKA: haidy

Iako ja ne primjecujem, moja okolina mi kaze da sam se bas promjenila, zezaju me da sam postala zenica, na sta se ja ljutim. Ali sve moje drugarice i rodice su i dalje neudate, pa sam im ja zato cudna. Npr. ne razumiju kako ne mogu na kafu, jer moram spremati rucak.
Ovako, postala sam ozbiljnija, zrelija, odgovornija, ispunjenija, smirenija. Kao sto neko gore rece, radujem se i uzivam sa muzem u svim lijepim stvarima koje nam se desavaju, u svakoj kupljenoj stvarcici, u stvaranju naseg doma, pa i u svim problemima. Lijepo mi je sto zajedno uvece legnemo u krevet, pa analiziramo taj dan, sto se ujutru budimo zajedno. Sto smo tu uvijek jedno za drugo i sto postajemo jedna dusa, a dva tijela. Drago mi je sto imam nekog pored sebe, andjela cuvara i srecna sam samo kad kaze: ne brini, sve ce biti u redu.


potpisujem
i dodajem:)
pozzz za tebe eminice posebno i da ti kazem svaka cast na ovoj temi...
izgleda pred porod te drma inspiracija
mene je brak prilicno promijenio mada je jos rano o tome pricati jer sutra tek punomo 5 mj braka i to na moj rodjendanuser posted image
smatram da  drugacije razmisljam o nekim stvarima....prije mi je bio bitan samo provod a sada vise moja obitelj
volim MM najvise na svijetu i sve bih dala da ovako ostane do kraja zivota
moram priznati da se nisam jos potpuno navikla na sve bracne obaveze ali ima vremena ... user posted image user posted image


_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 15:36:20   
Okarica
Nisam se promijenila. Dugo smo bili u vezi pa nam brak nije bio velika promjena. Za 18 dana slavimo našu drugu godišnjicu braka.

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
8.4.2008 15:47:20   
mamsi
Mislim da brak ne promijeni osobu kao osobu,nego se samo promijeni način života,jer više nisi sam i neke odluke više ne donosiš sam što je i dobro jer lakše dvoje razumnih ljudi nešto riješi nego jedno.Naravno kad si u braku ne ponašaš se više kao djevojka, pa svaki dan izlaziš,hodaš.kupuješ samo za sebe...Mislim da je brak nešto divno ako su se dvoje ljudi našli i mogu se dogovarati,razumjeti,tolerirati neke stvari...

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ...Koliko vas je brak promijenio??...
9.4.2008 15:05:11   
sarah
Brak je promijenio moj nacin zivota, ali ne zalim se, zadovoljna sam tim novim nacinom zivota.
Isto tako ozbiljnije gledam na zivot i neke stvari koje cine zivot, a puno se manje zamaram oko nekih sitnica u odnosu izmedju mene i mog MM.

A da li mi je ljepse bilo prije braka ili sad u braku?
Prije braka mi je bilo lijepo i mislim da svako razdoblje zivota donosi nesto lijepo. Tako da mogu reci da i sada uzivam u novom razdoblju mog zivota, u braku.

(odgovor članu mamsi)
Neposredna veza do poruke: 19
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *