|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
15.2.2011 21:44:58   
AAvalon
ja nisam htjela bas ovako otvoreno kao Banana user posted image , ali i ja preporucujem dr. Balic... mislim da trebas upratiti ovaj ciklus, a ne napamet, i nemoj da ti bude neugodno, mi smo sve to morale pregrmiti, sad nas vise nista nije stid user posted image user posted image user posted image user posted image samo se ti ne sikiraj nama

_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 401
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 15:56:23   
izzy
Cure vec sam napisala u temi lh trakice, al evo i ovdje cu, već 4 dana mi je pozitivna lh trakica, neznam šta bi to moglo značit??
Ima li netko kakav savjet? pleaseeeuser posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 18:07:54 >


_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 402
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 16:43:31   
Arina
Evo me draga i ovdje za tobom...user posted image
ma nemoj se brinuti bolje je da je tamna duze nego da recimo nije ni potamnila .Kod mene ti je ista stvar pisala sam ti moje je isto tako nekako ovulacija "razvucena"...ne znam to objasniti ko ni ti ali sam primjetila sa bazalnom mjrila sam nekoliko ciklusa i to jako precizno i redovno da nekoliko dana se polako penje pa nemozes nikako iz tog grafikona vidjeti koji je dan bila o nekih 4-5 dana se tako penje mic po mic .
E a sad sa Maby baby aparaticem je isto ...Mjerenje mi je jako uspjesno ali isto tako rastegnuto nekako tj pocnem mjeriti oko 8-9 dc budu tackice pa se onda oko 11.cd pocnu pojavljivati male paprati pa je ovaj mjesec bilo gusto 13.dc onda dva dana mala paprat onda 16.dc velika i onda jos dva tri dana mala paprat i jutros na 21.dc nema nikako paprati i obicno dalje i ne bude samo tackice .tako ti je kod mene .ja samo to sve pokrijem i ne sekiram se ...bice valjda jednomuser posted image
kazem ti bitno je da ti je ovulacija tu i bolje je da je duza nego kraca.user posted image user posted image
Pusica

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 18:09:14 >

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 403
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 16:46:05   
izzy
Pa da , vazno je da su mi potamnile, ali strah me da nije neki poremećaj sa hormonima

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 18:08:56 >


_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 404
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 17:43:13   
Banana
izzy, upravo zbog ovakih zbunjujućih situacija se ne savjetuje testiranje nakon što ti se pojavi pozitivan rezultat, tj. kada testna linija bude jednaka ili jača od kontrolne. normalno je da se lh kod nekih žena zadrži duže (meni npr. je znalo biti i po tri dana, a nekada samo jedan). inače, nakon ovulacije lh zna da oscilira, pulsira pa te trakice nisu mjerodavne nakon što lh skoči prvi put.


< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 18:08:11 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 405
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 18:00:53   
izzy
Mislis da mi je onda mogla biti ovulacija ovih dana?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 17.3.2011 18:08:33 >


_____________________________

[img]http://lmtf.lilypie.com/qbDtp1.png[/img]

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 406
   RE: Određivanje ovulacije
17.3.2011 18:24:56   
Banana
pa ovulacija bude 24-36 sati nakon pozitivnog lh testa, još ako pratiš sluz, to je onaj zadnji dan kada je providna i jako elastična. meni poslije ovulacije odmah postane gušća i bijeličasta, ako često imaš odnose možda će ti biti teže upratit ali svakako vrijedi i to ispitat user posted image

_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu izzy)
Neposredna veza do poruke: 407
   RE: Određivanje ovulacije
30.3.2011 8:38:55   
LEKO
Drage moje.. Ja sam jucer kupila Maybe Baby. I evo moje iskustvo.

Imam osjecaj da tek sada 24 DC imam ovulaciju vjerovali ili ne ali kasni mi ovulacija. Isla sam na folikulometriju i bili su folikuli 23 17 a endometrij 11.
ali kao da nisam imala tada ovulaciju bar je nisam osjetila.
jucer kupim i to cudo od mikroskopa, jucer nista valjda nisam se pridrzavala pravila (pusila a nisam jela) ali iz znatizelje da vidim i pokaze mi neke linije kasnije skontam da je moguce da su to otisci jagodica. jutros na sabahu :) ponoco prije jela pica i pranja zuba vidim i ima paprati kao na uputstvu.. Dakle potvrdi moje misljenje da imam ovulaciju jer je osjetim :)  ono micem onaj lijevo desno mikroskop kruzic da pojacam sliku i eto ima paprati. nije tesko pljuvacku nanijeti bar meni.

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 408
   RE: Određivanje ovulacije
1.4.2011 19:37:00   
ella_ina
jedno pitanje...gdje si kupila aparatić i koliko je para ....

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 409
   RE: Određivanje ovulacije
2.4.2011 17:13:03   
ena0002
Taj aparatic bas i nije puzdan koliko je meno poznato user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu ella_ina)
Neposredna veza do poruke: 410
   RE: Određivanje ovulacije
2.4.2011 21:52:14   
Arina
I ja bi da kazem svoje misljenje o tom famoznom aparaticu....kad sam ga kupila mislila sam da cu puno s njim postici ...kad sam ga pocela primjenjivati ....sta da vam kazem ...na kraju ni sama ne znam sta se desava...iako ga radim strogo po propisima i pazim na svaki detalj ....nije mi bas jasno kad je ovulacija ...paprat se poajvljuje vise dana i u vise intenziteta ..nekad je razgranata nekad manje ...i na kraju znam da nista ne znam....ja sam probala svakako ....na kraju se najvise mogu osloniti na ovulacijsku bol i to mi je najsigurnije da je taj dan ....ostalo slabo....uglavnom pokrivamo te dane svaki dan a ostale sto cesceuser posted image ...pa vidjecemo user posted image

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 411
   RE: Određivanje ovulacije
4.4.2011 7:45:38   
LEKO
ELLA INA: kupila sam ga u Ibn Sina apoteci i kosta 24,00 KM

Sto se tice pouzdanosti slazem se, ali kad sam osjetila ovulaciju i bilo je paprati. Sad je nema :( doduse 3 dana mi je ostal odo ciklusa.. a pravu ovulaciju imala sam 24 dan tako sam i osjetila na tjelu.

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 412
   RE: Određivanje ovulacije
7.4.2011 11:03:26   
myself
zna li neko gdje se moze kupiti Maybe Baby u Sarajevu. ja vrijeme ovulacije utvrdjujem mjerenjem bazalne temperature i mozda bi mi dobro dosla kombinacija sa ovim aparaticem. ovaj mjesec prema grafikonu bazalne nemam ovulaciju user posted image

(odgovor članu LEKO)
Neposredna veza do poruke: 413
   RE: Određivanje ovulacije
8.4.2011 17:53:27   
Arina
Imam jednu nedomicupa bi volila cuti vasa misljenja drage moje
Naime ,kad se osjeti ovulacijaska bol tj. ona bol  u jajniku kad je ovulacije ,jel to znaci da je ovulacija u tom trenutku ili je pocela ili ce poceti tek sad ....znaci kaed  se ta bol osjeti kad bitrebalo imati odnis.Nesto mi je nampalo ono sa ih trakicama kad potamne onda tek poslije nastupa ovulacija ...znaci kako je to sa boli u jajnicima.nadam se da ste me shvatile .....
Puno pozdrava i pusica svim trudilicama i trudnicama user posted image

< Poruku je uredio Arina -- 8.4.2011 17:54:11 >

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 414
   RE: Određivanje ovulacije
8.4.2011 18:11:23   
animagical
To vjrovatno boli pucanje folikula i izlazak jajascauser posted image cim osjetis...a i kad ne osjtis, ne stedi se heh

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 415
   RE: Određivanje ovulacije
8.4.2011 19:38:32   
AAvalon
Arina, studije su pokazale da taj mittelschmerz odnosno bol u vrijeme ovulacije dolazi zbog naglog rasta folikula prije nego puknu, a sve pod uticajem povecanog LH. znaci, da boli kad pukne bolilo bi te samo par sekundi, a uglavnom boli po sat ili nekoliko sati. koliko sam ja citala, kad prestane bol znaci da je ovulacija se desila, folikula pukla i sad ne pritisce okolne strukture pa tako i nema boli

znaci, ako ti to osjetis, ovulacija nadolazi user posted image


_____________________________

Dum spiro spero

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 416
   RE: Određivanje ovulacije
8.4.2011 21:34:36   
Arina
Drage moje hvala na misljenjima ...i ja sam nekako tako pretpostavljala.ja inace osjetim tu ovulaciju skoro pa uvijek ... kad sam ostala prosli put trudna recimo tog dana me bolilo i navecer smo imali odnos i ja sam ostala trudna . inace tako kad god osjetim  tu bol nakon 14 dana dobijem vjesticu......ja sam to nekako kod svog cikluisa skontala mozda je kod nekog dr. drugacije...
Danas recimo pomalo me jutros muljala bolu lijevom jajnku a poslije podne bas intenzivno i sad isto u naletima ...pa planiramo nocas akciju...user posted image ..i to dobitnu...nadam seuser posted image .Znaci da bi od nocas ili sutra ta ovulacija trebala da je a to se poklapa i sa ostalim mojim pracenjem jer mi je sutra 14.dc pa je to inace kod mene uobicajno tako.
Hvala jos jednom na misljenjima...idemo u pobjede!!!!!user posted image

(odgovor članu AAvalon)
Neposredna veza do poruke: 417
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 3:39:33   
Galicia
Ja sam danas kupila ClearBlue test ovulacije i odmah ga primjenila. Moj ciklus traje 25 dana, a zadnju mecu sam dobila 2 aprila. Sad ovih dana mi je navodno ovulacija. Uzmem jedan test, kad ono corak. user posted image  LH mi je nizak, sto znaci da nemam jos ovulaciju.
Uradicu narednih par dana opet i vidicemo. Bicete obavjestene.
 
Imate poljubac.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 418
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 7:38:25   
vila_7
ne znam koliko ce ti Maybe Baby pomoci-po njemu sam ja svaki dan u ciklusu bila plodna,pa se MM jako radovao user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.4.2011 8:01:24 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu myself)
Neposredna veza do poruke: 419
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 8:02:42   
Lulu_08
Mila pokušaj upratiti ostale simptome, pa ukoliko ne bude "sreće" ovaj mjesec sljedeći mjesec po simptomima pokušaj ranije ili eventualno kasnije pratiti sa ClearBlue predictor kit-om. Naime, ukoliko ti je ciklus 25 dana, 14 dana ranije odprilike ti je O. Ukoliko si 02/04 imala posljednju menstruaciju znači da bi ti nekako logikom vođeno O trebala nastupiti baš danas, ali to eto ne mora da znači kako sam čitala neke žene imaju odstupanja u ovulacijskim danima.

Ma samo se ti keksaj i no sikiriki ihihih...VEEEEEEEELIKI user posted image

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.4.2011 8:01:13 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 420
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 8:39:21   
vjestica
Galicija ako imaš kraći ciklus, onda ranije trebaš krenuti sa testiranjem sa lh trakicama, jer ti je vrlo vjerovatno sada ovulaciju, a test detektira lh prije ovulacije, tako da si vjerovatno zakasnila
sa ciklusom od 25 dana bi trebala početi testiranje otprilike 9 dc i bolje je da radiš 2x dnevno, jer ćeš tako lakše uhvatiti lh peak
maybe baby je totalno nepouzdan aparatić, nemojte bezveze bacati pare na to


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 421
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 8:56:56   
Arina
Galicija....slazem se u potpunosti sa vjesticom a i sa  Djanom....
Sretno draga...user posted image

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 422
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 12:01:59   
Galicia
Hvala vam drage moje. Ja obicno nemam nekih simptoma O, osim sto blistam od ljepote, a to je bas juce i danas. Uradim veceras i sutra opet.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Arina)
Neposredna veza do poruke: 423
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 15:08:03   
Sensia
eh brate to sa ovulacijom nikad covjek ne moze biti nacisto. meni je dok rekla da se "suzdrzavam" odnosa sve do 12 dana od dana posljednje user posted image  i da tad navalim ko luda. i tako sam radila prva dva mjeseca i corak.

Onda sam odlucila uzeti stvar u svoje ruke....jednostavno sam imala osjecaj da je moja O dosta dosta ranije nego tih 12dc. Skakala sam na MM SVAKI DAN od posljednjeg dana user posted image  (i nije se puno bunio) i na kraju je upalilo, e sad sta je presudilo ne znam ali ne vjerujem bas u te spravice za određivanje ovalucije, draze mi je da zena slusa svoje tijelo.... al naravno svak je drugaciji

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 424
   RE: Određivanje ovulacije
13.4.2011 15:15:19   
vjestica
sensia postoje itekako pouzdane metode određivanja ovulacije (pri tom ne mislim na tu kalendarsku) a ti imaš sreću pa si brzo zatrudnila

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *