|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Određivanje ovulacije
14.4.2011 11:36:33   
mamina princeza
Ako nekom jos trebaju lh trakice za ovulaciju za kupovinu mi se  moze javiti na PP. 


Ja cu ovaj ciklus takodje da koristim trakice  da vidim ka dmi je po njim aovulacija tacnije:) Mada uvijek osjecam pritisak u jajniku i znam kad je otrpilike mada se uvijek pitam jel bila ili ce tek biti :)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 426
   RE: Određivanje ovulacije
14.4.2011 11:39:13   
Lulu_08
mamina princeza ja sa trakicama počinjem aBd večeras,  na 11dc. Pričale smo o tome, nisam koristila to nikada prije, ali sam O. pretežno predosjećala po bolnim jajnicima, uvećanim grudima, i povećanim libidom. Trenutno ništa ne osjećam, sem eto sinoć tog libida, ali to vala pripisujem više činjenici da smo i ja i mm željni svega nakon 3 mjeseca hahah...

Elem, vidjeti ćemo da li će se pojaviti crtica na LH trakici user posted image ...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 427
   RE: Određivanje ovulacije
14.4.2011 12:30:39   
Galicia
Meni se sinoc druga crtica malo potamnila. user posted image  Ali nazalost dragog necu vidjeti tek do sutra ujutru, a onda cemo u akciju. Jedva cekam.
Nisam ni svjesna bila koliko malo znam o svom tijelu dok ovo nisam pocela. Ovulaciju nisam ni primjecivala, ni kad dodje ni kad ode, a sad bas osjetim simptome. Isto kao kad cu dobiti, malo me stomak zabolio  i to je to. Imam ja dosta toga da naucim, uz veliku vasu pomoc.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.4.2011 12:35:04 >


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 428
   RE: Određivanje ovulacije
14.4.2011 12:32:49   
Lulu_08
Baš tako, zaista žena postane puno svjesnija svog tijela i njegovih funkcija kada želi bebicu hehe...

Ja još ništa ne osjetim, a trebali bi O. dani nastupiti danas..sutra..prekosutra?

< Poruku je uredio malena27 RR -- 14.4.2011 12:34:38 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 429
   RE: Određivanje ovulacije
14.4.2011 14:11:03   
Sensia
Ma naravno vještice

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 430
   RE: Određivanje ovulacije
15.4.2011 18:47:43   
ivanak
ma ja mislim da je meni danas oko 16h bila ovulacija.
boli u desnom jajniku, sluz do maksimuma rastegnuta, po računici danas je ovulacija, bazalnu mjerim...
ja bi isto volila kupiti lh trakice, ali neto kontam pa mislim da mi do sada nisu trebale, jedino ako vidim da ne ide.

< Poruku je uredio ivanak -- 15.4.2011 18:48:47 >


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Sensia)
Neposredna veza do poruke: 431
   RE: Određivanje ovulacije
15.4.2011 19:05:19   
Galicia
Imal sta lutkice? Djana kako kod tebe ide?
Kod mene je izgleda lazni alarm bio. Zakasnila sam ovaj mjesec sa O. Sinoc sam opet test uradila i nisu mu obje linije podjednako tamne bile. user posted image  Nema veze, ja ne gubim nadu.
 
Poljubac.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 432
   RE: Određivanje ovulacije
17.4.2011 20:50:34   
Lulu_08
Galicia mila, tako je ne gubi nadu a u akciju kad god imas prilike!

Upravo sam testirala LH trakicom, na 14dc je prvi put malo potamnila druga linijica.

Pratim narednih par dana, ostale simptome jos ne osjecam bas...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 433
   RE: Određivanje ovulacije
18.4.2011 8:49:14   
vila_7
ivanak sjecam te se od prije sa ostalih foruma...jel to ti planiras i trece? Svaka ti cast! Jel tesko sa malom razlikom?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 434
   RE: Određivanje ovulacije
18.4.2011 9:10:09   
Lulu_08
Samo da dodam da pored blijedo pozitivne LH trakice sinoć, od malo prije su nastupila probadanja u jajnicima.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 435
   RE: Određivanje ovulacije
18.4.2011 12:03:53   
mamina princeza
to dajna:) iskreno se nadam da ces uspijeti :))) taman tamne a muz ti tu ..:)))

nadam se da ce trakice biti sretne :)))

ja cu svoju o i ovaj mjesec izgleda pregurati bolesna - neka me jaka prehlada uhvatila bas. i tako vec mjesecima u doba o ja sam bolesna od ukocenih ledja prehlada ma svasta nesto. Jednostavno se ne da :( nista cekacu drugu , a mozda i ova slucajno zaksni pa ozdravim do nje hihihi:)

Ja znam kad mi je o uvijek poslije poroda imam taj bol u jajnicima koji je vise postao kao sat tacan, pa mi LH trakice u sutini i nisu neophodne:)


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 436
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 8:08:35   
Lulu_08
mamina princeza, i kod mene je to slučaj, zaista osjetim ovulaciju. Mislim da je bila juče u toku dana ako se ne varam, jer sam imala ta probadanja u jajnicima, na 15dc.

Elem, sinoć je bila još uvjek pozitivna crtica tako da vjerovatno nije došlo još do prskanja folikule, a vidjećemo kada dođem kući da li i dalje pokazuje crticu ili je ovulacija bila odnosno prošla.

< Poruku je uredio malena27 RR -- 19.4.2011 8:22:36 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 437
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 8:17:52   
Lulu_08
Upravo čitam na netu da ukoliko je test linija svjetlija od kontrolne linije da se to tretira kao negativan rezultat. Meni je tek sinoć boja test linije bila jedna sa kontrolnom linijom, tako da od sinoć možemo tretirati ovulaciju u roku od 36 sati, valja i dalje nastaviti akciju hehehe....

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 438
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 10:42:25   
mamina princeza
ma samo vi hvatajte :))) hihihi da kad je imalo svjetlija od kontrole jos uvijek se ne pika da je pozitivan rezultata la sto je tamnija to je blizi. Ovulacija ti nakon pozitivnog rezultata nastupa 12-36 sati znaci da j emozda vec sada mozda veceras mozda sutra. Zato je optimalno da pokrijete jos danasnji dan svakako :)

Nadam se da cete uspijeti :))

Ja znam d aje meni recimo prvo tamna linija pa onda bol u janicima iduci dan i valjda tada i ovulacija. Koliko sam pratila i prije 3 godine 8 prije trudnoce) slicno j ebilo smao sto su mi tda bili karaci ciklusi .


_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 439
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 11:48:51   
ivanak
ma da helena evo smo krenuli da radimo na bebici pa kako Bog da.... ne želim se opterećivati, nego bi najradije odmah znala jesam li i nisam i neka to maknem sa uma.
te trakice puno ljudi je pomogla, ja sam ih misla naručiti, ali kad brate znam otprilike kad ovuliram pa tako da i nisam.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 440
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 11:49:28   
Arina
Sta ja znam ,ja te trakice nisam koristila pa o njima samo mogu pricati na osnovu procitanog ali efinitivno sam oba puta ostala trudna tako sto kad sam osjetila bol u jajnicima imali smo odnose i to je to ....mislim i sad to pokusavam primjeniti ali se ne desava nista ..jer to pripisujem kiretazi  vjerovatno se sluznica nije jos oporavila ....ali ta bol je def znak da se akcija ....moze O biti i sljedeci dan nakon boljuckanja ali spermici su unutra dar dio i desice se.....e sad to je ja mislim kad je sve ok ali kad imaju neki problemcici onda se treba malo vise pozabaviti ...user posted image ....i mislim da se treba vise toga uporedo primjenjivatirecimo i bazalnu i gledati cervix    sluz i mozda te trakice i jos ovulac. bol....tako je lakse i preciznije locirati je....e sad koliko ko sta moze to je na nama da radimo ...user posted image
   

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 441
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 11:49:49   
Lulu_08
Meni je bila svijetla linija prije 2 dana, juče u toku dana sam osjetila bol, kod kuće testirala i iste su boje bile linijice, imali smo tada odnos. Sinoć sam ponovo testirala i i dalje su bile iste boje. Više nema boli u stomaku tako da nekako mislim da je moguće da je ovulacija bila? Svakako i večeras pokriti za svaki slučaj...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 442
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 12:50:56   
mamina princeza
Ja mislim da je recimo upravo u toku o  kod tebe Djani:) taman nakon sto je bol prestala znaci pukao folikul.....  u tom slucaju i ona akcija od jece je super za pokrica al jajan acelija zivi 12-24-pa i duze nekad kad se izbaci zato je i veceras dobro da se za svaki slucaj pokrijete:) Nema sta da skodi:) Svakao si muza pozelila :) 

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 443
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 15:55:09   
Volim Te!
Imam jedno pitanje: evo vec drugi dan sam skroz vlazna,imam jako bijelo pranje ali mi sluz nije rastegljiva a kao bjelance je moze li bit da su mi plodni dani?Zadnja menstruacija 7.aprila zavrsila 14 aprila sad ne znam proji li se novi ciklus od pocetka il od kraja user posted image .Unaprijed hvala!

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 444
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 16:29:19   
vjestica
jedan menstrualni ciklus traje od početka jedne menstruacije do početka druge
ne znam otkud ti to da se broji od kraja menstruacije user posted image
ako si dobila 7 aprila, onda ti je danas 13 dc, znači otprilike


_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 445
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 16:51:48   
Volim Te!
Vjestice nisam bas iskusna pa da navedem za svaki slucaj jer citam sve i svasta i sve mi se pobrkalo :( sta mislis moze li biti ovulacija? ja ne mogu utvrditi koliko god da pratim i to jer mi se jos u zivotu nije desilo da mi menstruacija tacno dodje,nekad 40 nekad 46 nekad 28 da bog sacuva i kako cu znati :(((( lijep pozdrav draga 

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 446
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 16:53:10   
Volim Te!
I jos nesto...puno volim ovaj tvoj status o neplodnosti daj boze da sve mi od nasih roditelja naslijedimo neplodnost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image originalno moram priznat user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 447
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 16:55:25   
dush
Volim Te, pokusaj svako jutro kada se probudis, prije nego se ustanes da si izmjeris temperaturu i to bi bilo najbolje sa nekim digitalnim toplomjerom, npr ispod jezika. I zapisuj si temperaturu ili na papir ili npr na fertilityfriend.com pa ces vidjeti kada ti se promijeni temperatura kada je bila ovulacija (ovo ti moze pomoci da iz mjeseca u mjesec pratis otpilike kada je).

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 448
   RE: Određivanje ovulacije
19.4.2011 17:00:18   
Volim Te!
hvala dush :)

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 449
   RE: Određivanje ovulacije
20.4.2011 14:01:19   
vanchi88
cao djevojke,
da se i ja pridruzim :)
prvi put sam ovaj mjesec pocela koristiti LH trakice..i mogu reci da je extra stvar, koristila sam od 10DC posto sam bila na klomifenu pa da potvrdim da je bila ovulacija....prvu pozitivnu sam dobila 16og aprila negde oko 11h...i uvece sam u 19h opet i tad bila pozitivna, i opet ujutru i tad tamna linija, ali vec uvece izbledila... mene zanima, ako je trakica poz, da li to znaci da se ovuulacija sprema za dan,dva ili da se tad desava?

(odgovor članu Volim Te!)
Neposredna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *