|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Eutanazija
31.3.2010 15:33:49   
hanabanana
Ja sam ZA pravo na izbor.
Na postojanje mogućnosti da se može izabrati.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Eutanazija
31.3.2010 15:42:39   
veeseelaa
u slucaju donosenja zakona o eutanaziju kojom se ista odobrava bojim se da ne bi doslo do zloupotrebeuser posted image
inace svakako svak nek bira al u Islamu je isto zabranjeno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Eutanazija
31.3.2010 15:52:50   
hanabanana
Svi oni koji su imali kućnog ljubimca koji se razbolio, te dobio strašne bolove radi bolesti, odveli su svoje kućne ljubimce veterinaru da ih uspava - jer zaslužuju human odnos.

Zašto to pravo ne dati i čovjeku?? Kao mogućnost izbora!
Ja molim Svevišnjeg da mi ne pošalje to iskušenje da moram da biram.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Eutanazija
31.3.2010 16:17:59   
jasmin
Vidis,u islamu je i zivotinju zabranjeno ubiti bez opravdanog razloga.Covjeka pogotovo!!!Kaze Allah u Kur`anu u prevodu znacenja:''Ko ubije nekoga ko nije ubio nikoga, ili onoga koji na Zemlji nered ne čini - kao da je sve ljude poubijao; a ako neko bude uzrok da se nečiji život sačuva, - kao da je svim ljudima život sačuvao.''(El-Maide, 32)
U drugom ajetu Uzviseni veli u prevodu znacenja:Ne ubijajte sami sebe. Allah je, doista, prema vama milostiv.'' (En-Nisa, 29)
Ovo je jasan dokaz da covjek ne smije dici ruku na sebe iako misli da mu je smrt bolja,jer samoubica ce u Dzehennem.Kaze Uzviseni Allah u prevodu znacenja: »Onome ko hotimično ubije vjernika kazna će biti Džehennem u
kome će vječno ostati, Allah će na njega gnjev Svoj spustiti i prokleće ga i patnju mu
veliku pripremiti.« (Nisa 93)
Prenosi imam Buhari u svom Sahihu od Džunduba ibn Abdullaha, radijallahu ''anhu: Među
onima koji su bili prije vas bio je jedan čovjek koji je imao ranu, pa se uznemirio, uzeo nož i
njime probio ruku, krv se nije zaustavila sve dok nije umro, Allah kaže: ''Moj rob Mi je požurio
sam od sebe, zato Sam mu zabranio Džennet.''
U ovom hadisu je dokaz da covjek nema pravo da oduzme sebi zivot iako trpi bolove,jer Allah je taj koji daje zivot i smrt.Covjek treba samo doviti onako kako je vesela vec pomenula,dakle da nas Allah usmrti ako je smrt bolja.
Treba se iskreno osloniti na Allaha i nadati se nagradi.
A ubiti nekoga ili sebe nije nimalo human cin,jer niko od nas ne zna hoce li doticnom bolesniku zaista smrt biti presudna ili pak ozdravljenje.I na kraju:Poslanik, sallallahu ''alejhi ve sellem, je rekao: Ko ubije sam sebe željeznim predmetom,
njegov željezni predmet će biti u njegovoj ruci i udarat će njime po svom stomaku u
džehennemskoj vatri u kojoj će zauvijek ostati. Onaj ko popije otrov i tako ubije sam sebe, srkat
će otrov u džehennemskoj vatri u kojoj će uvijek ostati. Onaj koji se baci sa brda i tako sam
sebe ubije, padat će u džehennemsku vatru i ostati u njoj vječno.
[Hadis prenosi Muslim, Nevevi 478/2]

< Poruku je uredio jasmin -- 31.3.2010 16:19:06 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Eutanazija
1.4.2010 10:26:28   
hanabanana
Jasmin, uz dužno poštovanje, ja na pitanje nisam odgovorila sa aspekta vjere jer je jasno kakav stav svaka monoteistička religija ima naspram ovih pitanja.
Isti stav ima i prema vantjelesnoj oplodnji.

Ja sam rekla da sam za to da se da pravo izbora, a neka onda svako na sebe preuzme odgovornost za svoj izbor.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Eutanazija
1.4.2010 15:28:04   
jasmin
Znam,mila,da nisi govorila s aspekta vjere,ali ja jesam,jer se radi o necemu o cemu covjek ne moze tek tako pricati.Ako Stvoritelj covjeka nije dozvolio ubistvo i samoubistvo necu ni ja :))).Sto se tice vantjelesne oplodnje,naravno da to doniranom spremom nije dozvoljeno,medjutim ovo nije tema o tome.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Eutanazija
1.4.2010 15:43:24   
taurus
Ja sam ZA, jer svako nek krene od sebe i pomisli kako je trpiti jake bolove i znati da nema lijeka (npr. metastaze). Zašto pustiti čovjekada se pati? Zar nije humanije uspavati ga i rijesiti ga muka. A opet to i nije miješanje u Bozije jer je Bog već odredio da ta osoba oboli od tako teške bolesti i samim tim je vec osudena na smrt, samo je pitanje dana i duzine trajanja patnje i muka.
Samo pomislite kako je gledati nekoga dragog kako se pati a ne mozes mu pomoci, već samo gledati i cekati. No ipak ja sam za da se ljudi jos dok su zdravi izjasne da li zele da zavrse na takav način ili ne, pa onda da porodica postupi po njegovoj volji. Svako ima pravo izbora.
I naravno najveći problem predstavlja zloubotreba i zato bi bilo dobro da čovjek sam prije odluči, nego neko drugi u njegovo ime.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Eutanazija
1.4.2010 16:00:35   
Hanady RR
ja nikako ne mogu da skontam zašto na svakoj temi moramo imati ajete iz Kurana. uz dužno poštovanje draga moja jasmin al haman pola ovog foruma sa temama bi trebalo zatvoriti jer po Kuranu o tome rasprave nema. Mislim da se malo pretjeruje...ako je tema postavljena kako mi možemo znati dali ta osoba koja je postavila ima sa kuranom ikakve veze. ja stavrno tebe poštujem i jako mi se dopada ono što pišeše ali ovo citirane ajeta već prelazi granice normalnog. majkemi ja koju god temu otvorim tamo ajet...tačno me prepadne pa ponekad i ono što bi napisala iz zezancije prestala sam pisati jer na toj temi ima ajeta iz kurana. eto i vesela je primjetila da se slabo šalim...kako da se žalim kad ja kad otvorim temu a ono allah dž.š na svakom koraku.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Eutanazija
1.4.2010 16:31:26   
hanabanana
 
Hanady, sličnog sam mišljenja, ali nisam napisala da ne bude da uvijek ja talasam. user posted image

Da je ova tema postavljena na forumu Islambosna, ja bih se zahvalila na komentarima jasmin i drugim ženama. Ali ovo je forum o djeci i roditeljstvu, i nije se tražilo mišljenje o temi sa vjerskom aspekta.
Ja naravno poštujem da neke od nas kroz  u životu isključivo vodi religija, te da se pridržavaju onoga što religija propisuje, ali tada je dovoljno bilo napisati: Ne, ne podržavam jer je to u suptrotnosti sa mojim vjerovanjem.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Eutanazija
1.4.2010 19:36:08   
brzamala
Ja za eutanaziju nisam zbog vjerskih uvjerenja jer smatram da Bog jedini ima pravo da daje i  da uzima zivot, ali opet razumijem i drugu stranu price jer i sama sam kao insan sklona misljenju- pa zar nije bolje covjeku skratiti muke ako se vec previse pati, pa onda kao i sve u zivotu..trebalo bi da bude pravo licnog izbora jer nisu svi ljudi istih uvjerenja.

I znam da je OT ali Hanabanana vantjelesna prema islamu nije zabranjena. Da bar imam love za njuuser posted image



< Poruku je uredio brzamala -- 1.4.2010 19:39:37 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Eutanazija
1.4.2010 21:52:35   
vjestica
sad ću i ja malo off topic, ali po Islamu je zabranjena vatjelesna i inseminacija sa doniranim materijalom
a ja kako sam shvatila hanababanu ona je govorila uopšteno o monoteističkim religijama, jer po katoličkoj je zabranjena MPO, a što se tiče pravoslavne vjere nisam sigurna (našla sam negdje da je zabranjena, a iz drugog izvora da nije)
a sad na temu, nisam ni ja izričito ni za ni protiv, jer je vrlo diskutabilna tema i ako bi se dozvolilo, veliki problem jest mogućnost zloupotrebe, mada bih dozvolila da pacijent sam izabere, jer kod nekih teških obočjenja ako ne može dostojanstveno da živi, da mu se bar omogući da dostojantsveno umre


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu brzamala)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Eutanazija
1.4.2010 21:58:01   
taurus

IZVORNA PORUKA: Hanady

ja nikako ne mogu da skontam zašto na svakoj temi moramo imati ajete iz Kurana. uz dužno poštovanje draga moja jasmin al haman pola ovog foruma sa temama bi trebalo zatvoriti jer po Kuranu o tome rasprave nema. Mislim da se malo pretjeruje...ako je tema postavljena kako mi možemo znati dali ta osoba koja je postavila ima sa kuranom ikakve veze. ja stavrno tebe poštujem i jako mi se dopada ono što pišeše ali ovo citirane ajeta već prelazi granice normalnog. majkemi ja koju god temu otvorim tamo ajet...tačno me prepadne pa ponekad i ono što bi napisala iz zezancije prestala sam pisati jer na toj temi ima ajeta iz kurana. eto i vesela je primjetila da se slabo šalim...kako da se žalim kad ja kad otvorim temu a ono allah dž.š na svakom koraku.user posted image



user posted image user posted image user posted image u potpunosti se slažem. Stvarno se pretjeruje.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:02:14   
teacher75

IZVORNA PORUKA: taurus


IZVORNA PORUKA: Hanady

ja nikako ne mogu da skontam zašto na svakoj temi moramo imati ajete iz Kurana. uz dužno poštovanje draga moja jasmin al haman pola ovog foruma sa temama bi trebalo zatvoriti jer po Kuranu o tome rasprave nema. Mislim da se malo pretjeruje...ako je tema postavljena kako mi možemo znati dali ta osoba koja je postavila ima sa kuranom ikakve veze. ja stavrno tebe poštujem i jako mi se dopada ono što pišeše ali ovo citirane ajeta već prelazi granice normalnog. majkemi ja koju god temu otvorim tamo ajet...tačno me prepadne pa ponekad i ono što bi napisala iz zezancije prestala sam pisati jer na toj temi ima ajeta iz kurana. eto i vesela je primjetila da se slabo šalim...kako da se žalim kad ja kad otvorim temu a ono allah dž.š na svakom koraku.user posted image



user posted image user posted image user posted image u potpunosti se slažem. Stvarno se pretjeruje.


i ja se slazem, i mene to nervira, ko da sam na vjeronauci a ne na forumu!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:16:26   
Emica_sa
Jako tesko pitanje ali zbog toga sto bi se to sigurno zloupotrijebilo i mislim da se opcenito covjek ne treba u to mijesati kad je nekome vrijeme da ode ja sam kategoricno protiv eutanazije

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:20:02   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Jako tesko pitanje ali zbog toga sto bi se to sigurno zloupotrijebilo i mislim da se opcenito covjek ne treba u to mijesati kad je nekome vrijeme da ode ja sam kategoricno protiv eutanazije

a sta ukoliko bolesna osoba to zeli? bilo je dosta takvih slucajeva...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:23:29   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Jako tesko pitanje ali zbog toga sto bi se to sigurno zloupotrijebilo i mislim da se opcenito covjek ne treba u to mijesati kad je nekome vrijeme da ode ja sam kategoricno protiv eutanazije

a sta ukoliko bolesna osoba to zeli? bilo je dosta takvih slucajeva...

ja što više o ovoj temi razmišljam jednostavno nisma pametna...

eto ako je bolesna osoba i to traži...dali ona od toga bola može trezveno da rasuđuje i samim tim postavlja zahtejev...milim jesu li oni legalni zahtjevi pod tim bolom za ostavrivanje prava na izbor.user posted image
A drugo...ja jesam Za pravo na izbor ali svako za sebe...ja ne smatram da je pravo na izbor ako ja vršim izbor o nekome svom bližnjem neda bog.user posted image




_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:26:26   
sporty mamaa
Tesko pitanje... Kad te nesto boli, govno bi da izvinete pojeo da prode, a mogu misliti kako je tek tim osobama.. Ne dao Bog nikome...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:27:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Jako tesko pitanje ali zbog toga sto bi se to sigurno zloupotrijebilo i mislim da se opcenito covjek ne treba u to mijesati kad je nekome vrijeme da ode ja sam kategoricno protiv eutanazije

a sta ukoliko bolesna osoba to zeli? bilo je dosta takvih slucajeva...

ja što više o ovoj temi razmišljam jednostavno nisma pametna...

eto ako je bolesna osoba i to traži...dali ona od toga bola može trezveno da rasuđuje i samim tim postavlja zahtejev...milim jesu li oni legalni zahtjevi pod tim bolom za ostavrivanje prava na izbor.user posted image
A drugo...ja jesam Za pravo na izbor ali svako za sebe...ja ne smatram da je pravo na izbor ako ja vršim izbor o nekome svom bližnjem neda bog.user posted image
A sta je s onima koje aparati odrzavaju na zivotu? Kako je to regulisano? zna li iko? kada i kako se odluci da se aparati iskljuce

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:29:34   
Emica_sa
Covjek kada trpi veliku bol uopce nije sposoban da donese takvu odluku,ko god kaze da jeste mislim da se vara jer to ti puno utice na psihu i moc rasudivanja je dosta suzena.Sjeti se samo kada zene radaju u onoj boli govore svasta i u tom momentu bi bile spremne sve uciniti samo da prode ta bol,a ne kada duze patis mogu misliti na sto je covjek sve spreman

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:34:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Covjek kada trpi veliku bol uopce nije sposoban da donese takvu odluku,ko god kaze da jeste mislim da se vara jer to ti puno utice na psihu i moc rasudivanja je dosta suzena.Sjeti se samo kada zene radaju u onoj boli govore svasta i u tom momentu bi bile spremne sve uciniti samo da prode ta bol,a ne kada duze patis mogu misliti na sto je covjek sve spreman

upravo to sam i ja željela reći...mislim a kako se zakleti da je moć rasuđivanja ok kod osobe koja trpi smrtnu bol...ne znam.
a ko smo mi da imamo pravo izbora za tu osobu kad se o njemu radi.

a dadada nema isključivanja aparata dok postoji funkcija rada srca...znači mozak može da stne ali srce dovodi tjelo do stanja vegetiranja. tek tada kada srce stane aparati se  isključuju .


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:34:22   
taurus
kao što sam vec rekla po meni je najbolje da osoba dok je jos zdrava napise izjavu kojom pristaje ili ne na eutanaziju. Evo ja bih za sebe odmah potpisala ZA.

A ako je osoba u komi tj.nije pri svijesti to je vec drugo pitanje. Ko moze odluciti u ime takve osobe i kako izbjeći zloupotrebuuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:35:50   
Emica_sa
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Hanady

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Jako tesko pitanje ali zbog toga sto bi se to sigurno zloupotrijebilo i mislim da se opcenito covjek ne treba u to mijesati kad je nekome vrijeme da ode ja sam kategoricno protiv eutanazije

a sta ukoliko bolesna osoba to zeli? bilo je dosta takvih slucajeva...

ja što više o ovoj temi razmišljam jednostavno nisma pametna...

eto ako je bolesna osoba i to traži...dali ona od toga bola može trezveno da rasuđuje i samim tim postavlja zahtejev...milim jesu li oni legalni zahtjevi pod tim bolom za ostavrivanje prava na izbor.user posted image
A drugo...ja jesam Za pravo na izbor ali svako za sebe...ja ne smatram da je pravo na izbor ako ja vršim izbor o nekome svom bližnjem neda bog.user posted image
A sta je s onima koje aparati odrzavaju na zivotu? Kako je to regulisano? zna li iko? kada i kako se odluci da se aparati iskljuce




Kada nastupi mozdana smrt porodici se predlozi da  se aparati iskljuce i fino im se objasni da je ta osoba klinicki mrtva i  da joj se ne moze pomoci onda nema drugog izbora i aparati se iskljucuju,a kad je u pitanju koma i dublja komatozna stanja onda se osoba ostavi na aparatima dok se ne vidi stepen ostecenja ako ih ima i onda ide dogovor sa najblizom familijom

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Eutanazija
1.4.2010 22:53:54   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Covjek kada trpi veliku bol uopce nije sposoban da donese takvu odluku,ko god kaze da jeste mislim da se vara jer to ti puno utice na psihu i moc rasudivanja je dosta suzena.Sjeti se samo kada zene radaju u onoj boli govore svasta i u tom momentu bi bile spremne sve uciniti samo da prode ta bol,a ne kada duze patis mogu misliti na sto je covjek sve spreman

e pa ja bih vala, ne daj boze, da bolujem od neke neizljecive bolesti i da trpim nenormalne bolove odmah se odlucila za eutanaziju, sto se bezveze muciti. evo sad mi je moc rasudjivanja zdrava pa tvrdim da bih sad to potpisala. a i ja se slazem da odlucuje svako za sebe a ne za drugoga, zbog mogucnosti zloupotrebe

< Poruku je uredio teacher75 -- 1.4.2010 22:54:58 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Eutanazija
1.4.2010 23:03:05   
marny
vala ruuuužna tema, nebih raspravljala jer nikad neznaš koju kartu će ti život dodjeliti
Hanady slažem se s tobom u svemu.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Eutanazija
4.5.2010 21:31:54   
teacher75
vec sam spominjala da sam gledala odlican film o eutanaziji koj me i naveo da se zamislim nad tom temom. e film je veceras na ftv u 22.25-zivot je more. preporucujem ga svima, odlican je!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu magnolija*)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Adian, Danis ili Adi
bambika

Nije tako lako odabrati ime kao sto sam mislila :)

Adian (49%)

Danis (17%)

Adi (34%)


Broj svih glasova: 119

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *