|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šum srca
20.10.2010 19:01:02   
samedi
Hvala vam na utjesnim rijecima i podrsci! Stvarno mi je sad malo lakse!
Breskva,bebi je 5,5 mjeseci. Zaboravila sam reci i da se znoji po licu ma sve simptome koje sam procitala ona ima. ja sam pila kortikosteroide u trudnoci,morala u sklopu svoje redovne terapije. Iskreno bojala sam se za bebu ali je bilo ono kao u uputstvu-ovaj lijek se ne preporucuje u trudnoci osim ako rizik za majku prevazilazi rizik za bebu. Ma ne znam vise,samo cekam da prodje mjesec dana pa da konacno vidim sta je i kako user posted image  

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: sum srca
20.10.2010 19:05:33   
koka i po
IZVORNA PORUKA: samedi

Evo i mene nazalost na ovoj temi. Razmisljala sam da li da se javim ili ne jer se trudim da sto manje mislim o tome ali me zanimaju i vasa misljenja. Na zadnjoj kontroli 14.10. nas pedijatar nam je ovako rekao:

" Vasa beba ima sum na srcu,cuo sam joj sum prosli put (prije mjesec) pa nisam htio da vam kazem da se ne prepadate,sad sam vam morao reci jer sam ga opet cuo. Iduci put kad dodjete na kontrolu(za mjesec) ako opet budem cuo sum,poslat cu vas u bolnicu na ultrazvuk srca."

Kad sam ovo cula,meni su se noge odsjekle od straha,ali sam otprije znala da je to cesta pojava kod male djece. Pocela sam nesto citati po netu o tome,i znate kako to ide,sto vise citam-vise se prepadam,pa sam i od toga odustala.

Moja N. inace ima slab apetit,malo jede,puno spava,napreduje uvijek u donjim granicama,ali doktor nam je dosad uvijek govorio da je sve u redu. Nema nista plavo oko usana ali kad pocne jako plakati sva poplavi i zacene se-to se jako rijetko desava jer cim ona malo pocne plakati ja odmah reagujem da izbjegnem to.

Sad mene zanima sljedece,sta ja da radim,kako da ne mislim na ovo,strah me je sta ce biti za mjesec dana(govorim sama sebi "sta bude sudjeno-bice" ali dzaba. Necu da panicarim jer su oko mene svi gori panicari od mene pa ih ja moram smirivati i govoriti nije to nista. Naruceni smo opet na kontrolu tj.vakcinu 16.11. Kako da izbjegnem glupe crne misli? Bas sam oduzila,izvinite. Ima li ko da je skoro bio na UZ srca? Kako se to radi malim bebama?




Ne brini,sum srca nije nista opasno.
Moj ga je sin imao od rodjenja i nestao je u pubertetu .
Redovne kontrole i nista vise.
Djecije srce se razvija i u vecini slucajeva sum se izgubi.
P.S. reci svom doktoru da ne pretjeruje.user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: sum srca
20.10.2010 23:21:58   
iv@ncica
draga ...evo  ja sam  kao  mala  imala  i  nestao  je  spontano  kad  sam  bila  vec  curetak....moj  sin  je  imao  sum  i  evo  na  zadnjoj kontroli  color doplerom  kad  je  imao  godinu dana  rupica  se  zatvorila....ne  brini  se...da  je  nesto  teze  ..primjetili  bi  prije  i  odmah  bi  te  slali....  Inace  ja  da  sam na  tvom  mjestu  ne  bih  cekala  i pokusavala  odagnati  crne  misli..vec  kao  sto  sam  i  sama  uradili  narucila  bebu  privatno  kod  dobbrog  baby kardiologa  i  znala  na  cemu  sam...pregled  jest skup ali  je  u  svakom  slucaju jeftini  od  bebinog  i  tvog  zdravlja...ali  stedi  i  tvoje  srce  i zivce..noci..a  i  tvoje  okoline...sretno

p.s.  nedavno  je  curica  od  moje  sestre  isto  dobila  sumic  nakon  visoke  temperature..

< Poruku je uredio iv@ncica -- 20.10.2010 23:23:44 >


_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: sum srca
23.10.2010 14:10:26   
samedi
Koka i po,Iv@ncica,hvala user posted image Zasad je sve u redu,pricala sam sa jos jednim pedijatrom,on mi je rekao da nema potrebe da idem odmah na ultrazvuk,jer da je bilo potrebe vec bi me njen pedijatar odmah uputio. Tako da sam sad malo mirnija,a vidim i da to nije tako rijetka pojava. Samo se nadam da ce sve biti u redu s mojom ljubicicom.

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: sum srca
23.10.2010 14:30:19   
melly__
Draga Samedi,nemoj da brines nije rijedak slucaj da doktori pogrijeseuser posted image
Ja sam nazalost imala urodjenu srcanu manu,operisali su me sa 4,5 godine i jedva su i otkrili sta mi je...operisana sam u Ljubljani i hB sad nemam nikakvih problemauser posted image sad je to puno lakse i dijagnostirati i lijeciti,ja sam vec bila u kriticnom stanju kad mi je to otkriveno...
Saljemo vamuser posted image user posted image podrske...

_____________________________

17.06.

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: sum srca
8.12.2010 17:54:17   
tehna
drage moje uzasno mi je kad se moram javiti na ovoj temi naime danas sam moju djevojcicu od 10 god. povela kod dr zbog upale uha ja sam mu trazila da je poslusa jer prije par godina na sistematskom pregledu dr mi je rekla da ima sum na srcu meni su se noge odsjekle  tada smo vadile nalaze radile ekg  i vodila je na tada na kosevo da joj urade  sve je to bilo u redu dr su rekli da upste ona nema sum na srcu laknulo mi je do danas kada sam rekla dr da je ponovo preslusa jer bih voljela cuti njegovo misljenje  dok je sjedila moja curica ona ju je slusala nije ga cula medjutim rekla mi je da moze biti sum koji se pri promjrni polozaja cuje tada joj je rekla da ustane i ponovo je preslusala e vec ga je tu cula dala mi je ponovo da vadim nalaze da li neko zna o cemu je rijec kako sum mozes cas cuti cas ne zanima me da li je neko imao takav slucaj i sta bi trebala uraditi pozz.

(odgovor članu melly__)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: sum srca
8.12.2010 18:06:34   
klemzi
Tehna, žao mi je što se brineš, ne znam šta bi moglo bit, ali vam šeljem zagrljaje podrškeuser posted image user posted image user posted image
Nadam se da nije ništa ozbiljno!


_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu tehna)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Šum srca
5.1.2011 15:45:35   
Romali
Cure, imam pitanje u vezi stenoze arterije ( suzena arterija, ako sam dobro shvatila).
Prijateljica ima bebu od 20-ak dana i tokom ljek.pregleda ( zbog blaze uplae pluca) primjecen je 'sum' izazvan suzenjem arterije.
Eh posto ja nemam pojma o tome, je li to sum srca koji spominjete u prethodnim postovima?
Uradjen je i UZV srca i potvrdjeno je isto. Naruceni su ponovo za 10-ak dana.

Prijateljica je jako zabrinuta. Kako da je utjesim?
Je li ima neko slucaj gdje je sum nestao nakon nekog vremena? Sta im je ciniti?


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu senoenamine)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Šum srca
5.1.2011 16:48:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Romali

Cure, imam pitanje u vezi stenoze arterije ( suzena arterija, ako sam dobro shvatila).
Prijateljica ima bebu od 20-ak dana i tokom ljek.pregleda ( zbog blaze uplae pluca) primjecen je 'sum' izazvan suzenjem arterije.
Eh posto ja nemam pojma o tome, je li to sum srca koji spominjete u prethodnim postovima?
Uradjen je i UZV srca i potvrdjeno je isto. Naruceni su ponovo za 10-ak dana.

Prijateljica je jako zabrinuta. Kako da je utjesim?
Je li ima neko slucaj gdje je sum nestao nakon nekog vremena? Sta im je ciniti?

zaista nemam pojma
znam samo da je sum kod djece cesta pojava...da nakon izvjesnog vremena nestane

(odgovor članu Romali)
  Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Šum srca
5.1.2011 20:16:53   
anidla
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: Romali

Cure, imam pitanje u vezi stenoze arterije ( suzena arterija, ako sam dobro shvatila).
Prijateljica ima bebu od 20-ak dana i tokom ljek.pregleda ( zbog blaze uplae pluca) primjecen je 'sum' izazvan suzenjem arterije.
Eh posto ja nemam pojma o tome, je li to sum srca koji spominjete u prethodnim postovima?
Uradjen je i UZV srca i potvrdjeno je isto. Naruceni su ponovo za 10-ak dana.

Prijateljica je jako zabrinuta. Kako da je utjesim?
Je li ima neko slucaj gdje je sum nestao nakon nekog vremena? Sta im je ciniti?

zaista nemam pojma
znam samo da je sum kod djece cesta pojava...da nakon izvjesnog vremena nestane



ne bi trebalo biti nista strasno....znam par slucajeva iz blize okoline, gdje je bebama utvrdjeno ovo isto...s vremenom sve bude ok...nadam se da ce tako biti i s tom malom bebom....



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Šum srca
21.8.2011 13:14:30   
Amelaa RR
Da li znate ko je najbolji djeciji kardilog u BiH?

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Šum srca
21.8.2011 14:55:35   
klemzi
Moj sin je imao teško srčano oboljenje i nama je preporučena prof. dr Dinarević na Jezeru.

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 62
   [Obrisana poruka]
21.8.2011 14:58:35   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Šum srca
21.8.2011 15:00:35   
ElmaB
Dr Senka Mesihović Dinarević, inače direktorica pedijatrije. 

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Šum srca
22.8.2011 11:56:26   
Amelaa RR
Da li ona radi privatno??

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Šum srca
22.8.2011 21:00:23   
ElmaB
Ne, na žalost. Samo na pedijatriji.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 66
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

laz
salmy

Sta mislite ko je "bolji" u laganju muskarci ili zene??

zene (48%)

muskarci (15%)

oboje (37%)


Broj svih glasova: 115

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *