|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  163 164 [165] 166 167   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2010 21:01:46   
martajay
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: megi
a jel vi dajete svojim bebama griz, ako dajete kako pravite

Od 8 mjeseci ide pšenični griz, ako je beba dojena pripremati na vodi pa dodati neko voće ili povrće. Ako je beba hranjena AD može se spremiti sa AD prema uputstvu (ne sječam se više, smije li se AD kuhati, ako ne spremiš malo gušće na vodi, a onda razblažiš sa AD. NE šećeriti!



ja griz pravim sa kravljim mlekom, mada dojim bebu.
adaptirano se ne sme kuvati.


_____________________________

7.4.2009.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4101
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2010 21:19:44   
salmy
Mi smo jucer jeli kuhanu piletinu sa mrkvicomuser posted image user posted image user posted image   izblendala i bebi sve pojeouser posted image user posted image user posted image prvo je napravio facuuser posted image user posted image user posted image user posted image ali kad je osjetio ukus navaliouser posted image user posted image Danas smo jeli bananu user posted image user posted image user posted image user posted image ona mu se jako svidja sve pita imal josuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lavić Simba)
Neposredna veza do poruke: 4102
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2010 23:02:22   
niki83
nije nas bilo nekoliko dana pa sad zelim zahvaliti mami Natasi na onom receptu kako spremiti palentu s povrcem, puno si mi pomogla, jucer sam joj skuhala tikvicu na vodici od telece kosti i na kraju ubcila palente 2 kasikice, ma ona je to tako slatko ruckila..masallah da mi se ne urekne..user posted image danas smo probale i blitvu (samo 2-3 listica) uz kuhani krompir i mrkvicu.. svidjelo joj se...mislila sam tesko ce ici s povrcem ali sam ocito pogrijesila, hvala Bogu user posted image
nego kazite mi kad moze da se ubaci listic svjezeg persuna ili slicnog zacina radi poboljsanja okusa?


_____________________________

N&N

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 4103
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2010 23:43:43   
mama Nataša
bravo za puru user posted image user posted image user posted image pokušaj i malo neke masnoće staviti, ja sam počela u slane kašice miješati po par kapi ulja i super je!

A po mojoj tablici peršun ide sa 11. mjeseci, a ostali začini pomalo tek sa 12. mjeseci.


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 4104
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
31.3.2010 23:47:09   
Lejla Ka
ja griz pravim sa kravljim mlekom, mada dojim bebu.
adaptirano se ne sme kuvati.

Preporuke su da se kravlje mlijeko ne uvodi do 12 mjeseci, a pogotovo dojene bebe nemaju potrebu za kravljim mlijekom.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu martajay)
Neposredna veza do poruke: 4105
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2010 21:48:51   
shejla
nama je dr. rekla da moze mlijeko najobicnije meggle, kad je Lamiji bilo 6 mjeseci. Inace do 6-og je SAMO dojila, a onda nastavila uz ostalo. (Jos doji)

Eto, samo to da kazem, jer vidim da je tema mlijeko...a ustvari sam dosla na ovu temu da vas pozdravim jer mi smo sada veliki i idemo na sljedeci nivo... user posted image user posted image user posted image

Kiss

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4106
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2010 23:27:39   
iv@ncica
a  jeli  dobar  onaj  domaci  monte  ako  se  napravi..neko  je  stavio  recept..ipak  je  i  puding  smjesa  svacega,,ali  ipak  se  skuha  s  mlijekom...bas  me  zanima  sad..znam da je  puno  toga  opasno  ..ali  svi  jedu  i  koriste..samo  brate  ja  isto  vjesticauser posted image ..hahha  vazda  nesto  branim  malom..svi  mi  se rugaju  i  jos    sam  imala  neki dan  izjavu  jedne  mame  koja  ima 2  curice i  rece  mi  : "  fujjjj     jos  dojis" user posted image user posted image  

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 4107
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2010 23:34:36   
škorpija

IZVORNA PORUKA: iv@ncica

a  jeli  dobar  onaj  domaci  monte  ako  se  napravi..neko  je  stavio  recept..ipak  je  i  puding  smjesa  svacega,,ali  ipak  se  skuha  s  mlijekom...bas  me  zanima  sad..znam da je  puno  toga  opasno  ..ali  svi  jedu  i  koriste..samo  brate  ja  isto  vjesticauser posted image ..hahha  vazda  nesto  branim  malom..svi  mi  se rugaju  i jos sam imala neki dan izjavu jedne mame koja ima 2 curice i rece mi : " fujjjj jos dojis" user posted image user posted image  


ne mogu vjerovatiuser posted image , svakakvih ljudi

i ja svom malcu branim slatko, slane grickalice ma sve al moji mu daju kad mene nema, i to me baš frustrira,moja mama je ok, ali ostala familijauser posted image


_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 4108
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
1.4.2010 23:53:24   
Anoniman
ja svojoj Sabini nisam nikad nista branila sto je bilo za njen zeludac... znaci od momenta kada bih shvatila da bi mogla svariti, ja sam joj to davala... od 3-eg mjeseca sam pocela uvoditi gustu hranu, lagano jedno po jedno... od lagane supice i banane, do mesa i graha... ali zato danas moja Sabina kad idemo na pijacu pridje tezgi sa povrcem i pita cika za jednu papriku, koju ciko sa velikim odusevljenjem uzme, opere i da joj i uziva gledajuci je kako slatko jede svjezu papriku... ne znam, svak ima svoje, ali nije dobro ni previse braniti i uskracivati djeci, jer ipak trebaju se navikavati na svasta nesta i razvijati imunoloski sistem, jer ako organizam nema od cega da se brani, nikad nece ni nauciti odbranu...

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 4109
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 0:25:34   
Lejla Ka
a jeli dobar onaj domaci monte ako se napravi..neko je stavio recept..ipak je i puding smjesa svacega,,ali ipak se skuha s mlijekom...bas me zanima sad.

Ja stavila recept, i namjenjen je za raju preko 12 mjeseci. Ako želiš joj domaćiji, uzmeš Gustin koji je kukuruzni škrob, bez aroma i dodataka, i napraviš po receptu, no ja i dalje insistiram da kravlje mlijeko ne ide prije 12. mjeseca, u receptu ima i šećera i čokolade, što mi je isto no no za malene. Ja sam ga svom sinu napravila tek nedavno prvi put, a on je star 18 mjeseci.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4110
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 0:41:45   
Lejla Ka
jedne mame koja ima 2 curice i rece mi : " fujjjj jos dojis"

Malčice OT, jedna mi rodica, koja je drugog sina dojila iz istinske želje i koliko je god duže mogla (zbog nepovoljnih uslova porodiljnog morala je rano nazad na posao) kaže "ma sve to za dojenje stoji, al ja još nisam srela ni jednu majku da doji sa tim nekim blaženstvom" Ja sam naravno rekla da je, evo, mene srela, i da ja dojim sa istinskim blaženstvom, ali mi je ta primjedba zaista bila tužna, jer je istinita user posted image . Okruženje je takvo da i one majke koje doje, koje u tome uživaju, a samo su malčice nesigurne i samo su malo više ovisne o stavovima sredine navede na loše razmišljanje i preispitivanje ispravnosti postupaka.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4111
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 8:58:11   
niki83
mi smo se uredovale vec nekih 7 dana ujutro kasica od voca..(mama pocela ubacivati i po kasikicu plazme :) dr. nam rekla da mozemo gluten od 6 mj.) ...a poslijepodne kasica od povrca s palentom, grizom ili solo povrce
imam pitanje u vezi celera je li koristite list ili korijen i kako ga stavljate kad kuhate kasice od povrca?


_____________________________

N&N

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4112
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 9:53:05   
delly

IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: lirio

Nakon '-7.mjeseci jagode,kupine,borovnice,a nakon 10.mjeseca citrusi.


lirio, kod nas ne daju progovoriti o jagodicastom vocu prije 2 godine zivota djeteta, jer se najprije alergije javljaju na jagodicasto voce, pogotovo ako je u porodici neko vec bio alergican na nesto...
ja sam Sabini tek nakon 2-og rodjendana pocela davati jagode, maline, kupine...

dok npr. bananu sam vec pocela davati u 3-em mjesecu, isto kao i Erminu sada... kolicinski koliko moj jedan zalogaj... takodjer i jabuku, ali vrlo vrlo malo... primjetila sam da kad ima problema sa stolicom jabuka mu pomaze...


oja mala je od 6 mj jela kasice u kojima ima borovnice,jagode i maline i bez problema . a banan radi svoje tj zastoj u probavi normalno ako se daje puno

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4113
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 9:54:24   
delly
da vas pitam , dali se mogu keksolino ,fruktolino i tako te lino produkte mjesati sa vodom umjesto mlijekom ?? dojim je nemogu da izdojim za kasicu a necu kravlje do 1 god da uvodim a ad nedolazi u obzir

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 4114
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 9:56:00   
mama Nataša
IZVORNA PORUKA: niki83

imam pitanje u vezi celera je li koristite list ili korijen i kako ga stavljate kad kuhate kasice od povrca?



ja koristim korijen.
za jedan obrok očistim i izrežem komad celera i stavim u lončić sa dvije čajne kašike riže i par kapi ulja.
izmiksam štapnim mikserom i to je sve
taman dok se riža skuha i celer bude gotov, zato pravim ovu kombinaciju



< Poruku je uredio mama Nataša -- 2.4.2010 9:57:02 >


_____________________________

veliki dječak 16.10.2004.
i mali dječak 16.08.2009.

(odgovor članu niki83)
Neposredna veza do poruke: 4115
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 9:57:55   
Private
delilah,fruktolino se svakako pravi sa vodom,a za ostale probaj hoce li mu se svidjeti.Ja svom recimo keksolino pravim sa mlijekom iz tetrapka,ono koje ima najmanji postotak masnoce.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 4116
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 10:03:47   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: delilah
moja mala je od ' mj jela kasice u kojima ima borovnice,jagode i maline i bez problema . a banan radi svoje tj zastoj u probavi normalno ako se daje puno


I mi smo isto probali bobičasto voće, a bananu jedemo zaista često, skoro svaki dan i nemamo apsolutno nikakvih problema s probavom....čak nekad radi i previše dobro user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 4117
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 10:05:02   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: delilah

da vas pitam , dali se mogu keksolino ,fruktolino i tako te lino produkte mjesati sa vodom umjesto mlijekom ?? dojim je nemogu da izdojim za kasicu a necu kravlje do 1 god da uvodim a ad nedolazi u obzir


Na kutiji piše koji se miješa s vodom, a koji s mlijekom user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 4118
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 10:07:31   
delly
pise na svima da se pravi sa mlijekom pa zato pitam dali je greska ako napravim sa vodom jer nemogu mlijeko jos uvesti .

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4119
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 10:09:02   
Mya_81 RR
Delilah, znam da ima neki koji se miješa s vodom...ali ne znam je li frutolino ili tako nešto...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 4120
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 11:27:40   
škorpija
u pravu je minja, samo se frutolino miješa s vodom

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4121
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 11:33:03   
Lejla Ka
Lina na kojima piše da se prave sa vodom u sebi sadrže AD. Oni koji se spremaju sa mlijekom ne sadrže nikakvo mlijeko, pa ja preporučujem ove ako baš mora, i to da se spremaju sa "vodom", tj. mogu se dodati u povrće ili spremiti sa vodom u kojoj je kuhano voće, ili takvo nešto.
Ja sam opet izbjegavala lina do maksimuma jer sadrže šećer. Kuhala sam prosene pahuljice, palentu, rižu, kasnije griz, kus-kus...


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 4122
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 11:38:36   
teacher75
ja sam se bas zeznula sa onim rizinim pahuljicama nestle, valjda sam joj prerano to uvela, evo vec 3 dana je muci stomak, tvrda stolica. jadnica, preksinoc nismo skoro nikako spavale, samo se natezala i kaki i svako malo ko kliker govance izbaci. bas se napatilauser posted image a jedino je ta riza bila novo sto sam ubacila, do tada joj je stolica bila ok

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 4123
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 12:18:28   
Mya_81 RR
Teacher, nemoj brinuti, probavi treba da se navikne...mi smo se strašno napatili sa svime vezanim za probavu i sad kad se sjetim imam grč u želucu, ali sad je sve super i nikakva hrana nam više ne smeta...

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 4124
   RE: Ishrana bebe od (4,5) 6 do 12 m...
2.4.2010 12:27:30   
Anoniman
scime Anelu,da popravim krv malokrvan miuser posted image .Slabo jede???Pedijatrica,ce nam dati sirup kad se stomacic smiri da pije ,al ja bi opet voljela da mu dajem i na kasiku ako ima sta dobro za anemicnost
Jutros je uspjeo mami pojest supice s povrcem nisam smjela puno,da nepovrati al bolje ista nego nistauser posted image

< Poruku je uredio felix -- 2.4.2010 12:33:12 >

(odgovor članu martajay)
  Neposredna veza do poruke: 4125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  163 164 [165] 166 167   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  163 164 [165] 166 167   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *