|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: korizma
16.3.2010 14:20:56   
jasmin
Vjerujemo da je Muhammed posljednji Boziji Poslanik,dosao je nakon Isaa(Isusa) i najavio da je silazak Isaa(Isusa) na zemlju jedan od predznaka Sudnjeg dana.U Kur`anu se navodi da je (Isus) najavio dolazak Muhammeda jos u Indzilu(Evandjelje).
` A kada Isa, sin Merjemin, reče: ”O sinovi Israilovi, ja sam vam Allahov poslanik da vam potvrdim prije mene objavljeni Tevrat i da vam donesem radosnu vijest o poslaniku čije je ime Ahmed, koji će poslije mene doći” – i kad im je on donio jasne dokaze, oni rekoše: ”Ovo je prava vradžbina".`Es-Saff 6 ajet




_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: korizma
16.3.2010 14:25:45   
milenium
zanimljivo.nisam za to nikad čula.
ali mi vjerujemo da su Isusa razapeli ali on je uskrsnuo(ustao od mrtvih).zato mi kršćani slavimo blagdan Uskrsuser posted image  Uskrs se smatra Njegovim najvećim čudom od svih što je dotad činio(hodao po vodi,umnožio ribu i kruh,uskrsnuo Lazara, vodu pretvorio u vino,izliječio gubavca,sljepca itd)user posted image


(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: korizma
16.3.2010 22:58:20   
iv@ncica
nema  veze  sto  je  tema  o  korizmi  i  meni  je  drago  sto  je  jasmin  navela  smjernice  i  poveznice  iz  kurana,  o  cemu  i  znam  i  ne  znam,  u  biti   toliko  je  toga  slicno..ali  naravno i  razlicito,  ipak  su  bas  zbog  tih  razilazenja  i razlicite  vjere  nastale. .. ovo  za  trojstvo,  znam da  je  komplicirano,  ali  u  biti za  nas  je  to jedan  Bog,  sasvim jednostavno  3 u 1.
O  cita  se  muka  kanta..,  to  je  prije baba  radila,ali  sad  odem na  kantanje  muke...
a  vise    kuci  inace  preferiramo  Gospin  plac  ,  mislim  u  vrijeme korizme,  iako  ove  sam  godine  bas bila  slabo  s  tim..sve  sam  nesto krace  molila...
a   velike  dane  postimo,  ono  bas  od  svegnu  ..  prije  sam  ih  znala  o  kruhu  samo...
a  za v.  cetvrtak...pravimo  zelje  za  veceru, u  sjecanje  na  isusovu  veceru  s  ucenicima,  kazu  da  se  jelo  tada  zelje...
za v.  petak  riba  rucku  uz  obaveznu  casu  crnog  vina...u  spomen na  Isusovu  prolivenu  krv...i  znam  da  su  se  molile  jos  i  33  krunice...jeste  li  vi  to  radili ?
V.  subota- bojanje  jaja  i  blagoslov  jela

ja  osobno  volim  Cvijetnicu,  umivanje  cvijecem-    na  cvijetnicu  sam i  rodila :)..tada  se  sjecamo  Isusova  ulaska  u  Jeruzalem,  i  sad  se  sjetim i  dolaska  mog Andreja  na  svijet user posted image



 
 



_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: korizma
21.3.2010 12:09:56   
iv@ncica
Ovo  je   tema  o  korizmi..ako  koga  sta  drugo  zanima  nek  otvori  slobodno  temu,,ipak  ovo  nije  rasprava  o  Kuranu , Bibliji..i  svemu  ostalome  vezanom  za  vjeru..pliz  drz  te  se  teme.user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: korizma
21.3.2010 12:11:43   
jasmin
Imas pravo ivancice,trebali bismo imati posebnu temu da ove ne zatrpavamo.:)
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: korizma
21.3.2010 13:07:40   
milenium
IZVORNA PORUKA: iv@ncica

Ovo  je   tema  o  korizmi..ako  koga  sta  drugo  zanima  nek  otvori  slobodno  temu,,ipak  ovo  nije  rasprava  o  Kuranu , Bibliji..i  svemu  ostalome  vezanom  za  vjeru..pliz  drz  te  se  teme.user posted image


potpisujem.
nego drage moje jeste li se vi pripremili u ovoj korizmi ua blagdan Uskrsa.evo ja se upravo spremam za ispovjeduser posted image

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: korizma
21.3.2010 13:07:42   
sporty mamaa
Tikice69 svaka čast!!!user posted image user posted image user posted image
Jasmin uz svo poštovanje ne bih se složila s ovim da se svi ljudi rađaju kao muslimani i da se onda kako ti kažeš postaje katolikom, pravoslavcem, židovom... Po meni to nema nikakvog smisla...
Mi krštenjem ne postajemo kršćani, nego se oslobađamo ističnoga grijeha, tj.prvoga grijeha, iz kojega proistječu svi ostali grijesi... A to je grijeh koji su počinili Adam i Eva... Vjerujemo da se svaki čovjek rađa s tim grijehom i oslobođa se toga grijeha jedino sakramentom svetoga Krštenja...

A svjedoci smo tolikih ukazanja Blažene Djevice Marije, Lurd pa evo i naše Međugorje, u kojem su se događala i događaju čuda ozdravljenja, iscjeljena putem molitve... Majka Božija i nakon Isusa dolazi na ovaj svijet, ali toliko je nevjernih Toma koji i dalje sumnjaju i postavljaju filozoski i znanstveno utemeljena pitanja...

Ispričat ću vam jedan istinit događaj... Pričala mi ga je moja rodica... Vezano za Međugorje...

Naime njena dobra prijateljica je imala jako bolesnu djevojčicu koju su roditelji u želji da ozdravi vodili u Međugorje... Na putu malena joj je rekla : Majko ja sam vidjela Gospu, ona je rekla da će me uzeti k sebi, rekla je da ne budeš tužna, jer ja ću biti sretna, s njom, ona će me čuvati i paziti... Majko ja sam jako sretna!!!
Nedugo nakon toga malena je umrla... Uvijek se najeežim kad čujem ovu priču...

I da tema nebi trebala biti o polemici, nego o Korizmi...






(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: korizma
21.3.2010 13:26:55   
ivana st
Potpisujem što je ivančcica napisala.ne znam zašto svaka tema koja se započme o blagdanima završi na raspravama o Kuranu i Bibliji.Još kad se počmu iznositi neke teze i dokazi, puno je simbolike u svalkoj vjeri i ovo nije mjesto za tekve rasprave.



_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: korizma
21.3.2010 13:29:51   
Lalana

Sasvim je skolska teorija da je Islam najmladja vjera, Islam datira jos od Adama alejhi selam, tek kasnije su ljudi poceli da uvode nove vjere i pravce, a Kur an je dosao kao potvrda i pecat svim ostalim prijasnjim knjigama, tako to mi shvatamo i gledamo.
Kaže Uzvišeni Allah u Kur anu:"A tebi objavljujemo Knigu, s Istinom, da potvrdi knjige prije objavljene i da nad njima bdi. I ti im sudi prema onome što Allah objavljuje i ne povodi se za prohtjevima njihovim, i ne odstupaj od Istine koja ti dolazi..." (Prevod značenja: El-Maide; 48.)

"I kada je Allah od vjerovjesnika obavezu uzeo: ''Kada god da vam podarim Knjigu i mudrost, zatim vam dođe Poslanik koji potvrđuje da je istina ono što je kod vas, da ćete ga sigurno prihvatiti i podržati?!'' Reče Allah: ''Da li potvrđujete i prihvaćate obavezu prema Meni?'' Odgovoriše: ''Potvrđujemo!'' ''Budite onda svjedoci!'', reče On, ''a i Ja s vama svjedočim!''" (Prevod značenja: Ali''Imran; 81.)

Kod nas nema dogovora o stvarima i propisima, sve MORA imati potkrijepljen dokaz, bilo da se radi o datumu, mjesecu ili nekoj banalnoj stvari koju radimo i sprovodimo u vjeri. Zato mi je cudno bilo da se crkva dogovorila kada se Isus rodio.

Ali eto valja izucavati svasta nesto, pa pogledati i kako drugi razmisljaju i vjeruju, ali iskreno mene jedino DOKAZ ostavi mirnom, dakle dokaz koji nije iskrivljen niti neautentican.

Slazem se da je ovo previse natrpano u ovoj temi, ali sumnjam da bi moderatori dali da se otvara bilo koja vjerska tema, cudno mi je da nas i do sada nisu opominali kao sto je bio slucaj na temi o hidzabu, kada je se pocelo pisati o Islamu, moralo se prestati.
millenium, iv@ncica i sporty mama, iako mi nista nije jasno sto ste pisale evo za vasuser posted image user posted image user posted image



_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: korizma
21.3.2010 13:37:47   
Lalana
Meni apsolutno ne smeta sto mozda svaka vjerska tema zavrsi o Kur anu i Bibliji, sta u tome faliuser posted image nijednom rjecju se ne vrijedjamo, niti napadamo, cisto razgovaramo i vodimo medjureligijski dijalog, a dijalog o vjeri je korisniji nego svaki Off Topic koji se desi, zar ne?

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: korizma
21.3.2010 23:12:37   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: jasmin


Zaista nije ovdje poenta rasprava,vec smo se medjusobno pitale i odgovorile si.To je nasa svakodnevnica.
Medjutim,svako da trebamo mijenjati temu,jer ovo je o korizmi,samo smo se malo vise zapricale :).
Nastavite cure o korizmi.


ma sve  ok...ali  ipak  sad  pricajmo  malo  vise  o  korizmi :))))..sad  nam  je  to  vrijeme  ipak,  a  inace  hvala  vam  na  interesu i  pitanjima user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: korizma
21.3.2010 23:18:03   
iv@ncica
IZVORNA PORUKA: milenium

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

Ovo  je   tema  o  korizmi..ako  koga  sta  drugo  zanima  nek  otvori  slobodno  temu,,ipak  ovo  nije  rasprava  o  Kuranu , Bibliji..i  svemu  ostalome  vezanom  za  vjeru..pliz  drz  te  se  teme.user posted image


potpisujem.
nego drage moje jeste li se vi pripremili u ovoj korizmi ua blagdan Uskrsa.evo ja se upravo spremam za ispovjeduser posted image


evo  spremam  se  ovaj  tjedan..ne  volim ja  ono  u  zadnji  tren,  pa  se  stvore  redovi  i  guzva,  pa  nesto  nabrzinu...  ja  uvijek  to  na  vrijeme  i  polako, temeljito,  malo  sam  popustila  od  kad  imam  bebeta ,  slabije  stignem  na  misu,  i  propustim  redovitu  molitvu uh, ali  nadam se...pa  sam  onda  spremna   za  dalje ;=)

nego  kako  pravis  onu  sunku  i  koju  uzimas..to sam  te  vec  negdje  pitala, nama  se sve skupilo ,  sve,  Uskrs,muzu, sestricni, svekru rođendani  svi  u 2-3 dana   ..  Andreju rođendan, ja  pocinjem raditi..pa    cu  morati  sve  spojiti ..a  sunka  mi  kao  dodatak trpezi  dobr-o  zvuci:)

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: korizma
21.3.2010 23:27:57   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Lalana

Slazem se da je ovo previse natrpano u ovoj temi, ali sumnjam da bi moderatori dali da se otvara bilo koja vjerska tema, cudno mi je da nas i do sada nisu opominali kao sto je bio slucaj na temi o hidzabu, kada je se pocelo pisati o Islamu, moralo se prestati.
millenium, iv@ncica i sporty mama, iako mi nista nije jasno sto ste pisale evo za vasuser posted image user posted image user posted image


Pa lalana Isus je umro na križu, ubili su ga, pokopali u grob i nakon tri dana pokazao se svojim učenicima, svi su ga vidjeli, kud ćeš veći dokaz od toga....
Ni meni iskreno to što ste vi pisale o Kuranu nije baš jasno... Meni je sve nekako najbolje pojašnjeno u Bibliji za djecu, to mi je nekako najdraža Bibilija a i tako je to lijepo tamo napisano... Ako te možda nešto zanima glede naše vjere, možeš pročitati tu Bibliju jako je zanimljiva i fino, jasno napisana...user posted image

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: korizma
22.3.2010 1:09:10   
milenium
IZVORNA PORUKA: Lalana


millenium, iv@ncica i sporty mama, iako mi nista nije jasno sto ste pisale evo za vasuser posted image user posted image user posted image




evo jedan i za tebe:user posted image .i molim držte se teme da nebi moderatori radili.
ako vas nešto zanima o vjeri otvorite temu i tamo pitajte!

ivančice evo ti link za šunku,pošto se to dugo kuha,i voda se mjenja i treba odstajat preko noći,kolko kila ima tolko sati se kuha...evo ti link:
Kuhanje šunke? - Forum.hr


< Poruku je uredio milenium -- 22.3.2010 1:15:17 >

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: korizma
22.3.2010 9:39:05   
iv@ncica
hvalalalaaauser posted image user posted image user posted image user posted image mljac

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: korizma
28.3.2010 10:11:29   
illa
Danas se grančice nose u crkvu na blagoslov user posted image


_____________________________

http://dobro.ba/

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: korizma
28.3.2010 14:01:53   
milenium
nose se grančice i umiva se u cvijeću,najčeće u ljubičicamauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu illa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: korizma
29.3.2010 0:32:29   
iv@ncica
ja  volim  cvijetnicu,  i pisala  sam da  sam  lani  na  cvijetnicu  rodila user posted image ,  danas   umivanje  u  cvijecu, Andrej  je  umio  rukice..hehhehe..kucu  sam okitila  cvijecem..isla  na  misu,  ispovijed, pricest, krasna   je  misa  bila...mladi  su  pjevali..a onda  se  pjevala  muka...i blagoslov  maslinovih   grancica....krasno..  nekao  su  svi  ljudi  bili  smireni  i  nasmijeseni..valjda  je to  jedino  mjesto  gdje  se  smire  barem  malouser posted image ,  spremna  sam  Za V.  tjedan  pa  onda  spremamo  za  Uskrs..a  onda  ide  i Andrejov roendan i  muzev..krasno ;)))

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: korizma
29.3.2010 0:36:19   
sporty mamaa
Ivancice OT bas mi je drago da sam te upoznalauser posted image
Na kojoj si misi bila, mislim u kojoj crkvi, ja volim najvise otic u Sv.Ivana tamo smo se vjencali, a pjevali su nam oni iz biosa... Ja sam se ispovjedila u Medugorju proslu nedjelju, valjda necu puno sagrijesiti do Uskrsa...

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: korizma
29.3.2010 12:25:40   
iv@ncica
takoder  draga..ali  pit  cemo  je  jednom  u  miru..bila  sam  u  franjevackoj  ..bilo  je  fino..ma  o  sagrijesiti..malo  pripazis  i  gotovo,   eheheh  imas  pp,  jesi  citala ;)

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: korizma
30.3.2010 23:06:28   
iv@ncica
hej  sto  ce  te  praviti  za  Uskrs user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: korizma
1.4.2010 13:42:36   
milenium
ja u ovom Velikom tjednu neću biti na internetu pa vas evo sve pozdravljam s jednom pjesmom

http://www.youtube.com/watch?v=MvtkyKM9cOw

inače,danas je Veliki Četvrtak ili Zeljavi Četvrtak,pa sama riječ govori šta je danas kod nas na meniju.
Ivančice ua Uskrs ja ču 3 kugofa,suhi keksi,3 oblatne,jedan kolač meki s kokosom,a od slanih jela kiflice,šunka,sarma,tepsija,juha itd.
Uskrs vam još neću čestitati jer je rano.
ali ću poželjeti da čuvate te svoje bebice,i želim vam puno veselja dok budete bojali jaja,i razveselite bebice što šarenijim pisanicama. user posted image
ja ću na nekim jajima ispisati ime moje user posted image !user posted image

user posted image

< Poruku je uredio milenium -- 1.4.2010 13:46:52 >

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: korizma
1.4.2010 23:44:55   
iv@ncica
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   hvala  draga

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *