|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 10:07:44   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah

dobro si ti touser posted image



evo i kolega iz pravne službe se očitovao, hahahahaha, hajd ako upali imaš popust kod majstora hahahaha

hahha koja siuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Naplata odstete nakon udesa
7.7.2015 10:17:19   
Penelope82

IZVORNA PORUKA: mama_alma


IZVORNA PORUKA: Penelope82


IZVORNA PORUKA: mama_alma

Sastavila sam prigovor, da li ja trebam sada da nazovem ovog likvidatora i da mu kažem da šaljemo prigovor ili šta već, jer vidim i idana i penolepoa zaprijetile advokatom, kako da ja to uradim, hahahahahah



Vidi,ona bi odmah da prijeti!user posted image Posalji sad samo prigovor,pa ces vijdeti kakva je atmosfera...Ako ti se bas zuri za lovu,onda prijeti odmah user posted image



pa vidim to u trenu, pa da rekoh i ja barem u nečemu budem cool, a ovako sam ja to odradila, nazvala da pitam ima li neki rok, ko biva da mi ne zastari privovor i provukoh da ću to poslati danas ili sutra čekam da mi se kolega pravnik očituje, hahahahahah


user posted image bas si cooluser posted image user posted image

_____________________________

Ne hodaj ispred mene, mozda necu slijediti.
Ne hodaj iza mene, mozda necu voditi.
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Naplata odstete nakon udesa
9.7.2015 0:29:16   
kozica
poštovanje,
evo par informacija vezano za naknadu štete iz prve ruke.
kada je riječ o naknadi materijalne štete postupci su prilično jednostavni:
- kada vam Vaše društvo napravite uslužnu procjenu imate info da li se radi o djelomičnoj ili totalnoj šteti.
- sa predračunom za popravak vozila možete jednostavno potraživati iznos naknade za djelomičnu štetu. (naravno, predračun treba biti realan)
- Vrijednost totalne šteta izgleda ovako (amortizovana vrijednost vozila + ostatak olupine= šteta).. ovo Vam procjenjuje vještak mašinac.

Kada je u pritanju nematerijalna šteta ovdje svakako trebate stručno mišljenje.
šteta se procjenjuje na osnovu medicinske dokumentacije od strane sudskog vještaka medicinske struke a u skladu sa sudskom medicinom. (dakle ne piju vode nikave prijetnje advokatima ili neosnovani prigovori)
- kada vještak procijeni povrede naknada štete se može obračunati veoma precizno koristeći Orijentacijski kriterij FBiH za obračun naknade.
Naknada nematerijalne štete (tjelesne povrede) podrazumijeva;
- umanjenje ošće životne aktivnosti (u žargonu invalidnost)
- naknada za trpljenje fizičkih bolova
- naknada za pretrpljeni strah
- naknada za ev. nastalu naruženost
- naknada za materijalne troškove koji su nastali kao posljedica nezgode.
- kod smrtnih slučajeva (naknada za duševnu bol zbog gubitka bliske osobe, naknada za sprovod/dženazu; naknada spomenik/nišane, naknada za nošenje crnine i ev. renta za malodobnu djecu.

Ako ovaj postupak radite sami i direktno se obraćate osiguravajućem društvu onda ste osuđeni na procjene vještaka koji rade za osiguravajuća društva a ne u korist klijenta, obzirom da su plaćeni od strane osiguranja, a lično nemate nikave predstave o visini nankade.
Postoje firme koje imaju tim ljudi koji rade za oštećene a "protiv" osiguravajućih društava. To znači da korištenjem usluga ovih firmi imate apsolutan uvid u visinu Vaše naknade.
Ove firme imaju sudske vještake med. struke, sudske vještake saobrać.struke, kao i advokate koji su usko specijalizirani u oblasti štete.
Na Skenderiji postoji firma koja se zove Euroveza doo, postoji 5 godina i bavi se isključivo ovom djelatnošću.
Naknada koju Euroveza naplaćuje klijentima na kraju postupka je 10%, a svi troškovi u postupku za klijenta su GRATIS. Klijent ima i usluge advokata GRATIS, sudske troškove i taxe, kao i vještačenja u ev. sudskom postupku Euroveza plaća za klijenta.

(odgovor članu Penelope82)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Naplata odstete nakon udesa
23.6.2016 14:19:21   
Katanga
Osiguranje ce vas uvijek zavlaciti dok ne angazujete advokata. Meni je licno advokat Remic Aleksandar i svima bih ga preporucio. Radi u kancelariji sa Karkinom i uzima procenat od 10%

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *