|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: dojenje i posao
19.9.2008 22:20:30   
Suzana
IZVORNA PORUKA: triplemama

Suzana sa samo 6 mj. porodiljskog user posted image  zašto?


Privatna firma, takva pravila... sta mogu... sve se tjesim da imam jos puna 2 mjeseca, a kada vidim da ovi dani i sedmice lete brzinom svjetlosti... user posted image
Sta cemo, kapitalizam smo trazili i dobili!
 
Pp,

S.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: dojenje i posao
20.9.2008 0:16:49   
triplemama
Stvarno nemaju srca debili.
I mi imamo firmu i prije neki dan je jedna kolegica otišla na trudničko i to 3 mj. prije termina jer mora čuvati trudnoću i onda će sigurno biti i 12 mj. poslije poroda. I tako treba da bude. Pa ipak je to zakon, a i valjda smo ljudi, gdje ćeš ostaviti bebu (ili bebe u tvom slučaju Suzana) od 6 mj user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: dojenje i posao
20.9.2008 21:44:58   
Suzana
I ja sam otisla ranije, cca. 3 mjeseca...
Da sam izgurala do kraja bila bih slobodna da trazim od direktora da mi da makar jos 2-3 mjeseca na ime toga sto imam dvije bebe a ne jednu.
U medjuvremenu je cura koja me je mijenjala na mojim poslovima dala otkaz, pa me sada cekaju k'o ozeblo sunce...
Kad dodje vrijeme za to, sigurno cu od vas sa RR traziti moralnu podrsku da prodjem tu stresnu fazu povratka na posao i cinjenice da moja dva mala zivota necu vidjati 8 h dnevno... user posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: dojenje i posao
20.9.2008 21:47:21   
Suzana
Kome ostaviti triple mama... Zenama...  (mama mi radi, svekrva takodjer) Vec imam jednu koja mi pomaze oko njih i u kuci, a trenutno smo se angazovali da nadjemo jos jednu - dakle, moracu placati dvije zene, samo da mi djecica budu dobro cuvana i pazena...

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: dojenje i posao
20.9.2008 22:23:36   
proud mom
e blago nama u ovakvoj državi user posted image ... ja te, Suzana, potpuno razumijem... i ja za dva mjeseca moram nazad user posted image ; jeste da ja nemam dvije bebače ali mislim da je isti feeling tu... prethodno sam napisala zakon FBiH... znam da je to posljednje čime treba da se služimo ali ako moraš nije teško... a kako će ti se uopće isplatiti da plaćaš dvije žene??? pa još stoga i pelene, maramice, odjeću i da ne nabrajam dalje? zar nije isplatnije ostati sa svojom djecom, a posla će biti??? Ili pak možda radiš u nekoj cool firmi pa imaš dobru platu pa si možeš priuštiti sav taj „luksuz“.... bilo kako bilo user posted image user posted image user posted image .... tu smo jedna za drugu...

_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: dojenje i posao
21.9.2008 22:06:38   
Suzana
Proud mom,
 
Naravno da nema razlike ako kuci ostavljas jednu ili dvije bebe, bol ce biti ista, ali izdrzacemo.
Radim u OK firmi i plata mi je pristojna za nase uslove.
Vise od pola plate ce ici na sve ovo sto si pomenula, a imam srece za garderobicu, od kada su se rodili nisam im nista kupila, jer nam svekrva iz USA salje li salje. user posted image  Ogroman trosak bi to bio, hvala svekrvi do neba, djecaci obuceni da ne mogu bolje, a sve free of charge. user posted image  Brinemo se sta i kako kad se svekrva vrati hehe.
Ja sada placam zenu koja mi pomogne oko njih kad treba (jer se ja trudnim da im se maksimalno posvetim i da sve ja oko njih user posted image ) i radi mi po kuci i kuha, jer sam ja s njima po cijeli dan i oko kuce ne mogu nista stici - moglo bi se mozda sa dobrom organizacijom, ali bih padala s nogu, a samim tim bila nervozna, a djeci sam potrebna vesela i smirena, sto sada jesam. I ovako nekada crknuta budem navece...
E sad....
Kad bih ostavila posao, ne bih mogla placati ovu tetu, oni s vremenom aBd ce biti sve aktivniji i aktivniji, a tek kad pocne hodanje... Opet sama s njima.... user posted image
Tako da ocigledno mi treba ovaj ostatak od plate koji ostane, sta ja znam...
 
Cujemo se onda uskoro da se tjesimo... user posted image

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: dojenje i posao
26.10.2008 20:14:29   
dami
Podrška svim majkama koje moraju tako rano na posao, svaka čast takvim poslodavcima.GROZIM SE. Sa prvim djetetom počela sam raditi kad je imao pet mj. i rekla sam  sljedeći put nema šanse, onako male i bespomoćne ostaviti pa makar i svojima.Da ti user posted image pukne, još jednom skidam kapu tim majkama.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: dojenje i posao
27.10.2008 15:24:50   
proud mom
IZVORNA PORUKA: dami

Podrška svim majkama koje moraju tako rano na posao, svaka čast takvim poslodavcima.GROZIM SE. Sa prvim djetetom počela sam raditi kad je imao pet mj. i rekla sam  sljedeći put nema šanse, onako male i bespomoćne ostaviti pa makar i svojima.Da ti user posted image pukne, još jednom slakidam kapu tim majkama.


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

potpisujem!!! i ja sam nasjela na priču da se vratim kada bebani bude 6 mjeseci... sada kada se dan D bliži već mi user posted image stoga, nikada više... pa makar prosila...

najteže je kad se čovjek uči na vlastitim greškama, ali zato su one i najkorisnije!!!


_____________________________

"Ja sam sretno udata žena! Tako kaže moj suprug..."

(odgovor članu dami)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: dojenje i posao
19.12.2008 14:49:06   
sarayka
Počela sam raditi kad je Lamiji bilo 5,5 mj. Užas... Dojila sam je sve do 11 mj kad je jednostavno umanjila količina mlijeka. Dok sam radila ostavljala sam svoje mlijeko koje sam izdajala ujutru rano i navečer u frižderu da nemoram na pauzama izlaziti jer je podaleko. Čvrstu hranu sam uvela postepeno od 6,5 mj. Već oko 10 mj uvela sam Hipp mlijeko jer sam primjetila da joj moje mlijeko nije dovoljno odnosno NEMA ga dovoljno. Lako se odviknula od SIKE-LIKE user posted image  jer je sve islo postepeno. Napominjem da je oduvjek bila zdrava beba i idealne težine user posted image
user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu proud mom)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: dojenje i posao
19.12.2008 22:03:24   
Suzana
Mojima ce ubrzo 7 mjeseci.
Evo me od decembra ponovo na poslu, pola radnog tako da je dojenje OK.
Od januara kada me ne bude po 8 h sam planirala uvesti mlijecni obrok sa AD mlijekom u obliku kase sa zitaricama koja bi zamijenila podoj oko 13:30 h, ali najvjerovatnije da cu gledati da izlazim na pauzi, pa koliko izguram na taj nacin.
Prvenstveno, sto zelim da ih dojim.
A s druge strane, bojim se i za sebe... 8,5 h bez dojenja... Vjerovatno bi doslo do upale???


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: dojenje i posao
19.12.2008 22:48:56   
boogy woogy
Evo i ja da se javim. Pocela sam raditi odmah poslije Bajrama. Imam srece sto ne moram svaki dan raditi od 8-16 ali zato imam jedan dan D....a to je cetvrtak. Tad sam na poslu od 8-20!!! Suzana, upravo mi se to jucer desilo o cemu ti pricas...upala!! Sika je bila tvrda ko kamen. Jedva sam vozila kuci od bolovauser posted image user posted image Sva sreca pa je mali sve to izvukao. Rekla sam sebi da cu tim danima nositi pumpicu sa sobom na posao, pa se izmuzati (samo da si olaksam pritisak) na pauzama. Inace, ostalim danima je ok. Jos uvijek se budi po noci (1-2 puta), pa sam neispavana.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: dojenje i posao
1.10.2009 20:40:03   
lejlaze
U  ponedjeljak sam se vratila na posao i za sada dobro funksionisemo Daris i ja sto se tice dojenja. Doduse ovu sedmicu sam druga smjena do je od 9,30 do 18,15. Ujutro prije odlaska u vrtic ga podojim i kada se kuci vratim, ne uspjem se ni presvuci user posted image , odmah ga moram dojiti.
Hvala Bogu nisam imala problema sto se tice mlijeka, nadam se da ce tako i ostati.
Sljedecu sedmicu sam prva smjena i nadam se da ce i ona proci ok.


_____________________________

mamin princ 08.09.2008
mamina princeza 06.01.2012

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: dojenje i posao
1.10.2009 23:37:05   
Anoniman
Ja se za 2 mj. vraćam na posao user posted image (kad user posted image bude 6 mj.) a već 2 mj. pravim zalihe mlijeka, tako da smo već skupili preko 2 lit. user posted image u slučaju da budem morala (a vjerovatno hoću user posted image ) raditi puno rad. vrijeme da ima makar jedan obrok moje mlijeko.... Samo molim Boga da nakon povratka na posao bude i dalje mlijeka a već me i panika uhvatila jer on ako ne doji duže od 3h grudi mi budu ko kamen! Kako će tek biti nakon 8h user posted image user posted image
E joj, što sve mora biti komplikovano user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lejlaze)
  Neposredna veza do poruke: 38
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *