|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: sum srca
16.4.2009 11:02:44   
Daja_sa
Bili smo juce na UZ srca...hB sve je ureduuser posted image . Doktro je rekao da se ta promjena boje koze javi usljed velikog naprezanja...placa ili od guranja predmeta usta s obzirom da su joj krenuli zubiciuser posted image .
Huh...pao mi je veliki teret sa srcauser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: sum srca
16.4.2009 11:04:06   
jupajdi
Super. Hvala Bogu da je sve OK. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: sum srca
16.4.2009 11:11:47   
juni
Drago mi je da bebica dobro, ali valjalo je vama preziviti ove nekolike sedmice, covjek se bez razloga optereti. Dobro je pa jest bez razloga user posted image

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: sum srca
16.4.2009 14:43:46   
Skvo RR
Super....bas mi je dragooooo.....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: sum srca
16.4.2009 14:53:11   
Okarica
IZVORNA PORUKA: jupajdi

Super. Hvala Bogu da je sve OK. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu jupajdi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: sum srca
9.6.2009 20:48:08   
Anushka
nazalost imam potrebu osvjeziti ovu temu. Naime, danas smo bili na vakcini i pri uobicajenom pregledu dr je ustanovila da ima diskretan sum na srcu i uputila nas na ekg i vadjenje nalaza krvi. Mi smo ostali sokirani blago receno. Jos uvijek sam uznemirena ali ipak mi je malo lakse jer smo odmah otisli da uradimo ekg. Posto je po rodjenju bilo problema - zastoj u razvoju ali tek od 9 mjeseca hvala Bogu pa su svi organi bili formirani i sve bilo OK. Naravno, tada je uradjeno sto hiljada pretraga cini mi se, mucili ga i ustanovili da je sve OK. I danas iz cista mira ova dijagnoza. EKG je valjda OK, nesto joj je kao na gornjoj granici ali se to desi kada pumpice stave uz kost sta li uglavnom proglasila ga je neduznim tj fizioloskim sumom i narucila kontrolu u oktobru. Sutra vadimo nalaze krvi. On divno napreduje hvala Bogu, nema plavo oko usana bas nikako, kad place zacrveni se, znoji se po glavi kad doji i kad je bas vruce a inace ne, i sto je najbitnije, dobro jede i neumoran je. Mogao bi satima skakati a da se ne umori, i jako malo spava. Bas nista ne upucuje na ikakve probleme ali eto, ne daj Boze ni jednom roditelju da cuje one rijeci, mislim da nema lijepog nacina da se to kaze roditelju. Procitala sam i ovaj tekst sto je linkan na prvoj stranici i izgleda da je taj bezazleni fizioloski sum al mi je tesko prihvatiti da ima bezazleni sum. Ima li neka mama slicna iskustva? ili bar rijeci utjehe?  hvala vam

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: sum srca
16.6.2009 3:40:28   
Dalila Sa
Anushka znam kako se osječaš,to su užasne riječi koje jedan roditelj može čuti.I mojoj bebi prilikom pregleda u  drugom mjesecu doktorica je primjetila plavo oko usana,i slušalicama ga pregledala ali ništa nije čula da ima smetnji na srcu.I mi smo ostavili tako neko vrijeme da pratimo promjene.I naime,primjetila sam da mu poplavi oko usana kad plače jer je jako ljut i kad ga okupam od zime.I od tad do sad smo ga vodili par puta doktoru i hB sve je ok,na srcu nema ništa.Al sam se ja isikirala pravo nimalo mi nije bilo svejedno,al eto hB pa je sve uredu.
A aBd i sa tvojom bebicom će biti sve uredu,vjerovatno nije to ništa,vremenom će se pokazati da je beba zdarava i dobro,nemora značiti ako na jednom pregledu dok primjeti nešto da je odmah to.
Pozdrav i nemoj se puno sikirati biće to dobro.


_____________________________

06.01.2009.god. Ajnur

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: sum srca
4.8.2009 19:55:42   
lirio
ej curic moje, ev i mene sa istim problemom...samo je kod mene bebara malo starija, 6 i po godina...prvi put sam plavilo oko usana primijetila kada je imao oko 4 god. naravno, panično sam odjurila u hitnu, pa pedijatru koji je osluškivajući slušalicama primjetio ,,blaži šum". odmah smo se naručili u sarajevu kod dr. senke dinarević, koja je također potvrdila tu dijagnozu ali se nije složila sa konstatacijom da maleni zbog šuma poplavi oko gornje usne, razlog je nešto drugo, a šta ni dan danas ne znam. da, moj slatkiš ima problema sa hipertrofičnim krajnicima i sa veoma blagom anemijom...nakon godinu dana otišli smo na kontrolu uz srca kod pomenute dr i šum je skoro zarastao, ali on i dalje plavi....ne znam šta da mislim...šta dalje da radim...maleni je počeo da trenira te-kwan-do pa sam malo uplašena da mu to ne naškodi...iako je dr rekla da se on slobodno može baviti sportom ...pusa velikauser posted image

(odgovor članu Dalila Sa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: sum srca
31.8.2009 20:24:08   
Tidzi
Moj muz je imao rodjeni sum srca i to je operisao kada je imao 5 godina. Od tada pa do danas nije imao, niti ima bio kakvih problema ili poteskoca. Iskreno se nadamo da ce tako i ostati.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: sum srca
25.8.2010 16:33:46   
ZWONCICA
I mom malo su danas kada je primio vakcinu nasli sum srca. Ima 36 dana. Prepala sam se. Treba da mu uradimo ultrazvuk srca. Da li neko ima iskustva sa time kod tako male bebe. Pre 20 dana je sve bilo dobro cak imam nalaz gde tada drugi pedijatar kaze da je sve dobro i da se sum ne cuje. Tada smo u Banja Luci lwzali zbog zutice i tada su ga sve pregledali, a sada ovo. Od cega se to moze javiti? Kako tada nije bilo niceg, a sada ga ima? Imam 1000 pitanja i sva sam uplasena. Ovaj pedijatar pominje i nas tezak porodjaj, pa vljda bi se to i tada videlo, a ne tek sada. Molim za pomoc.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: sum srca
25.8.2010 16:36:51   
Visnja RR
o tome zaista nista ne znam..al eto npr...znam da je to kod djece cesta pojava...
MM je imao sum srca sve do rata... a onda nestalo...kako i zasto nema pojma ...
nadam se da ces dobiti dobrih savjeta....

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: sum srca
25.8.2010 16:38:41   
hanabanana
Nemoj se brinuti unaprijed.
Neka uradu uzv, cisto da se vidi o cemu se radi.
20 % novorodjencadi ima sum na srcu.
Tek kod nekih to zahtjeva lijecenje.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: sum srca
25.8.2010 16:41:01   
faris06
IZVORNA PORUKA: ZWONCICA

I mom malo su danas kada je primio vakcinu nasli sum srca. Ima 36 dana. Prepala sam se. Treba da mu uradimo ultrazvuk srca. Da li neko ima iskustva sa time kod tako male bebe. Pre 20 dana je sve bilo dobro cak imam nalaz gde tada drugi pedijatar kaze da je sve dobro i da se sum ne cuje. Tada smo u Banja Luci lwzali zbog zutice i tada su ga sve pregledali, a sada ovo. Od cega se to moze javiti? Kako tada nije bilo niceg, a sada ga ima? Imam 1000 pitanja i sva sam uplasena. Ovaj pedijatar pominje i nas tezak porodjaj, pa vljda bi se to i tada videlo, a ne tek sada. Molim za pomoc.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Kad uradis ekokardiografiju ( ultrazvuk srca) znat ces o cemu se radi. Kod djece su najcesne  tzv nevini  sumovi , bezazleni i prestaju biti cujni u pubertetu.  I sum se ne mora cuti po rodjenju, osim kad se radi o urodjenim srcanim manama i nema veze sa porodjajem.

_____________________________

Dva mala Indijanca

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: sum srca
25.8.2010 16:42:31   
Anoniman
potpisujem hb...dosta djece se rodi sa sumom na srcu ili cak rupom koja se zatvori sama...

(odgovor članu hanabanana)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: sum srca
25.8.2010 16:45:14   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: ZWONCICA

I mom malo su danas kada je primio vakcinu nasli sum srca. Ima 36 dana. Prepala sam se. Treba da mu uradimo ultrazvuk srca. Da li neko ima iskustva sa time kod tako male bebe. Pre 20 dana je sve bilo dobro cak imam nalaz gde tada drugi pedijatar kaze da je sve dobro i da se sum ne cuje. Tada smo u Banja Luci lwzali zbog zutice i tada su ga sve pregledali, a sada ovo. Od cega se to moze javiti? Kako tada nije bilo niceg, a sada ga ima? Imam 1000 pitanja i sva sam uplasena. Ovaj pedijatar pominje i nas tezak porodjaj, pa vljda bi se to i tada videlo, a ne tek sada. Molim za pomoc.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

često se nakon kompliciranijeg ili težeg poroda javlja sum na srcu kod bebe kao posljedica traume...
kada kao takav nastane kako dođe tako i odlazi...
moja seka je imala šum na srcu...mama kaže izazvan upprvao komliciranim porodom...nestao je do godine dana bez iakve posebne terapije.

nedavno mi je poznanica rodila bebu sa zečijom usnom...porod je bio traumatičan i beba je imala šumn na srcu...rođena je prije mjesec dana...već su nam javili da šuma više nema...

znači o ovome koliko znam rekla sam ti...nemoj da brineš....
ja mislim da će se to ''stanje'' povući kako je i došlo..
uradite sve pretrage a vjerujem da nema razloga za paniku...brigu naravno razumijem al eto nadam se biće kao i u ovim mojim primjerima unaprijed.
Sretno


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: sum srca
25.8.2010 16:47:55   
lilix
da ne dužim, sinu smo radili UZ srca, gdje nam kardiolog objasnio da sva djeca imaju šum na srcu koji "nestaje" u pubertetu, odnosno prestaje se čuti zbog masnih naslaga u pubertetu
jako mali broj djece ima patološki šum, tako da se iskreno nadam da je kod vas sve uredu


_____________________________

08.02.2007.
23.04.2010.
mama rodila svoje kolačiće

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: sum srca
26.8.2010 14:02:38   
ZWONCICA
Hvala vam puno na recima podrske. Smirile ste me malo. Uradicemo ultrazvuk, pa cemo da vidimo sta ce doktor da kaze. Strah je prisutan iako sam citala dosta o tome od juce na netu. Javljam vam kakvi su nalazi. Nazalost ultrazvuk zakazuju tek za novembar u Banja Luci.user posted image Idemo kod moji sledece nedelje, pa cu videti da li mogu tamo nesto ranije da ga uradim.

(odgovor članu lilix)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: sum srca
20.10.2010 15:42:29   
samedi
Evo i mene nazalost na ovoj temi. Razmisljala sam da li da se javim ili ne jer se trudim da sto manje mislim o tome ali me zanimaju i vasa misljenja. Na zadnjoj kontroli 14.10. nas pedijatar nam je ovako rekao:

" Vasa beba ima sum na srcu,cuo sam joj sum prosli put (prije mjesec) pa nisam htio da vam kazem da se ne prepadate,sad sam vam morao reci jer sam ga opet cuo. Iduci put kad dodjete na kontrolu(za mjesec) ako opet budem cuo sum,poslat cu vas u bolnicu na ultrazvuk srca."

Kad sam ovo cula,meni su se noge odsjekle od straha,ali sam otprije znala da je to cesta pojava kod male djece. Pocela sam nesto citati po netu o tome,i znate kako to ide,sto vise citam-vise se prepadam,pa sam i od toga odustala.

Moja N. inace ima slab apetit,malo jede,puno spava,napreduje uvijek u donjim granicama,ali doktor nam je dosad uvijek govorio da je sve u redu. Nema nista plavo oko usana ali kad pocne jako plakati sva poplavi i zacene se-to se jako rijetko desava jer cim ona malo pocne plakati ja odmah reagujem da izbjegnem to.

Sad mene zanima sljedece,sta ja da radim,kako da ne mislim na ovo,strah me je sta ce biti za mjesec dana(govorim sama sebi "sta bude sudjeno-bice" ali dzaba. Necu da panicarim jer su oko mene svi gori panicari od mene pa ih ja moram smirivati i govoriti nije to nista. Naruceni smo opet na kontrolu tj.vakcinu 16.11. Kako da izbjegnem glupe crne misli? Bas sam oduzila,izvinite. Ima li ko da je skoro bio na UZ srca? Kako se to radi malim bebama?

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu ZWONCICA)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: sum srca
20.10.2010 16:22:26   
Anoniman
Doktor još nije siguran on sumnja, tek će pokazati UZ, znam da brineš kao i svaka majka...Nadam se da je doktor pogriješio...
Koliko beba ima mjeseci?

(odgovor članu samedi)
  Neposredna veza do poruke: 44
   RE: sum srca
20.10.2010 16:28:10   
Apotekarka
Ne sikiraj ja sam ti taj sum srca ko mala imal  svaki ekg mi pokaze da sam imala problema ali eto sve je ok malo vece otkucaje srca imm ali kuca,kuca...opusti se to je cesta pojava koja kasnije zna izaci...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Šum srca
20.10.2010 16:41:58   
Tidzi
Draga moj muz je imao sum srca. Doktor je rekao da kao neki s vremenom znaju isceznuti i bude sve ok. Nazalost, kod mog muza nije bio to slucaj i morao je operisati to kada je imao 5 godina, jer kako su rekli mojoj svekrvi ako to tada ne operise, nece dugo zivljeti. Operacija je uradjena u Beogradu, prije rata. Evo sada, vise od 20 i nesto godina zivi potpuno nrmalno bez ikakvih problema.
Prije dvije godine je imao ubrzan rad srca i kao neko gusenje u grudima. Nakon posjete ljekaru, rekli su da je savrseno zdrav kao i njegovo srce, te da je to bilo zbog nervoze i sikeracije. Znaci sve je sa srcem i dan danas hvala Bogu super.

_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Šum srca
20.10.2010 16:46:33   
Tidzi
I zaboravila sam reci. Svekrva dok je bila trudna je imala tesku gripu sa temperaturom 40-41°C. Nakon nekoliko dana, jedva su joj uspjeli skinutu. Doktori su rekli da je najvjerovatniji uzrok suma srca koji je moj muz imao nastao usljed toga. E, sad ko ce ga znati tacno, jeli ili nije zbog toga?!


P.S.
Sad sam vidjela da sam vec o tome nesto ukratko vec pisala.

< Poruku je uredio Tidzi -- 20.10.2010 16:49:30 >


_____________________________

Adin 12.01.2007
Elma 22.09.2008
Erna 02.08.2010

"Zivot je procitan roman, samo sto se u romanu mozes vratiti na predhodne stranice, a u zivotu nikad na prosle dane!"

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Šum srca
20.10.2010 16:58:13   
jasmin
samedi,znam da je suvisno da kazem ne brini kad ces se svakako brinuti,ali ja mislim da ce s vremenom sve biti ok.Puno je slucajeva slicnih vasem,pa sve bude odlicno nakon nekog vremena.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Tidzi)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Šum srca
20.10.2010 17:32:20   
mala86
ne znam nista o tome,ali ti saljem veliki user posted image user posted image user posted image

nadam se da je dr pogrijesio i da ce uzv pokazat da je sve ok

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Šum srca
20.10.2010 17:48:47   
klemzi
Draga samedi, znam da se, kao i svaka mama, brineš za svoju bebicu, ali vidjet ćeš da će, akobogda, sve biti ok. Kao što su neke forumašice već napisale, šum srca je veoma česta pojava kod bebica, znam i puno odraslih ljudi koji su imali šum na srcu a da nisu ni znali. Dakle, s tim se može živjeti dugo, dugo, dugo i sretno, ponekad nestane sam od sebe, u najgorem slučaju slijedi operacija i sve bude ok. S obzirom da za tvoju bebu još nije ni sigurno, nemoj se puno sikirat ( znam da je ovo teško, ali trudi se da izbjegavaš crne misli). UZ srca bebama se radi kao i odraslima, raspremiš bebu, prsa namažu malkice gelom i klize po tome onim "aparatom". Nemoj da brineš mila, biće sve ok! Evo zagrljaji podrškeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *