|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   moja nana...
30.3.2011 22:31:57   
asija*
Drage forumašice RR,

Želim sa Vama podijeliti jedan tekst o svojoj nani. Vjerujem da mnoge od vas nose lijepa iskustva sa  iz djetinjstva. Ja sam takođe "sretna unuka" jedne divne nane.

Moja nana ovih dana jako je tužna. Kad god se nešto zapričamo ona traži halala. "Eto vi meni djeco halite" tužno kroz suze govori. S obrizom da to sve nekako izbjegavam i govorim joj: "nano, pusti to naravno da ti halalimo, pa šta ti na kraju i trebamo halaliti, halali ti nama...." sada kad sam sama kod kuće i postajem nekako svjesna da ako je sve po redu, a Allah dž.š. najbolje zna, nana će jednog dana seliti na bolji svijet, a svima nam je tamo aBd poći.
Tekst za nanu:

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Šta da ti halalim džennetlijice naša, nanice moja??? Ženi koja nikad nikoga nije uvrijedila, nikoga ružno pogledala, moja nanica....Kako ću te zaboraviti i kako ti neću halaliti??? Kako ću zaboraviti svoje lijepo djetinjstvo koje sam s tobom provodila, sve lijepe haljinice koje si mi kupovala,bijele klompice....Kako ću zaboraviti sok od ruže koji si mi pravila, bosanski lonac u staklenoj zdjeli...... Kako ću zaboraviti tvoje plave, male okice koje su često plakale i postajale još svjetlije u suzama. Kako ću zaboraviti tvoj tihi šapat, tvoje nježne ručice... Ja ti draga nano od srca halalim, a halali i ti meni što si me ljubila, na sabah budila, što si mi spremala, što si me malu kupala, što si me grlila, što si mi tepala, što zajedno samnom plakala, što si mi srce otvorila, volim te puno nano moja, plačem, a to si hvala Bogu još sa nama na dunjaluku, a halala tražiš i kažeš: "Neka, lijepo je za halal pitati!"

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Oprostite na dugom postu, ali želim sa vama ovo podijelitiuser posted image

Nadam se da sam vas inspirisala da i vi napišete nešto o vašim nanama, bakama, meni je baš drago čuti i pročitati nešto o tome, pa izvolite pisati na ovu temu. Zaista mislim da su vrijedne lijepog sjećanja i priče o njimauser posted image


< Poruku je uredio asija* -- 30.3.2011 22:43:03 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: moja nana...
30.3.2011 22:45:21   
Dida79
user posted image user posted image user posted image user posted image

"Eto vi meni djeco halite" tužno kroz suze govori. S obrizom da to sve nekako izbjegavam i govorim joj: "nano, pusti to naravno da ti halalimo, pa šta ti na kraju i trebamo halaliti, halali ti nama...."

I kod mene je slicna situacija ima par danauser posted image Kako moja nana zivi odmah preko puta mene i svaki je dan kod nas ima vec par dana gleda moju djecu vise nego inace i sa suzama u ocima govori djeco slusajte mamu kad mene ne budeuser posted image user posted image
user posted image user posted image

< Poruku je uredio Dida79 -- 30.3.2011 22:46:06 >

(odgovor članu asija*)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: moja nana...
31.3.2011 9:15:10   
mamabb
Ja svoju ni jednu nisam upoznalauser posted image  Rahmet im duši

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Dida79)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: moja nana...
31.3.2011 12:31:26   
henna ze
kad pomislim na svoju nenu...suze odjednom ispune moje oči...duša moja nadjraža..
u vrijeme kad sam imala 18 mjeseci..mama je dobila posao, a otac radio u željezari u smjenama..nena stanovala 7 km od nas, i imala mog dragog N. koji je tada išao u 6. razred osnovne škole..jedino rješenje je bilo da me nena uzme da živim kod njih....i sve dok nisam krenula u prvi razred...
osoba koju sam uvijek smatrala mamom a mog N bratom...
jako bolešljivo dijete sam bila, ona je ta koja me vodila ljekarima..provodila besane noći skidajući turu...ona je ta koja je hodala za mnom sa tanjirićem u ruci moleći me da pojedem zalogaj...ona je ta s kojom sam  spavala..išla u goste..koja me naučila da kad negdje odemo jedem samo ono što mi ona iz ruke da i da odgovorim samo ako me neko nešto pita...
s njom sam zimi jela kuhane kestene..i krompir..s njom sam slavila sve nove godine...od kuće pobjegla svojoj "kući"...
bila je moja najbolja prijateljica..prva je znala kad sam dobila user posted image ..
ona je bila ta kojoj je loše bilo kad sam se udavala...nije prošao niti jedan dan da je nisam nazvala...a išla sam često, često...
još uvijek pamtim naše zadnje ljeto..nas 4 kod mame..ona, mama, hena i ja..ljeto...spavanje..pričanje do sabaha..odlasci na ćevape....a već tada je imala rak..nismo ni znala..umrla je u apriliu sljedeće godine...
ja sam uvijek bila neko poseban u njenom životu..odvajala me od ostalih..mene i svog N..
N..je poginuo 1994..ostala sam samo ja...
i zamislite..tog aprila sam trebala preći na novo radno mjesto..dan kad je preselila..došla sam da je obidjem..zadnje riječi koje je  rekla..jesi li počela da radiš? s kim si u kancelariji? daj mi malo vode...poslije toga ni jedna riječ..niti jedna kap vode....
nikad u životu nisam vidjela nekog kad umre..a nju..ljubila sam hladno čelo...bez straha...
i sada...ne prodje niti jedan dan kako ne posmislim na nju...kako bi sretna bila da vidi ovo ili ono..a onda nekad kažem dobro je pa neke stvari nije doživjela....nju bi ubilo sve ovo što se meni dešavalo..dobro je..
često je sanjam..kaže došla sam samo da ti kažem da se ne brineš biće sve u redu...ili da me zove sa onog svijeta da kaže..da me poželjela...
i mogla bih pisati do sutra...ali više ništa ne vidim od suza...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: moja nana...
31.3.2011 13:17:49   
koka i po
eh moja nana...ona je othranila mene i mog rahmetli brata.
roditelji su stalno radili.
s njom sam spavala i kad je trebalo negdje ici sa mojim roditeljima nju sam pitala za pristanak..
nekako...smatrala sam je kao majkom..
sjecam se njenih palacinjaka koje je pravila jer smo to svi jako voljeli..
naucila me da pravim pitu..
sjecam se kako je mutila slatku pavlaku i pekmez i govorila mi kako je to sladoled user posted image .
isle smo zajedno u Neum i djuskale po diskotekama ko kakve siparice user posted image
bila je prava gospodja..
svak put kada je izlazila stavljala je svoje zlato i sminkala se.
jos uvjek imam njezin kaput .
nije imala lagodan zivot jer je svoje roditelje bracu i sestre izgubila u 2 svj ratu...porjeklom je iz istocne Bosne..
i tako je lutajuci sa partizanima dosla u ovaj grad i tu i ostala.
moja na je bila legenda od zene..
umrla je 1994 g od tuge za mojim bratom.
cesto je plakala a ja sam se pravila da ne vidim...ne znam zasto...
valjda sto je i mene previse bolilo..

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: moja nana...
31.3.2011 13:28:45   
Honey3
IZVORNA PORUKA: mamabb

Ja svoju ni jednu nisam upoznalauser posted image  Rahmet im duši
istouser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: moja nana...
31.3.2011 13:50:35   
marinčii
IZVORNA PORUKA: henna ze

kad pomislim na svoju nenu...suze odjednom ispune moje oči...duša moja nadjraža..
u vrijeme kad sam imala 18 mjeseci..mama je dobila posao, a otac radio u željezari u smjenama..nena stanovala 7 km od nas, i imala mog dragog N. koji je tada išao u 6. razred osnovne škole..jedino rješenje je bilo da me nena uzme da živim kod njih....i sve dok nisam krenula u prvi razred...
osoba koju sam uvijek smatrala mamom a mog N bratom...
jako bolešljivo dijete sam bila, ona je ta koja me vodila ljekarima..provodila besane noći skidajući turu...ona je ta koja je hodala za mnom sa tanjirićem u ruci moleći me da pojedem zalogaj...ona je ta s kojom sam  spavala..išla u goste..koja me naučila da kad negdje odemo jedem samo ono što mi ona iz ruke da i da odgovorim samo ako me neko nešto pita...
s njom sam zimi jela kuhane kestene..i krompir..s njom sam slavila sve nove godine...od kuće pobjegla svojoj "kući"...
bila je moja najbolja prijateljica..prva je znala kad sam dobila user posted image ..
ona je bila ta kojoj je loše bilo kad sam se udavala...nije prošao niti jedan dan da je nisam nazvala...a išla sam često, često...
još uvijek pamtim naše zadnje ljeto..nas 4 kod mame..ona, mama, hena i ja..ljeto...spavanje..pričanje do sabaha..odlasci na ćevape....a već tada je imala rak..nismo ni znala..umrla je u apriliu sljedeće godine...
ja sam uvijek bila neko poseban u njenom životu..odvajala me od ostalih..mene i svog N..
N..je poginuo 1994..ostala sam samo ja...
i zamislite..tog aprila sam trebala preći na novo radno mjesto..dan kad je preselila..došla sam da je obidjem..zadnje riječi koje je  rekla..jesi li počela da radiš? s kim si u kancelariji? daj mi malo vode...poslije toga ni jedna riječ..niti jedna kap vode....
nikad u životu nisam vidjela nekog kad umre..a nju..ljubila sam hladno čelo...bez straha...
i sada...ne prodje niti jedan dan kako ne posmislim na nju...kako bi sretna bila da vidi ovo ili ono..a onda nekad kažem dobro je pa neke stvari nije doživjela....nju bi ubilo sve ovo što se meni dešavalo..dobro je..
često je sanjam..kaže došla sam samo da ti kažem da se ne brineš biće sve u redu...ili da me zove sa onog svijeta da kaže..da me poželjela...
i mogla bih pisati do sutra...ali više ništa ne vidim od suza...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: moja nana...
31.3.2011 14:48:37   
Medić*
V.Hugo kaze : Biti siromašno, slabo dijete, pa osjećati da je neko uz vas: hoda kada vi hodate, zaustavi se kada se vi zaustavite, razumije vas kad plačete. Imate anđela koji vas gleda, uči govoriti, smijati se, ljubiti. Daje svoje mlijeko dok ste maleni, kruh kad ste veliki, svoj život u svako doba. Vi joj velite: majko moja, a ona vama: dijete moje!..

Majke nam vise nema, Allah da joj podari najljepse mjesto u dzenetu insaAlla, najboljem ocu na svijetu takodjer, zauvijek ste u nasim srcima i dovama...

Nana nam je sad umjesto vas, i otac i mati .  Osoba koja je od bilo kojeg insana na svijetu najvrednija naseg postovanja i  ljubavi Osoba koja nas voli nesebicno, svim srcem, zena koja se raduje i smije sa nama, koja zna zaplakati i tugovati sa nama, njene dove nas uvjek prate, a njeno dobrocinstvo prema nama je  beskrajno, moja najbolja nana, nasa odgajateljica, naucila nas pravim vrijednostima u zivotu, bila nam oslanac i podrska u svemu sto radimo, poducila nas  skromnocsu, vjeri u Boga,da  budemo ponosne i stabilne licnosti, da volimo i postujemo...

Njeno je srce je tvrdje od celika...izgubila je jedino dijete, nasu majku, a dobila 4 unucadi zbog kojih zivi i zbog koje ona zive. Ne smijem ni misliti o tome, sta kada je ne bude...tesko je i zamisliti... Nema jutra, dana, veceri da ne pomislim na nju i da ne zamislim njene tople i njezne rijeci, njenu dobrotu i cestitost...

Nema dana da je ne cujem iako smo udaljeni kilometrima. Da nije tebe bilo u najtezim trenucima nas zivot ne bi imao smisla. Hvala ti so postojis, hvala za nesebicnu ljubav, hvala za sve sto si nam podarila..nema nacina da ti se mozemo oduziti, svojom dobrotom i lijepim bitisanjem ti na neki nacin pokusavamo uzvratiti tvoje dobro, jos 100 god da zivimo ne bi ti se mogli oduziti za sve ucinjeno. Volimo te do kraja zivotauser posted image  nase.

< Poruku je uredio medic slatki -- 31.3.2011 14:50:51 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: moja nana...
31.3.2011 19:57:52   
Nadi
user posted image Ja sam imala dvije nane i već dugo nisu žive, da im dragi Allah podari dženet. Za jednu sam bila posebno vezana, čuvala me dok nisam krenula u školu, koliko sam samo noći prespavala kod nje, Njena slika mi je u novčaniku a u mislima i srcu sva njena ljubav kojom me obasipala. Davno je preselila, rahmet joj duši, ali sjećanje na nju je uvijek tu. Najdraža, ljubljena nanica moja. user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: moja nana...
31.3.2011 20:09:05   
teacher75
ja sam na ovoj temi pisala o svojoj rahmetli majki, tj. naniuser posted image user posted image user posted image
http://www.ringeraja.ba/forum/m_93423/mpage_6/key_/tm.htm

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: moja nana...
31.3.2011 22:49:16   
asija*
IZVORNA PORUKA: henna ze

kad pomislim na svoju nenu...suze odjednom ispune moje oči...duša moja nadjraža..
u vrijeme kad sam imala 18 mjeseci..mama je dobila posao, a otac radio u željezari u smjenama..nena stanovala 7 km od nas, i imala mog dragog N. koji je tada išao u 6. razred osnovne škole..jedino rješenje je bilo da me nena uzme da živim kod njih....i sve dok nisam krenula u prvi razred...
osoba koju sam uvijek smatrala mamom a mog N bratom...
jako bolešljivo dijete sam bila, ona je ta koja me vodila ljekarima..provodila besane noći skidajući turu...ona je ta koja je hodala za mnom sa tanjirićem u ruci moleći me da pojedem zalogaj...ona je ta s kojom sam  spavala..išla u goste..koja me naučila da kad negdje odemo jedem samo ono što mi ona iz ruke da i da odgovorim samo ako me neko nešto pita...
s njom sam zimi jela kuhane kestene..i krompir..s njom sam slavila sve nove godine...od kuće pobjegla svojoj "kući"...
bila je moja najbolja prijateljica..prva je znala kad sam dobila user posted image ..
ona je bila ta kojoj je loše bilo kad sam se udavala...nije prošao niti jedan dan da je nisam nazvala...a išla sam često, često...
još uvijek pamtim naše zadnje ljeto..nas 4 kod mame..ona, mama, hena i ja..ljeto...spavanje..pričanje do sabaha..odlasci na ćevape....a već tada je imala rak..nismo ni znala..umrla je u apriliu sljedeće godine...
ja sam uvijek bila neko poseban u njenom životu..odvajala me od ostalih..mene i svog N..
N..je poginuo 1994..ostala sam samo ja...
i zamislite..tog aprila sam trebala preći na novo radno mjesto..dan kad je preselila..došla sam da je obidjem..zadnje riječi koje je  rekla..jesi li počela da radiš? s kim si u kancelariji? daj mi malo vode...poslije toga ni jedna riječ..niti jedna kap vode....
nikad u životu nisam vidjela nekog kad umre..a nju..ljubila sam hladno čelo...bez straha...
i sada...ne prodje niti jedan dan kako ne posmislim na nju...kako bi sretna bila da vidi ovo ili ono..a onda nekad kažem dobro je pa neke stvari nije doživjela....nju bi ubilo sve ovo što se meni dešavalo..dobro je..
često je sanjam..kaže došla sam samo da ti kažem da se ne brineš biće sve u redu...ili da me zove sa onog svijeta da kaže..da me poželjela...
i mogla bih pisati do sutra...ali više ništa ne vidim od suza...



henna, baš je tužna tvoja pričauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: moja nana...
31.3.2011 22:58:44   
teacher75

IZVORNA PORUKA: henna ze

kad pomislim na svoju nenu...suze odjednom ispune moje oči...duša moja nadjraža..
u vrijeme kad sam imala 18 mjeseci..mama je dobila posao, a otac radio u željezari u smjenama..nena stanovala 7 km od nas, i imala mog dragog N. koji je tada išao u 6. razred osnovne škole..jedino rješenje je bilo da me nena uzme da živim kod njih....i sve dok nisam krenula u prvi razred...
osoba koju sam uvijek smatrala mamom a mog N bratom...
jako bolešljivo dijete sam bila, ona je ta koja me vodila ljekarima..provodila besane noći skidajući turu...ona je ta koja je hodala za mnom sa tanjirićem u ruci moleći me da pojedem zalogaj...ona je ta s kojom sam  spavala..išla u goste..koja me naučila da kad negdje odemo jedem samo ono što mi ona iz ruke da i da odgovorim samo ako me neko nešto pita...
s njom sam zimi jela kuhane kestene..i krompir..s njom sam slavila sve nove godine...od kuće pobjegla svojoj "kući"...
bila je moja najbolja prijateljica..prva je znala kad sam dobila user posted image ..
ona je bila ta kojoj je loše bilo kad sam se udavala...nije prošao niti jedan dan da je nisam nazvala...a išla sam često, često...
još uvijek pamtim naše zadnje ljeto..nas 4 kod mame..ona, mama, hena i ja..ljeto...spavanje..pričanje do sabaha..odlasci na ćevape....a već tada je imala rak..nismo ni znala..umrla je u apriliu sljedeće godine...
ja sam uvijek bila neko poseban u njenom životu..odvajala me od ostalih..mene i svog N..
N..je poginuo 1994..ostala sam samo ja...
i zamislite..tog aprila sam trebala preći na novo radno mjesto..dan kad je preselila..došla sam da je obidjem..zadnje riječi koje je  rekla..jesi li počela da radiš? s kim si u kancelariji? daj mi malo vode...poslije toga ni jedna riječ..niti jedna kap vode....
nikad u životu nisam vidjela nekog kad umre..a nju..ljubila sam hladno čelo...bez straha...
i sada...ne prodje niti jedan dan kako ne posmislim na nju...kako bi sretna bila da vidi ovo ili ono..a onda nekad kažem dobro je pa neke stvari nije doživjela....nju bi ubilo sve ovo što se meni dešavalo..dobro je..
često je sanjam..kaže došla sam samo da ti kažem da se ne brineš biće sve u redu...ili da me zove sa onog svijeta da kaže..da me poželjela...
i mogla bih pisati do sutra...ali više ništa ne vidim od suza...

henna zeuser posted image user posted image user posted image tvoj odnos s nanom je bio jako slican mom odnosu sa mojom, bas si me rastuzila, razumijem tvoju tugu u potpunostiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: moja nana...
1.4.2011 10:21:55   
Nunu 08
MOja draga nana je ovih dana tesko bolesna.I jako sam tuzna zbog toga.Ona me cuvala od 6 mjeseci jer je mama dobila posao.Uvijek sam bila jako vezana za nju.Sve ono cega se sjecam iz ranog djetinjstva vezano je za nju...puno puno je volim i nadam se da ce se izvuci....

_____________________________

25.07.2008........na ovaj svijet stigao je moj djecak....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: moja nana...
1.4.2011 13:18:27   
gerberka
Kad pomislim na svoje nane i mene sjeta obuzme i uvijek zamolm Uzvišenog da im podari rahmet i čuva u Lijepom Džennetu user posted image user posted image moje dvije ruže!

Ipak, više sam bila vezana za očevu majku koja je živjela na drugom kraju BiH, ali smo bile u redovnom kontaktu i u naš grad dolazila je preko ljeta ili zime, ili moji roditelji kod nje.

S obzirom da sam studirala u Sarajevu uvijek je brinula o meni..sjecam se ja jednom na putu iz sarajeva kući, čekaju me svi, a ona me zove u drugu sobu. iza leđa savijene ruke, te ih pruži meni. Drži dvije kruške!! Duša moja, neko donio u goste, mama oprala i stavila na sto, a ona meni odmah "ušekala" da ih ko ne pojede user posted image user posted image tako sam se ludo smijala sa njom. U 86-toj je oslabila i živjela kod nas, nažalost kratko..ja sam je kupala i halalim joj sve što sam uradila za nju, jer uradila sam sve od srca.

podržavala me je emotivno i finansijski i jednim dijelm, bz nje, danas ne bih bila to što jesam.

mamina mama je bila dobra nana, ali moja nenuška je No1!

svim vašim nanama koje su žive želim da ih Allah još dugo poživi, a onima koje su preselile želim Džennet / Raj..

i drage moje..tema po tema..na RR-u shvatiš da forumašice znaju o tvome životu više nego prijatelji iz djetinjstva. Hvala vam na svemu DRAGE PRIJATELJICE! 


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Nunu 08)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: moja nana...
1.4.2011 16:00:12   
10 mart 2009
I moje nane su preselile prije mog rođenja user posted image ... vaše priče su tako tople, iskrene...čula sam od mojih starijih sestara priče o maminoj mami. Uvijek bi oplakala jer nisam upoznala tako dobru dušu...pamtim sestrine riječi: "koliko god smo je voljeli, ona je nas više..."

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: moja nana...
1.4.2011 16:08:52   
sabinos
mama od moje mame je ziva jos uvijek hvala bogu,ali mi je toliko zao sto nana sa oceve strane nije dozivjela da vidi praunucaduser posted image

_____________________________

nista nije ni dobro ni lose samo ga misljenje cini takvim.Sekspir

mamine paše i najbolji drugovi
veliki A 2009
mali A 2013

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: moja nana...
3.4.2011 11:49:30   
Mirkica
henne_ze  bas me je rastuzila tvoja prica , neka je tvojoj neni vjecni rahmet i da je Allah nagradi za dobrotu koju je ucinila sto ti je bila mama , nana i prijateljica user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sabinos)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: moja nana...
3.4.2011 11:56:58   
gerberka
IZVORNA PORUKA: Mirkica

henne_ze  bas me je rastuzila tvoja prica , neka je tvojoj neni vjecni rahmet i da je Allah nagradi za dobrotu koju je ucinila sto ti je bila mama , nana i prijateljica user posted image user posted image user posted image


amin


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: moja nana...
5.4.2011 9:10:36   
emi7908
neka im je svima rahmet i neka im Allah dž.š. podari lijepi dženet.... obuzeli su  me neki osjećaji, suze u očima... u svakoj ovoj priči sam pronašla dio sebe i svoje priče ali nemam snage da pišem ostaviću to za neki drugi put  user posted image user posted image user posted image user posted image  user posted image user posted image user posted image  počela sam toliko plakati imam osjećaj da će mi srce pući user posted image user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: moja nana...
5.4.2011 11:06:07   
henna ze
IZVORNA PORUKA: Mirkica

henne_ze  bas me je rastuzila tvoja prica , neka je tvojoj neni vjecni rahmet i da je Allah nagradi za dobrotu koju je ucinila sto ti je bila mama , nana i prijateljica user posted image user posted image user posted image

AMIN!!!
a drugu nanu nisam ni upoznala .umrla je 1970 godine ..mnogo prije mog rodjenja.moje tetke kad me vide svaki put plaču..kažu da sam njena kopija..i fizički i kao osoba...a nosim i njeno ime..a zato je zaslužna ova moja nena (mamina mama)
kad sam se rodila..moj otac se obradovao što sam curica..jer je to njegova želja bila..mama smislila nekakvo ime iz nekog romana ( da mi je dala ja bih sebi promijenila)...a otac rekao dok je mama u bolnici bila mojoj neni..kako bi volio da joj dam mamino ime..al eto žena hoće to pa neka bude..a moja nena njega uzme..kaže zete dragi..to njeno ime je užasno..hajd ti kad ona dodje upiši dijete kako ti želiš..a ona nek je zove kako ona hoće...no otac nije htio..nego je mama ipak rekla hajd daj joj ti ako imaš želju...
i tako ja danas sam jednostavna i skromna..na arapskom..a nisam neki beznačajni niz slova..
moje ime dugujem mojim nenama...hvala im na tome...jer se meni svidja..i sretna sam...
nek im je objema vječni rahmet..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: moja nana...
6.4.2011 14:20:27   
palachinken
henna_ze, prekrasna priča.
Ja sam odrastala bez tih starih, svi su preselili prije mene i baš mi nedostaje ta posebna veza, a pogotovo kad pročitam ovako nešto. Nek joj je rahmet duši.
Molim Boga da moji i muževi roditelji požive što duže.



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: moja nana...
12.4.2011 12:19:16   
leli§
user posted image user posted image user posted image samo sto ne zaplakahuser posted image user posted image user posted image

drage nase nane/bake/majke

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: moja nana...
12.4.2011 23:32:08   
ladyblue RR
moja nena je najdivnije biće na planeti. žena koja ima narav koja me fascinira, koja nikada nikome nije pogled ružan uputila a kamoli izgovorila ružnu riječ. ovih dana sam joj odvela svoju bebu da je prvi put vidi. kako živimo u različitim gradovima tek sada mi se ukazala prilika da odem i odvedem malu. zamislite susret žene koja ima 86 godina i male bebe! na moju sreću mala se odmah počela smijati kada je vidjela a nena koja slabo vidi počela je da plače kada je ugledala. mislim da mi je to, poslije rođenja moje curice, bio jedan od najdirljivijih trenutaka u životu.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: moja nana...
13.4.2011 9:34:53   
henna ze
5 punih godina danas...
možda će nekome biti fakat glupo..nekome smiješno..ali nije ni važno ja ću napisati...
jako, jako sam osjećajna ( što se ne bi reklo na prvi pogled)..i kad nekog volim do je do kraja..postojale su osobe koje su bile dio mene, dio moje duše...a sada ostala samo velika praznina...
tog jutra...ma nisam ni spavala cijelu noć..jer sam vidjela da kraj je blizu..samo sam čekala da mi jave...zaspala sam oko tri sata ujutro...i odjednom se probudih..znojna..ostala bez zraka..a srce lupa kao da će da iskoči...pomislih u prvi momenat da nije neki srčani udar...ustanem nekako napijem se ovde i pogledam na sat 4 sata ujutro..legnem opet ali nisam zaspala...
u 6 sati zvoni mobitel..mama me zove..sine hajd ustani i dodji..gotovo je...nena je preselila...sasvim pribrano sam rekla..znam mama..u 4 sata jutros...onda ostala zatečena..pa kako otkud' ....a to mi se isto desilo kad je moja tetka preselila..ja sam pala u nesvijest...bila je mlada i zdrava....za sat vremena su mi javili...
i sad sjećam se tok dana...sve je bilo ok dok sam mogla da boravim pored njenog tijela..dok sam je ljubila..ali kad su odnijeli...tad ( inače sam jaka i mogu svašta podnijeti)...tad je počela borba za moj život..povraćanje..svake minute..tlak pao...hitna me odvezla...uglavnom...ja sam najteže podnijela...
na današnji dan..prije pet godina...moj duša se podijelila na pola...pola još diše, i živi za princezu..a pola tuguje i nikako da shvati da život ide dalje..
najdraža moja....da samo znaaaaaš...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: moja nana...
13.4.2011 9:45:34   
palachinken
user posted image
svaka tvoja priča je i tužna i divna.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *