|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 9:29:48   
Gigana
Jesu li vas ikad varali na kasama u šoping centrima?

Meni je jednom mlada dama za kasom u Robotu (tačnije, u prodavnici igračaka u Robotu u Hrasnom)  ukrasnu kesu koja košta 0.80 KM otkucala 45 puta (kao da sam kupila 45 kesa) i to mi uredno naplatila 36 KM.  Znači jednu kesu od 80 feninga sam platila 36 maraka, a pošto je račun bio preko 100 KM, ja nisam ni obraćala pažnju. 
Srećom, ne znam šta mi bi da poglem dok sam čekala da mi zapakuje igračke i skontam šta mi je otkucala. 
Naravno, izvinjavala mi se zbog "greške", a onda je došla druga prodavačica i sklonila je sa kase, rekavši joj da joj je ovo deseta reklamacija u sat vremena od kako je na kasi.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 9:36:51   
haida
Tako nešto ekstremno mi se nije desilo ali se desi da mi na kasi otkuca jednu cijenu a u regalima stoji druga....
Ja redovno prekontrolišem račun nakon pakovanja robe jer mi se par puta dešavalo da tako nađem grešku u cijeni.
Mora se stvarno paziti na kasama jer ne kažem da one to namjerno rade nego se i njima podkrade greška ako je gužva.....zato samo provjeravajte račune...

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 9:48:51   
Amelaa RR
    Meni se desava da me ljudi pitaju kad kupuju kod mene...da li je to cijena s PDV-om jer kazu da im se desavalo i kada kupe npr.frizider koji su stavili na akciji u novinama da je lupam 199....kada dodu na kasu kazu e to vam je cijena bez PDV-a i znaci jos 17%,.....kad ljudi krenu da pitaju a sto u novinama pise a onda oni kazu gospodo imate naznaku sitnim slovima da su cijene bez pdv...To su ona sitna slova na kraju novina sto ni covijek s najboljim vidom ne vidi...


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 9:56:40   
mazalica
Mene mogu prevariti kako hoce ja nista ne pazim samo potrpam robu u kese, platim, uzmem racun koji kasnije ni ne pogledam...
Moram postati pazljivija user posted image user posted image user posted image   

_____________________________

Hamza 27.02.2008
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...


(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 11:40:34   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: mazalica

Mene mogu prevariti kako hoce ja nista ne pazim samo potrpam robu u kese, platim, uzmem racun koji kasnije ni ne pogledam...
Moram postati pazljivija user posted image user posted image user posted image   


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu mazalica)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 11:47:19   
stella
Desilo mi se dosta puta.Pa sad na vrijeme reagiram.
Zadnji put mi je naplatila u dp marketu rizu 3x.Racun nije bio velik pa sam skontala odmah pred vratima,i naravno vratila se.Al razumijem,ko radi taj grijesi.


_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 11:47:27   
mamyca
Kako kada,vecinom pazim,ali zna se desiti nekad neka greskica koju primjetim tek kad dodjem kuci.user posted image

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 11:51:59   
camm
kad sam procitala naslova odmah mi je naum palo Robot
meni se znalo vise puta desiti da mi neko od njih vrati manje novca.
srecom tu nikad ne kupujem jedino ponekad neku sitnicu
zene za kasama ili su umorne ili ne znaju da rade svoj posao.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 11:54:02   
mamyca
I meni se to desilo i to samo kad sam u Robotu kupovala,a u Merkuru su mi daleko najbolji.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 12:04:30   
haida
Slažem se s tim da su u Merkuru odn u Mimsu puno profesionalnije....ja tu uvijek kupujem i nije mi se nikad greška desila.....
Prije me uvijek znalo zapasti...pogotovo u Robotu da stanem na neku od kasa na kojima rade neke koje su pravo nespretne....uvijek naletim na tako neku....

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 12:07:12   
haida
A što se tiče Robota.....ja uzela Alini hlače koje su bile posebno izdvojene od drugih i koje su koštale nekih 15KM. bile su znači u posebnom boxu. Kada sam došla na kasu ona meni naplati 25KM....reko šta je ovo?
Kaže to su samo male veličine 15 KM a ove malo veće su 25 KMuser posted image ....niđe veze...
Reko što onda niste ih sortirali po veličinama i niste napisali posebnu cijenu nego stoji cijena za sve jedna.....

to je obična navlakuša...ko veli kada dođu na kasu uzeće i te skuplje....e ja Boga mi nisam

_____________________________

ALINA 29.06.2004.

ARMIN 13.11.2008

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 12:12:26   
Najdraza mama
Nisam imala bas nekih posebnih problema na kasama sem sto ponekad dva puta znaju otkucati isti artikal...najvise idem u Merkator,Konzum,Robot ponekad....ali ima svega ...posebno sa karticama ..

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu haida)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 12:34:44   
almai
ja sam se prosle god.posvadala sa trgovkinjom u Izboru.
U jutarnjim satima sam usla i po faci joj je se vidjelo da joj nije dan poceo kako treba.Uzela sam depilacijsku kremu gdje je cijena od 3.9km.
Kada je ukucala u kasu rece 4.8km.Ja je fino zovnu da joj pokazem cijenu,a ona se namene izdera i veli:'Ja znam gosp. da su vam hormoni uzburkani zbog trudnoce ali je ta cijena u com. i moram vam naplatiti'A ja sam samo rekla sto nije i u polici je promijenula da svijet zna koliko kosta...na sto je ona meni rekla da se drsko ponasam...
Uh,kako me je naljutila da sam joj htjela sefa zvati od mukeuser posted image

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 12:55:11   
camm
mozete misliti sta se nama desilo neki dan u robotu
bili smo dole kupovali neke djidje i muz uso u poslugu da uzme kolu malenoj sokove i cigare on je cekao skoro pola sata pravo ga uhvatila huja
da bi nakraju rekla za kasom zena ova kasa ne radi predjite uza drugu i stanite u red on poludio sve bacio.
mi inace u merctoru kupujemo a jel odemo u robot tu odma neki belaj,
cak sam i slusala druge ljude koji su ih napadali a zene su neljubazne
pravo,nek ih je stid i sram 3 kase im rade samo.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 13:12:23   
Gigana
Robot mi je najgori, ne znam koji me đavo tamo tjera da kupujem igračke.  Ima toliko drugih prodavnica, a ja baš našla tamo.  A ovo sa jednim cijenama na artiklu, a drugim na kasi je posebna priča.  Isto da smo svi mi maloumni i zaostali, pa nas mogu na svakom ćošku varati i praviti budalama.  Ma treba se buniti na svakom koraku, valjda će i ovome nekad doći kraj.
Nemamo mi zaštite potrošača kako treba i dokle god je tako, ovakve stvari će se događati.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 13:17:13   
Bosanka
robot je navlakusa i nece da rade gospodje ,samo na dvije kase.i to sporo i jedva.

(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 16:14:09   
Anoniman
ja sam stvarno neodgovorna, nikad nisam ni bacila pogled na račun. A svugdje je svijet drzak, pa tako i po kasama. Al trudim se da shvatim, jer meni se zamanta dok ona moja tura prođe kroz ono piskalo, a kamoli njima što čitav dan pip,pip,pip, milion stvari otkucaju i svijeta se nagledaju... ne želim da branim greške u radu, jer se ne trebaju dešavati i svako nek svoj posao radi savjesno, ali ima i ta strana nekako.

(odgovor članu Bosanka)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 16:39:59   
Happy
Robot zaista jeste najgori, ja ne idem tamo uopšte... Velike nabavke obično u Interexu. Onaj Mercator jeste najskuplji ali je stvarno i najbolji, zaista jeste...
Ja samo kada vidim kako je čisto.....pa tamo gdje su salame, sireve, pa sa onih pulteva jesti možeš doslovno.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Prevare na kasama šoping centara
5.8.2008 23:44:43   
camm
kad je vama neko rekao za kasom od zena sto rade dobar dan ili vece
samo u mercatoru i stvarno su najbolji pa neka su i skupi
sve na svom mjestu niko me ne gleda kada prebiram i biram sta hocu,nema kolica sa istovaranjem oko polica kao u robotu,ma one se zene slomise raditi
stalno nesto slazu i da ti zatreba nesto ne mozes kupiti od njih
i bas su roboti jer mi tu radi prijateljica i nista dobro ne kaze za robot male plate uzas.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Happy)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Prevare na kasama šoping centara
6.8.2008 0:01:12   
Vizionarka
ali je najbitnije da mi jachamo slo i cro ekonomiju! brrrr !

_____________________________

Moli kao da djelovanje nije dovoljno.
Radi kao da molitva nije dovoljna.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Prevare na kasama šoping centara
8.8.2008 12:41:16   
M kao Mama
Robot je prevara velika, krenuvši od njihovih kataloga koji izlaze petkom us vim novinama pa nadalje, na toj istoj akciji biciklo bilo 39 km, a mi ga platili 56 km, ja sam se htjela svađati, ali moj haris nije taj tip, veli plati i više u Robot nikada, i tako stalno, kada naprave akciju jedne cijene u računaru, druge na rafovima, treće u novinama i na kraju platiš da izvinete muda za bubrege za kinesku robu.
 
Jednom mi se desilo da u merkatoru mi je kaserka naplatila paket brašna umjuesto 15 km 150 km, odmah sam reagovala igreška je ispravljena. Drug mi je svojevremeno radio u merkatoru i kaže sa su imali sličnih problema, odnosno da imeju nekoliko ženskih koje svaki dan iznesu 20-30 km, i provjeravali ih danima, dok kupci nisu počeli da se žale. Dođu kući, pogledaju račun kad tamo uračunate plastične čaše, oko 3 km, ili tanjiri, tako nešto do 3 -4 km, i skontaju ovi da su te kasirke na račune gdje mogu ubacivale po tako neku šifru, dok ih nisu provalili. Znalči, generalno treba obratiti pažnju.
 

(odgovor članu Vizionarka)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Prevare na kasama šoping centara
9.9.2008 22:56:35   
Emina*
Ja sam neki dan u Konzumu (VF) kupovala neke sitnice, i pored toga uzmem Hipp caj za dojilje, koji je bio na snizenju, negdje oko 5 KM, a inace mu je cijena oko7,5....
I na kasu, i fino platim, nisam ni obracala paznju...
Na izlazu slucajno pogledam racun, stoji 7,5 KM....
Odem ponovo unutra, ali ne na kasu, nego u onaj dio gdje sam i uzela caj, ajd kontam ja nisam dobro vidjela, ali tamo bas pise da je na akciji.....
Nije mi zaista do tih 5 KM, ali nece mene niko praviti budalom, to najvise mrzim...

Nadjem radnicu koja radi tu, i ona mi kaze, otidji na kasu i tamo ce ti to regulisati....
Ja odem na kasu, govori meni zena kojoj sam se obratila na kasi:
"Zao mi je, ali stvarne cijene su u kompjuteru, nemam ja nikakve veze s tim sta pise tamo"  user posted image user posted image
Ja njoj odgovorim, pa reko moze tamo i pisati da je nesto 2 KM, vi meni naplatite 100, i vi ste u pravu....

Kaze ona zao mi je....  Uh, tu me je bas iznervirala....
Fino odem do poslovodje, objasnim mu kako jeste, i on me odvede do kase i vrati mi razliku novca.....

Zaista mi nije do tog novca, ali necu dozvoliti da me neko pravi budalom, samo zato sto one nisu promijenile cijene na kasi....
uhhhh, evo opet sam se iznervirala user posted image   user posted image

_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Prevare na kasama šoping centara
9.9.2008 23:06:24   
camm
e bas tako jedna cijena tamo na kasi druga
to hoce u vffu i robotu.i u drvoprometu i kod njih se ne znaju cijene.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Prevare na kasama šoping centara
12.9.2008 12:34:21   
Gigana
ja samo ne znam kako se nikad ne zeznu u korist kupca, uvijek je to u njihovu korist.

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *