|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kilica na pupku...
5.8.2008 22:58:35   
akica b
Bili smo na kontroli i doktorica nam je rekla da bebica ima kilicu na pupku..Kaze da nije nista strasno,ceka se odredjeni period jer prolazi sama..a ako ne prodje vrsi se mali hirurski zahvat...
Ima li neko iskustva s ovim???user posted image
 

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Kilica na pupku...
5.8.2008 23:05:42   
mamina cura
To je ustvari bruh. Moj stariji nije imao spusten jedan testis i operisali su ga sa 9mj i ispostavilo se da je imao mali bruh koji nije dao da se testis spustiuser posted image . Operacija je obavljena na Kosevu i sunetili smo ga zajedno sa tim. Nije bilo poslije problema i sve je lako proslo.
Ne znam da li sam ti pomogla, sad mi je puno lakse gledati na to kad je proslo...uvijek neka sekiracija....bice to dobro samo vodite racuna i da puno ne place.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Kilica na pupku...
5.8.2008 23:12:44   
akica b
Hvala puno na brzom odgovoru..Ma mi smo to tek primjetili prije nekoliko dana..tacnije,to ne izgleda nista strasno,nego onako kad se recimo najede ili nateze kad kaki ili kad place ,pupak malo otekne..samo znaci to,nista vise.I mi smo to rekli doktorici i ona kaze da to nije nista strasno,da samo prolazi i da nije onaj bruh sto djeca obicno imaju skroz dole nisko...Sve ostalo je u redu,testisi su u redu..user posted image user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Kilica na pupku...
5.8.2008 23:16:48   
mamina cura
Ja i sad provjeravam njegove testise iako ima 4,5god, toliko me je strah. Koliko je to bitno kod djecaka.

Vala uvijek neki dever.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Kilica na pupku...
5.8.2008 23:18:22   
akica b
IZVORNA PORUKA: mamina cura


Vala uvijek neki dever.
user posted image user posted image

_____________________________


Volim negativne komentare jer me tjeraju da budem bolja!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Kilica na pupku...
6.8.2008 9:19:06   
ElmaB
Draga moja!


Ja sam isto bila u panici, pa sam cak i pisala o tome. Moji blizanci su sve do unazad petnaest dana imali poprilicno izrazene kilice na pupku. Lani se povukla, a Deniju jos nije skroz. Ja sam razgovarala i sa profesorom Dizdarevicem, djecijim hirurgom, koji mi je rekao da ako kilica nije veca od 3 cm, nema potrebe paniciti, nego ce se ona povuci do sestog mjeseca. Ukoliko je veca, hirurski se ugradi mrezica ispod pupka i blokira dalji rast kilice. Zato, nemoj se pretjerano sekirati. Izmjeri kilicu i vidi kolika je. Ja se nadam da ce se to povuci isto kao i kod mojih beba.

Pusa i pozdrav!user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu akica b)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Kilica na pupku...
9.8.2008 20:33:49   
Najdraza mama
Moj Faris je isto imao jedan testis izrazen a drugi je bio uvucen i pred skolu je operisao sad je sve u redu nije bilo vise nikakvih komplikacija ,,

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Kilica na pupku...
21.3.2009 0:35:53   
dana3
evo da podignemmalo temu jer uvijek nam dolaze nove bebe hvala bogu pa ce neka mama da pita isto.e ovako-mom sinu je pupak otekao i mi smo stavljali pelenu pamucnu oko stomaka tako kad se napreze da ne opterecuje pupak.tako smo radili jedno mjesec dana i sve se vratilo na mjesto.isto tako smo zamotali u papir kovanicu i pritisnuli pelenom na pupak i to je pomoglo.eto tako danas je sve ok i nema otoka a pupak lijepo se uoblicio

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Kilica na pupku...
23.3.2009 11:21:50   
amrab
Mojoj Zari je pupak bio otečen skoro dva mjeseca.Naravno vodila sam je pedijatru i ona mi ništa nije konkretno rekla.Pri  drugom pregledu kukova doktorica mi je rekla da kupim elestični zavoj za pupak i stavim sa smotanim komadičem gaze kako bi pupak bio u početnom stanju.Tako sam stavljala neko vrijeme i pupak se zaista povukao,ali mi je sad to oteknuće koje je bilo promijenilo boju i sada je smeđkaste boje.Dr. kaže da se tu samo promjenio pigment,ali više problema nemamo!

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 9
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *