|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   dilema u odabiru posla
14.6.2010 23:43:06   
Anoniman
Drage moje,imamo jednu veliku dilemu,nadam se da će te mi pomoć.
Radi se o mm.pitanje je da li odabrati posao u smjenama i plaću oko 1500km i biti neosiguran ili posao od 8 do 16 sati i plaću od 700km i biti osiguran.Napominjem da ja ne radim,
molim vas savjet...
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: dilema u odabiru posla
14.6.2010 23:45:20   
neki
Ja bih definitivno odabrala opciju br.2user posted image

Ali mislim da samo ti znas sta je za tebe i tvoju porodicu najbolje,sretno u svakom slucajuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: dilema u odabiru posla
14.6.2010 23:49:19   
leona81
br 2...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: dilema u odabiru posla
14.6.2010 23:51:18   
Hanady RR
i ja sam za opciju 2.
s moje tačke stajališta i monogo onoga što je + u ovoj priči...mada ipak zavisi u kakvu se firmu ide. naime jako puno je onih koji svoje obeveze ne izvršavaju peram PIO i socijalnom na vrijem tačnije nikako pa onda imaš problem kako otići iz te firme rahat sa radnom knjižicom kada se pokaže bolja prilika ili se iskaže nezadovoljstvo dobivenim poslom.

Odluka je na vama...no teška su vremena i vrlo je teško savjetovati o9vako na pamet...puno faktora ovdje igra ulogu


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: dilema u odabiru posla
14.6.2010 23:59:39   
scarlett
Velika dilemauser posted image , da barem kod opcije br.1 nije riječ o duploj sumi novca. Ni sama ne bih znala šta odlučiti da sam u takvoj situaciji, naročito ako MM ne bi bio zaposlen.
Pokušajte prvo prikupiti informacije koja je firma sigurnija kao poslodavac u smislu da tvoj suprug tu može duže raditi.
Ako bi se odlučili za opciju br. 1 razmislite da bar uplaćujete životno osiguranje, jer neka sigurnost za budućnost je također potrebna.
Opet kod opcije br.2 u slučaju ne daj Bože prekida radnog odnosa, tvoj suprug bi imao određeni period naknadu sa biroa.



_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 0:07:41   
Anoniman
Uplaćujemo životno osiguranje već par godina.Što se tiče opcije br.2 firma je ozbiljna,svi radnici su prijavljeni sve je po propisu.Žao nam je jedino što je na ovoj drugoj strani dupla suma pa nas to malo odvlači.Samo ne znamo podrazumjeva li se pod ovo osiguranje i plaćanje putnih troškova jer je ipak ova opcija po br.2 malo udaljenjija od starog radnog mjestauser posted image

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 6
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 9:04:13   
Nedi
Br 2 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 7
   [Obrisana poruka]
15.6.2010 9:11:58   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 9:23:03   
Anoniman
Hm.... baš dilema!
Više nego dupla suma je u pitanju u opciji br. 1....
A da radi tu (mislim na opciju 1) a u međuvremenu traži bolji posao gdje će biti prijavljen i zarađivati više. user posted image user posted image
Ne znam..... Baš nezahvalna situacija i velika odluka. Ipak ni ti ne radiš.... Ne znam kolike su vam mjesečne potrebe......Teško....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 9:28:52   
Trnoruzica
Jel'''' imate dijete? Jel zivite u Sarajevu?

Jer ako imate, a otac nije osiguran, kako ce dijete imati zdravstveno?
Ako nemate dijete, ja biram opciju 1, uz stednju novca ako planirate dijete, i potragu novog posla, kako enisa_sara navede.

Iskreno, kod nas rezije sveukupno sa obdanistem za djevojcicu iznose oko 700 KM user posted image .

< Poruku je uredio Trnoruzica -- 15.6.2010 9:29:58 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 9:38:49   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: buba29

IZVORNA PORUKA: scarlett

Opet kod opcije br.2 u slučaju ne daj Bože prekida radnog odnosa, tvoj suprug bi imao određeni period naknadu sa biroa.




juče sam čula,sad ne znam dali je istina da su se naknade sa biroa ukinule.

ako je sigurnija firma pod br.2 od ove pod br.1 onda definitivno opciju br.2,sve je drugačije kad je čovjek prijavljen,veće su mogućnosti npr.sutra da ti zatreba kredit možeš podići a ovako...user posted image  nigdje te nema zavedenog.
U svakom slučaju sretno user posted image user posted image  i blago vama kad možete birati,neko se slomi tražeći posao


user posted image  isto mislim

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 14:43:23   
M kao Mama
Bogami ja bih lijepo prihvatila opciju gdje ti nude da te prijave, ne znam da li si ikada radila , a da nisi bila prijavljena, prvo što nemaš nikakva prava, drugo, ružan je osjećaj oni idu na odmor, dobijaju topli obrok, imaju regres, zaostatke, poklone za 8. mart, bajramluke, božičnice, slično, djeca paketiće, serbes mogu kod doktora, ne razmišljaju jel knjižica ovjerena , itd, idt, pare jesu bitne, ali nisu i najvažnije. JA bih uvijekodabrala da sam prijavljena i da mi ide staž, jer to daje odreženu sigurnost.

SRETNO

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 14:48:34   
Medić*
ja bih bez razmisljanja opciju br 2

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 14:51:11   
anidla
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Bogami ja bih lijepo prihvatila opciju gdje ti nude da te prijave, ne znam da li si ikada radila , a da nisi bila prijavljena, prvo što nemaš nikakva prava, drugo, ružan je osjećaj oni idu na odmor, dobijaju topli obrok, imaju regres, zaostatke, poklone za 8. mart, bajramluke, božičnice, slično, djeca paketiće, serbes mogu kod doktora, ne razmišljaju jel knjižica ovjerena , itd, idt, pare jesu bitne, ali nisu i najvažnije. JA bih uvijekodabrala da sam prijavljena i da mi ide staž, jer to daje odreženu sigurnost.

SRETNO


potpisujem te...

radila sam kao neprijavljena i ne daj Boze vise ikad...

sad radim u drugoj firmi prijavljena, i ne bih mjenjala svoj radni staz (meni je 26) od 4 godine za duplo vecu platu kao neprijavljena, nema sanse....ipak, na kraju krajeva, s godinama skontas (pogotovo kad dobijes dijete) da je sigurnost broj 1, pa sve ostalo...Noa je prijavljen na mene, a ne na mm koji ima manje radnog staza od mene a stariji je od mene 5 god.


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 14:51:29   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Drage moje,imamo jednu veliku dilemu,nadam se da će te mi pomoć.
Radi se o mm.pitanje je da li odabrati posao u smjenama i plaću oko 1500km i biti neosiguran ili posao od 8 do 1' sati i plaću od 700km i biti osiguran.Napominjem da ja ne radim,
molim vas savjet...


Ako plaćate stan i živite u Sarajevu od 700 km teško možete živjeti, ali možete preživjeti. Rekla si da ti ne radiš.
Što se tiče prijave - da li bi u firmi broj 2 bio prijavljen na iznos koji prima - tj na 700 KM ili bi bio prijavljen na minimalac?
Što se tiče putnih troškova, ako radi izvan mjesta stanovanja, plaća mu se naknada u visini koštanja autobuske karte medjugradskog saobraćaja bez obzira ide li on na posao autom ili tim medjugradskim autobusom.
Ako je ova firma pod 1 dobra, ja bih možda ( ali možda ) prihvatila taj posao a sebi uplaćivala sama PIO. Zakon daje i tu mogućnost.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 17:34:10   
Anoniman
Imamo dijete,stan ne plaćamo,naš je.
hanabanana,tih 700 KM bi išlo preko banke ali topli obrok i troškovi prijevoza mu se nebi plaćali,tako da bi mm to plaćao iz svog džepa.I vjerovatno bi nam ostalo 500 KM za život.
Firma je ozbiljna ali nekako nam se čini da nećemo moći preživjeti sa tih 500user posted image

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: dilema u odabiru posla
15.6.2010 20:08:19   
Anoniman
Nisam se dobro izjasnila.Sveukupno je 700 KM,prijevoz i topli obrok su uračunati u to. Odnosno nema na to 700 nikakvih dodatakauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: dilema u odabiru posla
16.6.2010 9:18:49   
hanabanana
Idealno bi bilo reći: bolje neka prihvati taj posao od 700 km jer je osiguran....ALi kako preživjeti sa 500 KM?!
Čovjek mora jesti na poslu, a mora i doći do posla.

To sve znači da bi on bio osiguran na nešto malo više od minimalca.
Ako mu priznaju medjugradsku liniju za prijevoz to je 89,00 km topli obrog oko 220,00 KM to dodje skoro 300 km. Što bi značilo da će biti osiguran na 400 KM.

Ne znam....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: dilema u odabiru posla
16.6.2010 16:40:54   
Anoniman
hanabanana znači li to ako svih 700 ide preko kartice da ipak nije osiguran na minimalac nego na svih 700?

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: dilema u odabiru posla
16.6.2010 16:46:52   
Visnja RR
opcija 1 dok ne nadje posao gdje bi bio osiguran i vise zaradjivao...
kao sto rekoh na anketi nasi se penzioneri nisu usrecili jer su 40 godina uplacivali doprinose...
a vec si rekla da uplacujete sebi zivotno osiguranje...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: dilema u odabiru posla
16.6.2010 17:30:28   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Anoniman

hanabanana znači li to ako svih 700 ide preko kartice da ipak nije osiguran na minimalac nego na svih 700?


Ne bih rekla, jer sam već napisala:

To sve znači da bi on bio osiguran na nešto malo više od minimalca.
Ukupno će mu uplatiti 700,00 KM.
Od toga:
Ako mu priznaju medjugradsku liniju za prijevoz to je 89,00 km
topli obrok oko 220,00 KM to dodje skoro 300 km.
Što bi značilo da će biti osiguran na razliku, znači na oko 400 KM.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: dilema u odabiru posla
16.6.2010 17:34:21   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

opcija 1 dok ne nadje posao gdje bi bio osiguran i vise zaradjivao...
kao sto rekoh na anketi nasi se penzioneri nisu usrecili jer su 40 godina uplacivali doprinose...
a vec si rekla da uplacujete sebi zivotno osiguranje...


Potpisujem Visnju!!! Od 700 km jos ako imas dijete ne mozes prdnut! A sa1500 mozete i sami placat neko zivotno osiguranje...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: dilema u odabiru posla
18.6.2010 22:57:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Ako mu priznaju medjugradsku liniju za prijevoz to je 89,00 km  - ovo je C zona, za A i B zonu je 53,00 KM


topli obrok oko 220,00 KM to dodje skoro 300 km.  (89 + 220 = 309) - nije skoro user posted image



A možda bi mu plata bila 700 km + 200 km TO + 53 km prevoz user posted image  

Kako god ja sam i dalje za opciju br. 1
Može uvijek tražiti bolji posao odnosno posao gdje će biti prijavljen i zarađivati više.

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: dilema u odabiru posla
19.6.2010 7:29:11   
Mostarka*
Ja sam za drugu opciju. Bila sam prijavljena na zadnjem poslu i zbog praznika i slinih ne radnih dana krajem mjeseca firma me odjavila sa zdravstvenog ali biro nije radio tih dana i nisam se mogla prijaviti i ostala bez zdravstvenog. Ne kazem da nije privlacna prva opcija ali to duple pare. Moze li se dog.s poslodavcem da sam za sebe placa? jer placa oko 300-400KM ne znam tacno iznos ali je sigurno manje od 400KM i opet mu ostane 1100KM pa i vise

_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: dilema u odabiru posla
19.6.2010 7:36:35   
Mostarka*
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

Bogami ja bih lijepo prihvatila opciju gdje ti nude da te prijave, ne znam da li si ikada radila , a da nisi bila prijavljena, prvo što nemaš nikakva prava, drugo, ružan je osjećaj oni idu na odmor, dobijaju topli obrok, imaju regres, zaostatke, poklone za 8. mart, bajramluke, božičnice, slično, djeca paketiće, serbes mogu kod doktora, ne razmišljaju jel knjižica ovjerena , itd, idt, pare jesu bitne, ali nisu i najvažnije. JA bih uvijekodabrala da sam prijavljena i da mi ide staž, jer to daje odreženu sigurnost.

SRETNO



Blago tebi i tvojima iz firme kada ste sve to imali, bila sam prijavljena i vjeruj mi ne bih ni znala da postoje sve te beneficije jer ja sam se pored te prijave morala svadjati i moliti mjesecima za 7 dana godisnjeg. "Papir svasta trpi" tako je moj poslodavac rekao. Ko ono pusti sta pise ima sta ima. Jos jednom  blago onima koji imaju srecu da rade u ovakvim firmama koji drze do svega.


_____________________________

Najvazniji dani u zivotu 11.01.2009. god- rodjenje mog prvog malog bebaca i drugog bebaca 31.07.2014, god,

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *